Τι να κάνω για να απαλλαγώ από τα πέδιλα που βγάζουν χρώμα στα πόδια;

petalouda3014

Νεοφερμένος

Η petalouda3014 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλες!:)
Καλοκαίρι γαρ και ψώνισα κι εγώ κάτι ίσια όμορφα πεδιλάκια σε μαύρο και καφέ σκούρο. Δυστυχώς δεν το πήρα χαμπάρι στο μαγαζί αλλά μόνο την πρώτη φορά που τα φόρεσα έξω: από ξύλο είναι αλλά βγάζουν χρώμα στις πατούσες και στις φτέρνες με αποτέλεσμα τα πόδια μου να είναι τόσο μαύρα σαν να περπατάω στους δρόμους ξυπόλυτη!
Ξέρει κάποια τι μπορώ να κάνω; Τα έχω πλύνει με απορρυπαντικό, σαπούνι για τα χέρια και απορρυπαντικό για τα πιάτα. Μέχρι και ξύδι δοκίμασα μήπως και σταθεροποιεί, με κάποιο τρόπο, το χρώμα! Τίποτα :/:
Βοήθεια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πάρε άλλα πεδιλάκια. χωρίς ξύλο από κάτω:P

μάλλον θα φθίνει το φαινόμενο όσο περνάει ο καιρός, αλλά η εμφάνιση των πέδιλων θα είναι ολίγον από χάλια. γιαυτό, νεξτ τάιμ, προτίμησε το δερματάκι στη πατούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ώχ κάτι τέτοιο είχα πάθει εγώ με κάτι φούξια παντόφλές
δεν ξέρω τι να κάνεις
απλά μην φορέσεις ανοιχτόχρωμα παπουτσια γιατί θα σου γίνουν μαυρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κάτι τέτοιο γινόταν με τα σανδάλια που αγοράζαμε απ το μοναστηράκι πριν χρόνια...
βαφόταν το πέλμα λες και του έχεις κάνει χέννα! :D


πολύ φοβάμαι ότι δεν υπάρχει λύση....
μόνο με τον καιρό (μετά από πολύ καιρό όμως :P) σταματάει να βγάζει...
αλλιώς πήγαινε εκεί που τα πήρες και κάνε σαματά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top