Πιστεύετε στα μάγια;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Πιστεύετε στα μάγια, καλά ή κακά; Έχετε ακούσει ιστορίες για μάγια; Θεωρείτε πως υπάρχουν άνθρωποι που έχουν ειδικές ικανότητες και μπορούν να κάνουν μαγικά; Περιμένω τις απόψεις και τις ιστορίες σας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
λολ?

seriously? 21 πρωτος αιωνας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όλοι οι άνθρωποι έχουν ειδικές ικανότητες και μπορούν να κάνουν "μαγικά".

Όσο για ποδαράκια νυχτερίδας, μαγικούς ζωμούς και Harry Potter... όχι δεν πιστεύω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LongTom

Νεοφερμένος

Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Μάγια σαν κάτι που σε επηρεάζει με μαγικό τρόπο από μακρυά όχι.
Αλλά υπάρχουν και τα ματζούνια που μπορεί να είναι τοξικές ή ψυχοτρόπες ουσίες και αυτά είναι πέρα για πέρα αληθινά.
Το βουντού είναι κλασσικό παράδειγμα.Οι σαμάνοι αυτοί χρησιμοποιούν το δηλητήριο του βατραχόψαρου για να επιτύχουν νεκροφάνεια και να "δημιουργήσουν" ζόμπι.

Συμπερεσματικά τα μάγια που πιάνουν είναι μόνο κάποια "ματζούνια"- φίλτρα που μόνο κακό μπορούν να προκαλέσουν.
Από εκεί και πέρα οι μυστικές υπηρεσίες έχουν πολύ καλύτερα μαγικά "φίλτρα" από κάθε μαγίστρα και σαμάνο(τα σοκολατάκια λευχαιμίας της μοσαντ ή το κρασί εμφράγματος της kgb είναι κάποια παραδείγματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
ποδαράκια νυχτερίδας

για κάντε απλά τν κίνηση και θα δείτε!!:boxing:

όχι δν πιστέυω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
πιστεύω στη μάγια τη μέλισσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
πιστεύω στη μάγια τη μέλισσα

:P:P:P:P:P:P:D:D:D (ελπίζω να μην το παράκανα αλλά γέλασα πολύ με αυτο για κάποιο λόγο!!)


εγώ βασικά πιστεύω γενικά σε τέτοια φαινόμενα για έναν απλούστατο λόγο: χάνω τίποτα με το να τα πιστεύω?? προσωπικά μ'αρέσει να έχω τις κεραίες μου ανοιχτές για το οτιδήποτε, είτε πρόκειται για θεό, είτε για κατάρες κτλ...με το να λέω ότι δεν πιστεύω σε κάτι (και μάλιστα για το οποίο θεωρώ πως κανείς δεν μπορεί να αποδείξει τη μη ύπαρξή του) νιώθω κατά κάποιο τρόπο ότι κλείνω μια πόρτα, δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω καλύτερα...δεν μ'αρέσει να βγαίνω και να λέω αυθαίρετα "δεν υπάρχουν μάγια κτλ." πολύ απλά γιατί δεν μπορεί να στηριχθεί 100%

Δεν πιστεύω βέβαια και στα μαγικά a la GandalfTheWhite:P (για όσους έχουν δει/διαβάσει τα lotr) αλλά γενικά το ότι ορισμένοι άνθρωποι έχουν "ξεχωριστές ικανότητες" (για να το θέσω κομψά, μην χρησιμοποιήσω και το επίθετο μάγος ) π.χ. να κινούν αντικείμενα, να κάνουν voodoo κτλ το πιστεύω και το παραπιστεύω. Δεν ξέρω αν είναι όντως μάγια ή εξηγούνται με κάποιον κανόνα της φυσικής, αλλά ό,τι και να ναι θεωρώ ότι υπάρχουν φαινόμενα που ξεπερνούν την ανθρώπινη διάνοια, προς το παρόν τουλάχιστον....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O.o_NinoC_o.O

Νεοφερμένος

Ο κωσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω και στα μάγια και σε όλα ... εννοείται πως υπάρχουν άνθρωποι με υπερφυσικές δυνάμεις κ.λ.π....μάλιστα έχω συναντήσει και έναν ο οποίος μπορούσε να διαβάσει σκέψεις!!και μου το απέδειξε κάνοντας σε μένα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
πολύ απλά γιατί δεν μπορεί να στηριχθεί 100%

Μπορεις να αποδηξεις οτι το φεγκαρι δεν ειναι φτιαγμενο απο τυρι και εγω δεν ειμαι ο θεος που σου μιλαω τωρα?

Οχι γιατι πολυ απλα δεν μπορεις να αποδηξεις ενα αρνητικο, και τι χανεις πιστευοντας στα μαγια? Ειναι απλο μπορεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα αντι να κοιταξεις να βρεις μια πραγματικη λυση.

Νοιωθεις ασχημα? Σου εχουν κανει μαγια δεν εχεις καταθλιψη. Δεν βγαζεις αρκετα λεφτα? Σε εχουν καταραστει δεν ειναι οτι εισαι τεμπελης κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πιστεύετε στα μάγια, καλά ή κακά; Έχετε ακούσει ιστορίες για μάγια; Θεωρείτε πως υπάρχουν άνθρωποι που έχουν ειδικές ικανότητες και μπορούν να κάνουν μαγικά; Περιμένω τις απόψεις και τις ιστορίες σας:)
Όχι.
Στα μάγια εγώ;

Χτύπα ξύλο και πιάσε τα @@ σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Πω- πω , αμέσως όλοι οι ορθολογιστές και οι 'πιστήμονες να πουν πως δεν υπάρχουν
μαγικά !

Πιστεύετε στα μάγια, καλά ή κακά;
Φυσικά !
Θεωρείτε πως υπάρχουν άνθρωποι που έχουν ειδικές ικανότητες και μπορούν να κάνουν μαγικά;


Εγώ

Κάνω το καλύτερο μαγικό

Μπορώ να σου εξαφανίσω τον μισθό σου
μέχρι να πεις : ενααστραποποποποβροντοχοδοςσεντερυπεροχοταξιδιομορφιας

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Πιστεύω περισσότερο στην αυθυποβολή. θα φέρω ένα παράδειγμα για να είμαι πιο ακριβής. (Είναι κάποιος και βρίσκει στο σπίτι του κάτι περίεργο απορεί για το τι είναι και αδιαφορεί, το βλέπει όμως κάποιος γνωστός του που είρθε να τον επισκεφτεί και λέει ότι αυτό είναι μάγια και κάποιος θέλει το κακό του. Ο άλλος ευκολόπιστος το πιστεύει και αρχίζει να φοβάται. Κατά αυτόν τον τρόπο δημιουργεί κακό στον ευατό του από το τίποτα-αρχίζει και αγχώνεται και χάνει τη διάθεση του-νομίζει ότι βλέπει πράγματα κουφά και άλλα τέτοια-μπαίνει δηλαδή στη μέση το υποσυνήδειτο και γίνεται ένα μπάχαλο να το πω πιο κομψά:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Το καψούρεμα, τι είναι, αν δεν είναι μάγια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Το καψούρεμα, τι είναι, αν δεν είναι μάγια;

οξυτοκινη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zinaki

Νεοφερμένος

Η zinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία να γράψω για αυτό το θέμα. Πολλές φορές σκέφτομαι αν ισχύουν όλα αυτά που διαβάζω για μάγια αγάπης και γενικά για όλων των ειδών τα μάγια και δεν ξέρω τι να πιστέψω.. Υπάρχει κάποιος από εσάς που να ξέρει κάτι σίγουρο επί του θέματος; Να έχει κάνει ο ίδιος, να του έχουν κάνει ή να γνωρίζει από φίλους και γνωστούς;; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Να έχει κάνει ο ίδιος, να του έχουν κάνει ή να γνωρίζει από φίλους και γνωστούς;; ;)

Ειμαι μαγος επιπεδου 20. Μπορω να κανω πολλα μαγια, καθως και να κανω στον ευατο μου (προστατευτικα). Το αγαπημενο μου ειναι φυσικα να με κανω αορατο, αλλα και η δυνατοτιτα να δειξω καποιων και να πεθανει χωρις να καταλαβει ποτε απο που του ηρθε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία να γράψω για αυτό το θέμα. Πολλές φορές σκέφτομαι αν ισχύουν όλα αυτά που διαβάζω για μάγια αγάπης και γενικά για όλων των ειδών τα μάγια και δεν ξέρω τι να πιστέψω.. Υπάρχει κάποιος από εσάς που να ξέρει κάτι σίγουρο επί του θέματος; Να έχει κάνει ο ίδιος, να του έχουν κάνει ή να γνωρίζει από φίλους και γνωστούς;; ;)

Λυπάμαι πολύ, αλλά δεν μας αφήνουν να πουλάμε τα ερωτικά φίλτρα που φτιάχνουμε στο μάθημα... :P


Μα καλά είμαστε σοβαροί;; Εν έτει 2012, συζητάμε για μάγια;; Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί η χώρα πάει κατά διαόλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Λέω δεν μπορεί να είναι αυτό που σκέφτομαι. Δεν μπορεί να πιστεύουνε ακόμα σε τέτοια πράγματα.Για τη μάγια τη μέλισσα θα συζητάνε. Απογοήτευση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Όλοι μ' ελπίδες και όνειρα μπήκαμε σ' αυτό το θέμα... Αλλά η πραγματικότητα είναι σκληρή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία να γράψω για αυτό το θέμα. Πολλές φορές σκέφτομαι αν ισχύουν όλα αυτά που διαβάζω για μάγια αγάπης και γενικά για όλων των ειδών τα μάγια και δεν ξέρω τι να πιστέψω.. Υπάρχει κάποιος από εσάς που να ξέρει κάτι σίγουρο επί του θέματος; Να έχει κάνει ο ίδιος, να του έχουν κάνει ή να γνωρίζει από φίλους και γνωστούς;; ;)



στα σοβαρα τωρα :P

ειναι ,κατα την ταπεινη μ αποψη παντα, τελειως κουλο να ειμαστε στο 2012 και να πιστευουμε ακομα σε ματζουνια και βοτανια :confused:

βεβαια εδω υπαρχει και η αλλη αποψη (δεν ξερω αν θα θεωρηθει οφφ) αλλα ποια η διαφορα ολων αυτων απο την πιστη σε μια ανωτερη υπαρξη?? :hmm: (ναι για τον Θεο μιλαω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top