ΕΛ.ΤΑ (θυρίδα- θυρίδα)

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αγόρασα ένα πράγμα από το νετ και θα μου έρθει μέσω ΕΛΤΑ (θυρίδα - θυρίδα) :D
Τι είναι ακριβώς αυτό ; γιατί δε ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
θυρίδα-θυρίδα: αφήνει ο αποστολέας το προϊόν σε κάποιο ταχυδρομείο ή κατάστημα του ΕΛΤΑ και το παραλαμβάνει ο παραλήπτης επίσης από κάποιο ταχυδρόμιο ή κατάστημα του ΕΛΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά, συγγνώμη προκαταβολικά εάν ρωτάω σε άκυρο θέμα, αλλά δεν βρήκα κάτι πιο σχετικό. :redface:

Την Δευτέρα έστειλα με συστημένη επιστολή από ΕΛΤΑ ένα φάκελο με προορισμό την γραμματεία της σχολής μου. Βάζω τον κωδικό της αποστολής στην αναζήτηση για τον εντοπισμό δλδ για την κατάσταση του αντικειμένου και μου βγάζει αυτό:

1645176025291.png
Έχετε καταλάβει τι εννοεί με τον όρο ειδοποίηση στην Μ.Δ (μονάδα διαλογής) ;

Δεν θυμάμαι εάν στο φάκελο έγραψα Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής, ΑΛΛΑ σίγουρα έγραψα ότι θέλω να παραδοθεί στην γραμματεία του τμήματός μου, έβαλα τον ΤΚ της περιοχής αλλά σαν διεύθυνση έβαλα αυτή που είχε το site του τμήματος της σχολής (Θηβών 250 Αιγάλεω) αλλά αυτή η Θηβών 250 υπάρχει ΚΑΙ στο Περιστέρι. Λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα; Έγραψα βέβαια όπως ανέφερα ΤΚ του Αιγάλεω και φαίνεται ξεκάθαρα ότι θέλω να παραδοθεί σε τμήμα Πανεπιστημίου. Έχω αγχωθεί :redface:
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Στο Αιγάλεω πήγε, μην αγχώνεσαι. Είναι προς παράδοση.
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Στο Αιγάλεω πήγε, μην αγχώνεσαι. Είναι προς παράδοση.

Σε ευχαριστώ πολύ όντως έτσι έγινε 💛. Αλλά έμαθα, ότι ο ταχυδρόμος δεν βρήκε την γραμματεία :redface: ή έλειπαν εκείνη την ώρα, ή δεν τους άνοιξαν :( και τους άφησαν ειδοποίηση να πάει να την πάρει από κατάστημα ΕΛΤΑ. Είμαι σίγουρη ότι δεν θα πάει, και πήγαν τσάμπα τα χρήματα και ο κόπος και φυσικά θα χαθούν. Τώρα τι θα κάνω, που δεν είναι δική μου υπαιτιότητα; :(
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ όντως έτσι έγινε 💛. Αλλά έμαθα, ότι ο ταχυδρόμος δεν βρήκε την γραμματεία :redface: ή έλειπαν εκείνη την ώρα, ή δεν τους άνοιξαν :( και τους άφησαν ειδοποίηση να πάει να την πάρει από κατάστημα ΕΛΤΑ. Είμαι σίγουρη ότι δεν θα πάει, και πήγαν τσάμπα τα χρήματα και ο κόπος και φυσικά θα χαθούν. Τώρα τι θα κάνω, που δεν είναι δική μου υπαιτιότητα; :(
Πάρε ένα τηλέφωνο στη γραμματεία, να δεις τι σκοπεύουν να κάνουν.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
@Dreamer_SW δεν ξέρω και δεν μας αφορά τι έστειλες, απλά αν είναι έγγραφα, επικοινώνησε με τη γραμματεία μέσω e-mail μήπως τους τα στείλεις ηλεκτρονικά με e-mail, ως pdf ;)
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πάρε ένα τηλέφωνο στη γραμματεία, να δεις τι σκοπεύουν να κάνουν.

@Dreamer_SW δεν ξέρω και δεν μας αφορά τι έστειλες, απλά αν είναι έγγραφα, επικοινώνησε με τη γραμματεία μέσω e-mail μήπως τους τα στείλεις ηλεκτρονικά με e-mail, ως pdf ;)

Ευχαριστώ παιδιά.... Η αλήθεια είναι ότι η δική μας γραμματεία μας έχει πει να επικοινωνούμε με email μαζί της όταν το χρειάστηκα με βοήθησε αρκετά. Έστειλα screen shot την απάντηση των ΕΛΤΑ χθες και όντως αυτό έκανα τους ρώτησα αν μπορώ να στείλω τα δικαιολογητικά μέσω email. Ελπίζω από Δευτέρα που θα μου απαντήσουν να βρω μία λύση, γιατί έχω αγχωθεί :(
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Αχ παιδιά, σήμερα το πήρανε, ευχαριστώ πολύ, όλα καλά 🧡
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top