Ασφάλεια υγείας

klara!!

Νεοφερμένος

Η klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
θελω καποιος να με ενημερωσει σχετικα με την ασφαλεια υγειας
μου ζητηθηκε απο καπου να εχω πληρη ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη απο ασθενεια σε ιδιωτικο τομεα.
τι κανω; απο που αχριζω; που παω; ποσο θα κοστισει η ασφαλεια; μπορω να την κανω μονο για 3 μηνες; βοηθηστε με

ειναι επιγον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Το λιγότερο που μπορείς να κάνεις είναι για 6 μήνες και μετά πάει χρόνος. Θα σε συμβούλευα να πας σε κάποιο πρακτορείο που συνεργάζεται με όλες τις ασφαλιστικές για να μπορέσεις να δεις όλες τις καλύψεις και σχέσεις ποιότητας/τιμής ώστε να επιλέξεις αυτό που σου ταιριάζει. Αν πας σε υποκατάστημα μιας συγκεκριμένης ασφαλιστικής, δεν θα έχεις αυτή την επιλογή και θα σου παρουσιάσουν μόνο τα συμβόλαια του παρέχουν αυτοί. Ο,τι άλλο θέλεις ρωτάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

klara!!

Νεοφερμένος

Η klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
σευχαριστω παρα πολτ για την απαντηση.
θα μπορουσες να μου πεις που υπαρχουν τετοια πρακτορια? και ποσο παιρνουν περιπου? απο τιμες ξερεις ποσο θα παει το 6μηνο?

πηρα πριν το mydirect και ειχε πακετο με 95 ευρω, αλλα δε ξερω αν καλυπτει αυτο που θελω εγω δλδ το "πληρη ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη απο ασθενεια" και στο τηλεφωνο δε μου εξηγησαν καλα.
πηρα κ στο ιντεραμερικαν αλλα εκει με ειχαν μιση ωρα σε αναμονη οποτε δεν μιλησα καν.

αν μου δινατε καποιο τηλεφωνο η καποια διευθυνση θα με βοηθουσε παρα πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εχει παντού, δεν ξέρω σε ποιά περιοχή είσαι και τι σε βολεύει. Αν θέλεις 100% αποζημίωση σε περίθαλψη, αμοιβές ιατρών, κλπ, νομίζω θα είναι πιό ακριβό από 95 ευρώ. Και εξαρτάται από το τι ασθένεια μπορεί να έχεις ήδη, πχ αν πάει κάποιος με καρκίνο και κάποιος υγιής δεν θα πληρώνουν το ίδιο!
Τώρα έχουν κλεισει τα πρακτορεία και δεν μπορούν να σου κάνουν εκτίμηση, από αύριο πρωί πρέπει να ρωτησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

klara!!

Νεοφερμένος

Η klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
δε με ενδιαφέρει ρε συ το θεμα αποζημιωσης και το πρακτικο κομματι.
χρειαζομαι μονο την ασφαλεια για να την δειξω σε εναν φορεα, επειδη ειμαι ανασφαλιστη δεν ειμαι απο ικα δλδ, κι αυτοι μου ζητησαν αυτο, αλλιως δε θα μπορω να προχωρησω τη διαδικασια που θελω.
δηλαδη τη θελω για τελειως τυπικους λογους δεν εχω καποια ασθενεια ουτε τη χρειαζομαι επειδη εχω προβλημα. τη θελω στην ουσια μονο για καποια χαρτια.

πες μου για οπουδηποτε. απο κεντρο ως και πειραια με βολευει δεν εχω προβλημα, αρκει να τελειωνω μαυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αν πατήσεις στο Google "πρακτορείο ασφαλειών υγείας αθήνα" θα βαρεθείς να διαβάζεις με το πόσα έχει. Πάρε τηλέφωνο σε μερικά αύριο να σου δωσουν τις πιό οικονομικές προσφορές που έχουν και αποφασίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

klara!!

Νεοφερμένος

Η klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ να΄σαι καλά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top