Μουσικά όργανα και γείτονες

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Έχει αναρτηθεί μια ανάλογη συζήτηση, που όμως αναφέρεται αποκλειστικά σε ντραμς.
Πώς αντιμετωπίζουν οι γείτονές σας το μουσικό όργανο που παίζετε εσείς ή κάποιος γείτονάς σας; Πώς ρυθμίζεται το θέμα ανάλογα με τις ώρες κοινής ησυχίας; Ας μοιραστούμε τις εμπειρίες μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω καν γείτονες και γρατζουνάω ελεύθερη ο,τι ώρα θέλω πάντως :hehe:
Για τους άλλους,ιδέα δεν έχω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τους γείτονες!!
Απλά εντάξει και εγώ δεν έπαιζα πάνω στις ώρες κοινής ησυχίας οπότε και κανείς δεν μπορούσε να μου πει κάτι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Εγώ παίζω πιάνο, αλλά προσέχω δεν παίζω σε ώρες κοινής ησυχίας και έτσι δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
εντάξει αν κι εσύ είσαι λίγο λογικός και δεν πας να παίξεις ας πούμε στις 2 το βράδυ δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα...εγώ για το πιάνο δεν έχω ακούσει ποτέ κάποιο παράπονο...τώρα για κιθάρες με ενισχυτές ή ντραμς αλλάζει λίγο το πράγμα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ο αρραβωνιαστικός μου παίζει ντραμς, ότι ώρα να ναι. Α ναι, τα ντραμς τα χουμε στη μέση του σαλονιού, καθότι εδώ που τα λέμε είναι και πανέμορφα. (Ω ναι, ήταν δική μου ιδέα να τα βάλουμε στο σαλόνι).
Ο διπλανός μας παίζει ηλεκτρική κιθάρα. Κακή ηλεκτρική κιθάρα.
Η από κάτω παίζει πιάνο κάθε μέρα γύρω στις 8.
Οπότε κανείς δεν μπορεί να πει τίποτα στον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
ακούν τζάμπα ένα ανερχόμενο ταλέντο, δεν τους παίρνει να παραπονεθούν :pfff:
η από πάνω η άχρηστη παίζει μετά τις 9-10 και παίζει και χάλια οπότε κάθε φορά που παίζει πάω και παίζω και εγώ για να μην την ακούω και συγχύζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
η από πάνω η άχρηστη παίζει μετά τις 9-10 και παίζει και χάλια οπότε κάθε φορά που παίζει πάω και παίζω και εγώ για να μην την ακούω και συγχύζομαι.

Και εμένα στα ενοικιαζόμενα πέρσι η απο κάτω μου έπαιζε ηλεκτρική και ο εγγονός αυτουνού που είχε τα δωμάτια,στο ισόγειο,είχε ντραμς και έπαιζε ότι ώρα του ερχόταν :mad:
ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΤΣΟΙΙΙΙΙΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
αα να καταθεσω την αποψη μου για τους λατρεμενους μου γειτονες!!!!!!!Ο γιος του αποπανω (καπου 20 χρονω)ππαιζει ΧΑΛΙΑ κλαρινο σε ωρες οτι να ναι(αυτοδιδακτος) .Αρχισε τελη μαιου 2009 (πρωτη φορα εξετασεις,μες το αγχος).Καποια αλλη σε καποια φαση επαιζε υπεροχο πιανο και παντα αρχιζε τουλαχιστον μια ωρα μετα την ληξη των ωρων κοινης ησυχιας και τελειωνε τουυλαχιστον μια ωρα πριν την αρχη των ωρων κοινης ησυχιας.Φανταστικος ανθρωπος!Όχι οτι την γνωρισα αλλα θαναι σιγουρα ευγενεστατη.Θεωρω την τηρηση των ωρων κοινης ησυχιας(αν οχι τηην προσπαθεια για την παραγωγη του ελαχιστου θορυβου ολες τις ωρες) ζωτικης σημασιας.Κυριως στις μεγαλες πολεις οπου ειναι σαν να ζεις αιωνια σε ενα κτιριο με ενοικιαζομενα δωματια αγαπητη ρενια,ειναι σημαντικη η υπαρξη αυτου του σεβασμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Νανσακι,ήμουν διακοπές..
Δεν έπαιζε όλες τις ώρες ο απο κάτω,μόνο το πρωί.
Αλλά αυτός στο ισόγειο έπαιζε κάθε τρεις και λίγο-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οποιος τολμαει ας ερθει να μου πει το παραμικρο!:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Και στους μπάτσους αυτά λες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν τους βασταει, ας ερθουν!:boxing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Είχα πρόπερσι ένα γείτονα που προσπαθούσε να γρατσουνίσει ηλεκτρική κιθάρα... -.-' Δεν το είχε καθόλου δυστυχώς. Κάθε φορά που ξεκινούσε, εγώ έβαζα μουσική τέρμα και καθένας έκανε τη δουλειά του. :P Δεν με ενοχλούσε ιδιαίτερα πάντως το παιδί, εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top