Ποια θεωρείτε τα ωραιότερα ελληνικά λογότυπα;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σαφώς και υπάρχουν κι εδώ καλές δουλειές!! Πάρε τον κατάλογο των ΕΒΓΕ και κοίτα! :P
Αναφερόμουν στις πολύ γνωστές, και αυτό αφορά και το θέμα! Αν μιλούσα για άγνωστές θα ήμουν εκτός θέματος!!
Συννενόηση καρπούζι! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
"Άλλωστε μην ξεχνάς οτι μιλάμε για Ελλάδα. Αν το επεκτείναμε στο εξωτερικό ή σε επιχειρήσεις που δεν είναι απαραίτητα γνωστές, δεν νομίζω κι εγώ να έβαζα τα συγκεκριμένα."

Note the ή. Δεν είναι ΚΑΙ, είναι Ή !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Το οτι δεν εχεις προσεξει λογοτυπα επιχειρησεων που δεν ειναι απαραιτητα γνωστες στο Ελλαντα, δε σημαινει πως δεν υπαρχουν και αξιολογες δουλειες, σημαινει απλα οτι δεν τις εχεις προσεξει . ;)
Για εμενα, και για ακομη πολλους φανταζομαι, τα γραφιστικά είναι τμήμα του marketing της. Αρά εταιρίες που δεν είναι γνωστές σημαίνει κάκο marketing αρά αυτόματος αναιρεί πολλές φορές και το πόσο καλά είναι τα γραφιστικά της ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το ή το φαγε η μαρμαγκα, εχεις δικιο, αλλ'αντ'αλλων καταλαβα :X

Exposed_Bone αλιμονο αν συνεβαινε αυτο που λες! Υπαρχουν εταιριες που δεν απευθυνονται στο ευρυ κοινο, αυτο δεν αναιρει οτι μπορει να εχουν καλες δουλειες στο γραφιστικο τους μερος! Μιας και το θεσε η μισελ, απ'τις δουλειες που χτυπανε τα βραβεια εβγε ποσες ειναι πολυ γνωστες στον καθενα που δεν αφορα η γραφιστικη τη δουλεια του? Μμμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως έχουν πάρει κατα καιρούς ΕΒΓΕ και γνωστές εταιρείες... Πχ η Δέλτα για τη συσκευασία απο κάτι κυπελλάκια θυμάμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
KAI !!!! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Ακόμη και εγώ που είμαι άσχετος με το θέμα εκτιμώ τα ΕΒΓΕ
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Το ή το φαγε η μαρμαγκα, εχεις δικιο, αλλ'αντ'αλλων καταλαβα :X

Exposed_Bone αλιμονο αν συνεβαινε αυτο που λες! Υπαρχουν εταιριες που δεν απευθυνονται στο ευρυ κοινο, αυτο δεν αναιρει οτι μπορει να εχουν καλες δουλειες στο γραφιστικο τους μερος! Μιας και το θεσε η μισελ, απ'τις δουλειες που χτυπανε τα βραβεια εβγε ποσες ειναι πολυ γνωστες στον καθενα που δεν αφορα η γραφιστικη τη δουλεια του? Μμμ!
Κοίτα, π.χ. η oracle δεν απεθευνεται στο ευρυ κοινο και ομως ειναι γνωστη... μην με βαλεις να αναφερω αλλα 100443543 παραδειγματα. Τελος ας μην ξεχναμε οτι η Intel στην ουσια εγινε γνωστη από ... το λογότυπο ;-)

Ο γραφιστάς σίγουρα δεν ευθύνεται 100% αν μετά από τα νέα γραφιστικά η εταιρία βρίσκεται στο ίδιο επιπεδό, σίγουρα ευθύνεται για χ%, όπου χ>0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ναι ρε παιδι μου, αυτο που λεω εγω ειναι οτι ποσες ειναι οι εταιριες που αφορουν στην καθημερινοτητα τους τους περισσοτερους ανθρωπους για να προσεξουν και το λογοτυπο τους? 50? 60? Σκεψου ποσες εταιριες υπαρχουν που δεν απευθυνονται σε τοσο ευρυ κοινο και θα καταλαβεις τι εννοω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Ναι ρε παιδι μου, αυτο που λεω εγω ειναι οτι ποσες ειναι οι εταιριες που αφορουν στην καθημερινοτητα τους τους περισσοτερους ανθρωπους για να προσεξουν και το λογοτυπο τους? 50? 60? Σκεψου ποσες εταιριες υπαρχουν που δεν απευθυνονται σε τοσο ευρυ κοινο και θα καταλαβεις τι εννοω.
Πόσες όμως εταιρίες δ-ε-ν απευθυνονται στο ευρυ κοινό α-λ-λ-ά είναι γνωστές στο ευρυ κοινό; Εφερά σαν παραδείγμα την oracle αλλά μπορώ να αναφερώ και την ericsson (όχι την sony ericsson) όπως και την HTC αλλά και την Infoquest και octabit :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SAMURAi

Νεοφερμένος

Ο SAMURAi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Όλα τα δικά μου!:PPPPPPPPPPPPPPPppppppppppppp
:D
χμμμ..
πάάάάάρα πολλά....
της Vodafone ναι,
απ'το πλαίσιο.. όόόχι.. δυσκολα...δεν με τραβάει..:P
απ'τα καλύτερα ελληνικά θά'λεγα ενα πολύύύύ καλό της εταιρείας εδραση.πολύ καλό.
για όσους μενουν Θεσσαλονίκη, μπορεί να ξέρουν τα video club Spectrum. επίσης μ'αρέσει κι'αυτό το λογότυπο.
της cosmote το καινούριο, δεννν.... της Q καλύτερο είναι πιστεύω..
από ελληνικά ελληνικά άλλα.. κόλησα τώρα...:P
από ξένα.. ναι Sony Ericsson, του ΧΒΟΧ το λογότυπο μ'αρέσει πολύ.
της ΑΤΙ, του energy drink Shark, της εταιρίας Dark Horse....
τέσπα είναι παάάάάρα πολλά.. :P
:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Της Forthnet πλέον είναι ωραίο, αν και τους πήρε πολλά χρόνια να το αλλάξουν. Μου θυμίζει πολύ firefox, αλλά anyway...:hmm:



Για το (πρώτο) λογότυπο της WIND τι έχετε να πείτε; (οκ, δεν είναι Ελληνική, αλλά nevermind :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προτιμώ το ελληνικό λογότυπο της wind
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το επισύναψα και αυτό πιο πάνω, τελικά. Αυτό εννοούσες; :)


Πάντως θυμίζει λίγο... αέρα (και λίγο θάλασσα και λίγο κρασί :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι αυτό εννοούσα. Μπορεί στην ελλάδα για αυτούς τους λόγους να ήρθε σε αυτά τα χρώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Λογικά ήρθε σε αυτά τα χρώματα για να θυμίζει την διαφημιστική καμπάνια με τα "Θέλω" που ήταν σε μπλε-κόκκινο. Διότι το να θυμίζει ..αέρα κοπανιστό, μόνο καλό δεν μου ακούγεται :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως το ελληνικό φαίνεται και πιο καλοσχεδιασμένο, με καλύτερη τυπογραφία κλπ. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
πως και δεν εχει αναφερει κανεις το λογοτυπο του playstation???Παρα πολυ καλο και κλασσικο πλεον!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το λογότυπο του playstation είναι ελληνικο καλέ? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top