Γυναικεία συμπεριφορά

IamKostas

Νεοφερμένος

Ο IamKostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Λοιπόν θέλω γνώμη κυρίως από γυναίκες γιατί όσο προσπαθώ να μπω στην ψυχοσύνθεση τους τόσο χάνω πάσα ιδέα.
Έχουμε το εξής περιστατικό. Βγαίνουμε βράδυ και στην παρέα είναι μια κοπέλα που δεν την γνωρίζαμε. Μου ψιλοάρεσε οπότε άνοιξα λίγο συζήτηση. Την έβλεπα και αυτή με ρώταγε για μένα κτλ, δηλαδή ενδιαφερόταν να μάθει πράγματα για μένα. Εγώ γενικά δεν είμαι ο τύπος που θα σου μιλάει όλο το βράδυ μέχρι να σε ρίξει, είμαι πιο εγωιστής, δεν δείχνω άμεσα το ενδιαφέρον μου. Ωραία ως εδώ. Κάποια στιγμή που ήμουν λίγο πιο δίπλα ένας απο την παρέα χώθηκε σε αυτή, μας γύρισε πλάτη, μίλαγε ΜΟΝΟ σε αυτή όλη την ώρα, και λίγο στα παιδιά της παρέας της, και εν τέλη μετά απο κάποια ώρα τους είδα τα ψιλοβρήκανε, χαδάκια κτλ.
Εγώ προφανώς έφαγα τα λύσακα μου γιατί το παιδί είναι αρκετά κατώτερο εμφανησιακά απο εμένα. Και αυτό που θέλω να ρωτήσω πλεον είναι: Τελικά κάθεστε σε όποιον προλάβει? Δηλαδή αν υπάρχουν 2 που σας ενδιαφέρουν σε μια παρέα κάθεστε σε αυτόν που θα σας την πέσει πρώτος, ακόμα και αν ενδιαφέρεστε περισσότερο για τον άλλον? Πόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση μπορεί να έχει κάποια για να προτιμήσει τον πρώτο που της την πέφτει αντί να προσπαθήσει να γνωρίσει κάποιον που της αρέσει περισσότερο.

Παλαιότερα είχα ζήσει πολύ δύσκολες καταστάσεις με μια κοπέλα που μου είχε αρέσει πάρα πολύ και επειδή της την έπεσε πρώτος ο κολλητός μου πήγε και τα έφτιαξε μαζί του. Για κάμποσο καιρό προσπαθούσα να μην δείξω τπτ και δημιουργήσω πρόβλημα στη σχέση μου με τον φίλο μου, ώσπου τον χωρίζει μια μέρα και γυρνάει και μου λέει τα έφτιαξα μαζί του αλλά ήθελα εσένα όλο αυτόν τον καιρό! Προφανώς και δεν έκανα τπτ φυσικά όσο και αν την ήθελα.

Γιατί το κάνετε αυτό ρε κορίτσια?

Στην προσφατη περίπτωση είμαι σίγουρος πως αν της είχα δείξει περισσότερο ενδιαφέρον δεν θα υπήρχε θέμα σύγκρισης. Βασικά ο λόγος που γράφω είναι γιατί θέλω να δω αν κάνω εγώ κάπου λάθος (που δεν την πέφτω κατευθείαν στην άλλη ίσως?) ή αν το γυναικείο μυαλό είναι τόσο ακατανόητο, και μήπως μπορέσω να μάθω κανά 2 πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μπορεί της κοπέλας που γνώρισες στο κλαμπ να της αρέσουν οι "ενέσεις" αυτοπεποίθησης, αλλά να μην ήθελε να χαλάσει αυτό που είχε με τον άλλον απο την παρέα. Όσον αφορά την κοπέλα του φίλου σου που σου είπε ό,τι σου είπε, μπορεί να το έκανε για να το πείς στον φίλο σου και αυτός να πέσει στα πατώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IamKostas

Νεοφερμένος

Ο IamKostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μπορεί της κοπέλας που γνώρισες στο κλαμπ να της αρέσουν οι "ενέσεις" αυτοπεποίθησης, αλλά να μην ήθελε να χαλάσει αυτό που είχε με τον άλλον απο την παρέα. Όσον αφορά την κοπέλα του φίλου σου που σου είπε ό,τι σου είπε, μπορεί να το έκανε για να το πείς στον φίλο σου και αυτός να πέσει στα πατώματα.

Καλά με αυτην την κοπέλα είναι τεράστια ιστορία. Ακόμα και όταν ήταν μαζί του μου την ψιλοέπεφτε, και ο φίλος μου είχε καταλάβει κάτι, αλλά απο μεριά μου δεν έκανα το παραμικρό. Όπως επίσης όταν τον χώρισε βρεθήκαμε και μιλήσαμε και μου εξήγησε πως με ήθελε πολύ απο την αρχή αλλά επειδή δεν έκανα καμία κίνηση τα έφτιαξε με τον φίλο μου επειδή ήταν καλό παιδί.

Το πρώτο μέρος της πρότασης σου δεν το κατάλαβα. Εννοείς να τόνωσε την αυτοπεποίθηση της με μένα και να ήθελε τον άλλον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Την έβλεπα και αυτή με ρώταγε για μένα κτλ, δηλαδή ενδιαφερόταν να μάθει πράγματα για μένα.
Yπάρχει και φιλικό ενδιαφέρον ή τελος πάντων δεν μιλάς με κάποιον για να έχεις κρεβάτι.
Εγώ προφανώς έφαγα τα λύσακα μου γιατί το παιδί είναι αρκετά κατώτερο εμφανησιακά απο εμένα. Και αυτό που θέλω να ρωτήσω πλεον είναι: Τελικά κάθεστε σε όποιον προλάβει? Δηλαδή αν υπάρχουν 2 που σας ενδιαφέρουν σε μια παρέα κάθεστε σε αυτόν που θα σας την πέσει πρώτος, ακόμα και αν ενδιαφέρεστε περισσότερο για τον άλλον? Πόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση μπορεί να έχει κάποια για να προτιμήσει τον πρώτο που της την πέφτει αντί να προσπαθήσει να γνωρίσει κάποιον που της αρέσει περισσότερο.
Παρδόν; πώς τα ξέρεις αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Καλά με αυτην την κοπέλα είναι τεράστια ιστορία. Ακόμα και όταν ήταν μαζί του μου την ψιλοέπεφτε, και ο φίλος μου είχε καταλάβει κάτι, αλλά απο μεριά μου δεν έκανα το παραμικρό. Όπως επίσης όταν τον χώρισε βρεθήκαμε και μιλήσαμε και μου εξήγησε πως με ήθελε πολύ απο την αρχή αλλά επειδή δεν έκανα καμία κίνηση τα έφτιαξε με τον φίλο μου επειδή ήταν καλό παιδί.

Το πρώτο μέρος της πρότασης σου δεν το κατάλαβα. Εννοείς να τόνωσε την αυτοπεποίθηση της με μένα και να ήθελε τον άλλον?

απο αυτα που λες καταλαβα οτι η κοπελα που επεσες δεν ειναι και το πιο ''σωστο'' και ''σταθερο'' σε επιλογες ατομο..μην γενικευεις και μη βαζεις ολους τους ανθρωπους στο ιδιο τσουβαλι λεγοντας οτι δεν μπορεις να καταλαβεις τη συμπεριφορα των γυναικων..πως να την καταλαβεις αφου δεν λειτουργουν ολες οι γυναικες σαν ενιαιο συνολο, αλλα σαν ξεχωριστη προσωπικοτητα οπως και καθε ανθρωπος! οποτε αυτου του τυπου οι σκεψεις δεν θα σε οδηγησουν πουθενα, η καθεμια και ο καθενας λειτουργει συμφωνα με τις δικες του αρχες και αξιες! ξερω πολλες κοπελες που σε καμια περιπτωση δε θα ειχαν τετοια συμπεριφορα και αλλες που θα εκαναν πολυ χειροτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IamKostas

Νεοφερμένος

Ο IamKostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Yπάρχει και φιλικό ενδιαφέρον ή τελος πάντων δεν μιλάς με κάποιον για να έχεις κρεβάτι.

Παρδόν; πώς τα ξέρεις αυτά;

Δεν μιλάω για κρεβάτι..
Είπα παραπάνω, τα έχω ξαναζήσει.. Και δεν έχει γίνει μια φορά, είναι κάτι το οποίο μου έχει ξανασυμβεί με τη διαφορά ότι σε 2 περιπτώσεις το έσωσα.. Κατάβα ότι αν δεν αντιδράσω θα μου την φάει άλλος οπότε ζορίστικα και μίλησα περισσότερο.. Δηλαδή αυτό πρέπει να γίνεται συνέχεια? Μην πέρνεις μόνο σαν παράδειγμα την ιστορία που έγραψα παραπάνω, ρωτάω αν σαν φαινόμενο ισχύει ή είναι μεμονομένες περιπτώσεις.. Δηλαδή αν θα κάνετε κάτι με τον πρώτο που σας έδειξε περισσότερο ενδιαφέρον (απο ανασφάλεια ίσως?) αντί να δείτε αν ενδιαφέρεται κάποιος άλλος, ίσως πιο αξιόλογος, στην ίδια παρέα.. Κάτι σαν ας μείνω στο σιγουράκι αφού είναι καλός ξέρω γω..

απο αυτα που λες καταλαβα οτι η κοπελα που επεσες δεν ειναι και το πιο ''σωστο'' και ''σταθερο'' σε επιλογες ατομο..μην γενικευεις και μη βαζεις ολους τους ανθρωπους στο ιδιο τσουβαλι λεγοντας οτι δεν μπορεις να καταλαβεις τη συμπεριφορα των γυναικων..πως να την καταλαβεις αφου δεν λειτουργουν ολες οι γυναικες σαν ενιαιο συνολο, αλλα σαν ξεχωριστη προσωπικοτητα οπως και καθε ανθρωπος! οποτε αυτου του τυπου οι σκεψεις δεν θα σε οδηγησουν πουθενα, η καθεμια και ο καθενας λειτουργει συμφωνα με τις δικες του αρχες και αξιες! ξερω πολλες κοπελες που σε καμια περιπτωση δε θα ειχαν τετοια συμπεριφορα και αλλες που θα εκαναν πολυ χειροτερα!

Ναι δεν έχεις άδικο, γενικά δυσκολεύομαι να κατανοήσω το πως ενεργούν κάποιοι άνθρωποι. Δηλαδή έχω γνώμονα την δική μου λογική και όταν βλέπω κάτι διαφορετικό που δεν το κατανοώ δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω τι μπορεί να σκεφτόταν ο άλλος όταν έκανε κάτι. Απλώς φοβάμαι μην ξανασυμβεί όπως προείπα και μήπως θα πρέπει να αλλάξω λιγάκι και να δείχνω περισσότερο το ενδιαφέρον μου απο την αρχή. Αυτό είναι το Point όλου του topic που άνοιξα, αν κάνω κάτι λάθος και τι πρέπει να διορθώσω για να μην αντιμετωπίσω ξανα δυσάρεστες καταστάσεις... Η αν πέφτω σε περιπτώσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweeney todd

Νεοφερμένος

Ο sweeney todd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Μπορεί της κοπέλας που γνώρισες στο κλαμπ να της αρέσουν οι "ενέσεις"
Μπορεί να της αρέσουν και οι βατσίνες όμως!!!! :crazy:
Κι εδώ που τα λέμε, κοπέλα που συχνάζει σε κλαμπ ποιός την παίρνει στα σοβαρά. Aλήθεια, πως γνωρίζεις ότι αυτή η ...συγκλονιστική ιστορία που προβλημάτισε τον ρομαντικό μας Kosta διαδραματίστηκε σε κλαμπ, δεν το αναφέρει πουθενά :hmm:
Λοιπόν θέλω γνώμη
Φίλε Κώστα, επειδή παρατήρησα ότι σε βασανίζουν θέματα προτεραιότητας (κάθεστε σε όποιον προλάβει/κάθεστε σε αυτόν που θα σας την πέσει πρώτος/προτιμήσει τον πρώτο που της την πέφτει/επειδή της την έπεσε πρώτος ο κολλητός μου πήγε και τα έφτιαξε) να σε πληροφορήσω πως μπορεί της γυναίκας η καρδιά να είναι -ποιητικά- μια άβυσσος, πότε κόλαση και πότε ο παράδεισος, αλλά το κορμί της είναι -πολύ πεζά- ένα λεωφορείο.
Μπαίνει όποιος προλάβει, κάθεται ο πιο γρήγορος και μένει μέχρι το τέρμα όποιος τον παίρνει ..ο ύπνος!!! :D

Εσύ προτίμησε "TAXI" και θα απαλλαγείς από το άγχος του κατάφωρα άδικου και άνισου ανταγωνισμού (έφαγα τα λύσακα μου γιατί το παιδί είναι αρκετά κατώτερο εμφανησιακά απο εμένα).

Σε ..κλαμπ όμως όσο και να περιμένεις δεν πρόκειται να περάσει ρε φίλε, πρέπει να βγεις έξω στο δρόμο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
1oν: η ομορφιά είναι υποκαιμενικό θέμα.
2ον: δεν ξέρουμε αν σε γούσταρε έστω και ελάχιστα. Μου θυμίζεις το : ''-μου μίλησε! -ττι σου ειπε; -γειαααα -ω ειναι φανερό ότι σε θέλει''

τώρα εντάξει, το γκάλοπ σου δε θα σου βγάλει συμπεράσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IamKostas

Νεοφερμένος

Ο IamKostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μπορεί να της αρέσουν και οι βατσίνες όμως!!!! :crazy:
Κι εδώ που τα λέμε, κοπέλα που συχνάζει σε κλαμπ ποιός την παίρνει στα σοβαρά. Aλήθεια, πως γνωρίζεις ότι αυτή η ...συγκλονιστική ιστορία που προβλημάτισε τον ρομαντικό μας Kosta διαδραματίστηκε σε κλαμπ, δεν το αναφέρει πουθενά :hmm:

Φίλε Κώστα, επειδή παρατήρησα ότι σε βασανίζουν θέματα προτεραιότητας (κάθεστε σε όποιον προλάβει/κάθεστε σε αυτόν που θα σας την πέσει πρώτος/προτιμήσει τον πρώτο που της την πέφτει/επειδή της την έπεσε πρώτος ο κολλητός μου πήγε και τα έφτιαξε) να σε πληροφορήσω πως μπορεί της γυναίκας η καρδιά να είναι -ποιητικά- μια άβυσσος, πότε κόλαση και πότε ο παράδεισος, αλλά το κορμί της είναι -πολύ πεζά- ένα λεωφορείο.
Μπαίνει όποιος προλάβει, κάθεται ο πιο γρήγορος και μένει μέχρι το τέρμα όποιος τον παίρνει ..ο ύπνος!!! :D

Εσύ προτίμησε "TAXI" και θα απαλλαγείς από το άγχος του κατάφωρα άδικου και άνισου ανταγωνισμού (έφαγα τα λύσακα μου γιατί το παιδί είναι αρκετά κατώτερο εμφανησιακά απο εμένα).

Σε ..κλαμπ όμως όσο και να περιμένεις δεν πρόκειται να περάσει ρε φίλε, πρέπει να βγεις έξω στο δρόμο :(

Όχι κλαμπ, χαλαρά για ποτάκι είμασταν και ήταν κοπέλα απο την παρέα.. Φίλη ενός φίλου μου..
Ναι έχω καταλάβει ότι έτσι δουλευει στο σύστημα με αρκετές απλώς πιστεύω ότι αφορά γυναίκες που έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση και δεν κυνηγάνε το καλύτερο για τον ευατό τους. Εγώ προσωπικά θα τρελενόμουν κ μόνο στην ιδέα να λειτουργήσω έτσι. Να μου αρέσει δηλαδή μια και να κάτσω σε άλλη επειδή αυτή πρόλαβε και μου την έπεσε και "ε ενταξει καλή είναι ας κάνω με αυτήν αφού ενδιαφέρεται".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μπορεί να της αρέσουν και οι βατσίνες όμως!!!! :crazy:
Κι εδώ που τα λέμε, κοπέλα που συχνάζει σε κλαμπ ποιός την παίρνει στα σοβαρά. Aλήθεια, πως γνωρίζεις ότι αυτή η ...συγκλονιστική ιστορία που προβλημάτισε τον ρομαντικό μας Kosta διαδραματίστηκε σε κλαμπ, δεν το αναφέρει πουθενά :hmm:
Aνέφερε τα εξής:"Βγαίνουμε βράδυ και στην παρέα είναι μια κοπέλα που δεν την γνωρίζαμε","Κάποια στιγμή που ήμουν λίγο πιο δίπλα ένας απο την παρέα χώθηκε σε αυτή, μας γύρισε πλάτη, μίλαγε ΜΟΝΟ σε αυτή όλη την ώρα, και λίγο στα παιδιά της παρέας της, και εν τέλη μετά απο κάποια ώρα τους είδα τα ψιλοβρήκανε, χαδάκια κτλ.", φαντάζομαι πως το βράδυ δεν πήγαν σε κανένα τσιπουράδικο και στα καλά καθούμενα ήρθε ο ένας απο την παρέα, πήρε την καρέκλα του ή την καρέκλα απο το διπλανό τραπέζι και την έχωσε ανάμεσά τους. Με αφορμή τα άνωθεν λεγόμενα υπέθεσα πως είχαν βγεί σε κάποιο κλαμπ, δεν κάνει κακό να είμαστε λίγο παρατηρητικοί.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IamKostas

Νεοφερμένος

Ο IamKostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
1oν: η ομορφιά είναι υποκαιμενικό θέμα.
2ον: δεν ξέρουμε αν σε γούσταρε έστω και ελάχιστα. Μου θυμίζεις το : ''-μου μίλησε! -ττι σου ειπε; -γειαααα -ω ειναι φανερό ότι σε θέλει''

τώρα εντάξει, το γκάλοπ σου δε θα σου βγάλει συμπεράσματα.

Όχι έδειξε φανερό ενδιαφέρον, δηλαδή οκ της μίλησα εγώ, αλλά μετά επειδή δεν είμαι πολύ του μπλα μπλα μου άνοιγε αυτή συζητήση.. Αν δεν ενδιαφερόταν και την ενδιέφερε ο άλλος θα μίλαγε κατευθείαν μόνο με τον άλλον. Η δεν θα μου μίλαγε και πολύ.. Στην προκειμένη περίπτωση το παλικάρι απλως έπιασε μονοτερμα αυτήν κ την παρέα της και εγώ θα ήμουν σχεδόν ψιλοξεκαρφωτος αν πήγαινα εκεί.. Δεν είχα κάποια σχέση με την παρέα της..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweeney todd

Νεοφερμένος

Ο sweeney todd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ναι έχω καταλάβει ότι έτσι δουλευει στο σύστημα
Βάλε λοιπόν ένα χρονοδιάγραμμα και σε αυτό το κομμάτι της ζωής, πχ....μέχρι τα 27 θα πηδάω δεξιά αριστερά (ότι προλάβω) μέχρι τα 32 ότι ..κοντοστέκεται και κάπου στα 37 θα γείρω να αποκοιμηθώ στο πίσω κάθισμα και οκ!
Δεν είναι εποχές για φιλοσοφημένα γκομενιλίκια, ποτέ δεν ήταν δηλαδή ;)

Εννοείται, ΠΑΝΤΑ καλοξυρισμένος!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IamKostas

Νεοφερμένος

Ο IamKostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Βάλε λοιπόν ένα χρονοδιάγραμμα και σε αυτό το κομμάτι της ζωής, πχ....μέχρι τα 27 θα πηδάω δεξιά αριστερά (ότι προλάβω) μέχρι τα 32 ότι ..κοντοστέκεται και κάπου στα 37 θα γείρω να αποκοιμηθώ στο πίσω κάθισμα και οκ!
Δεν είναι εποχές για φιλοσοφημένα γκομενιλίκια, ποτέ δεν ήταν δηλαδή ;)

Εννοείται, ΠΑΝΤΑ καλοξυρισμένος!!!!!!!

Δυστυχώς δεν λειτουργώ έτσι, δεν έχω μάθει να εκμεταλεύομαι τους ανθρώπους, πόσο μάλλον για ένα πήδημα. Ίσως αυτό να φταίει.. Ποιός ξέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweeney todd

Νεοφερμένος

Ο sweeney todd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
δεν έχω μάθει να εκμεταλεύομαι τους ανθρώπους, πόσο μάλλον για ένα πήδημα
Εννοείς τις γυναίκες!! Χάρη θα τους κάνεις αλλά δεν το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα, γι αυτό και σε "τρώνε" στη στροφή αυτοί που δεν τηρούν την προτεραιότητα!!!!!

Ας είναι, ελπίζω να μας διαβάζει καμιά "ρομαντική" και να θέλει να σου αποδείξει ..πόσο λάθος είμαι! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εννοείς τις γυναίκες!! Χάρη θα τους κάνεις αλλά δεν το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα, γι αυτό και σε "τρώνε" στη στροφή αυτοί που δεν τηρούν την προτεραιότητα!!!!!

Ας είναι, ελπίζω να μας διαβάζει καμιά "ρομαντική" και να θέλει να σου αποδείξει ..πόσο λάθος είμαι! :lol:

Είδα ρομαντική και.. πετάχτηκα!
Δεν έχω καμία πρόθεση να σου αποδείξω πόσο λάθος είσαι.
Το μόνο που έχω να σου επισημάνω είναι να μη βάζεις όλες τις γυναίκες στο ίδιο τσουβάλι.
Τις έχεις γνωρίσει όλες;
ΌΛΕΣ;

ΌΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ!




Όπότε....!


Τώρα εσύ Κώστα. Βρε αγόρι μου, μήπως ενθουσιάζεσαι πολύ γρήγορα;
Θέλω να πω, οκ την γνώρισες την κοπέλα και μιλήσατε και μια ώρα, αλλά μέχρι εκεί.
Γιατί σε πείραξε τόσο που έδωσε προσοχή στον άλλον;
Πήγες τη συζήτηση σε προσωπικό επίπεδο;
Έκανες κάποια κίνηση για να την γοητεύσεις;
Σκέψου ότι ο .."άλλος" που ίσως ναι, είναι κατώτερος από εσένα έκανε αυτές τις κινήσεις που κάνουν το κλικ στις γυναίκες.
Σκέψου μήπως οι γυναίκες παρεξηγούν τις προθέσεις σου και καταλαβαίνουν πως το ενδιαφέρον σου είναι καθαρά φιλικό.


Είμαι η κοπέλα από εχθές πχ και σου λέω "Ξες Κώστα δε κατάλαβα ότι ενδιαφέρεσαι με τέτοιο τρόπο, νόμιζα ότι το ενδιαφέρον σου ήταν καθαρά φιλικό για να με κάνεις να νιώθω πιο άνετα στη παρέα"

Τα έχεις δει καθόλου από αυτή την οπτική γωνία;
Γενικότερα Κώστα προσπαθείς τις δικές σου αδυναμίες να τις φορτώσεις σε βάρος των γυναικών.
Τουλάχιστον σε αυτό το συγκεκριμένο περιστατικό αυτό κάνεις.


Όσο για την "έτσι" του κολλητού, απλά ρε Κώστα πέτυχες ..."μαργαριτάρι", τι να κάνουμε, υπάρχουν και τέτοιες, λίγη προσοχή θέλει και σιγά-σιγά θα μάθεις να μη μπλέκεις με τέτοιες καταστάσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweeney todd

Νεοφερμένος

Ο sweeney todd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δεν έχω καμία πρόθεση να σου αποδείξω πόσο λάθος είσαι
Επ σφάλμα! Λάθος αντωνυμία χρησιμοποίησες και το έγραψα σαφέστατα παραπλανητικά παραπάνω, με μοναδικό σκοπό να αβαντάρω τον Κωστή που μοιάζει καλό παλικάρι αλλά βαδίζει με βάση το αξιοκρατικό σύστημα σε ένα θέμα ..μπες-βγες! :/:
Τις έχεις γνωρίσει όλες;
Φυσικά και όχι ούτε φιλοδοξώ κάτι τέτοιο, ήδη βρίσκομαι "γαλαρία" και απολαμβάνω την ηρεμία του να μη σε νοιάζει ποιός..."πρόλαβε και έφαγε την Μαρία" :jumpy:

Βέβαια, όταν και εάν νοιώσω (λέμε τώρα) μια μικρή λιγούρα, πάντα θα υπάρχει διαθέσιμος μεζές..
σε κανένα τσιπουράδικο
.. εννοείται, ΠΟΤΕ σε κλαμπ!! :yes:

Σιγά όμως μη με απασχολεί πως την..λένε και αν πληρεί η όλη κατάσταση τις σωστές αξιοκρατικές προδιαγραφές! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

IamKostas

Νεοφερμένος

Ο IamKostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τώρα εσύ Κώστα. Βρε αγόρι μου, μήπως ενθουσιάζεσαι πολύ γρήγορα;
Θέλω να πω, οκ την γνώρισες την κοπέλα και μιλήσατε και μια ώρα, αλλά μέχρι εκεί.
Γιατί σε πείραξε τόσο που έδωσε προσοχή στον άλλον;
Πήγες τη συζήτηση σε προσωπικό επίπεδο;
Έκανες κάποια κίνηση για να την γοητεύσεις;
Σκέψου ότι ο .."άλλος" που ίσως ναι, είναι κατώτερος από εσένα έκανε αυτές τις κινήσεις που κάνουν το κλικ στις γυναίκες.
Σκέψου μήπως οι γυναίκες παρεξηγούν τις προθέσεις σου και καταλαβαίνουν πως το ενδιαφέρον σου είναι καθαρά φιλικό.
Ναι ενθουσιαζόμαι γρήγορα. Δεν μιλήσαμε πολύ, την πήρε ο άλλος μονότερμα. Όσο μιλήσαμε, όταν εγώ δεν είχα τι να πώ προσπαθούσε να μου ανοίξει λίγο συζήτηση. Δεν τα πάω καθόλου καλά με το φλέρτ εκτός αν νιώθω άνετα με την παρέα μου. Εκεί δίνω ρέστα. Τον τελευταίο καιρό δεν είμαι δεμένος με κάποια παρέα οπότε μου είναι απίστευτα δύσκολο. Με πείραξε γιατί δεν μου έχει ξανασυμβεί ποτέ (συνήθως συναίβενε το αντίστροφο και τώρα καταλαβαίνω πως ένιωθε ο άλλος απέναντι μου, με τη διαφορά ότι δεν έκανα εγώ καν κίνηση, όπως το παλικάρι που έπεσε με την μία). Με πειραξε γιατί είμαι πολύ εγωιστής. Δεν έκανα καμία κίνηση να την γοητεύσω, δεν δείχνω ανοιχτά το ενδιαφέρον μου. Και ναι έκανε κινήσεις που κάνουν κλικ, έχει αρκετό χιούμορ σαν άτομο. Και στο τελευταίο έπεσες μέσα, σε όλες τις σχέσεις μου (σε όσες έκανα εγώ κίνηση για να γίνει κάτι) η άλλη μέχρι τελευταία στιγμή δεν είχε καταλάβει ΤΠΤ απολύτως. Απλώς άρεζα σαν άτομο και παρουσιαστικό. Σε όλες όμως. Ωραία ήδη με βοήθησες πάρα πολύ. Όντως εγώ έχω το λάθος. Πρέπει να προσπαθήσω να δείχνω περισσότερο το ενδιαφέρον μου. Αλλά και πάλι ρε γαμώτο γιατί να μην προσπαθείς να κάνεις κάτι με κάποιον που πραγματικά σου αρέσει αλλά αρκείσαι σε κάποιον που στην πέφτει και απλά είναι οκ? Σου λέω το ξανάζησα αρκετές φορές και δεν το χωράει ο νους μου.

Είμαι η κοπέλα από εχθές πχ και σου λέω "Ξες Κώστα δε κατάλαβα ότι ενδιαφέρεσαι με τέτοιο τρόπο, νόμιζα ότι το ενδιαφέρον σου ήταν καθαρά φιλικό για να με κάνεις να νιώθω πιο άνετα στη παρέα"

Τα έχεις δει καθόλου από αυτή την οπτική γωνία;
Γενικότερα Κώστα προσπαθείς τις δικές σου αδυναμίες να τις φορτώσεις σε βάρος των γυναικών.
Τουλάχιστον σε αυτό το συγκεκριμένο περιστατικό αυτό κάνεις.

Έχεις δίκιο. Απλά αν δείξεις ανοιχτά το ενδιαφέρον σου η άλλη το πέρνει πάνω της και μου γυρνάν τα μυαλά όταν το βλέπω αυτό. Πως να φλερτάρεις μετά? Μάλλον φταίει ότι έχει πέσει και πολύ η αυτοπεποίθηση μου τον τελευταίο καιρό. Δηλαδή μου ήταν που μου ήταν δύσκολο, τώρα μου είναι ακατόρθωτο. Έχω πέσει με τα μούτρα στην δουλειά και έχω παραμελήσει πολύ τα προσωπικά μου.

Όσο για την "έτσι" του κολλητού, απλά ρε Κώστα πέτυχες ..."μαργαριτάρι", τι να κάνουμε, υπάρχουν και τέτοιες, λίγη προσοχή θέλει και σιγά-σιγά θα μάθεις να μη μπλέκεις με τέτοιες καταστάσεις ;)
Μόνο σε τέτοιες μπλέκω πάντα. Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Γιαυτό αρχίζω πολύ δύσκολα σχέση και τελειώνω και πολύ εύκολα. Ίσως ζητάω πολλά. Δεν ξέρω.

Με βοήθησες πάρα πολύ. Σε ευχαριστώ και μόνο γ τον χρόνο που έκατσες κ έγραψες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Καταρχην που ξερεις ρε μεγαλε τι της ελεγε της κοπελας? Μπορει να της ελεγε τοσο ωραια και ενδιαφεροντα πραγματα που να γουσταρε αυτον στον τελος. Επειδη εισαι πιο ομορφος οπως λες ντε και καλα πρεπει να παει με σενα? Τι βλακειες ειναι αυτες?

Α και οι γκομενες θελουν αντρες με αυτοπεπηθεση,χωρις να μιζεριαζουν και να τρωγονται με τα ρουχα τους (γιατι αυτο,γιατι εκεινο κτλ,χειροτερα και απο γκομενα δλδ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Δεν μιλάω για κρεβάτι..
Είπα παραπάνω, τα έχω ξαναζήσει.. Και δεν έχει γίνει μια φορά, είναι κάτι το οποίο μου έχει ξανασυμβεί με τη διαφορά ότι σε 2 περιπτώσεις το έσωσα.. Κατάβα ότι αν δεν αντιδράσω θα μου την φάει άλλος οπότε ζορίστικα και μίλησα περισσότερο.. Δηλαδή αυτό πρέπει να γίνεται συνέχεια? Μην πέρνεις μόνο σαν παράδειγμα την ιστορία που έγραψα παραπάνω, ρωτάω αν σαν φαινόμενο ισχύει ή είναι μεμονομένες περιπτώσεις.. Δηλαδή αν θα κάνετε κάτι με τον πρώτο που σας έδειξε περισσότερο ενδιαφέρον (απο ανασφάλεια ίσως?) αντί να δείτε αν ενδιαφέρεται κάποιος άλλος, ίσως πιο αξιόλογος, στην ίδια παρέα.. Κάτι σαν ας μείνω στο σιγουράκι αφού είναι καλός ξέρω γω..
Ναι δεν έχεις άδικο, γενικά δυσκολεύομαι να κατανοήσω το πως ενεργούν κάποιοι άνθρωποι. Δηλαδή έχω γνώμονα την δική μου λογική και όταν βλέπω κάτι διαφορετικό που δεν το κατανοώ δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω τι μπορεί να σκεφτόταν ο άλλος όταν έκανε κάτι. Απλώς φοβάμαι μην ξανασυμβεί όπως προείπα και μήπως θα πρέπει να αλλάξω λιγάκι και να δείχνω περισσότερο το ενδιαφέρον μου απο την αρχή. Αυτό είναι το Point όλου του topic που άνοιξα, αν κάνω κάτι λάθος και τι πρέπει να διορθώσω για να μην αντιμετωπίσω ξανα δυσάρεστες καταστάσεις... Η αν πέφτω σε περιπτώσεις..

Σταματάω την ανάγνωση του θρεντ εδώ για να σου πω το εξής, ξεκαθαρίζοντας πρώτα από όλα οτι αναφέρομαι σε γυναίκες κυρίες κι όχι τσουλάκια που πηδάνε ό,τι βρούνε (τς τς σόρρυ για τα "γαλλικά" μου :redface:). Όταν μια γυναίκα γνωρίζει κάποιον άντρα στην παρέα και αυτός είναι ευγενικός μεν αλλά τυπικός, η πρώτη σκέψη που της έρχεται στο μυαλό είναι "είναι πιασμένος" (παντρεμένος, αρραβωνιασμένος, με σχέση ή ερωτευμένος με άλλη). Αυτή η σκέψη λοιπόν σε μια γυναίκα κυρία που έλεγα πιο πάνω θα λειτουργήσει σαν κόκκινο στοπ και θα προχωρήσει παρακάτω. Στο λέω γιατί μου έχει τύχει! Το να μη δείχνεις λοιπόν πολύ το ενδιαφέρον σου ή να το παίζεις σκοτσέζικο ντους (σε θέλω αλλά άσε να νομίζεις οτι δε σε θέλω, ας σου πω μια πρόταση κι ας φύγω μετά) είναι προφανώς εκνευριστικό. Καταλαβαίνω απόλυτα το πόσο δύσκολα περνάει ένας άντρας που πρέπει τον περισσότερο καιρό να δείχνει αυτός το ενδιαφέρον του σε γυναίκες και σίγουρα έχει φάει και μερικές σκληρές χυλόπιτες, αλλά σου ξεκαθαρίζω αυτό που σου είπα παραπάνω. Αν θες να έχεις εγωισμό να περιμένεις οτι η κοπέλα θα θεωρήσει οτι είσαι πιασμένος γι' αυτό δε δίνεις περαιτέρω θάρρητα. Αυτά, καλή συνέχεια και καλό κουράγιο με τις τρελές γυναίκες.....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweeney todd

Νεοφερμένος

Ο sweeney todd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
είναι ευγενικός μεν αλλά τυπικός, η πρώτη σκέψη που της έρχεται στο μυαλό είναι "είναι πιασμένος"
Πιασμένος;;; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ καλό! Αν μάλιστα είναι τόσο ευγενικός σε σημείο να του τρέχουν τα σάλια, σαν κύριος-σκύλος, ψάξτε οι γυναίκες-κυρίες μη σέρνει και καμιά σιδερόμπαλα στο πόδι!!!
θα προχωρήσει παρακάτω
Ωραία γυναίκα -κυρία, με ωραιότερα "συμπεράσματα" και συμπεριφορά ...λαγωνικού που ψάχνει άντρα μη μαρκαρισμένο να πηδηχτεί χωρίς ενοχές!
η κοπέλα θα θεωρήσει οτι είσαι πιασμένος γι' αυτό δε δίνεις περαιτέρω θάρρητα
Το λοιπόν, τα περαιτέρω "θάρρητα" από τους πιασμένους σταματάνε μετά το πήδημα, οπότε γυναίκες-κυρίες τα όποια συμπεράσματα θα είναι ασφαλή ..μετά. Γι αυτό το (πρώτο) πήδημα φροντίστε να είναι πλήρως γαλλικό και φυσικά χωρίς.. υστεροβουλίες!

αναφέρομαι σε γυναίκες κυρίες
Θα μας θυμίζουν τη μαμά μας, αδύνατον να τις δούμε...ερωτικά! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top