Προς όλα τα άρθρα περί Ζωνιανών

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τελικά τι ειναι πιο περιεργο : να νομιζει ο κοσμος οτι ανακαλυψε τον τροχο με αυτο το θεμα, να επισημανουμε οτι δεν ειναι κατι νεο, ή να νομιζουμε οτι μια τετοια επισημανση καταδικαζει την ανακαλυψη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiZardKing69

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Nα επισημανουμε προφανως κατα την αποψη μου το οτι φαινομενα σαν αυτο δεν ειναι κατι νεο, να χειροκροτησουμε και να υποστηριξουμε την προσπαθεια καταπολεμησης των ναρκωτικων ολοι μαζι ως ενεργο κοινωνικο συνολο, αλλα και ο καθενας απο εμας ξεχωριστα, αρχιζοντας απ το ξεσκαρταρισμα των προσωπικων μας επιλογων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
καταπολεμησης των ναρκωτικων (...) αρχιζοντας απ το ξεσκαρταρισμα των προσωπικων μας επιλογων.

Σύμφωνοι! Ας κάνουμε εμπάργκο στο χασίς κρήτης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Σύμφωνοι! Ας κάνουμε εμπάργκο στο χασίς κρήτης...
Από δω και πέρα μόνο Σερρών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Λωλ πού ακριβώς? XD

Για να λύσουμε τα προβλήματά μας πρέπει να τα νομιμοποιήσουμε όλα---
:bleh:

Δεν ξέρω σε ποιά περιοχή. Έτσι πληροφορήθηκα..

Για να λύσουμε τα προβλήματά μας, πρέπει να νομιμοποιήσουμε και το νόμο όμως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Από δω και πέρα μόνο Σερρών.

Τι λες ρε; Ροδου... Ντοπιο πραγμα, γλιτονουμε και τα μεταφορικα, και τους μεσαζωντες... απο την παραγωγη στην καταναλωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Δεν ξέρω σε ποιά περιοχή. Έτσι πληροφορήθηκα..

Για να λύσουμε τα προβλήματά μας, πρέπει να νομιμοποιήσουμε και το νόμο όμως..
Παραπληροφορήθηκες προφανώς. Δε θα το ήξερε κανένας ντόπιος αν όντως ίσχυε; Θα το ήξερε. Όπου κάτι γίνεται, το μεγαλύτερο ποσοστό των όμορων γνωρίζει στο περίπου, φήμες, κουτσομπολιά, κτλ.

Και μην ανησυχείς για την ακεραιότητα των νόμων... είναι αρκετά ξύλινοι για να φέρνουν το επιθυμητό αποτέλεσμα.
:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Θες να πείς ότι σε μια (υποθετικά) τέλεια κοινωνία που όλα λειτουργούν ρολόι δεν θα υπάρχουν εγκληματίες? :hmm:

Αν η κοινωνία είναι τέλεια, ναι. Αλλά το τέλειο δεν πρόκειται να υπάρξει, οπότε αυτό που μπορώ να πω με σχετική σιγουριά είναι ότι αν μια κοινωνία πάψει να αδιαφορεί για τα μέλη της και αρχίσει να αναπτύσσεται ως σύνολο, τότε η εγκληματικότητα θα μειωθεί.

Φυσικά με τον όρο ανάπτυξη δεν εννοώ μονο την οικονομική ανάπτυξη, αλλά και την δημιουργία ουσιαστικής κοινωνικής μέριμνας από πλευράς του κράτους, αλλά και κοινωνικής συνείδησης από πλευράς του πολίτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiZardKing69

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Αν η κοινωνία είναι τέλεια, ναι. Αλλά το τέλειο δεν πρόκειται να υπάρξει, οπότε αυτό που μπορώ να πω με σχετική σιγουριά είναι ότι αν μια κοινωνία πάψει να αδιαφορεί για τα μέλη της και αρχίσει να αναπτύσσεται ως σύνολο, τότε η εγκληματικότητα θα μειωθεί.

Φυσικά με τον όρο ανάπτυξη δεν εννοώ μονο την οικονομική ανάπτυξη, αλλά και την δημιουργία ουσιαστικής κοινωνικής μέριμνας από πλευράς του κράτους, αλλά και κοινωνικής συνείδησης από πλευράς του πολίτη.


Ωραια και αγια ολα αυτα, αλλα παραειναι ουτοπικα κατα την γνωμη μου.Η ιδανικη κοινωνια δηλαδη.
Οσο εγωιστικο και αν ακουστει, αν ο καθενας μπει στην διαδικασια να κανει τον εαυτο του καλυτερο, ισως μια μερα υπαρξουμε ενα καλυτερο κοινωνικο συνολο.
Φοβαμαι ομως οτι αυτη η μερα ειναι πολυ μακρυα ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
"το πρόβατο το άγαπω μα το χόρτο έχω πιο πάνω"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiZardKing69

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Kαλα τα λεει ο Λακης αλλα ποιος τον ακουει...;;
Αντε μηπως και ξεβρωμισουμε καποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αντε μηπως και ξεβρωμισουμε καποτε...

Χμμ... Μαθηματικα, κοινονικα, οικονομικα αδυνατων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Kαλα τα λεει ο Λακης αλλα ποιος τον ακουει...;;
Αντε μηπως και ξεβρωμισουμε καποτε...
Ο Λάκης, ότι λέει το λέει για την ακροαματικότητα. Αν πρόσεξες, ανέφερε σε κάποια φάση μια ιστορία για έναν κρητικό που του είπε "από σένα δέχομαι και να με σατιρίσεις". Δεν ξέρω αν είχε αλληγορική σημασία, πάντως αλήθεια αποκλείεται να είναι. Το είπε γιατί καταλαβαίνει ότι αυτά που είπε, ίσως θίξουν μερικούς, οπότε καλύτερα να τους καλοπιάσει...
Όλοι πλέον οι δημοσιογράφοι και οι άνθρωποι της τηλεόρασης, έχουν καταλάβει τι γίνεται στην Ελλάδα και τα ξέρουν όλα, είναι οι νέοι μεσσίες... τς τς τς:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ελατε μωρε...κοινο μυστικο..χρονων....!!!!
τς τς τ τς τς τς!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω παντως περιμενω να μου πει καποιος απο την στιγμη που αυτο που γινεται στα Ζωνανια ειναι τοσο συνηθισμενο περιοχες στην ελλαδα οπου να γινεται κατι αναλογο.
Δεν μιλαω απλως για καλλιεργειες.
Μιλαω να εχουν εργοστασια επεξεργασιας τους.
Να κανουν εξαγωγη στο εξωτερικο.
Να μην παταει αστυνομια εκει.
Να γαζωνουν οποιον πατησει εκει.
να εχουν οπλα με τους τονους κτλ κτλ.
Κι αν πραγματικα ξερετε τετοια μερη, θελω να μου πειτ εαν το εχετε καταγγειλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Kαλα τα λεει ο Λακης αλλα ποιος τον ακουει...;;
Αντε μηπως και ξεβρωμισουμε καποτε...

Το είπε ο Κρητικός στην μαντινάδα και όχι ο Λ.Λαζόπουλος.

Αλήθεια πόσοι από τους ακροατές της "ιστορίας στα Ζωνιανά" έκαναν τη σύγκριση πρόβατο-χόρτο; :)

(Υποσημείωση: Δεν έχω διαβάσει τις 5 σελίδες του θέματος και δεν μιλάω συγκεκριμένα για κανέναν. Επίσης κάποια στιγμή θα πρέπει να μου απαγορεύσετε να πετάγομαι με σχόλια χωρίς να έχω διαβάσει όσα έχουν προηγηθεί στο οποιοδήποτε θέμα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Πραγματικά έχω φρικάρει με αυτά που γίνονται στα Ζωνιανά. Διαμαρτύρομαι εντόνως. Δεν είναι κοινωνία αυτή που έχουμε φτιάξει. Πού οδηγούμαστε σ' αυτήν τη χώρα;

Είναι ντροπή!!!

Να σαπίσουν στη φυλακή!!!

Ακούς εκεί τους αληταράδες...

Τόσο πράγμα πρώτης ποιότητας....

και για μας τίποτε :clapup:...Α, να χαθούν τα τομάρια, χάρηκα που τους έπιασαν.

Όλα στη χωματερή...Μόνο τα σκυλιά ήταν χαρούμενα μετά την έρευνα.:P

Έχω και τον Κρόνο από πάνω να μου τη σπάει με το ντόπιο πράμα.

Αίσχος μιλάμε, αίσχος...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Να σαπίσουν στη φυλακή!!!

Mπα. Στη φυλακή δεν λέει η κατάσταση. Η θέρμανση είναι χάλια και εκτός αυτού έχουν ανέβει και οι τιμές στα λαδώματα των φυλάκων (ανέβηκε το πετρέλαιο και κάπως πρέπει να τα βγάλουν πέρα κι αυτοί)

Ενώ ας πούμε το να σαπίσεις παρακαλώντας και ζητιανεύοντας στα σκαλοπάτια της Βουλής έχει στυλ. Άμα κάνεις και λίγο φασαρία έρχονται τα κανάλια, δείχνεις το πεινασμένο σου παιδί και τα ματωμένα χέρια της γυναίκας σου που κλείνει 12ωρα χειρωνακτικής εργασίας στο χωράφι για να βγάλει 200 ευρώ, από τα οποία τα 150 ανήκουν στον κοστουμάτο με το άφθονο χαμόγελο, θα κλάψεις λίγο, θα περιγράψεις πόσο τραγικό είναι και θα ξεχαστείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Φαντάζεστε αγανακτισμένους κι εξαγριωμένους χασισοκαλλιεργητές να κάνουν πορεία με τα τρακτέρ τους στην Αθήνα, να αποκλείουν τη βουλή και να καίνε τη σοδειά τους μπροστά στον Άγνωστο Στρατιώτη; :PΕπειδή λέει δεν έπιασαν καλή τιμή στην Ολλανδία; Κάτω η Ε.Ε. των μονοπωλίων δηλαδή;:D

Χμμμ, να καίνε τη σοδειά τους...:hmm:

Άντε μήπως ψηφιστεί και κανένας νόμος της προκοπής, μόλις οι βολευτές (δεν έκανα ορθογραφικό, ξέρω τι γράφω) εισπνεύσουν το θυμίαμα των Θεών.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Φαντάζεστε αγανακτισμένους κι εξαγριωμένους χασισοκαλλιεργητές να κάνουν πορεία με τα τρακτέρ τους στην Αθήνα, να αποκλείουν τη βουλή και να καίνε τη σοδειά τους μπροστά στον Άγνωστο Στρατιώτη; :PΕπειδή λέει δεν έπιασαν καλή τιμή στην Ολλανδία; Κάτω η Ε.Ε. των μονοπωλίων δηλαδή;:D

Έγραψε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top