Συνυπάρχει ο έρωτας με το ερωτικό τρίγωνο;

Απαισιόδοξος

Νεοφερμένος

Ο Απαισιόδοξος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γίνεται ένα ζευγάρι που είναι ερωτευμένο να κάνει και τρίο; Ναι θα μου πείτε αν συμφωνήσουν και οι 2 αλλά και πάλι ο έρωτας συνδέει 2 άτομα, πως θα είναι να συμμετέχει και τρίτος σε αυτή την διαδικασία; Το έχει κάνει κανείς αυτό ενώ είναι ερωτευμένος-η και όχι απλά να είναι σε σχέση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όταν έχεις μια ισορροπημένη και υγιή σχέση στην οποία και οι δύο έχουν έντονες σεξουαλικές αναζητήσεις και συμφωνούν να δοκιμάσουν κάτι έξω από τα συνηθισμένα, αυτό το οποίο μοιράζεσαι πάντα είναι ΜΟΝΟ η εμπειρία και όχι τον/την σύντροφό σου. Αν νιώθεις πως κάνοντας τρίο/κουαρτέτο/συμφωνική μοιράζεσαι τον/την άλλον/η, τότε μάλλον δεν πρέπει να το κάνεις, γιατί μόνο προβλήματα θα δημιουργήσεις στον εαυτό σου και την σχέση σου. Αν όμως μπορείς να το δεις απλώς σαν μια ακόμα ξεχωριστή εμπειρία που μοιράζεστε μαζί, τότε σίγουρα αξίζει να το δοκιμάσεις και όσο παράδοξο κι αν ακούγεται, αν όντως η σχέση σας είναι δυνατή, αυτό θα σας φέρει πιο κοντά. Και οπωσδήποτε πριν κάνετε οτιδήποτε, συζητείστε πολύ για το τι θα θέλατε ή δεν θα θέλατε να κάνετε και τι επιτρέπεται και τι όχι. Πχ και εντελώς ενδεικτικά: τα φιλιά στο στόμα επιτρέπονται προς όλες τις κατευθύνσεις; Η ανταλλαγή θα είναι πλήρης με όλους ή το τρίτο άτομο θα παίξει μόνο με ένα από τα μέλη της σχέσης; Ή μήπως μόνο θα κοιτάει; (ναι, η παρακολούθηση θεωρείται συμμετοχή) Συζητείστε τα πάντα, ό,τι μπορείτε να σκεφτείτε για να καλύψετε κάθε πιθανότητα. Αν παρόλα αυτά γίνει κάτι που ενοχλήσει έναν από τους δύο, μη φρικάρετε. Συζητείστε το ήρεμα κατά προτίμηση την επόμενη ημέρα, βρείτε μια λύση και μετά ξεχάστε το. Βιασύνη δεν χρειάζεται, ούτε άγχος ή πίεση, καλή διάθεση χρειάζεται μόνο και όλα θα πάνε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Η ιδέα του τρίο δεν με εμπνέει. Να είμαι με την κοπέλα μου και ένα ακόμα άτομο άντρα ή γυναίκα το θεωρώ μπερδεμένο. Αντίθετα πιστεύω ότι το κουαρτέτο είναι πολύ καλή ιδέα. Δύο ζευγάρια που γνωρίζονται πολύ καλά, είναι φίλοι και έχουν και τα δύο πολύ καλή σχέση, νομίζω ότι είναι η πιο ωραία περίπτωση. Πριν από όλα οι 4 κάθονται όλοι μαζί, γυμνώνουν σώματα και ψυχές και συζητούν για όλα χωρίς προκαταλήψεις. Στην αρχή όλοι στον ίδιο χώρο, καθένας κάνει έρωτα με το ταίρι του και συγχρόνως είναι θεατής στους άλλους. Στη συνέχεια μπορούν να αρχίσουν οι ανταλλαγές των συντρόφων. Δεν είναι ανάγκη να γίνει κατευθείαν στο ψητό όπως στις τσόντες. Σε πρώτη φάση τα ανακατεμένα ζευγάρια μπορούν να μείνουν στα προκαταρκτικά και να συνεχίσουν τα κανονικά για το κυρίως πιάτο. Μετά συζητούν και αποφασίζουν ομόφωνα για τη συνέχεια. Αν συμφωνήσουν για πλήρη ανταλλαγή, μπορούν και πάλι να θέσουν κανόνες και όρια. Με δύο λόγια, πάντα βλέποντας, συζητώντας και κάνοντας. Πιστεύω ότι ένα τέτοιο παιχνίδι μπορεί να φέρει ένα ζευγάρι πολύ πιο κοντά και να δυναμώσει τη σχέση. (Επειδή σίγουρα θα ρωτήσετε, ναι το έχω δοκιμάσει). Δεν αντιλέγω ότι το πείραμα μπορεί να έχει και διαλυτικά αποτελέσματα, αλλά πιστεύω ότι η ζωή θέλει και κάποιο ρίσκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με κοπέλα που θα είχα σοβαρή σχέση αποκλείεται.

P.s.: Ρε Δία για το κουαρτέτο που είπες, πως μπορείς και αντέχεις να αγγίζει κάποιος άλλος την κοπέλα σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Η ιδέα του τρίο δεν με εμπνέει. Να είμαι με την κοπέλα μου και ένα ακόμα άτομο άντρα ή γυναίκα το θεωρώ μπερδεμένο. Αντίθετα πιστεύω ότι το κουαρτέτο είναι πολύ καλή ιδέα. Δύο ζευγάρια που γνωρίζονται πολύ καλά, είναι φίλοι και έχουν και τα δύο πολύ καλή σχέση, νομίζω ότι είναι η πιο ωραία περίπτωση. Πριν από όλα οι 4 κάθονται όλοι μαζί, γυμνώνουν σώματα και ψυχές και συζητούν για όλα χωρίς προκαταλήψεις. Στην αρχή όλοι στον ίδιο χώρο, καθένας κάνει έρωτα με το ταίρι του και συγχρόνως είναι θεατής στους άλλους. Στη συνέχεια μπορούν να αρχίσουν οι ανταλλαγές των συντρόφων. Δεν είναι ανάγκη να γίνει κατευθείαν στο ψητό όπως στις τσόντες. Σε πρώτη φάση τα ανακατεμένα ζευγάρια μπορούν να μείνουν στα προκαταρκτικά και να συνεχίσουν τα κανονικά για το κυρίως πιάτο. Μετά συζητούν και αποφασίζουν ομόφωνα για τη συνέχεια. Αν συμφωνήσουν για πλήρη ανταλλαγή, μπορούν και πάλι να θέσουν κανόνες και όρια. Με δύο λόγια, πάντα βλέποντας, συζητώντας και κάνοντας. Πιστεύω ότι ένα τέτοιο παιχνίδι μπορεί να φέρει ένα ζευγάρι πολύ πιο κοντά και να δυναμώσει τη σχέση. (Επειδή σίγουρα θα ρωτήσετε, ναι το έχω δοκιμάσει). Δεν αντιλέγω ότι το πείραμα μπορεί να έχει και διαλυτικά αποτελέσματα, αλλά πιστεύω ότι η ζωή θέλει και κάποιο ρίσκο.
Περιγράφεις καλά, τουλάχιστον τη διαδικασία για το πως προχωρουν τα ζευγαρια στο κουαρτετο:DΑν έδινες περισσότερες λεπτομέρειες θα ήσουν πιο κατατοπιστικος:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Με κοπέλα που θα είχα σοβαρή σχέση αποκλείεται.
P.s.: Ρε Δία για το κουαρτέτο που είπες, πως μπορείς και αντέχεις να αγγίζει κάποιος άλλος την κοπέλα σου;

Αγγίζεις κι εσυ τη δικιά του και είσαστε πάτσι. Και μην το βλέπεις έτσι. Σε βεβαιώνω ότι μετά από μια τέτοια φάση θα την αγαπάς πιο πολύ. @ τιμονιερη αυτό που ζητάς υπάρχει σε πολλά sites.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγγίζεις κι εσυ τη δικιά του και είσαστε πάτσι. Και μην το βλέπεις έτσι. Σε βεβαιώνω ότι μετά από μια τέτοια φάση θα την αγαπάς πιο πολύ. @ τιμονιερη αυτό που ζητάς υπάρχει σε πολλά sites.

Μπα.. άλλο να αγγίζεις τη δικιά του, και άλλο να κάνει κι αυτός το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Nihilist, άλλο ο έρωτας που θα κάνει ένα ζευγάρι όταν είναι μόνο του και άλλο το τρίο που ίσως κάνει. Ένα ερωτευμένο ζευγάρι δεν κάνει μόνο όμορφα, ρομαντικά πράγματα, δεν πάυουν να είναι άνθρωποι και γίνονται άγγελοι επείδη ερωτεύτικαν.

Akis_megara Βλέπεις κτήτικα την κόπελα και αυτό δεν είναι ένδειξη όυτε έρωτα όυτε αγάπης, άλλα μόνο εγωϊσμού. Σε μια τέτοία κατάσταση δεν σε ενδιαφέρει το τι θα κάνει ο τρίτος, αλλά το πως θα νιώσεις εσύ και ο άλλος άνθρωπος που αγαπάς.

Εγώ δεν το έχω κάνει ποτέ, άλλα πάντα το ήθελα. Μου αρέσει σαν ίδεα είτε με δύο άντρες είτε με δύο γυναίκες και το έχω προτίνει σε κάποιες κοπέλες που είμασταν μαζί, καμία τους όμως δεν ήθελε να το κάνουμε. Μάλιστα με εξέπλυξε ευχάριστα μια από αυτές, η οποία δεν είχε πρόβλημα να πάω εγώ με άλλη και αυτή να βλέπει, άλλα δεν ήθελε να συμετέχει ούτε ήθελε να παεί αυτή με άλλων, όποτε δεν κάναμε τίποτα τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Γίνεται ένα ζευγάρι που είναι ερωτευμένο να κάνει και τρίο; Ναι θα μου πείτε αν συμφωνήσουν και οι 2 αλλά και πάλι ο έρωτας συνδέει 2 άτομα, πως θα είναι να συμμετέχει και τρίτος σε αυτή την διαδικασία; Το έχει κάνει κανείς αυτό ενώ είναι ερωτευμένος-η και όχι απλά να είναι σε σχέση;

Μετα απο το τριο που θα εισαι εσυ η κοπελα σου κι ενας αλλος αντρας, το κορυφαιο θα ειναι η κοπελα σου να σε πιεζει να το ξανακανετε αμεσα και πιο συχνα.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω ξερω πως τριτος στους δυο δε χωρει και πως ο ερωτας ανηκει σε δυο, μονο σε δυο που δινονται με σωμα και με ψυχη. Ολα τα αλλα ειναι περιπετειες, εμπειριες, αλλα το βρισκω καπως ιεροσυλο να εμπλεκεται ο ερωτας σε αυτες... Γιατι ειπαμε, ο ερωτας ειναι μονο για δυο ψυχες που δινονται ολοκληρωτικα η μια στην αλλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
οταν ενα ζευγαρι ειναι ερωτευμενο και εχει μια υγιη σεξουαλικη ζωη δε νομιζω οτι θα εκανε ποτε τριο. τον φιλο μου δε θα μου αρεσε να τον μοιραζομαι και θα περιμενα να συμβαινει και το αντιστροφο. θα μου αρκουσε να συνευρισκομαι μαζι του και μονο. τωρα αν παιζουν σεξουαλικα βιτσια στη μεση, αλλου παπα ευαγγελιο. αντιθετα οταν δεν υπαρχει ερωτας, τριο κουαρτετο κλπ ολα δοκιμαζονται πιο ευκολα και χωρις συναισθηματικους ενδοιασμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top