[Καπνιστές] Χύμα καπνός

Ποία η γνώμη σας για τον χύμα καπνό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
  • Είναι τόσο φθηνός που πλέον χρησιμοποιώ μόνο αυτόν

    Ψήφοι: 2 25.0%
  • Έχω δοκιμάσει αλλά δεν μου άρεσε

    Ψήφοι: 5 62.5%
  • Φοβάμαι από άποψη υγείας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αν ήξερα από που να τον προμηθευτώ θα δοκίμαζα σίγουρα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν μου αρέσει να στηρίζω την παραοικονομία

    Ψήφοι: 1 12.5%

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μια από τις καινούριες μόδες που ξεφύτρωσαν είναι και ο χύμα καπνός. Το βασικό του πλεονέκτημα είναι η υπερβολικά χαμηλή του τιμή, κάτι που το κάνει ελκυστικότερο αφού η τιμή του νόμιμου και βιομηχανοποιημένου καπνού συνεχώς ανεβαίνει. Βεβαίως δεν λείπουν και τα δημοσιεύματα που κάνουν λόγο για τεράστια απειλή υγείας.

Ποία η γνώμη σας για τον χύμα καπνό; Θα τον δοκιμάζατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχω δοκιμασει. Εξαρτατε και σε αυτον απο που θα τον παρεις, με 3 διαφορετικους που εχω δοκιμασει, ολοι τους ητανε διαφορετικοι. Στην αρχη αν εχεις συνιθισει βιομηχανικο (ειτε ετοιμο ειτε καπνο) νιωθεις μια διαφορα, αλλα γρηγορα συνηθιζεις. Ο ενας απο τους 3 μαλιστα μπορω να πω οτι ητανε πολυ καλος.
Προσωπικα το εχω κοψει, αλλιως σιγουρα θα τον προτιμουσα για το βασικο λογο της τιμης.

Για απειλη υγειας πρωτη φορα ακουω... Με την δικη μου λογικη, καπνος και ο ενας, καπνος και ο αλλος... Ισα-ισα που οταν ερχετε κατευθειαν απο τον παραγωγο ειναι πιο φυσικο, λιγοτερο επιβαρυμενο... Δεν βλεπω πως μπορει να ειναι πιο απειλητικο... Καποιος που πουλαει φθηνα καπνο, απλα τον πουλαει οπως τον βγαζει... Τι το ποιο επικινδυνο μπορει να εχει απο τα οσα πουλανε οι βιομηχανιες;
Αλλα ουτος η αλλος, αν θες να σκεφτεις την υγεια σου (η την τσεπη σου) το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το κοψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για απειλη υγειας πρωτη φορα ακουω... Με την δικη μου λογικη, καπνος και ο ενας, καπνος και ο αλλος... Ισα-ισα που οταν ερχετε κατευθειαν απο τον παραγωγο ειναι πιο φυσικο, λιγοτερο επιβαρυμενο... Δεν βλεπω πως μπορει να ειναι πιο απειλητικο... Καποιος που πουλαει φθηνα καπνο, απλα τον πουλαει οπως τον βγαζει... Τι το ποιο επικινδυνο μπορει να εχει απο τα οσα πουλανε οι βιομηχανιες;
Τυχαία παραθέτω ένα σχετικό άρθρο, αν και δεν με πείθει ιδιαίτερα
https://www.reporter.gr/Eidhseis/Epi...1809-Epikindynos-gia-thn-ygeia-o-chyma-kapnos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
αν ξεπερασει κανεις το θεμα με τη γευση, την ξηρη υφη και το ακαταπαυστο σβησιμο ο χυμα καπνος συμφερει. προσωπικα παντως οσοι εχω δοκιμασει με αφησαν απο αδιαφορη μεχρι αηδιασμενη. ενας ηταν λες και καπνιζα εντομοκτονο. οσο αφορα στο θεμα της υγειας τωρα, μη σου πω οτι καποιοι βιολογικοι παιζει να ειναι πιο υγιεινοι απο βιομηχανικους. μαλλον οι καπνοβιομηχανοι τα βλεπουν δυσκολα και βγαζουν "βρωμα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει χύμα καπνό. Όχι από οικονομία, αλλά από περιέργεια. Δεν μου άρεσε. Βρωμούσε. Και αυτός που πήρα εγώ παραήταν υγρός και ήθελε να τον ξεράνω. Από πληροφορίες (δεν ξέρω πόσο ισχύουν), είναι πως έχει πέσει πολύ αλβανικός και βουλγάρικος στην Ευρώπη. Και μάλιστα καθόλου καλής ποιότητας. Βέβαια και ο βιομηχανοποιημένος έχει μέσα χιλιάδες χημικές ουσίες. Από που να το πιάσεις αυτό το θέμα. Δεν ξέρουμε καν τι καπνίζουμε. Βέβαια στην αναβροχιά καλό και το χαλάζι. Άν ο άλλος δεν μπορεί να διαθέσει πολύ χρήμα, θα τον πάρει γιατί συμφέρει. Εγώ που έχω καπνίσει τα πάντα, άσπρα- μαύρα, σκληρά – μαλακά :P (μόνο τα δάχτυλά μου δεν έχω καπνίσει ακόμα) βολεύομαι με ελληνικό συγκεκριμένης εταιρείας. Αλλά και γενικά με ελληνικά άφιλτρα τσιγάρα που παραγγέλνω έχω μείνει ικανοποιημένος. Τσιγάρο να είναι…..και δεν θα τα χαλάσουμε. Ήταν να μην κάνουμε την αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas1986

Νεοφερμένος

Ο kostas1986 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά ενδιαφέρομαι και εγώ για καπνό μπορεί κάποιος μέσω pm να μου απαντήσει και να μου δώσει πληροφορίες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Εναν χυμα καπνο που ειχα δοκιμασει μοσχοβολουσε σαν να ηταν βοτανο και ειχε πολυ ωραια γευση!Το αρνητικο ομως ηταν οτι δεν καιγοταν οπως ο εργοστασιακος και ως αποτελεσμα σε καθε τζουρα δεν εβγαινε και πολυ καπνος..δεν με χαλαγε βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top