Inline skating

Νικολέττα Π.

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Δημητσάνα (Αρκαδία). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Και ναι λοιπον εχθές αγόρασα τα πρώτα μου πατίνια!!!!!:clapup: Δηλαδή δώρο μου τα έκαναν αλλά δεν έχει σημασία.... Εχώ ολόκληρο τον εξοπλισμό αλλά μου λείπει κάτι πάρα πολύ σημαντικό και αυτό είναι ένας δάσκαλος. Οπότε σκέφτηκα μηπως κανένας απο εδώ την παρέα γνωρίζει τουλάχιστον τα βασικά και μου ρίξει τα φώτα του... Ούτε πως να σταματάω δεν ξέρω και η Δημητσάνα είναι όοοοοοολο κατηφόρες... Οπότε βοήθεια!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Για να σταματήσεις, υπάρχουν 2 τρόποι:
1. χρησιμοποιείς το φρένο
2. στρέφεις τα πόδια σου προς τα μέσα

Προσπάθησε να προσέχεις το κέντρο βάρος σου για να μη φύγεις προς τα πίσω :P

Άλλα πράγματα δεν θυμάμαι να σου πω γιατί έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε που έκανα βόλτες με πατίνια :(
Ξεκίνα με βολτες στο σπίτι σου και στους γύρω δρόμους μέχρι να μάθεις να ελέγχεις το κέντρο βάρους σου και μετά πήγαινε σε δρόμους με ελάχιστη κίνηση.

Ζήλεψα και ψήνομαι να αγοράσω πατίνια, αλλά με τέτοιο καιρό που να κάνω βόλτες; :( Ίσως αρχίσω το πατινάζ στον πάγο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Λοιπόν, αν και με κανά χρόνο καθυστέρηση....

Εγώ ξεκίνησα πρόσφατα μαζί με κάτι φίλους. Γίνονται δωρεάν μαθήματα στο ΟΑΚΑ και μάλιστα στην αρχή μπορείς να δοκιμάσεις με πατίνια από εκεί, χωρίς να έχεις δικά σου. Έχει για όλες τις ηλικίες, από παιδιά μέχρι 40άρηδες+ ! Και το κυριότερο, πολύ καλό κλίμα και παρέα.
Περισσότερα εδώ ή pm. Αξίζει τρελά πάντως, συνεχώς έρχονται καινούργια άτομα και μαθαίνουν και σχεδόν αμέσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Έχω κάνει τα δύο πρώτα μαθήματα. Από το πρώτο μάθημα ξετρελάθηκα... :D

Δυστυχώς όμως δεν έχω δικά μου πατίνια, οπότε η προπόνηση πάει με βήματα...χελώνας!

Και η μόνη λύση για να μάθεις είναι η καθημερινή εξάσκηση.

Τι πατίνια έχετε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ποσο περιπου κανει ενα ζευγαρι ρολερς; Εχω ακουσει πως το ταβανι ειναι πολυ ψηλα, αλλα ενα ζυεγαρη για αρχαριο, που μπορε να το κρατισει ομως και αν γουσταρει και ασχολιθει για αρκετο καιρο ποσο περιπου μπορει να κοστισει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Οι τιμές ξεκινάνε από 70 ευρώ...Αυτά τα πατίνια λογικά είναι fitness (μαλακά δηλαδή), και εύκολα ξεχειλώνουν με αποτέλεσμα να μην κρατάνε καλά το πόδι. Αλλά λογικά θα τα κρατήσεις αρκετό καιρό (ανάλογα με τις προπονήσεις που κάνεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Άμα ψάξεις στο site που σου έβαλα στο link θα δεις. Έχει και με 70-80€ για να ξεκινήσεις. Εγώ έδωσα 100€ και τα πήρα σε προσφορά. Όχι fitness, freestyle καλύτερα. Σίγουρα πάντως όχι aggressive για αρχή...

Έχω αυτά, αλλά σε μαύρο κόκκινο, όχι μαύρο ροζ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μιας και δεν το είχα αναφέρει, υπάρχει επίσης κι η ομάδα της Ώθησης στην μαρίνα Φλοίσβου και έχει και αυτή δικό της site για όποιον ενδιαφέρεται. Συναντήσεις έχουν ξεκινήσει και στο ΟΑΚΑ και στο Φάληρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Και γω έχω ρολλερς, ωραία είναι. Ειδικά αν έχεις και καμία/κανένα φίλη/φίλο και πηγαίνετε μαζί βόλτες με τα πατίνια. Βασικά για αρχή ίσως θα έπρεπε να δοκιμάσει κανείς με τις τέσσερις ρόδες, αυτά που είχαν παλιά και μετά να πάρει κανονιά με τις τρεις. Εχω κάνει απόπειρα να προσπαθήσω να μάθω κιόλας, πήγα μέχρι το σαλόνι κρατώντας σε κάθε χέρι από ένα σκουπόξυλο. Καλά τα πήγαινα δεν λέω αλλά θέλει μεγαλύτερο χώρο. :hehe:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top