Προβλημα με PS2

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, μετα απο 20+ σελιδες αναζητησης, αποφασισα να γραψω το θεμα μου (ειναι 2 βασικα).

Τις προαλλες, μου χαρισαν ενα τσιπαρισμενο ps2(SCPH-70004) με ενα γνησιο παιχνιδι και μερικα αντιγραμμενα (δεν μου αφησαν πληροφοριες για το τσιπ). Οταν δοκιμασα 2 απο τα παιχνιδια τοτε (ενα σε maxell δισκο και αλλο σε σονυ) μου τρεχανε, τωρα μου βγαζει "please insert a PlayStation disc blah blah" σε ολα τα παιχνιδια που εχω και κατεβασα. Το αυθεντικο παιζει μια χαρα.

1)Εχει θεμα το τσιπ 'h κατι αλλο(ματακι, λενς κτλ.)?

2)Αν ειναι το τσιπ, ειναι ακριβη η επισκευη? Υπαρχει κανενα ειδικο καταστημα που πουλαει και φτηνα αυθεντικα παιχνιδια?

Ευχαριστω για τον χρονο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολλά τσιπαρισμένα PS2 έχουν πρόβλημα με κάποιες μάρκες DVD. πχ το δικό μου έπαιζε Princo ενώ του φίλου μου όχι. Πάρε καμιά καλή μάρκα DVD πχ sony και γράψε και μάλλον θα παίξει. Ανάλογα πόσο παλιό είναι το μηχάνημα και φαντάζομαι είναι αρκετά παλιό αφού είναι PS2 μπορεί να έχει φθαρεί το τσιπάκι και να μη σου φορτώνει τα αντιγραμμένα με τη μία στο δικό μου που είναι 12 χρονών πλέον θέλει καμιά 10αριά restarts για να δουλέψει.

Μαγαζί για να το πας δεν ξέρω πάντως σίγουρα όχι πλαίσιο κτλ μεγάλα. Ψάξε κανένα συνοικιακό και ίσως βρεις. Ακριβή δεν νομίζω να είναι εμένα μου είχαν πάρει 50ευρω για το τσιπ το 2002 δηλαδή στις δόξες του PS2. τώρα κανένα 10ρικο θα έχει. Το όλο θέμα είναι να βρεις μαγαζί που να πουλάει τσιπάκια για ps2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top