Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά;

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
ε ναι κι εγώ πιστεύω ότι μπορεί να ενθουσιαστείς ή να νιώσεις έλξη, αλλά μέχρι εκεί. Ο έρωτας είναι πιο βαθύ συναίσθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
''ερωτας με την πρωτη ματια = εισαι ωραια και εχεις αυτο που ψαχνω εμφανισιακα..τα αλλα θα τα βρουμε στην πορεια'' :P ..αυτο πιστευω εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Απρόσεχτος

Νεοφερμένος

Ο Απρόσεχτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
όχι δεν πιστεύω..άλλωστε κι εκείνος δεν πιστεύει σε μένα..:pfff:
Χμμμμ...θα σε μαλώσω, ω, ω.

κάνε οτι πιστεύεις, γιατι δεν είναι ένα ξερό ΟΧΙ! σίγουρα όμως δεν είναι ένα νερόβραστο ΝΑΙ! αλλά άσε με να διαβάσω το περιοδικό τώρα...

Ψάξε το ποιο κάτω, εκεί υπάρχει ενδιαφέρον σίγουρα...
γιατι ο έρωτας είναι σπόρος, που για να γίνει δέντρο χρειάζεται έδαφος καλό, πότισμα και αν βγάλει κλωνάρια πολλά, εσύ να ξέρεις ποια να κόψεις για να μπορέσεις να δεις το δέντρο σου να ανθίζει και ώριμους καρπούς να γευτείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherchez

Νεοφερμένος

Ο Cherchez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Do u believe in love at first sight or should i pass by you again?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
δεν μου έχει τύχει να μου βγει ο έρωτας με την πρώτη ματιά σε σχέση.. όσες φορές μου έτυχε να ερωτευτώ κάποιον εξαρχής, ύστερα όταν τον γνώριζα έβλεπα πως δεν υπάρχει χημεία, δεν πάει παρακάτω..
πάντα κολλούσα και έμπλεκα με εκείνους που έλεγα "εγώ με αυτόν?? ούτε καν" και όμως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Όσες φορές μου έχει τύχει, δεν εξελίχθηκε όπως το περίμενα. Πολλές φορές το πρόσωπο που σου κάνει το κλικ δε διαθέτει την επιθυμητή προσωπικότητα.
Πλέον δεν πιστεύω στον έρωτα με την πρώτη ματιά. Πιστεύω πως ο έρωτας είναι κάτι πιο βαθύ από το "σε είδα και μου άρεσες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaswtre

Νεοφερμένος

Η vaswtre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Παιδια δεν ξερω γτ ,κραξτε με οσο θελετε αλλα εμενα μου ειναι πολυ δυσκολο να αντιλειφθω την εννοια "ερωτας με τη πρωτη ματια".Για μενα τουλαχιστον (και για αλλους θελω να ελπιζω) ο ερωτας δεν ειναι μονο η εμφανιση.Ειναι ο τροπος που θα σ μιλησει ο αλλος,ειναι η χημεια που υπαρχει μεταξυ σας,ειναι ο ηλεκτρισμος στην ατμοσφαιρα.Δεν ξερω πως αλλιως να το εκφρασω..Ερωτας με την 1η ματια σημαινει ερωτας που οφειλεται αποκλειστικα στην εμφανιση κτ που εγω δν μπορω ευκολα να καταλαβω και να συμφωνησω μ αυτο :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena.joan

Νεοφερμένος

Η Elena.joan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
αυτό που νιώθουμε όταν βλέπουμε κάποιον πρώτη φορά σε καμία περίπτωση δεν είναι ερωτας...ένας απλός ενθουσιασμός είναι...ερωτεύομαστε την ψυχή του άλλου όχι την εμφάνισή του!!!ο πραγματικός έρωτας δεν χάνεται απλώς παίρνει άλλες μορφές..πιο βαθύτερες όπως είναι η αγάπη!!!!
:inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
μαλλον οταν λεμε κεραυνοβολοες εννοουμε την απλη ελξη... ο αληθινος ερωτας ερχεται μετα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ναι πιστεύω στον έρωτα με την πρώτη ματιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Σίγουρα μπορεί όταν δούμε κάποιον για πρώτη φορά να μην τον ερωτευόμαστε κιόλας, αλλά έναν ενθουσιασμό και μια επιθυμία για να τον γνωρίσουμε περισσότερο την έχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
Υπάρχει και κάτι παρόμοιο, αλλά μάλλον αντίθετο: Να ξέρεις κάποιο άτομο του αντίθετου φύλου πολλά χρόνια, να μην το έχεις ποτέ προσέξει και να μην το είδες ποτέ ερωτικά, αλλά κάποια στιγμή, χωρίς μια σοβαρή αιτία, εντελώς ξαφνικά σαν να έπεσε κεραυνός ή να έγινε σεισμός ή να εξερράγη μια βόμβα, να αλλάξουν όλα. Να νοιώθεις για το άτομο αυτό μια ακατανίκητη έλξη, να θέλεις να το κάνεις δικό σου και να τρελαίνεσαι...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Υπάρχει και κάτι παρόμοιο, αλλά μάλλον αντίθετο: Να ξέρεις κάποιο άτομο του αντίθετου φύλου πολλά χρόνια, να μην το έχεις ποτέ προσέξει και να μην το είδες ποτέ ερωτικά, αλλά κάποια στιγμή, χωρίς μια σοβαρή αιτία, εντελώς ξαφνικά σαν να έπεσε κεραυνός ή να έγινε σεισμός ή να εξερράγη μια βόμβα, να αλλάξουν όλα. Να νοιώθεις για το άτομο αυτό μια ακατανίκητη έλξη, να θέλεις να το κάνεις δικό σου και να τρελαίνεσαι...


Η πλάκα είναι ότι μπορεί να έλεγες κιόλας: "Εγώ με αυτόν/ην; Ποτέ όμως!"
και κάποια στιγμή το ποτέ συμβαίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top