Αξέχαστες πλάκες-φάρσες που κάνατε ή σας έκαναν...

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Μεγάλη παρέα έπιναν καφέ σε μια πλατεία. Μια κοπέλα είπε ότι τον τελευταίο καιρό αισθάνεται ατονίες και η συζήτηση έφτασε στις βιταμίνες. Κάποιος (σεσημασμένο πειραχτήρι) είπε ότι οι πιο καλές βιταμίνες είναι της μάρκας "ansell", οι άλλοι δεν τις ήξεραν και αυτός τις εκθείασε. Η κοπέλα ενδιαφέρθηκε και επειδή δίπλα είχε φαρμακείο, αποφάσισε να αγοράσει αμέσως. Το πειραχτήρι της είπε να ζητήσει "ansell regural", να πάρει 2 κουτιά των 12 και να ζητήσει από το φαρμακοποιό να της εξηγήσει τις οδηγίες χρήσης. Πράγματι, η κοπέλα πήγε στο φαρμακείο, ζήτησε 2 κουτιά "ansell regural" των 12, ο φαρμακοποιός της τα έφερε και η κοπέλα του ζήτησε λεπτομέρειες για το πώς θα τα χρησιμοποιήσει. Ο φαρμακοποιός άρχισε τα μισόλογα και τότε η κοπέλα είδε τα κουτιά προσεκτικά και κατάλαβε τι αγόραζε.
Είπε βιαστικά "ευχαριστώ", πλήρωσε και έφυγε τρέχοντας από το φαρμακείο για να βρίσει το πειραχτήρι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
Έχετε κανει ποτε καμια τηλεφωνικη φαρσα???Θα σκεφτοσασταν να κανετε??Θέλω τη γνωμη σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Κάτι μου έλεγε το όνομα σου.

Νίκος Καλαντας του Καβουρδίδη του Κώστα.
(Όποιος δεν ξέρει χάνει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Υπαρχει ανρθωπος που να μην ξερει τον φουσεκη? Χαχαχαχα πραγματικα αξιζουν πολυ οι φαρσες του. Και ναι εχουμε κανει φαρσες σιγα μια αποκρυψη βαζεις και τον τρελενεις τον αλλον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
Υπαρχει ανρθωπος που να μην ξερει τον φουσεκη? Χαχαχαχα πραγματικα αξιζουν πολυ οι φαρσες του. Και ναι εχουμε κανει φαρσες σιγα μια αποκρυψη βαζεις και τον τρελενεις τον αλλον!

ναι αλλα φιλε μου δε ζουμε στο 1990 να ξερεις ανετα αν ζητησει ο αλλος αρση απορρητου στον οτε σε βρισκουν.δεν ειναι τοσο αθωες εποχες πλεον.εδω ακομα και στο διαδικτυο μπορουν ανα πασα ωρα στιγμη να σε βρουν ποσο μαλλον τηλεφωνικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Οταν ημουν μικρή,είχαμε κανει μια φάρσα απο το καρτοτηλέφωνο του σχολείου σε μια γνωστή μας. Παραγγείλαμε πίτσες και τις στείλαμε σπίτι της.. Προφανώς και δεν ειχε καλη κατάληξη το πράγμα :hehe: Τετοια φάρσα δεν θα την εκανα ξανά tbh. Αν όμως ήθελα να κανω μια πλάκα σε κάποιον φίλο ή μια φάρσα που δεν θα ειχε δυσάρεστες επιπτώσεις τελος παντων, ίσως να την εκανα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Καποιοι απο την παρεα μου πολλα χρονια πριν(ωχ σαν γιαγια ακουγομαι τωρα:confused:..) μετα απο τα αγγλικα που σχολαγαμε πηγαινανε στο καρτοτηλεφωνο που υπηρχε πιο διπλα.Εκει παιρνανε τηλεφωνο την αστυνομια πχ οτι εγινε και καλα ληστεια και αυτοι το πιστευαν και μετα απο μιση ωρα ακουγες τις σειρηνες της αστυνομιας!!!Εγινε δυο τρεις φορες παλι , οχι απο το ιδιο ατομο, χωρις ποτε να βρουν καποιον.Μεχρι να τελειωσω ολες τις ταξεις των αγγλικων ο θαλαμος παντως ειχε ξηλωθει απο την θεση του και κανεις δεν το θεωρησε τυχαιο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
^Καθόλου έξυπνη φάρσα...

Εγώ το καλύτερο που έχω κάνει ποτέ μου είναι αυτό με τα φρουτάκια, που λέμε από ένα φρούτο και ένας σηκώνεται για λίγο από την θέση του...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παίρνει ο φίλος μου τηλέφωνο ένα σουβλατζίδικο και του κάνει "Την πίτα με χοιρινό πόσο την έχεις;" "Τι;" "Την πίτα με την π*α και τ' α*α πόσο την έχεις;" Γελάει εν τω μεταξύ "Τώρα γιατί γελάς;" Το κλείνει...

Τον ίδιο τον είχα πάρει εγώ με τον ξάδελφό μου, και του ζητάγαμε κοτέτσια, πίνακες του da vinci κ.ά.
Αξιόλογη φάρσα (Πολύ γέλιο :lol:):
https://www.youtube.com/watch?v=8BHe_qXeEk4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Αγοροπαρέα σε σπίτι. Συζήτηση για γκόμενες. Σε μια στιγμή ο Κώστας λέει ότι έχει απατήσει τη Μαρία 3 φορές. Το πειραχτήρι της παρέας βγάζει το κινητό του, προσποιείται ότι καλεί κάποιον αριθμό, λέει: "Έλα Μαρία, ξέρεις τι μου είπε ο Κώστας; Ότι σε έχει απατήσει 3 φορές". Ο Κώστας θορυβείται, παίρνει αμέσως τηλέφωνο τη Μαρία και της λέει: "Κοίτα Μαράκι μου, ψέματα σου είπε. Δεν σε έχω απατήσει 3 φορές".

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos_Moss

Νεοφερμένος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Το πρωινό παγωμένο νερό που έλουσε τον κολλητό που είχα στην εφηβεία ενώ αυτός κοιμότανε καλοκαιριάτικο... :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Πειτε καλες φαρσες για εκδρομες ? Τελευταια εκδρομη 3ης λυκειου στη θεσσαλονικη και θελω να περασουμε καλα , γραψτε φαρσες και πλακες που κανατε σε φιλους !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Πειτε καλες φαρσες για εκδρομες ? Τελευταια εκδρομη 3ης λυκειου στη θεσσαλονικη και θελω να περασουμε καλα , γραψτε φαρσες και πλακες που κανατε σε φιλους !!!

αποκλειστικα με την Θεσσαλονικη να σχετιζονται ;

με τι θα μας ερθετε ; αεροπλανο ; τρενο ; λεωφορείο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Νερόμπομπες σε περαστικούς. Εγώ στο μπαλκόνι εκείνοι ανήξεροι περπατούν κάτω. Θυμάμαι μια φορά. Μια νερομπομπα που δεν είχε σκάσει. Την είχα πετάξει σε έναν άνδρα που φαινόταν καπως μυώδης στα παιδικά μου μάτια. Μου έστειλε τη νερομπομπα πίσω με τόση δυναμη που έφτασε στο μπαλκόνι μου και έσκασε στα κάγκελα μου. Επίσης μια άλλη πλάκα που κάναμε είναι ότι βάρουσαμε τα κουδούνια των σπιτιών και εξαφανιζομασταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Θυμάμαι μικρή στις διακοπές παίρναμε παγωτό κυπελλάκι, το τρώγαμε, το γεμίζαμε με χώμα και πετρούλες και το ξαναβάζαμε στο ψυγείο του περιπτέρου. Ήθελα να δω τη φάτσα κάποιου που θα το άνοιγε να το φάει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Θυμάμαι μικρή στις διακοπές παίρναμε παγωτό κυπελλάκι, το τρώγαμε, το γεμίζαμε με χώμα και πετρούλες και το ξαναβάζαμε στο ψυγείο του περιπτέρου. Ήθελα να δω τη φάτσα κάποιου που θα το άνοιγε να το φάει!

Μετα απο αυτο πλεον θα τα ανοιγω επιτοπου... :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Θυμάμαι μικρή στις διακοπές παίρναμε παγωτό κυπελλάκι, το τρώγαμε, το γεμίζαμε με χώμα και πετρούλες και το ξαναβάζαμε στο ψυγείο του περιπτέρου. Ήθελα να δω τη φάτσα κάποιου που θα το άνοιγε να το φάει!

Ο περιπτεράς στο μεταξύ κοιμόταν ή είπε να σας αφήσει να βάζετε κυπελλάκια στο ψυγείο με τα παγωτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ο περιπτεράς στο μεταξύ κοιμόταν ή είπε να σας αφήσει να βάζετε κυπελλάκια στο ψυγείο με τα παγωτά;


Απλά το βάζαμε μέσα στην μπλούζα μας, πηγαίναμε στο ψυγείο να "επιλέξουμε" τι θα πάρουμε και χώναμε μέσα το κυπελλάκι. :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top