Μικρές απορίες κινητής τηλεφωνίας

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Πάντως εγώ που είμαι συνεχώς με wifi μου έρχονται ως ειδοποιήσεις, απλά μένει στο backround και δεν κάνει ήχο. Δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις να μη σου έρχεται καν ειδοποίηση. Μήπως σου ερχόταν και δεν έκανε pop up ας πούμε;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ερχοταν μονο ο ταν ανοιγα την εφαρμογη κ δεν τηνειχα στο παρασκηνιοο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
ερχοταν μονο ο ταν ανοιγα την εφαρμογη κ δεν τηνειχα στο παρασκηνιοο....

Μπορεί να αφαίρεσαν αυτήν την επιλογή επίτηδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
eSIM: ποιες εταιριες σου δινουν αυτη την επιλογη στην Ελλαδα; Θα κατεβω για μερικες εβδομαδες και σκεφτομαι να επιλεξω eSIM για να εχω και την αλλη SIM μεσα.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Έχετε παρατήσει ότι το τελευταίο καιρό το σήμα στα κινητά έχει γίνει χειρότερο;

Εγώ άρχισα να το καταλαβαίνω από το ίντερνετ με τα δεδομένα που έχω, ότι πριν μερικούς μήνες είχα τούμπανο ίντερνετ και φόρτωναν γρήγορα οι σελίδες στο browser ενώ τώρα αργούν λίγο να φορτώσουν στο ίδιο μέρος που είμαι.
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Έχετε παρατήσει ότι το τελευταίο καιρό το σήμα στα κινητά έχει γίνει χειρότερο;

Εγώ άρχισα να το καταλαβαίνω από το ίντερνετ με τα δεδομένα που έχω, ότι πριν μερικούς μήνες είχα τούμπανο ίντερνετ και φόρτωναν γρήγορα οι σελίδες στο browser ενώ τώρα αργούν λίγο να φορτώσουν στο ίδιο μέρος που είμαι.
Αυτό το έχω παρατηρήσει μόνο στην Vodafone. Έχω What's up και το σήμα τους είναι πολύ καλό όπου και αν είμαι, αλλά σε άλλα νούμερα που είχα Vodafone είχαν χειρότερο σήμα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Έχετε παρατήσει ότι το τελευταίο καιρό το σήμα στα κινητά έχει γίνει χειρότερο;

Εγώ άρχισα να το καταλαβαίνω από το ίντερνετ με τα δεδομένα που έχω, ότι πριν μερικούς μήνες είχα τούμπανο ίντερνετ και φόρτωναν γρήγορα οι σελίδες στο browser ενώ τώρα αργούν λίγο να φορτώσουν στο ίδιο μέρος που είμαι.
Άμα είσαι στην Κρήτη, μου φαίνεται λογικό. Το νησί έχει βουλιάξει στους τουρίστες που κι αυτοί κάνουν χρήση ίντερνετ, ειδικά μέσω βαιμπερ.
Μερικές φορές πάντως βάζω το κινητό για ένα δύο δευτερόλεπτα σε λειτουργία πτήσης και το ξεμπλοκάρει.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Άμα είσαι στην Κρήτη, μου φαίνεται λογικό. Το νησί έχει βουλιάξει στους τουρίστες που κι αυτοί κάνουν χρήση ίντερνετ, ειδικά μέσω βαιμπερ.
Μερικές φορές πάντως βάζω το κινητό για ένα δύο δευτερόλεπτα σε λειτουργία πτήσης και το ξεμπλοκάρει.
Ακόμα και στις 2-3 πρωί που τα δίκτυα τηλεπικοινωνίας δεν είναι πολύ φορτώμενα τα ίδια βλέπω
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Ακόμα και στις 2-3 πρωί που τα δίκτυα τηλεπικοινωνίας δεν είναι πολύ φορτώμενα τα ίδια βλέπω
Οι τουρίστες δεν έχουν συγκεκριμενες ώρες επικοινωνίας. Για κάποιους μάλιστα οι μεταμεσονύχτιες ώρες είναι ώρες αιχμής. :lol:
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Έχετε παρατήσει ότι το τελευταίο καιρό το σήμα στα κινητά έχει γίνει χειρότερο;

Εγώ άρχισα να το καταλαβαίνω από το ίντερνετ με τα δεδομένα που έχω, ότι πριν μερικούς μήνες είχα τούμπανο ίντερνετ και φόρτωναν γρήγορα οι σελίδες στο browser ενώ τώρα αργούν λίγο να φορτώσουν στο ίδιο μέρος που είμαι.
Έχει καταργηθεί το σήμα 3G, οπότε αν είσαι σε μέρος που δεν έχει δυνατό σήμα 4G πρακτικά τον ήπιες, γιατί εναλλάσσεται με το edge (2.5G).
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Έχει καταργηθεί το σήμα 3G, οπότε αν είσαι σε μέρος που δεν έχει δυνατό σήμα 4G πρακτικά τον ήπιες, γιατί εναλλάσσεται με το edge (2.5G).
Δε φταίει ο Μητσοτάκης δηλαδή έτσι; Ουφ εντάξει ο juste ηρέμησε τώρα.
Nicole Scherzinger Television GIF
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Έχει καταργηθεί το σήμα 3G, οπότε αν είσαι σε μέρος που δεν έχει δυνατό σήμα 4G πρακτικά τον ήπιες, γιατί εναλλάσσεται με το edge (2.5G).
Όχι εντάξει έχω 4G+, μερικές φορές εναλλάσσεται με σκέτο 4G όταν δεν πιάνω καλά αλλά τώρα είναι για να μας κάνουν να αγοράσουμε κινητά με 5G;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Ερώτησις: έχω κάρτα nano-sim που τη χρησιμοποιώ σε συσκευή 4G από το 2021.
Σύντομα θα παραλάβω συσκευή 5G (ίδιο μέγεθος sim slot, άρα η κάρτα θα κάνει).
Θα παίζει άμεσα 5G ή πρέπει να βγάλω νέα sim που να υποστηρίζει 5G;

Μη με δείρετε, έχω μαύρα μεσάνυχτα από τηλεπικοινωνίες :P
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Ερώτησις: έχω κάρτα nano-sim που τη χρησιμοποιώ σε συσκευή 4G από το 2021.
Σύντομα θα παραλάβω συσκευή 5G (ίδιο μέγεθος sim slot, άρα η κάρτα θα κάνει).
Θα παίζει άμεσα 5G ή πρέπει να βγάλω νέα sim που να υποστηρίζει 5G;

Μη με δείρετε, έχω μαύρα μεσάνυχτα από τηλεπικοινωνίες :P
Με τη συσκευή πάει, όχι με τη κάρτα sim. Mε τη ίδια κάρτα sim λογικά θα πιάνεις 5G στη νέα συσκευή σου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top