Πώς αντιδράτε στο καμάκι;

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Λοιπον...εχουμε κ λεμε...Ειστε εσεις,περπατατε χαλαροι στο δρομο κ βλεπετε στα ξαφνικα τη γυναικα των ονειρων σας,μονη να περπαταει...Δν τν γνωριζετε-δν τν εχετε ξαναδει ΑΛΛΑ τν ερωτευεστε ακαριαια...Τι κανετε σε αυτην την περιπτωση???Πως της μιλατε??Κ γενικα,τι κανετε οταν βλεπετε μια θεικη παρουσια στο δρομο-λεωφοριο-καφετερια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Την πρώτη φορά τίποτα αλλά την δεύτερη την πλησιάζω με αποφασιστικότητα και της λέω:
Εσένα κάπου σ έχω....ξαναδεί! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εξαρτατε απο την δικη σου παρουσια τις συνθηκες κτλ κτλ...

Αν δεν εχεις καθολου χρονο να πιασεις κουβεντα πας και της λες "Μου αρεσεις πρεπει να μιλησουμε με ησυχια γιατι τωρα δεν προλαβαινω δωσε μου το τηλεφωνο σου και βρισκομαστε αργοτερα μεσα στη μερα". Αυτο ειναι σε περιπτοση που οντως δεν υπαρχει καθολου χρονος ειναι δυσκολο να το καταφερεις και εξαρτατε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ απο την παρουσια σου, το τονο της φωνης κτλ κτλ.

Αν υπαρχει χρονος πιανεις κουβεντα, κλασικα ρωτα την κατι και μετα πιαστε κουβεντα. Ενα καλο "κολπο" ειναι να κανεις οτι μιλας στο κινητο σου, την κοιτας και λες "κατσε να ρωτησω και σε παιρνω" και πας και της λες "ειχα μολις μια διαφωνια με την αδερφη μου/κολητη μου/οτιδηποτε, βοηθησε με πριν φυγω να τη λυσουμε." και μετα ρωτας κατι, οτιδηποτε δεν εχει σημασια πχ "ποιοι ειναι οι 5 ωκαιανοι" "ποια ειναι τα 7 θανασημα αμαρτηματα".

Ε και απο εκει πιανεις κουβεντα.

For the love of god ΜΗΝ της πεις "γεια σου ειμαι ο ταδε, απο που εισαι/τι κανεις/με τι ασχολησε/που πας" κτλ, αν ειναι μετριως ωραια τα ακουει τουλαχιστων 10 φορες τη μερα.

Αλλα σε ολες τις περιπτοσεις να εισαι χαμογελαστος, ευχαριστος, σιγουρος για τονε αυτο σου και μην πηγαινεις κοιτοντας τα βυζια της -- αν και σε κλαμπ εχω κανει το εξις:

Ηταν μια κοπελια που ειχε ενα ομολογουμενος βαθυ ντεκολτε, την κοιταω επιμονα στα ματια και μου λεει ελαφρως ενοχλημενη "Τι?" της λεω εξακολουθοντας να την κοιταω στα ματια "Εχεις καταπληκτικο στηθος". Ε εβαλε τα γελια και πιασαμε κουβεντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Στο δρόμο το μόνο που μπορείς να δεις είναι η γυναίκα των διεγερτικών σου ονείρων. Βέβαια μπορεί όλα τα όνειρα σου να είναι διεγερτικά. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Την πρώτη φορά τίποτα αλλά την δεύτερη την πλησιάζω με αποφασιστικότητα και της λέω:
Εσένα κάπου σ έχω....ξαναδεί! :redface:
Πσσσ.. τρομερά αποφασιστικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Την πρώτη φορά τίποτα αλλά την δεύτερη την πλησιάζω με αποφασιστικότητα και της λέω:
Εσένα κάπου σ έχω....ξαναδεί! :redface:

Πσσσ.. τρομερά αποφασιστικό

Εκεί είναι που πέφτει η απάντηση: "Εγώ ευτυχώς όχι."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Για δες αυτο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω απορω που εσεις οι ανδρες νομιζετε οτι εμεις οι γυναικες δινουμε σημασια σε φλερτ που γινονται στο δρομο...
Φιλες σας δε σας εχουν πει οτι μια που γινεται μια που δεν υπηρξε?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Πσσσ.. τρομερά αποφασιστικό
ρούλι-μαρούλι, αντιπαρέρχομαι την χλεύη :pfff: σου....και δεν καταθέτω τα όπλα!!!!
Η επόμενη κίνηση είναι ο....υπνωτισμός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
"Μου αρεσεις πρεπει να μιλησουμε με ησυχια γιατι τωρα δεν προλαβαινω δωσε μου το τηλεφωνο σου και βρισκομαστε αργοτερα μεσα στη μερα".
Στο χρωστάω;
Ρόμπα Νο1
Ενα καλο "κολπο" ειναι να κανεις οτι μιλας στο κινητο σου,
και μετα ρωτας κατι, οτιδηποτε δεν εχει σημασια πχ "ποιοι ειναι οι 5 ωκαιανοι" "ποια ειναι τα 7 θανασημα αμαρτηματα".
Ντριιιιιιιιιν το τηλέφωνο χτυπάει ακριβώς τη στιγμή που κάνεις τον καραγκιόζη.. ρόμπα Νο2
Οι 5 ωκεανοί, 7 αμαρτήματα.. είναι και αμόρφωτος... ρόμπα Νο3


For the love of god ΜΗΝ της πεις "γεια σου ειμαι ο ταδε, απο που εισαι/τι κανεις/με τι ασχολησε/που πας" κτλ, αν ειναι μετριως ωραια τα ακουει τουλαχιστων 10 φορες τη μερα.
Εμ βέβαια σιγά μην της δείξουμε ότι ενδιαφερόμαστε και για τις ασχολίες της, τον ψυχικό της κόσμο.. tres banale έχεις δίκιο το άλλο με το ντεκολτέ ήταν το πιο ειλικρινές!
Γιατί όμως εσύ επιλέγεις αυτή τη μέθοδο και βάζεις τον κόσμο να κάνει καραγκιοζιές;:P

ρούλι-μαρούλι, αντιπαρέρχομαι την χλεύη :pfff: σου....και δεν καταθέτω τα όπλα!!!!
Η επόμενη κίνηση είναι ο....υπνωτισμός!
Δε χρειάζεται υπνωτισμό deamon, είμαι σίγουρη ότι βρίσκεις και τα κάνεις!

Αυτό το: "Γνωριζόμαστε από κάπου;" σε άλλες φέρνει γέλια, σε άλλες πιάνει..
εξαρτάται από το target group σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Δε χρειάζεται υπνωτισμό deamon, είμαι σίγουρη ότι βρίσκεις και τα κάνεις!
Αγαπητή μου, αν θυμάσαι, το πρωί και όσο το ποστ του Conceicao ήταν ακόμη..."αυτόνομο" πριν μεταφερθεί εδώ, έγραψα κάτι το οποίο διεγράφη (δεν γνωρίζω γιατί, ισως κάποιος έκρινε ότι ήμουν εκτός θέματος) να το πω ξανά λοιπόν με διαφορετικά λόγια...
Η αρχική μου τοποθέτηση ΕΝΑ σκοπό είχε, να μαζέψει αρνητικούς ψήφους και μάλιστα παραξενεύτηκα που μου δώσανε μόνο 2!
Ελπίζω με την μέθοδο του υπνωτισμού να μαζέψω περισσότερους!
Μα καλά, για να σοβαρευτούμε και λίγο, τι είναι οι γυναίκες που ....περπατάνε (οπως αναφέρθηκε αρχικά) κινούμενοι....στόχοι;
Και οι αρσενικοί, ακροβολισμένοι σκοπευτές;
Έλεος δηλαδή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.


πολυ 80ιλα το σκηνικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Δε θυμάμαι.

Η τελευταία φορά που συνέβη, ήταν λίγο μετά τη μεταπολίτευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως διαβάζοντας τις αντιδράσεις των γυναίκων, θα έλεγα πως καμία ατάκα δεν πρόκειται να προκαλέσει έστω ένα απλό χαμόγελο. Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί δεν την πέφτουν πια οι άντρες.. λες και είναι τόσο φοβερό να χαμογελάσεις στον άλλον και να του πεις απλά "ευχαριστώ, δεν ενδιαφέρομαι". Όχι, πρέπει να φανείς πως έχεις και πνεύμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna283

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
μιλάμε για καμάκι γενικά ή στο δρόμο? :confused: γιατί διαβάζοντας μερικά προηγούμενα ποστς μπερδεύτηκα...
ένιγουέιζ...:D
αυτό που μου αρέσει εμένα είναι το παιχνίδι με τα μάτια :clapup: μετά όμως το θέμα είναι πως θα το χειριστεί ο τολμών και τι θα σοφιστεί για να σε προσεγγίσει :)
το σίγουρο είναι πως τις περισσότερες φορές ο τολμών νικά γιατί έχουμε φτάσει σε μια φάση να επικρατεί φόβος γύρω από τη λέξη "καμάκι" λες και είναι κάτι κακό...
μα πώς θα ξεκινήσει κάτι,αν κάποιος από τους δύο δεν κάνει την κίνηση προσέγγισης? :hmm:

και συμφωνώ με την Ντίνα,γιατί όπως και να'χει, ένα απλό χαμόγελο κι ευγενική απάντηση έστω κ απόρριψης,δεν βλάπτει.δεν χρειάζεται να παίξεις τον έξυπνο ούτε να μειώσεις κάποιον που στο κάτω κάτω είχε και τα κότσια να το τολμήσει,και για να το κάνει σημαίνει ότι κάτι τον τράβηξε πάνω σου...
κορίτσια,ας μην είμαστε τόσο σκληρές...χαχαχα
δεν εννοώ άιιι βουρρρρ να ενδώσουμε,καλό είναι να 'μαστε διστακτικές σε τέτοιου είδους καταστάσεις,η αγένεια όμως κι οι εξυπνακίστικες απαντήσεις δεν πιστεύω ότι μας τιμούν...:hmm: ούτε κερδίζουμε κάτι έτσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Παίρνεις ποσοστά από την Αξ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Όχι βέβαια. :mad::mad:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δηλαδη για να μη χαρακτηριστει καποια σνομπ και με πνευμα, πρεπει να βρισκει τον καθε καγκουρα που θα πεταξει μια ατακα που χει ειπωθει τουλαχιστον 9375937 φορες πιο πριν χαριτωμενο, και να ανταποδωσει με χαμογελο;
Περαν του οτι δε νομιζω κανεις σοβαρος να καμακωνει στη μεση του δρομου, ωστε να ευχαριστησει η καμακωμενη προς τον ουρανο που οι αντρες ευτυχως δεν εχουν χασει το παιχνιδι της προσεγγισης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σου είναι πιο δύσκολο απλά να χαμογελάσεις από το να κάτσεις να σκεφτείς κάτι ..πνευματώδες να απάντησεις; :confused:
Και τέλος πάντων, από που συνάγεται ότι όποιος στην πέφτει στον δρόμο είναι οπωσδήποτε μη σοβαρός και κάγκουρας; Εκτός κι αν θεωρείς πως δεν έχεις τίποτα πάνω σου άξιο να τραβήξει την ειλικρινή προσοχή κάποιου σε βαθμό που να αποφασίσει να σου πει έστω και μία χιλιοειπωμένη ατάκα πεσίματος επειδή δεν ξέρει τι άλλο να πει ή επειδή δεν προλαβαίνει να σκεφτεί κάτι καλύτερο εκείνη την στιγμή (και προφανώς δεν θα είσαι για πολύ στο οπτικό του πεδίο).
Πάντως εμένα μου την έχουν πέσει κάποιες φορές μέσα σε λεωφορεία, όχι πάντα με πρωτότυπο τρόπο. Πάντα όμως μου φτιάξανε την μέρα και τους ευχαρίστησα χαμογελώντας. Κανείς δεν με εφέρε σε δύσκολη θέση επιμένοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top