Περίεργη κατάσταση

sofiii1995

Νεοφερμένος

Η sofiii1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Καλημέρα σας, πριν λίγο καιρό γνώρισα ένα αγόρι ηλικίας 26 ετών. Στην αρχή όλα καλά, ώσπου μου πετάει μία μέρα: "Θέλω να μείνουμε φίλοι, επειδή τα ξαναβρήκα με την πρώην μου". Μετά από 3 μέρες μου έρχεται
μήνυμα στο Facebook και μου λέει: "Καλή Χρονιά, τι κάνεις; Θα ήθελα να βρεθούμε. Μου έκανε μ***κια τελικά, έφταιγε εκείνη και το μετάνιωσα". Με τούτα και με τ άλλα θέλει να βρεθούμε αυτές τις μέρες να μου εξηγήσει τι έγινε και θα σκάσω απ τα γέλια μόλις μου το πει. Βέβαια προσπαθώ να τον συγχωρήσω, τον θέλω, αλλά δεν ξέρω που θα βγει αυτή η ιστορία. Μένουμε και μακριά βέβαια (Αχαρνές εκείνος) και είναι δύσκολο να βρισκόμαστε συχνά είναι η αλήθεια. Σκέφτομαι να βρεθώ πάντως μαζί του και ό, τι γίνει. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Οπότε είσαι η δεύτερή του επιλογή. Θές να φας τα αποφάγια της πρώτης του επιλογής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θα έλεγα να του δώσεις μια ευκαιρία, καλό παιδί φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Πανε παρακατω και μην χανεις τον χρονο σου με αυτον.
Δεν εκατσε η ιστορια με την πρωην και θυμηθηκε εσενα.
Μολις βρει κατι αλλο ή αμα τα ξανα βρουν με την πρωην θα κανει παλι το ιδιο.
Μην επιτρεπεις στον εαυτο σου να γινεται δευτερη επιλογη κανενος. Σου αξιζει κατι καλυτερο.
Απο την αλλη, αμα θελεις να βαλεις τον εαυτο σου σε αυτη την διαδικασια ειναι δικη σου επιλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Καλημέρα σας, πριν λίγο καιρό γνώρισα ένα αγόρι ηλικίας 26 ετών. Στην αρχή όλα καλά, ώσπου μου πετάει μία μέρα: "Θέλω να μείνουμε φίλοι, επειδή τα ξαναβρήκα με την πρώην μου". Μετά από 3 μέρες μου έρχεται
μήνυμα στο Facebook και μου λέει: "Καλή Χρονιά, τι κάνεις; Θα ήθελα να βρεθούμε. Μου έκανε μ***κια τελικά, έφταιγε εκείνη και το μετάνιωσα". Με τούτα και με τ άλλα θέλει να βρεθούμε αυτές τις μέρες να μου εξηγήσει τι έγινε και θα σκάσω απ τα γέλια μόλις μου το πει. Βέβαια προσπαθώ να τον συγχωρήσω, τον θέλω, αλλά δεν ξέρω που θα βγει αυτή η ιστορία. Μένουμε και μακριά βέβαια (Αχαρνές εκείνος) και είναι δύσκολο να βρισκόμαστε συχνά είναι η αλήθεια. Σκέφτομαι να βρεθώ πάντως μαζί του και ό, τι γίνει. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

Μπορεί να ηθελε να δει πως θα αντιδράσεις και να μην υπαρχει καν πρώην.
Αλλά μαλλον κυλισε ο τετζερης και βρήκε το καπάκι γιατί βλέπω επιλέγεις να ακουσεις τι θα σου πει για την πρωην του. Ανεπιτρεπτο για μία κυρία. Το ότι θα σκάσεις από τα γέλια πως το ξέρεις; Για να μας το παίξεις άνετη το λες; Γράφετε που γράφετε...

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις και εγώ στο μηχανογραφικό μου δήλωσα ιατρική και μετά νοσηλευτική. Αφού δεν έπιασα τα μόρια της ιατρικής μπήκα στη δεύτερη επιλογή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις και εγώ στο μηχανογραφικό μου δήλωσα ιατρική και μετά νοσηλευτική. Αφού δεν έπιασα τα μόρια της ιατρικής μπήκα στη δεύτερη επιλογή μου.

Εσύ θεωρείς σωστό να μιλάει άνδρας σε μια γυναίκα που γνωρίζει για την πρώην του κι αυτή να τον ακούει;
τι γνώμη θα σχηματιστεί;
ασχέτως ηλικίας αναφέρομαι και ρωτάω (γιατί όχι) και το αντίθετο.

Αν θες πες!

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiii1995

Νεοφερμένος

Η sofiii1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Πανε παρακατω και μην χανεις τον χρονο σου με αυτον.
Δεν εκατσε η ιστορια με την πρωην και θυμηθηκε εσενα.
Μολις βρει κατι αλλο ή αμα τα ξανα βρουν με την πρωην θα κανει παλι το ιδιο.
Μην επιτρεπεις στον εαυτο σου να γινεται δευτερη επιλογη κανενος. Σου αξιζει κατι καλυτερο.
Απο την αλλη, αμα θελεις να βαλεις τον εαυτο σου σε αυτη την διαδικασια ειναι δικη σου επιλογη.
Θα κάνω μια σοβαρή κουβέντα μαζί του, θα είμαι πιο αυστηρή μαζί του, αλλά αν κάνει τα ίδια δεύτερη φορά θα φάει πόδι οριστικά. Και όπως λέει ο λαός, καλύτερα να μετανιώσω για κάτι που έκανα, παρά για κάτι που δεν έκανα. ;)

Θα έλεγα να του δώσεις μια ευκαιρία, καλό παιδί φαίνεται.
ωχ, τυγχάνει να έχετε και το ίδιο όνομα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Εσύ θεωρείς σωστό να μιλάει άνδρας σε μια γυναίκα που γνωρίζει για την πρώην του κι αυτή να τον ακούει;
τι γνώμη θα σχηματιστεί;
ασχέτως ηλικίας αναφέρομαι και ρωτάω (γιατί όχι) και το αντίθετο.

Αν θες πες!

:cool:


Ένας άνδρας; Όχι δεν είναι σωστό.
Ένα τσουτσεκι όμως; Γιατί για τετοιον τον κόβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiii1995

Νεοφερμένος

Η sofiii1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Θα κάνω μια σοβαρή κουβέντα μαζί του, θα είμαι πιο αυστηρή μαζί του, αλλά αν κάνει τα ίδια δεύτερη φορά θα φάει πόδι οριστικά. Και όπως λέει ο λαός, καλύτερα να μετανιώσω για κάτι που έκανα, παρά για κάτι που δεν έκανα. ;)


ωχ, τυγχάνει να έχετε και το ίδιο όνομα :D

Ένας άνδρας; Όχι δεν είναι σωστό.
Ένα τσουτσεκι όμως; Γιατί για τετοιον τον κόβω.

Δε με νοιάζει για την πρώην, όσο για εκείνον. Θέλω να μιλήσουμε για εμάς και όχι για κείνη. Όσο για το ότι θα πάρει πόδι αν το ξανακάνει, το εννοώ. :beee:

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές μου, όμως πήρα την απόφασή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

konstantinantia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Θα κάνω μια σοβαρή κουβέντα μαζί του, θα είμαι πιο αυστηρή μαζί του, αλλά αν κάνει τα ίδια δεύτερη φορά θα φάει πόδι οριστικά.

Τί μπαίνεις και ρωτάς; Για να ζητήσεις συνενόχους στην τρέλα; Αφού είναι ειλημμένη η απόφαση. Το λυπηρό είναι ότι οι περισσότεροι άνθρωποι, ανεξαρτήτως φύλου, έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση και αντιμετωπίζουν τον εαυτό τους σαν απόρριμμα. Άντε στην καλύτερη μερικοί, βρίσκουν απορριμματοφόρο!

Και όπως λέει ο λαός, καλύτερα να μετανιώσω για κάτι που έκανα, παρά για κάτι που δεν έκανα. ;)
Ναι, έτσι πάμε και στα 20 κοπέλες σαν τα κρύα τα νερά, ακούν τον γυναικολόγο τους, από τον αντίλαλο... Δεν πρόκειται σοβαρός άντρας να σε εκτιμήσει, με τα σκεπτικά που κουβαλάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Δε με νοιάζει για την πρώην, όσο για εκείνον. Θέλω να μιλήσουμε για εμάς και όχι για κείνη. Όσο για το ότι θα πάρει πόδι αν το ξανακάνει, το εννοώ. :beee:

(για κοίτα να δεις ρε παιδί μου που κάποια ανδρικά κόλπα λειτουργούν ακόμα)

:morning1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές μου, όμως πήρα την απόφασή μου.


γρηγορη εισαι.και βασικα πηρες την αποφαση που ειχες α πριορι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Sofi και εγώ αν ήμουν στην ηλικία σου αυτό θα έκανα. Όποτε πήγαινε (φάε τα μούτρα σου) αφού γουστάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
TS, θα το πω όσο πιο απλά γίνεται: δεν υπάρχει το μαζί που εσύ λογαριάζεις. Είναι σαν να του έφερες μια κούπα τσάι, ενώ αυτός ήθελε καφέ, και σου λέει "έλα, μωρέ, αφού μπήκες στον κόπο, θα πιω το τσάι, δεν πειράζει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Ο μάγκας αααααααααααααααααν λέει αλήθεια ότι είχε πρώην, καλά θα κάνει να κρατήσει το δίπορτο.

Τέτοιες ευκαιρίες στην σημερινή εποχή δεν πρέπει να χάνονται.

:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Περίεργη θα ήταν η κατάσταση αν είχε πλοκάμια και καταγόταν από διπλανό ηλιακό σύστημα. Ή αν έκανε ανθρωποθυσίες στο υπόγειό του. Τώρα απλά ξέρεις ότι θα φας τα μούτρα σου αλλά καίγεσαι να τον τσιτσινίσεις κι εσύ λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
Θεωρώ πως έκαστος εξ υμών (each of you ελληνιστί) βρίσκεται ακριβώς απέναντι από το ταίρι που του αξίζει. Με καρμική βεβαιότητα το διαπιστώνω. Θα γίνετε καταπληκτικό ζευγάρι νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Λυκ δεν χρειάζεται να φας τα μούτρα σου για να μάθεις να αποφεύγεις καταστάσεις και άτομα. Γι αυτό γίνεται και συζήτηση. Γι αυτό θα τροποποιήσω λίγο αυτό που είπες : "το ταίρι που θεωρεί ότι του αξίζει" ή "που του αξίζει εκείνη την περίοδο". Αν δεν σε καθορίζει μια κακή στιγμή, δεν σε καθορίζει και μια κακή επιλογή. Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο λες και δεν συσχετισΘήκαμε με τσόφλια εμείς στα νιάτα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Εξαιρετικός ο Βάλντερ με δυο ξεκάθαρες γραμμές, φανερώνει την αλήθεια.

Τώρα βέβαια...η ανάγκη του γυναικείου φύλου να εφευρίσκει δικαιολογίες
για να επαναλαμβάνει τις ίδιες ή παραπλήσιες κινήσεις, μας αρέσει γιατί κατά βάθος μας βολεύει
όταν είμαστε το τρίτο πρόσωπο στο "φαγοπότι". :playboy:

Αν πάλι είμαστε το δεύτερο, υπάρχει και η φυγή (μας)...

:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top