Control Freaks

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Διαβάζω και έχω την αίσθηση ότι ο καθένας έχει άλλο ορισμό για το τι είναι control freak. Εγώ πάλι θα έλεγα ότι είναι αυτός που θέλει να ελέγχει πράγματα που δεν είναι της αρμοδιότητας του ή και της ζωής του.
Πχ αν η μάνα μου προσπαθεί να ελέγξει την ζωή μου στο σπίτι μου με τον άντρα μου.
Αν εγώ προσπαθώ να ελέγξω πως θα κάνει την δική της εργασία η κολλητή μου. ή αν θεωρώ ότι όλα τα πράγματα είναι δική μου αρμοδιότητα και είμαι εγώ που τα κρίνω (λεπτή διαφορά στην οικογενειακή ζωή που "επιτρέπω" στον άλλο να κάνει δουλειές αλλά μόνο όπως ακριβώς θα την έκανα εγώ).......!
Στα πράγματα που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του δεν τίθεται θέμα, ε και στην συνεργασία για μια κοινή εργασία/project μου φαίνεται περισσότερο τελειομανία παρά control freak.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως χτες που ξαφνικά σκέφτηκα μια χαρακτηριστική περίπτωση κοντινού μου ατόμου που είναι ο ορισμός του Control Freak, κατάλαβα τι εννοείτε και συμφωνώ.
Απορώ πώς δεν είχα σκεφτεί κατευθείαν αυτή την περίπτωση, μιας και είναι πολύ χαρακτηριστική, και το μυαλό μου είχε πάει πρωτίστως σε μένα, που αυτό μου βγαίνει κυρίως σε κοινά projects και μάλλον θα μπορούσε να αποδοθεί σε τελειομανία (και όχι παντού, μόνο σε projects στα οποία όντως γνωρίζω περισσότερα από την υπόλοιπη ομάδα και με ενδιαφέρουν).

:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να το πω γιατί θα σκάσω...
control freak είναι μια θεία μου, αδερφή της μάνας μου, που απαιτούσε να κάνουμε το μνήμα της μάνας μου όπως ήθελε αυτή :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λολζ, κι εγώ σε συγγενή αναφέρομαι (στον πατέρα μου συγκεκριμένα).
Πραγματικά αν καθόμουν να αραδιάζω περιπτώσεις δεν θα τελείωνα ούτε αύριο.
Οπότε πλέον απλά δεν έχουμε και πολλά-πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top