Αντισυλληπτικά και PMS

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχω μια απορία... Κάποια που παίρνει αντισυλληπτικά παρουσιάζει προεμμηνορυσιακό σύνδρομο; (ποτέ δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα, οπότε δεν μπορώ να κρίνω απο τον εαυτό μου, θέλω να ξέρω όμως αν μπορώ να το χρησιμοποιω ως δικαιολογία :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλή απορία, Michelle μου, την έχω κι εγώ...
Εγώ είχα πάντα πολύ έντονα προεμμηνορροϊκά συμπτώματα...
Και με το χάπι, δεν ξέρω αν δικαιολογείται η παραπάνω μου όρεξη, πχ.
Γιατί ξέρω πολλές κοπέλες που είχαν άσχημα συμπτώματα, βλ πολύ πόνο και εμετούς, και έπαιρναν χάπια, για να ηρεμήσουν...

Γενικά, με το χάπι, μπορεί να είναι το στήθος μου γενικά τούμπανο και να πονάει...
Αλλα αν με πιάνουν μεταβολές διάθεσης, είναι αυτό, η εγώ είμαι "υστερικια"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αλλα αν με πιάνουν μεταβολές διάθεσης, είναι αυτό, η εγώ είμαι "υστερικια"?

Αυτό το έχω κι εγώ!!
Πάντως κάποιους ψιλοπόνους στην κοιλιά την πρώτη μέρα τους έχω ακόμα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Εγώ είχα πιο έντονα συμπτώματα όταν έπαιρνα αντισυλληπτκά :confused:, ειδικά όσον αφορά στο θέμα του πόνου της κοιλιάς. Τώρα που το έχω σταματήσει έχω μόνο το σχετικό πρήξιμο, άντε και κανένα πονοκέφαλο που και που. Πονόκοιλο όμως ποτέ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εμένα πάντως δε μου 'κανε τίποτα (μπορώ να συγκρίνω διότι το'χω κόψει εδώ και 4 χρόνια). τρελαμένο ήμουν, τρελαμένο είμαι και θα είμαι, αμήν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εγω παντως οταν επαιρνα αντισυλληπτικα ημουν μια χαρα.. ουτε πονος ουτε ορεξεις ουτε φουσκωματα ουτε τιποτα.. τωρα που τα εκοψα την πρωτη μερα σφαδαζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παντως ακομα το εχω, αν και σε μικροτερο βαθμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Η αδερφή μου που παίρνει συνεχίζει να έχει προεμμηνορησιακά συμπτώματα και πιο έντονα από πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε παιδιά, ποια πμς... εγώ εδώ μέσα στο μήνα και θέλω σαν τρελή:
1. να δείρω κόσμο
2. Να με δείρουν να συνέλθω
3. ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ξέρετε τα αντισυλληπτικά Yaz; Μου τα πρότεινε ο γιατρός για το προεμμηνορροϊκό σύνδρομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikiforoula

Νεοφερμένος

Η nikiforoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μηπως εννοεις τo yasmin?

Εγώ τα έπαιρνα για τρεις μήνες αλλά τα σταμάτησα γιατί μου παρουσιάστηκε κάτι στο στήθος, έκανα εξετάσεις και ήταν ορμονικό από τα χάπια, είχε πρηστεί ένας αδένας.. όταν τα σταμάτησα μου πέρασε αμέσως.. πιστεύω ότι σε κάθε κοπέλα αντιδρά τελείως διαφορετικά γιατί μια φίλη μου που το παίρνει τουλάχιστον 10 χρόνια είναι μια χαρά κανένα σύμπτωμα δεν της έχει παρουσιαστεί.. όποτε είναι ανάλογα την κοπέλα και τον οργανισμό της κατά πόσο θα δεχτεί το συγκεκριμένο χάπι που θα πάρει..
Πάντως εμένα μου είχαν ελαττωθεί πολύ τα προεμμηνορροϊκά συμπτώματα αν και πριν δεν πονούσα πολύ, ελάχιστα, αλλά και αυτό το ελάχιστο σταμάτησε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
nope, "yaz". :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τα meliane και τα yasmin τα έχετε πάρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Τα meliane τα έπερνα για 3 χρόνια περίπου. Τι θες να σε ειπώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Kαι από δω yasmin, τι θες να σε ειπώ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Off topic

Δεν ξέρω τι λέτε,
εγώ πάντως που έπερνα τα Laurina που είναι για
την λυπαρή επιδερμίδα. . .Για 2,5 χρόνια και μόλις
τα σταμάτησα άρχισαν πάλι τα σπυράκια και η
λυπαρότητα.

(Είχα βρεί την γιατριά μου και τώρα πάλι τα ίδια :confused:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλιώ τες!
Τι πάθατε; Τι άλλα δοκιμάσατε; Πώς το βιώσατε; Ποιοι είστε;
Πάρλα! *μπλινγκ μπλινγκ*

Ό,τι μα ό,τι χάπι έχω δοκιμάσει, υπέφερα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Καλιώ τες!
Τι πάθατε; Τι άλλα δοκιμάσατε; Πώς το βιώσατε; Ποιοι είστε;
Πάρλα! *μπλινγκ μπλινγκ*

Ό,τι μα ό,τι χάπι έχω δοκιμάσει, υπέφερα. :(
Νομίζω πως θέλουν τουλάχιστον 3 μήνες για να τα συνηθίσει ο οργανισμός σου, άρα αν όταν εντόπιζες τις γνωστές παρενέργειες τα σταματούσες και δοκίμαζες κάτι άλλο, είναι λογικό.

Τον πρώτο καιρό ήμουν "ορμόνες με πόδια" και την πλήρωσαν κάποιοι με τα αδικαιολόγητα νεύρα μου και παραλογισμούς , τώρα δε βλέπω καμία διαφορά, πέρα από πρήξιμο στο στήθος.
Γενικά τα yasmin είναι ελαφριά.
Τι σου δημιουργούσαν δηλαδή εσένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Τα meliane τα έπερνα για 3 χρόνια περίπου. Τι θες να σε ειπώ?

δεν με λες ... αφού εσύ καπνίζεις επιτρεπόταν να παίρνεις αντισυλληπτικά? :worry:

Και θέλω details ανάλογες με αυτές που ζητάει το Γίδι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Και θέλω details ανάλογες με αυτές που ζητάει το Γίδι :P
Eσύ να κάτσεις στα αυγά σου και να βάλεις μπρος για κανα παιδί.


Ντάξει σταματάω :P
Πόσο μαμά ακούστηκα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top