Πού χάθηκαν οι emo;

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Emo = οι δεινόσαυροι της υποκουλτούρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τότε είχαμε το emόπαιδα , τώρα έχουμε τα χιπστερόπαιδα.
Μα πραγματικά πρέπει να είσαι ντε και καλά κάτι; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Μπορεί να μου πει καποιος τι ειναι αυτοι οι χιπστερς επιτέλους? Νέα μοδα κι αυτή είναι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freepepsi

Νεοφερμένος

Η Ουρανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ρε παιδιά ,
Εκεί που το 2009 έβλεπα κάτι ΕΜΟ τώρα ξαφνικά χάθηκαν .. και άρχισε να μου αρέσει το στυλ τους.. Ξέρει κανείς που πήγαν αυτά τα παιδιά της punk subculture ?

Υπαρχουν emo παιδια ακομη.Εγω εχω μια φιλη μου που υποστηριζει αυτη την emo-tional attitude στην καθημερινοτητα της.Βεβαια ειναι πολυ απομωνομενη και εσωστρεφης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Εννοείς, που χάθηκαν οι emo kids με το σύνθημα "Life sucks".....:)
:hmm:....παιδιά που ήταν emo τώρα ειναι ........ - λυκάνθρωποι!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
σαν τωρα θυμαμαι την τατιανα και τις εκπομπες με τους emo που εκανε γιατι πουλουσαν τοτε! μας ειχε πριξει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
σαν τωρα θυμαμαι την τατιανα και τις εκπομπες με τους emo που εκανε γιατι πουλουσαν τοτε! μας ειχε πριξει!!
χαχαχαχα,η Τατιανα και η Δρουζα!! :D μα καθε μερα για αυτο μιλαγαν στις εκπομπες τους,ελεος πια!! μοδα ηταν και περασε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agokuz

Νεοφερμένος

Ο Agokuz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
:hypno:



Χωρίς πλάκα,όποτε βρίσκω χρόνο και πηγαινω εκεί,βλέπω αρκετούς emo .
Ίσως είναι το στέκι των τελευταίων.
Όταν τους βλέπω,μου αναζωπυρώνουν τις μνημες απο το γυμνάσιο,οπου όλοι σχεδον γινονταν σε μια μερα emo . :hypno:

Κρίμα.. Πόσο χρονών είναι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.bee

Νεοφερμένος

Η Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Έχω πολύ καιρό να δω emo kids... δεν ξέρω που χάθηκαν! Αλλά ούτως ή άλλως μόδα ήταν, πέρασε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agokuz

Νεοφερμένος

Ο Agokuz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Έχω πολύ καιρό να δω emo kids... δεν ξέρω που χάθηκαν! Αλλά ούτως ή άλλως μόδα ήταν, πέρασε!!

Αμα μπεις σε μια σελίδα στο Φατσοβιβλίο έχει ΕΜΟ αλλά αμερικανάκια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Δεν ξερωωω..οντως χαθηκαν!!!!Ειχαν ωραιο στυλακι!!!Εγω βεβαια ποτε δεν θα γινομουν μια απ αυτους(και ως προς το στυλ και ως προς την ιδεολογια-αν οντως υπαρχει αυτη)...αλλα ηταν καλουληδεεεεεεεςς!!!!!!!!! <3 μου θυμιζουν τα γυμνασιακα μου χρονιααα!!!! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Κρίμα.. Πόσο χρονών είναι ;
δεν μου φαίνονται πολύ μεγάλοι.
τέλη γυμνασίου προς αρχές λυκείου θαρρώ.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Φετος παντως στο Βερολινο ειδα αρκετους!!!!!Σε σημειο σε ολοκληρη πλατεια να ειναι αυτοι η πλειοψηφια και οι υπολοιποι να ειμαστε μετρημενοι στα δαχτυλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agokuz

Νεοφερμένος

Ο Agokuz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δεν μου φαίνονται πολύ μεγάλοι.
τέλη γυμνασίου προς αρχές λυκείου θαρρώ.:hmm:

Ααα , από Εξάρχεια και Άγιο Στέφανο προβλέπω να είναι ..

Φετος παντως στο Βερολινο ειδα αρκετους!!!!!Σε σημειο σε ολοκληρη πλατεια να ειναι αυτοι η πλειοψηφια και οι υπολοιποι να ειμαστε μετρημενοι στα δαχτυλα!

Στο εξωτερικό έχει πάρα πολλούς .. Εγώ είχα δει στην Βιέννη που είχα πάει .. Το κλασσικό στυλ Emo ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Λόγω κρίσης χαθήκανε:P
Πάντως εδώ Λιβαδειά υπάρχουν 2-3 emo παιδάκια :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μόδα ήταν και πέρασε, όπως τόσες άλλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sanny123

Νεοφερμένος

Η sanny123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θα συμφωνήσω σε αυτό.Απο όταν πήγαινα σχολείο ενφανιζόταν διάφορες τέτοιες μόδες και τις ακολουθούσαν όλοι.Μετά απο λίγο καιρό μόνο κάποιοι λίγοι παρέμεναν πιστοί !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Μπορεί να μου πει καποιος τι ειναι αυτοι οι χιπστερς επιτέλους? Νέα μοδα κι αυτή είναι?:hmm:

Τί ἀκριβῶς εἶναι δὲν ξέρω οὔτε κι ἐγὼ νὰ σοῦ ἀπαντήσω. Ὅταν ἀκούω πάντως γιὰ χίπστερς, τὸ πρῶτο πρόσωπο ποὺ μοῦ ἔρχεται στὸ μυαλὸ εἶναι ὁ Εὐτύχης Μπλέτσας...



Ἄς μὲ διορθώσῃ κάποιος ἂν κάνω λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Ελαχιστοι ειναι οι ιμο που μενουν πιστοι στην ιδεολογια τους.Επειδη πνεει ενας αερας μοδας. Οπου τα περισσοτερα αγορακια κυκλοφορουν με το ψευτομαγκικο κομπολογακι και ιχνουν καμια ροχαλα,και τα κοριτσακια φορανε την μπλουζα ως το διαφραγμα και ακομη πιο ψηλα,δεν γινεται να κοβουν βολτες στα νεκροταφεια,ουτε να αυτοτραυματιζονται.Ολα αυτα διωχνουν την εμφυτη γοητεια της ροχαλας..............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ααα , από Εξάρχεια και Άγιο Στέφανο προβλέπω να είναι ..

Μπορεί,όντως να ερχονται απο εκεί.
Κυρίως όμως είναι απο περιοχές όπως Νέα Ιωνία,Ηράκλειο και Περισσος .:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top