Το σωστό μέγεθος

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Τελικά μόλις διαπίστωσα κάτι:
Δεν υπάρχει άντρας που δεν το έχει μετρήσει ποτέ!

να φανταστεις ενας φιλος μου μετρησε την αποσταση του μικρου του δαχτυλου μεχρι τον αντιχειρα για να μην χρειαζεται καθε φορα να χρησιμοποιει μεζουρα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Φαντάζομαι με τα δάκτυλα τεντωμένα, διότι αν είναι αλλιώς το παιδί έχει πρόβλημα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
ναι καλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
16 cm είναι ο ευρωπαϊκός μέσος όρος..

https://www.sexinfo101.com/kb_penissize.shtml
Ο παγκόσμιος Μ.Ο. είναι γύρω στα 12,5 εκατοστά (καταραμένοι Κινέζοι :P )
Ο Ευρωπαϊκός Μ.Ο. είναι γύρω στα 14,5 εκατοστά
Ο Ελληνικός Μ.Ο. είναι γύρω στα 15,5 (αν λένε αλήθεια στις μετρήσεις :P αχ αθάνατε άντρακλα Ελληνάρα μου!)
Penis_size @ wikipedia
While results vary across studies, the consensus is that the average erect human penis is approximately 12.9 - 15 cm (5.1 - 5.9 in) in length with a 95% confidence interval of (10.7 cm, 19.1 cm) (or, equivalently,(4.23 in, 7.53 in))[9][10][11]. The typical girth or circumference is approximately 12.3 cm (4.85 in) when fully erect. The average penis size is slightly larger than the median size (or, put another way, most penises are below average in size).
A research project, summarizing dozens of published studies conducted by physicians of different nationalities, shows that worldwide, erect-penis size averages vary between 9.6 cm (3.7 in) and 16 cm (6.2 in). It has been suggested that this difference is caused not only by genetics, but also by environmental factors such as culture, diet, chemical/pollution exposure [12][13][14], etc. Alarmingly, endocrine disruption resulting from chemical exposure has been linked to genital deformation in both sexes (among many other problems).
The longest officially documented human penis was a find by Doctor Robert L. Dickinson. It was 34.3 cm (13.5 inches) long and 15.9 cm (6.25 inches) around. An even larger (but unofficial) measurement was obtained in 1969 by Dr. David Reuben, 35.6 cm (14 inches) long
Αυτό που είναι σημαντικότερο από αυτήν την παράθεση, είναι αυτό που έχω σε bold. Δηλαδή ότι ο μέσος όρος του μεγέθους είναι μεγαλύτερος από τον στατιστικό μέσο.

Αν πάρουμε στατιστικό δείγμα αντρών, τα μεγέθη (λέει το κείμενο) είναι κατά κύριο λόγο μικρότερα από αυτόν τον μέσο όρο. Παράδειγμα:
Έχουμε 7 άτομα με 5,11,12,12,13,19, 21 εκατοστά. Ο μέσος όρος είναι (5+11+12+12+13+19+21)/7 = 13,2 εκ
ο στατικός μέσος όμως υπολογίζεται (χονδρικά) αφαιρώντας τις extreme καταστάσεις (όπως τα 5, 19, 21), δηλαδή κάπως έτσι:
(11+12+12+13)/4 = 12 εκ που εκφράζει καλύτερα το σύνολο μιας και η πλειοψηφία του κόσμου κυμαίνεται εκεί.

Τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα να εννοεί το κείμενο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannis Metaxas

Νεοφερμένος

Ο Ioannis Metaxas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
με ανυσιχεί ιδιαίτερα αυτό

είμαι 14 χρωνών

1,74

99 κιλά

υπέρ υπέρ υπέρβαρος

σε πλήρη στύση - > 14 εκ
σε πλήρη χαλάρωση - > 4 με 5 εκ

είναι φυσιολογικό ;

θέλω στα 17 να τον έχω 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
με ανυσιχεί ιδιαίτερα αυτό

είμαι 14 χρωνών

1,74

99 κιλά

υπέρ υπέρ υπέρβαρος

σε πλήρη στύση - > 14 εκ
σε πλήρη χαλάρωση - > 4 με 5 εκ

είναι φυσιολογικό ;

θέλω στα 17 να τον έχω 20

Πρώτον.. είναι φυσιολογικό.
Δεύτερον, πρέπει να σε ανησυχεί περισσότερο η υγεία σου, παρα το "πόσο θα τον έχεις"!
Κοίταξε να αδυνατήσεις λίγο (το λέω καλοπροαίρετα) γιατί αυτό είναι πιο σημαντικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν αδυνατίσεις πάντως, θα φαίνεται μεγαλύτερο και το πέος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Penis_size @ wikipedia
Αυτό που είναι σημαντικότερο από αυτήν την παράθεση, είναι αυτό που έχω σε bold. Δηλαδή ότι ο μέσος όρος του μεγέθους είναι μεγαλύτερος από τον στατιστικό μέσο.

Αν πάρουμε στατιστικό δείγμα αντρών, τα μεγέθη (λέει το κείμενο) είναι κατά κύριο λόγο μικρότερα από αυτόν τον μέσο όρο. Παράδειγμα:
Έχουμε 7 άτομα με 5,11,12,12,13,19, 21 εκατοστά. Ο μέσος όρος είναι (5+11+12+12+13+19+21)/7 = 13,2 εκ
ο στατικός μέσος όμως υπολογίζεται (χονδρικά) αφαιρώντας τις extreme καταστάσεις (όπως τα 5, 19, 21), δηλαδή κάπως έτσι:
(11+12+12+13)/4 = 12 εκ που εκφράζει καλύτερα το σύνολο μιας και η πλειοψηφία του κόσμου κυμαίνεται εκεί.

Τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα να εννοεί το κείμενο. :)

εγώ πάντως νομίζω ότι ο Μ.Ο. θα έπρεπε να βγαίνει ανά φυλή κι όχι ανά δις αντρών σε όλον τον πλανήτη...
ποσώς αφορούν τα στατιστικά τον Καυκάσιο όταν αυτά προκύπτουν με μετρήσεις Ασιατών και Αφρικανών
Κοινώς... ας μιλήσουμε για Μ.Ο. καυκάσιων κι όχι όλου του πλανήτη γιατί δυστυχώς υπάρχουν πολλά δις Κινέζων που δεν αντισταθμίζονται απ τους Αφρικανούς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ρε παιδιά να εκφράσω μια απορία; Γιατί όταν μιλάμε για μέγεθος όλοι αναφέρονται στο μήκος; Οκ, δηλάδη το μήκος πρέπει να είναι σε κάποια λογικά πλαίσια αλλά τελικά η διάμετρος δεν είναι που κάνει τη διαφορά;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
και τα δυο παιζουν ρολο

Ναι ρε παιδί μου αλλά στο μήκος δεν υπάρχει και καμιά τρελλή διαφοροποίηση... :confused: Τεσπά ανησυχίες τέτοιες δεν έχω οπότε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
με ανυσιχεί ιδιαίτερα αυτό
είμαι 14 χρωνών
1,74
99 κιλά
υπέρ υπέρ υπέρβαρος
σε πλήρη στύση - > 14 εκ
σε πλήρη χαλάρωση - > 4 με 5 εκ
είναι φυσιολογικό ;
θέλω στα 17 να τον έχω 20
Φυσιολογικό ειναι. Αλλά περισσοτερο ρωτας αν ειναι στο μεσο ορο, αν ειναι αρκετό κλπ. Ποιος σου ειπε οτι πρεπει να τον εχεις 20 για να περνας καλα ; Με αυτο το σκεπτικο μπορει να απογοητευτεις πολυ και να γεμισεις ανασφαλιες και τότε σιγουρα δε θα περνας καλα. Και αν δεν γινεις κανα ντερεκι, οι πιθανοτητες ειναι οτι δε θα τον εχεις 20 οταν ολοκληρωθει η αναπτυξη σου, οπότε μη βασανιζεσαι. Ολα σχετικα ειναι. Οπως ειπαν και τα παιδια, ασχολησου με την υγεια σου και το βαρος σου και τα αλλα θα διαπιστωσεις σιγα σιγα οτι δε θα χρειαζεται να σε απασχολουν :)

εγώ πάντως νομίζω ότι ο Μ.Ο. θα έπρεπε να βγαίνει ανά φυλή κι όχι ανά δις αντρών σε όλον τον πλανήτη...
ποσώς αφορούν τα στατιστικά τον Καυκάσιο όταν αυτά προκύπτουν με μετρήσεις Ασιατών και Αφρικανών
Κοινώς... ας μιλήσουμε για Μ.Ο. καυκάσιων κι όχι όλου του πλανήτη γιατί δυστυχώς υπάρχουν πολλά δις Κινέζων που δεν αντισταθμίζονται απ τους Αφρικανούς :P
Ναι,οκ,αυτο ειναι για να ξερεις τι γινεται γυρω σου. Αλλά για να εχουμε μετρο του τι ειναι μεγαλο πεος και μικρο, η ερευνα πρεπει να ναι σε ολες τις φυλες. Αν και εχουν και στατιστικους δεικτες να μας πουν ποιοι μετατοπιζουν το μεσο ορο προς καποια νουμερα κλπ.

Ρε παιδιά να εκφράσω μια απορία; Γιατί όταν μιλάμε για μέγεθος όλοι αναφέρονται στο μήκος; Οκ, δηλάδη το μήκος πρέπει να είναι σε κάποια λογικά πλαίσια αλλά τελικά η διάμετρος δεν είναι που κάνει τη διαφορά;:hmm:
Και τα 2 εχουν σημασια. Μιλανε πιο πολυ για το μηκος γιατι 1)αυτο φαινεται/"δειχνει" πιο ευκολα στο ματι, 2)μπορει να αποτελεσει μεγαλυτερο προβλημα απο τη διαμετρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannis Metaxas

Νεοφερμένος

Ο Ioannis Metaxas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
πάντως όταν είναι σε πλήρη χαλάρωση δεν φουσκώνει το παντελόνι και με κοροιδέυουνε λέγοντας χοντρέ δεν έχεις πέος καλά δεν λένε πέος αλλιώς το λένε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
πάντως όταν είναι σε πλήρη χαλάρωση δεν φουσκώνει το παντελόνι και με κοροιδέυουνε λέγοντας χοντρέ δεν έχεις πέος καλά δεν λένε πέος αλλιώς το λένε
Eπιμένω, φρόντισε γρήγορα να αδυνατίσεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν φορας φαρδια παντελονια φυσικο ειναι να μην φουσκονει... Πρεπει να φορας πολυ κολητο παντελονι για να φενεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Κοινώς,
τo πιο ανησυχητικό πάνω σου,
παιδί μ' Ιωάννη,
είναι το νικ και η υπογραφή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
πάντως όταν είναι σε πλήρη χαλάρωση δεν φουσκώνει το παντελόνι και με κοροιδέυουνε λέγοντας χοντρέ δεν έχεις πέος καλά δεν λένε πέος αλλιώς το λένε
Θα σου πω το εξης : το πεος σε χαλαρωση μπορει να εχει δυσαναλογα πολυ μικρο μεγεθος σε σχεση με το μεγεθος στυσης. Υπαρχουν ατομα που εχουν 8 εκ. σε χαλαρωση και 14 σε στυση, και άλλα που εχουν 4εκ σε χαλαρωση και 17 σε στυση. Οπότε μη σε ανησυχει. Αυτοι που σε κοροιδευουν αφενος δεν ειναι ενημερωμενοι, και αφεταιρου, συχνα το κανουν για να νιωσουν οι ιδιοι καλυτερα. Μη τους δινεις σημασια και επικεντρωσου στο στοχο σου, που ειναι η ελλατωση βαρους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naked tree

Νεοφερμένος

Ο naked tree αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εγω ειμαι δεκαξι χρονων και τον εχω 17 εκατοστα και πιστευω κια χαρα σε παχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
Εμενα προσαρμόζετε δυναμικα(μεγεθος) αναλογα με την διαθεση και ορεξη που εχω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sesilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
νομίζω πως δεν έχει καμία σημασια το πόσο είναι σε μέγεθος αλλά
ο τρόπος που το χειρίζεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
Ισως και η ψυχολογικη κατασταση που εχεις εκεινη την στιγμη παιζει ρολο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top