Ανασφάλειες και Συμπλέγματα

istudent

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο istudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Τα περισσότερα κομπλεξ είναι όντως στο μυαλό και στην πραγματικότητα δεν ασχολείται κανείς. Τί γίνεται όμως όταν ο περίγυρος του τονίζει συνεχώς το κόμπλεξ με έμμεσο τρόπο! Για παράδειγμα έχω μια φίλη μου, που έχει τρελλό κόλλημα με το στήθος της επειδή είναι μικρό, όπου πάει όλοι οι αντρές αν κε δεν λένε φυσικά κάτι αρνητικό για την ίδια, τονίζουμαι συνεχώς πόσο ωραίο είναι μια γυναίκα να εχει μεγάλο στήθος....Άρα πώς θα μπορούσε κάποιος να ξεπεράσει ένα τέτοιο κόμπλεξ? (εκτώς απο σηλικόνη!)... ή ακόμα στους άνδρες που τυγχάνει να έχουν μικρό πέος και οι γυναίκες συνςχώς κάνουν θέμα για το μέγεθος, ή για κοντούς ανδρες, και άλλα παρόμοια που δεν μπορεί να τα αλλάξει ο άνθρωπος (τόσο εύκολα) ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Εγώ πάλι συνήθως από ανασφάλεια μπορώ να ζητήσω την επιβεβαίωση κάποιες φορές συνέχεια, ή ακόμα και για μία υπόθεση να σκεφτώ κάτι, να πλάσσω ένα σενάριο πχ ότι αυτός δεν θα μου ξαναμιλήσει επειδή κάτι του έκανα, και να το δέσω τόσο πολύ ώστε και να στεναχωριέμαι λες και ότι έχει συμβεί. Μέχρι τελικά να δω ότι τσάμπα αγχωνόμουν :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith's_child

Νεοφερμένος

Η lilith's_child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εγώ πάλι συνήθως από ανασφάλεια μπορώ να ζητήσω την επιβεβαίωση κάποιες φορές συνέχεια, ή ακόμα και για μία υπόθεση να σκεφτώ κάτι, να πλάσσω ένα σενάριο πχ ότι αυτός δεν θα μου ξαναμιλήσει επειδή κάτι του έκανα, και να το δέσω τόσο πολύ ώστε και να στεναχωριέμαι λες και ότι έχει συμβεί. Μέχρι τελικά να δω ότι τσάμπα αγχωνόμουν :lol:

είσαι λίγο control freak δηλαδή ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Δεν ήξερα τι είναι το control freak το έψαξα και σε κάποια ταυτίζομαι πλήρως, αλλά δυστυχώς την ανάγκη για έλεγχο νομίζω μου την δημιούργησαν. Βασικά δεν ελέγχω τους άλλους και δεν μου αρέσει και να το κάνω , αλλά δέχομαι έλεγχο δεν νομίζω να είναι αυτό είναι μορφή control freak, παρότι που πολλά σημάδια τα αναγνωρίζω πάντως. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top