Ποια η γνώμη σας για τα αγόρια που κάνουν piercing στη μύτη;

PenySi

Νεοφερμένος

Η PenySi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τι πιστεύετε για τα αγόρια που κάνουν τρύπα στη μύτη;
Είμαι μια νέα τάση της εποχής μας που σας αφήνει αδιάφορους; Σας ενοχλεί; Πώς θα αντιμετώπιζατε ένα τέτοιο άτομο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σ'αρέσει; Κάνε. Δε σ'αρέσει; Μη κάνεις.
Νομίζω ότι το να ενοχλείται κάποιος από κάτι που επιλέγει να κάνει κάποιος άλλος στο σώμα του και δεν τον επηρεάζει με κανέναν τρόπο (και ειδικά όταν είναι κάτι τόσο μικρό όσο μια τρύπα στη μύτη) δεν είναι υγιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Αντικειμενικά , δεν μπορώ να πω ότι με ελκύει όταν ένας άνδρας κάνει τρύπα στη μύτη αλλά από την άλλη ούτε θα τον παροτρύνω να μην το κάνει . Αφού αρέσει σε αυτόν , η γνώμη μου περισσεύει , κοινώς θα με άφηνε αδιάφορη . Αυτός μπαίνει σε μια διαδικασία να τρυπάει μέρη του σώματος του . Αν ήταν όμως κοντινός μου απλά θα του παρουσίαζα την γνώμη μου , ότι είναι μόδα συνεπώς έρχεται και παρέρχεται και από εκεί και έπειτα εκείνος όριζε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου αρέσουν :P
Όσον αφορά το σκουλαρίκι που μπαίνει στο κέντρο της μύτης κάτω από τα ρουθούνια, έχω μια ανησυχία όταν το βλέπω: δεν λερώνεται από τα κακάδια της μύτης; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι άθλιο όπως και όλα τα σκουλαρίκια στους άντρες. Το μόνο ίσως σκουλαρίκι που δείχνει καλό σε άντρα είναι στο ένα αυτί κι αυτό γιατί συνδέεται με το όλο αλήτικο image. Όλα τα υπόλοιπα είναι απλά γελοία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τι πιστεύετε για τα αγόρια που κάνουν τρύπα στη μύτη;
Είμαι μια νέα τάση της εποχής μας που σας αφήνει αδιάφορους; Σας ενοχλεί; Πώς θα αντιμετώπιζατε ένα τέτοιο άτομο;


Αν δεν είναι κάτι υπερβολικό, τότε δε με ενοχλεί καθόλου - μάλλον μου αρέσει :P
Άλλωστε δεν είναι κάτι μη αναστρέψιμο - και εγώ είχα piercing στη μύτη για 2 χρόνια, το βαρέθηκα, έβγαλα το σκουλαρίκι και έκλεισε η τρύπα. That simple. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Είναι άθλιο όπως και όλα τα σκουλαρίκια στους άντρες. Το μόνο ίσως σκουλαρίκι που δείχνει καλό σε άντρα είναι στο ένα αυτί κι αυτό γιατί συνδέεται με το όλο αλήτικο image. Όλα τα υπόλοιπα είναι απλά γελοία.

Αν εννοείς το κρικακι τότε ναι είναι ωραίο. Κάτι διαμαντακια που βάζουν όμως στα αυτιά
είναι αθλια όμως.
Το σκουλαρίκι στη μύτη στον αντρα προσωπικά δεν μου αρέσει , τα labret απο την άλλη τα λατρεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το πιο ωραίο σκουλαρήκι σε άντρα είναι ο κρίκος, ιδιαίτερα ο χρυσός. Επίσης, κάποιες άλλα σχέδια, αλλά μετρημένα στα δάχτυλα. Ωστόσο, τα περισσότερα που βλέπω να φοριούνται είναι μάπες.

Ποτέ δεν είδα άντρα με σκουλαρήκι στη μύτη που να τον κολακεύει, είτε κρικάκι είτεseptum ή όπως τα λένε.

Σε ορισμένα αγόρια, ειδικα στα αγόρια με γένια, αλλά όχι σε όλα τα αγόρια με γένια (:P), μου αρέσουν τα σκουλαρήκια στο φρύδι και ανάμεσα στο κάτω χείλος και στο πηγούνι, αλλά πρέπει να πληρούνται πολλές προυποθέσεις :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιλτιάδης

Νεοφερμένος

Ο Μιλτιάδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει καθόλου.Θεωρώ πως δεν πάει με τίποτα στους άντρες.Ο καθένας βέβαια μπορεί να κάνει ό,τι θέλει.Στο αυτί πιστεύω είναι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Δεν μαρεσουν τα σκουλαρίκια στους άνδρες και ειδικά στη μύτη. Ίσως επειδή πάντα μου άρεσαν οι κυριλέ και κουστουμάτοι τύποι αντί για τους «αλητοβιους».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Μάλλον ανήκω σε αυτούς που δεν θεωρώ ''κακό'' ή ''άσχημο'' το οτιδήποτε κάνει κάποιος πάνω του :P

Θεωρώ ότι το να ενοχλούμαστε, έστω και αισθητικά, με κάτι που κάποιος άλλος έχει επιλέξει ή δεν έχει επιλέξει να κάνει στο σώμα του, είναι μία νεύρωση και πιστεύω ότι χρειάζεται ειδική βοήθεια. Μην παρεξηγηθώ, δεν εννοώ ότι πρέπει να μας αρέσουν οπτικά όλα :P γούστα είναι αυτά, εννοείται ότι μπορείς να δεις κάτι και να σκεφτείς ότι είναι άθλιο ή να το πεις μυστικά στην μάνα σου, στον κολλητό σου κλπ αλλά εγώ νευριάζω με τους ανθρώπους που θα μιλήσουν με ένα είδος μίσους για αυτό και που θα κρίνουν ακατάπαυστα και πολλές φορές μπροστά στους ίδιους τους ανθρώπους χωρίς να νοιάζονται για τίποτα.

Αν το πάρουμε λογικά, αυτό δεν φανερώνει ότι κάποια εσωτερική ανασφάλεια ελλοχεύει; Ή ότι απλώς κάτι έχει πάει λάθος με την κοινωνικοποίησή μας; Ή ότι δεν ασχολούμαστε με τη βελτίωση του εαυτού μας;

Δεν ξέρω, ίσως να έχω άδικο, δεν θέλω να φανώ απόλυτος ή προοδευτικός..

Στο συγκεκριμένο θέμα, δεν ξέρω γιατί θα έπρεπε να με πειράξει.. Σίγουρα θα το παρατηρούσα σαν γιαγιά όπως κάνω με όλους τους ανθρώπους από μικρούλης γιατί λατρεύω να τους αναλύω (έπαιρνα ένα μπλοκάκι και κάθε φορά που συναντούσα κάποιον τον παρακολουθούσα και μετά έγραφα στο μπλοκάκι τι χαρακτήρας είναι, ποιες είναι οι φοβίες του, τα γούστα του, πού μένει κλπ κλπ) :P :P εννοώ ότι δεν θα το κάνω για να τον κουτσομπολέυσω με κάποιον..

Ίσως οπτικά κάποια πράγματα να μου φαινόντουσαν διαφορετικά και ίσως περίεργα αλλά ποτέ δεν θα έλεγα ότι είναι άσχημα ή αντιαισθητικά ή λάθος... τα σκουλαρίκια στα αγόρια θεωρώ ότι είναι οκ και γενότερα το αν μου αρέσουν ή όχι, εξαρτάται από ΠΟΛΛΟΥΣ παράγοντες :P πχ σε κάποιον μπορεί να θεωρώ ότι δηλώνει επαναστατικό χαρακτήρα, σε άλλον μπορεί να δηλώνει ότι είναι μπερδεμένος και σε άλλον μπορεί να τον κάνει σέξυ :P ή πολύ απλά μπορεί να δηλώνει ότι του αρέσει να φοράει σκουλαρίκια :P

Δεν με νοιάζει/αφορά αν είναι στα αφτιά, στη μύτη ή όπου αλλού αρκεί να του αρέσουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Η οποιαδήποτε μορφοποίηση πάνω στο σώμα κάποιου είναι μια εντελώς αποδεκτή επιλογή αρκεί να γίνεται με τη θέληση του προσώπου που την πραγματοποιεί. Εαν κάποιος επιθυμει να κάνει piercing στη μύτη καλως να παει να κάνει εφόσον του αρέσει . Αν όμως το κάνει μόνο και μόνο για να ακολουθήσει τις επιταγές της εκάστοτε μόδας προσωπικά πιστευω οτι δεν πρεπει να το κάνει..

Όσον αφορά τώρα την προσωπική μου άποψη για το piercing στη μύτη σε άνδρα αυτό εξαρτάται. Προσωπικά θεωρώ το κλασσικο σκουλαρίκι στη μυτη ταιριαστό και για τα δυο φύλα οπότε θα μου άρεσε το ίδιο και σε άνδρα και σε γυναίκα. Όμως το septum κατα τη ταπεινή μου άποψη δεν ταιριάζει τοσο καλά σε άνδρα.. Οπότε αν είσαι άνδρας είναι προτιμότερο να κάνεις μια απλή τρυπα στη μύτη παρα septum κατα τη γνωμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john42

Νεοφερμένος

Ο john42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ποια ειναι η γνωμη σας για τα σκουλαρικια στη μυτη στους αντρες? Επισης, πως πιστευεται οτι θα μπορουσα να το πω στους γονεις μου, μιας και δεν ειναι και πολυ εξυγχρονισμενοι?
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μου αρέσει σε πολύ συγκεκριμένα πρόσωπα και πάντα μαύρο κρικακι, τα υπόλοιπα δεν τα συζητώ. Τους γονείς σου δεν τους ξέρω πάντως, εκ πείρας μιλώντας, μερικές φορές το καλύτερο είναι απλά να κάνεις πρώτα ό,τι θες και να τους το λες/δείχνεις μετά.

Θα πάθουν σοκ εννοείται, αλλά θα τους εξηγήσεις ότι είναι κάτι σύνηθες στις μέρες μας και το πολύ πολύ αν βγαίνετε οικογενειακά μπορείς να το βγάζεις τότε.
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ποια ειναι η γνωμη σας για τα σκουλαρικια στη μυτη στους αντρες? Επισης, πως πιστευεται οτι θα μπορουσα να το πω στους γονεις μου, μιας και δεν ειναι και πολυ εξυγχρονισμενοι?


Για τους γονείς, αν δεν είναι ιδιαίτερα ανοιχτόμυαλοι, τότε απλά κάντο. Και μαζί τους πρόσεχε λίγο, σιγά.

Προσωπικά έχω δει 2-3 που τους ταιριάζουν. Γενικά όμως δεν είμαι φαν των σκουλαρικιών για τους άντρες, ειδικά φρύδια, μύτη και γλώσσα. Άντε μέχρι κανένα αυτί. Ωστόσο, όπως προείπα, μερικοί με το στυλ τους, το υποστηρίζουν, όπου και να ναι.

Εγώ ας πούμε, πιστεύω, οπτικά θα μου ταίριαζε ένα σκουλαρίκι (όχι στη μύτη βέβαια λολ). Αλλά θα το ένιωθα ξένο και αφύσικο πάνω μου, οπότε... ναι. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις πώς θα τα φέρει η ζωή. Μπορεί να θέλω να καγκουρέψω όταν μεγαλώσω.
 

Seto Kaiba

Νεοφερμένος

Ο Seto Kaiba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ο,τι κυριολεκτικότατα είναι ανώφελη σπατάλη χρόνου, χρήματος και ζωής.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Κακά τα ψέμματα, κανένα σκουλαρίκι δε με βοήθησε να βγάλω γυναίκα. Όλα ο χαρακτήρας τα έκανε, στυλάκι και συμπεριφορά (καθότι εμφάνιση πολύ απλά πράγματα, δεν είμαι κάτι τρελό).

Τα σκουλαρίκια καλά είναι για τα 20-25, εκεί γύρω έβαλα κι εγω.

Τώρα τα χω πεταμένα όλα μου τα σκουλαρίκια σε μια γωνιά και δεν ασχολούμαι.

Άσε που το σκουλαρίκι το κάνεις γιατί το γουστάρεις εσυ, άποψη, νταλκά, όπως και το τατού φαντάζομαι, κι όχι για να σε προσέξει το άλλο φύλο.

Αμα εξαρτάται το αν θα σε προσέξει η άλλη από το αν φοράς χαλινάρι, μάλλον κανα καυλοράπανο ζωντόβολο θα είναι κι από μυαλό IQ 0.



Άντε μια γυναίκα που είναι στα καλά της να το βρει συμπαθητικό εως και αχρείαστο στο αγόρι της. Ως εκεί.

Προς το παλικάρι που θέλει να το κάνει: Αν το γουστάρεις ΕΣΥ, για την πάρτη σου, τράβα βάλτο. Οι γονείς σου την έζησαν τη ζωή τους. Το ανακοινώνεις χωρίς φόβο, γιατί θα είναι σα να ζητάς έγκριση ή οτι δεν είσαι και πολύ σίγουρος ότι είναι ώριμο. Μεταξύ μας, δεν το χρειάζεσαι, αλλά κάν'το να δεις και πως είναι.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Οι πιο πολλοί γονείς αντιδρούν σε σκουλαρίκια και tatoos. Αν θες να το κάνεις, τους φέρνεις προ τετελεσμένου και δεν μπορούν να πουν τίποτα μετά.

Εγώ στους άντρες προτιμώ σκουλαρίκι στο ένα αυτί κι όχι κάτι κρεμαστό.

Στη μύτη, ειδικά αν πρόκειται για κρίκο που κρέμεται στο κέντρο, μου φέρνει αηδιαστικές ιδέες ότι μπορεί να είναι λερωμένο και με άλλα πράγματα το σκουλαρίκι :P
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Τα σκουλαρίκια είναι κυρίως για τα κορίτσια! Τώρα αν ο άλλος φοράει σκουλαρίκι στη μύτη είναι Υ Π Ε Ρ Β Ο Λ Η ! Σε λίγο θα ξεχάσουμε κάθε αξία που έχουμε και θα ζούμε σαν τα ζώα.......
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Τα σκουλαρίκια στα αγόρια πλέον δεν είναι της μόδας. Τώρα είναι τα τατουάζ. Προσωπικά τα θεωρώ αντιαισθητικά και είναι τραγικό να βλέπεις τόσα άτομα να κάνουν μικρούλικα και σε σημεία που δεν φαίνονται απλώς για να ακολουθήσουν την μόδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top