Δίπλωμα οδήγησης

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
α τελειο αυτο!!!
να του πω να το κανει και σε μενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
σε ψαρωνει ρε.
σε βλεπει που αγχωνεσαι και θελει να σου φαει το 200αευρο, εκ των οποιων τα 100 δικα του.

αστον να λεει.
δεν θελω να το πιστεψω ειναι πολυ καλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εμενα αυτος μου ειπε οτι θα μου διχνει με τα χερια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμενα αυτος μου ειπε οτι θα μου διχνει με τα χερια

και μενα μου το πε αυτο. κανει νοηματα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky

Νεοφερμένος

Η Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Έδωσα πριν ένα χρόνο και το πήρα με την πρώτη χωρίς λάδωμα.:clapup: Τα σήματα ήταν γελοία και στην οδήγηση αρκετά εύκολα. Είχα κάνει την περιοχή που θα μας εξέταζαν αρκετές φορές οπότε οκ. Το άγχος όμως πριν μπείς να εξεταστείς είναι τρομερό:worry: . Και σε μας παίζανε σήματα στο παρκάρισμα. Στη θέση που με έβαλαν να παρκάρω είχε ένα χαντάκι στο οποίο αν δεν πρόσεχες έπεφτες μέσα και για να το βγάλεις ήθελε πολύ γκάζι και κινδύνευες να σου σβήσει, εγώ αν και είχα ξαναπαρκάρει εκεί την πάτησα και μου έκαναν παρατήρηση, πήγα να πεθάνω από το άγχος αλλά τελικά όλα καλά.
Αυτό με το όριο σβησίματος (τι λέω βραδιάτικα:P ) στις 2 φορές μας το είχε πει και μας.
Όταν μπείς μην ξεχάσεις κάθισμα, καθρέφτες και φυσικά ζώνη. (έχουν κοπεί φίλοι μου έτσι:( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Εγώ το πήρα πριν 3 μήνες περίπου..Δεν χρειάστηκε να λαδώσω αλλα η εξετάστρια ήταν περίπου γνωστή οπότε:whistle: ...Ο δάσκαλος εκανε νοήματα,ψιλοπάτησε και φρενάκι μια φορά στο παρκάρισμα,κατα τα αλλα τα έκανα μόνη και νομίζω δεν τα πήγα άσχημα και δεν εκανα κανενα τραγικό λάθος(στοπ,φλας κτλ)!
Πάντως,το αγχος πριν δώσω ήταν τρομερό...Νομιζα ότι είχα ξεχάσει τα πάντα..
Οταν μπεις να φορέσεις απαραιτήτως ζώνη,κάθισμα και καθρέφτες όπως είπε και η προλαλήσασα!Α!Και συνήθως ρωτάνε τι ελέγχους κάνουμε πριν και αφου μπούμε στο αμάξι!Αυτά!
Καλή επιτυχία!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
κοιτα δε θελω να στο παιξω δικηγορος του δγιαουλου, αλλα ειναι μεγαλοι μ@λακες και κανουν τα παντα για να σε κοψουν.
μπορουν να βρουν τις πιο απιστευτες δικαιολογιες!
ακομα και πχ, οτι δεν κοιταξες δεξια να δεις αν ερχεται αλλο αμαξι (ενω εσυ το εκανες!!!) απλα και μονο επειδη δε γυρισες το κεφαλι σου γυρω γυρω σα τιραμολας, 285 χιλιαδες φορες.:/:

Αν σου κανουν κατι τετιο υπαρχει κατι αλλο ωραιοτατο που μπορεις να τους κανεις, και συνιθος το κανουν μοκο... Πηγανε να κοψουνε τον ξαδερφο μου με ακομα πιο κουλη δικαιολογια (ητανε σε δρομο απο τον οπιων περναγε καθημερινα με το μηχανακι χρονια πριν δωσει για αυτοκινιτο, και τον βαλανε να στριψει δεξια απο οπου ομως απαγορευετε, αυτος δεν ψαροσε και ουτε εκοωε ταχυτιτα ουτε τπτ, απλα συνεχισε ευθεια και πηγανε να του την πουνε οτι και καλα δεν εκοψε ταχυτιτα, δεν κοιταξε για πινακιδα κλπ και απλα τους εγραψε), ε λοιπον μολις ανοιξεις το στοματακι σου σου λενε πως το πειρες το διπλωμα... Αρκει να ξερεις τι να πεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
το Ελληνικο συστημα ειναι για τα μπαζα κατα την γνωμη μου - εαν δεν λαδωσεις η ξερεις κανεναν δεν περνας που να χτυπιεσαι κατω χιλιες φορες.

Εγω πάντως το πήρα το 97 ή 98 με την δεύτερη, ακριβώς επειδή αρνήθηκα να πληρωσω την πρώτη που με έκοψε για τρελή μαλακία και προτιμήσα να ξαναπληρώσω παράβολα!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγώ πέρασα αξιοκρατικά χωρίς λάδωμα. Αλλά οι εξετάστριες ήταν δυο γεροντοκόρες που μιλούσαν για το τί φαί θα μαγειρέψουν το μεσημέρι όταν γυρίσουν στο σπίτι, πολύ γέλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αν σου κανουν κατι τετιο υπαρχει κατι αλλο ωραιοτατο που μπορεις να τους κανεις, και συνιθος το κανουν μοκο... Πηγανε να κοψουνε τον ξαδερφο μου με ακομα πιο κουλη δικαιολογια (ητανε σε δρομο απο τον οπιων περναγε καθημερινα με το μηχανακι χρονια πριν δωσει για αυτοκινιτο, και τον βαλανε να στριψει δεξια απο οπου ομως απαγορευετε, αυτος δεν ψαροσε και ουτε εκοωε ταχυτιτα ουτε τπτ, απλα συνεχισε ευθεια και πηγανε να του την πουνε οτι και καλα δεν εκοψε ταχυτιτα, δεν κοιταξε για πινακιδα κλπ και απλα τους εγραψε), ε λοιπον μολις ανοιξεις το στοματακι σου σου λενε πως το πειρες το διπλωμα... Αρκει να ξερεις τι να πεις...

προφανως, αν δε μπορεις να στριψεις, πας ευθεια (αν παει)... αυτο ειναι κανονας. το κανουν συχνα, για να τσεκαρουν αν ξερεις το αντιστοιχο σημα. δλδ, τι μπορεις να τους πεις, αν σου πουν οτι δεν κοιταξες καθρεφτες, εσυ κοιταξες κανονικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ το πήρα το 2000, στα 18 μιση. Δεν λάδωσα, ήμουν καλή σε ότι έκανα (μου πάταγε κι ο δάσκαλος ελαφρά τον συμπλέκτη:P ), αλλά το κλου της μέρας ήταν ο μεθυσμένος εξεταστής! Μύριζε αλκόολ το αμάξι!

Πάντως στα 7 χρόνια που έχουν περάσει δεν έχω οδηγήσει εκτός από ελάχιστες φορές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ το πηρα στα 18 (εν έτη 2004).Το μόνο που θυμάμαι από την εξέταση ήταν οτι οι εξεταστες είχαν τρελά κέφια εκείνη τη μέρα.Στη διάρκεια της εξέτασης μου ειχε μπει σφήνα από δεξιά ενας "γκαζιαρης οδηγάρας" αλλά παρέμεινα ψυχραιμος.Μετά αρχισε ο αντρας εξεταστής στην εξετάστρια: "Είδες τί ψυχραιμοι που είναι οι αντρες οδηγοι;Αμα ηταν καμια γυναίκα θα ειχε πάρει το τιμόνι αγκαλιά" και αρχισαν μετα με την αλλη τα περι γυναικείας οδήγησης.

Πάντως δεν μαθαίνεις να οδηγάς από τη σχολή οδηγών.Μαθαίνεις στη πορεία σιγά , σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Κι εγώ το πήρα αμέσως μόλις συμπλήρωσα την ηλικία... ένα μήνα έκανα μαθήματα και πήρα καθαρά και με την πρώτη, αυτοκινήτου και μοτοσυκλέττας σχεδόν μαζί...
Στην Αγγλία έβγαλα το Δίπλωμα της Κοινοπολιτείας (και καλά...) και ξανάδωσα αλλά πλέον είχα αρκετή πείρα συνεχούς οδήγησης...

Το πρώτο πράγμα που μου έμαθε ο Άγγλος Δάσκαλος, ήταν πώς θα σταματήσω το όχημα σε περίπτωση εκτάκτου ανάγκης, όπως να πεταχτεί ένα παιδάκι μπροστά μας... έπρεπε να σταματήσει πλήρως το αυτοκίνητο, χωρίς να σβήσει η μηχανή και χωρίς να χάσω τον έλεγχο του αυτοκινήτου... Αυτό εξετάζεται και για το δίπλωμα.
Μία από τις ερωτήσεις των εξεταστών ήταν: "ποιά είναι η σημασία του πορτοκαλί χρώματος στους φωτεινούς σηματοδότες..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Κι εγώ το πήρα αμέσως μόλις συμπλήρωσα την ηλικία... ένα μήνα έκανα μαθήματα και πήρα καθαρά και με την πρώτη, αυτοκινήτου και μοτοσυκλέττας σχεδόν μαζί...
Στην Αγγλία έβγαλα το Δίπλωμα της Κοινοπολιτείας (και καλά...) και ξανάδωσα αλλά πλέον είχα αρκετή πείρα συνεχούς οδήγησης...

Το πρώτο πράγμα που μου έμαθε ο Άγγλος Δάσκαλος, ήταν πώς θα σταματήσω το όχημα σε περίπτωση εκτάκτου ανάγκης, όπως να πεταχτεί ένα παιδάκι μπροστά μας... έπρεπε να σταματήσει πλήρως το αυτοκίνητο, χωρίς να σβήσει η μηχανή και χωρίς να χάσω τον έλεγχο του αυτοκινήτου... Αυτό εξετάζεται και για το δίπλωμα.
Μία από τις ερωτήσεις των εξεταστών ήταν: "ποιά είναι η σημασία του πορτοκαλί χρώματος στους φωτεινούς σηματοδότες..."
Σε προειδοποιεί ότι θ' ανάψει το κόκκινο...δλδ κόψε ταχύτητααααα :hmm: :hmm: ή μήπως λέω μπούρδες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Σε προειδοποιεί ότι θ' ανάψει το κόκκινο...δλδ κόψε ταχύτητααααα :hmm: :hmm: ή μήπως λέω μπούρδες???

Νομίζω αν αυτή μόνο είναι η απάντηση θα σε κόβανε... Τί άλλο μας λέει το πορτοκαλί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Νομίζω αν αυτή μόνο είναι η απάντηση θα σε κόβανε... Τί άλλο μας λέει το πορτοκαλί;

Περίμενε λίγο καλέ μου άνθρωπε γιατί ζαλίστηκα "πέρα-δώθε" , είμαι κι άρρωστη γυναίκα , δεν ξέρω και τα " ιερογλυφικά " ( quote, mote , split....etc ) , θέλω ν' απαντήσω κι αλλού , θέλω να ρωτήσω και: για τα σκυλιά , αφού σύντομα θα έχουμε ένα στο σπίτι , για το Σιάτσου , για Μυθολογία ( δεν το συζητω ! ) , να θέσω νέα θέματα , να φτιάξω καφέ , ( ζεστό ντούς δεν κάνω , ξέχνα το !!! ) ΚΑΙ πολύ ανησυχώ ότι είμαι : :offtopic: Ή κι αυτό λάθος είναι ???

Τι μας λέει το πορτοκαλί ??? :whistle: Ομολογώ δεν θυμάμαι κι ας " το πηρα " με την πρώτη :) , χωρίς να δώσω φράγκο και με την :( αυστηρότερη εξετάστρια ( γνωστή σ' όλο το υπουργείο ) κι ας με "παρακαλούσε" ο καλός μου δάσκαλος να φύγω , όπως οι περισσότεροι έκαναν !!! Και να ήθελα να της τα "δώσω" , αυτή δεν λαδωνόταν με τίποτε !!!:clapup: :clapup: :clapup: Παραλίγο να μας :redface: :redface: :redface: γδύσει ( μιλάω σοβαρά ) , για να σιγουρευτεί ότι ο δάσκαλος δεν θα με βοηθουσε ! ! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Θα σας πω την ιστορία ενός κολλητού που με επηρέασε στο συγκεκριμένο θέμα...

Ρωτάει τον δάσκαλο...
- Δάσκαλε, πως με βλέπεις? Είμαι ΟΚ ή θα χρειαστεί να δώσουμε κανα χαρτζηλικάκι ?
- Χρηστάκι εντάξη είσαι αλλά να δώσουμε ενα διακοσάρι να ήμαστε 100% κομπλέ...

Έτσι λοιπον ο Χρήστος με τον αέρα των 200 πήγε και έδωσε και ήταν σούπερ... λίγο πριν βγούν απο το αμάξι ομως ο ενας εξεταστής του λεει...

- Μισό λεπτό... Προβολείς ξέρεις να ανάβεις?
- Βέβαια (λέει ο Χρήστος) και τους ανάβει...
- Συγχαρητήρια ΚΟΠΗΚΕΣ! ΠΟΤΕ δεν ανάβουμε προβολείς σε κατοικημένη περιοχή!!!

Όπως καταλάβατε ο δάσκαλος ήταν σίγουρος οτι ο Χρήστος δεν είχε πρόβλημα και τα 200 τα τσέπωσε, οι εξεταστές όμως τα είχαν πάρει απο τους υπόλοιπους και βρήκαν την ευκαιρία να κόψουν και έναν... Περιττό να σας πω οτι μετά απο μερικά λεπτά με σφαλιάρες και κλωτσίδια ο δάσκαλος δεσμεύτηκε να του φέρει το δίπλωμα στο σπίτι μετά απο λίγες ημέρες... Όπως και έγινε...

Εγώ λοιπόν σε άλλο δάσκαλο που ήταν και γνωστός μου κάνω την ίδια ερώτηση... "Πως με βλέπεις... θα χρειαστεί λαδάκι ή ειμαι ΟΚ?"
και μου απαντάει...
"Δεν έχεις πρόβλημα, αλλά θα δούμε εκείνη την ώρα ποιοι θα είναι οι εξεταστές... Αν τα έχουν πάρει απο όλους τους άλλους θα τους δώσουμε κάτι γιατι κάτι θα βρουν να σε κόψουν" (εν ολίγης μου περιέγραψε πως μπορείς να την πάθεις όπως ο φίλος μου, χωρίς να ξέρει το συγκεκριμένο σκηνικό!)

Τελικά το δώσαμε το 100αρικάκι και δεν είχαμε παρατράγουδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
100 εδωσες? ταριφα δεν ειναι το 200αρι ρε?
ειδες με τι μ@λακες εχουμε να κανουμε..... πωπω....

το πορτοκαλι εκτος του οτι μειωνουμε ταχυτητα οταν τρεχουμε...γιατι θα αναψει κοκκινο...
ειναι και σαν κοκκινο(ετσι το αντιμετωπιζουμε) αν τρεχουμε με μικρη ταχυτητα...

επισης, δυο πορτοκαλι που αναβοσβηνουν, προειδοποιουν οτι στο επομενο φαναρι θα βρουμε κοκκινο, οποτε και παλι πρεπει να μειωσουμε ταχυτητα...

λεω κατι λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
100 εδωσες? ταριφα δεν ειναι το 200αρι ρε?
ειδες με τι μ@λακες εχουμε να κανουμε..... πωπω....

το πορτοκαλι εκτος του οτι μειωνουμε ταχυτητα οταν τρεχουμε...γιατι θα αναψει κοκκινο...
ειναι και σαν κοκκινο(ετσι το αντιμετωπιζουμε) αν τρεχουμε με μικρη ταχυτητα...

επισης, δυο πορτοκαλι που αναβοσβηνουν, προειδοποιουν οτι στο επομενο φαναρι θα βρουμε κοκκινο, οποτε και παλι πρεπει να μειωσουμε ταχυτητα...

λεω κατι λαθος?
Καλημέρα !!! :) Νομίζω πως δεν κάνεις λάθος , το αντίθετο μάλιστα !!! :clapup: :clapup: :clapup:
Σ' ευχαριστώ για το " φρεσκάρισμα ". :book:
Είμαι πολύ προσεκτική σ' αυτά....καμία αναστροφή όμως :devil: πολύ την γκουστάρω !!! :whistle: Μόνο που χρειάζομαι επειγόντως καινούργιο αυτοκίνητο , :/: άντε!!! ας είναι και λίγο μεταχειρισμένο.......!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eμένα πάντως την πρώτη φορά με κόψανε γιατί στο παρκάρισμα ακούμπησε η πίσω ρόδα ελαφρά στο πεζοδρόμιο!! :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top