Σίγουρη (?) επένδυση

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κουε μου, κι εγω κλειστο προθεσμιακο θα σου προτεινα. αν ψαξεις καλα, μπορεις να βρεις πολυ καλα προγραμματα. μην κοιταξεις σε εθνικη και γιουρομπανκ μονο... ειναι απατεωνιστικα αυτα που δινουν...
εγω στη σιτιμπανκ και στο ταμιευτηριο τα ειχα εμπιστευθει, αλλα εχει κι αυτο ενα μικρο παραθυρακι που πρεπει να ξερεις!
αν καταληξεις σε αυτη τη λυση, παρε με να σου πω...ναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τώρα που το είδα το συγκεκριμένο θέμα, σου έχω νέα-ή μάλλον καλύτερα, ο σύζυγος σου έχει νέα (εξετάζουμε και εμείς παρόμοια περίπτωση).
Αύριο που θα πάμε για τη κούνια θα σε πάρω τηλ να στα πω, τρώγοντας παγωτό στο παγωτομάνια:P:P
(o νικ θα στα πει δηλαδίς).
θα φάμε παγωτομάνια αύριο ε? :jumpy:
ωραία!
Θα είμαι μόνο μοναχούλα μου καθότι ο σύζυγος θα έχει δουλειές (πρέπει να δουλέψει για να πληρώσει τα σπασμένα που δεν τραβήχτηκε Ontime :P)




κουε μου, κι εγω κλειστο προθεσμιακο θα σου προτεινα. αν ψαξεις καλα, μπορεις να βρεις πολυ καλα προγραμματα. μην κοιταξεις σε εθνικη και γιουρομπανκ μονο... ειναι απατεωνιστικα αυτα που δινουν...
εγω στη σιτιμπανκ και στο ταμιευτηριο τα ειχα εμπιστευθει, αλλα εχει κι αυτο ενα μικρο παραθυρακι που πρεπει να ξερεις!
αν καταληξεις σε αυτη τη λυση, παρε με να σου πω...ναι?
tks Τζιοβάνα μου :) ναι αν είναι θα σε πάρω :)



Και ξέχασα να πω ότι σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Και ξέχασα να πω ότι σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ :)
κουε ρωτησε κ την Τραπεζα δωδεκανησου ειλικρινα εχω ακουσει πολυ καλες προσφορες ο κολλητος μου δουλευει εκει αν θες ρωταω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για όσους δεν αντέχουν τα ρίσκα ίσως να κοιτάξουν και αυτό . Στην ουσία είναι ένας κλειστός προθεσμιακός λογαριασμός αλλά η απόδοση πριμοδοτείτε και από την απόδοση τον αμοιβαίων κεφαλαίων. Που πρακτικά σημαίνει ότι σε ιδανικές συνθήκες ίσως μιλάμε για την καλύτερη απόδοση σε προθεσμιακό λογαριασμό.

H millennium bank είναι ευρωπαϊκής φιλοσοφίας όποτε πρόκειται για μια ώριμη λύση (αν και όχι τόσο επιθετική)

Δυστυχώς η λύση αυτή ενδεικνύεται και προτείνετε για βραχυχρόνιες επενδύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κουε ρωτησε κ την Τραπεζα δωδεκανησου ειλικρινα εχω ακουσει πολυ καλες προσφορες ο κολλητος μου δουλευει εκει αν θες ρωταω

αν είναι εύκολο ρώτα τον το επιτόκιο για προθεσμιακό για 12 μήνες για ποσό της τάξεως των 80.000? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν επιδή ο πατέρας σου και σείς όπως λέτε είσαστε σκράπες γνώμη μου μην ασχοληθείτε με τράπεζες, άκουσα ότι πάνω στην αθήνα είναι οικονομικά, καλό θα ήταν να πάρει ένα σπιτάκι και να πέρνει τα ενόικια. Ο λόγος που το λέω ειναι ο εξείς

1. Πέρνεις ενοίκια τα οποία δεν πέυτουν μόνο ανεβένουν
2. Σε περίπτωση μίας ανάγκης μπορείς να το πουλήσεις δυπλάσια τιμή απο την αρχική
3. Οι τιμές του μπετό ανεβένουν μαζί με τα ενοίκια άσχεα κατασκευής.
4. Αργότερα το πουλάτε και με τα χρήματα πέρνεις κάτι μεγάλήτερο για να πάρεις μεγαλύτερο ενοίκιο
5. Δεν φοβάσε ποτέ μην το χάσεις επιδή η κυβέρνηση έπεσε, ο τιμάριθμος, το χρηματιστήριο και άλλες μπούρδες.

Πάντα είμουν κατά σε οτιδήποτε τραπεζικό, προσωπικά πάντα μηλάω θα το έχει μία ζωή χωρίς να φοβάτε μην πάθει κάτι η τράπεζα ή συμβεί οτιδήποτε:)

Πάντα γνώμη μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
mania μου πιστεύεις ότι με 80.000? θα βρει κάποιο σπίτι να αγοράσει που θα ελκύει τους καταναλωτές και θα του προσφέρει ένα αξιόλογο ενοίκιο;

Επίσης αρκετές τράπεζες έχουν επενδυτικές λύσεις με χαμηλό ρίσκο (βέβαια και μικρή απόδοση) που εγγυούνται το 100% του κεφαλαίου.

Αλλά ακόμη και με τους προθεσμιακούς λογαριασμούς δεν υπάρχει ο παραμικρός κίνδυνος.

Κάτι πολύ σημαντικό, οι προθεσμιακοί λογαριασμοί στην ουσία σε βοηθάνε να την γλυτώσεις από τον πληθωρισμό όποτε εγώ δεν τους θεωρώ επένδυση.
[FONT=&quot]https://exams.ert.gr/baseis.asp[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
αν είναι εύκολο ρώτα τον το επιτόκιο για προθεσμιακό για 12 μήνες για ποσό της τάξεως των 80.000? :)
οκ θα σου πω αυριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
αν είναι εύκολο ρώτα τον το επιτόκιο για προθεσμιακό για 12 μήνες για ποσό της τάξεως των 80.000? :)
Μπορείς να τους στείλεις και e-mail, οι ποιοτικές τράπεζες απαντάνε στα e-mail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
https://www.bankdodecanese.gr/contact.asp

αν κ θα σου απαντησω κ εγω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
mania μου πιστεύεις ότι με 80.000? θα βρει κάποιο σπίτι να αγοράσει που θα ελκύει τους καταναλωτές και θα του προσφέρει ένα αξιόλογο ενοίκιο;


Εμείς εδώ νοικιάζουμε γκαρσονιέρα με 400 ευρώ πάνω σου λέω ένα 200αρι, άν και με 80.000 μπορείς να πάρεις 2, αν το ψάξεις βρείσκεις, θεωρούμαστε το ποιό ακριβό νησί σε πολήσεις ακινήτων και οι μεταχειρησμένες κοστήζουν μέσο όρο 45.000 πάνω αθήνα θα έχει ποιό οικονομικά:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
με 45.000? αγόρασαν οι γονείς μου πριν λίγα χρόνια γκαρσονιέρα που την νοικιάζουμε προς 400?/μήνα. Σε 9 χρόνια κάνει απόσβεση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχμμμ.. Στην Αθήνα είναι ΠΟΛΥ δύσκολο να βρεις σπίτι που να πωλείται τόσο φθηνά (κι αν βρείτε κανένα, κρατηστε το μου! :D) κι επιπλέον η Κουέ έχει απορρίψει από το πρώτο της μήνυμα την επιλογή αυτή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
με 45.000? αγόρασαν οι γονείς μου πριν λίγα χρόνια γκαρσονιέρα που την νοικιάζουμε προς 400?/μήνα. Σε 9 χρόνια κάνει απόσβεση :)

Δεν έχεις υπολογίσει την εφορία.......:):):)
Θα απογοητευτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Δεν έχεις υπολογίσει την εφορία.......:):):)
Θα απογοητευτείς.
γενικώς έχεις δίκιο τώρα που το σκέφτομαι,αλλά επειδή είμαι ελεύθερη επαγγελματίας μπορώ να δηλώσω πολλά έξοδα ώστε η φορολογία μου να είναι μικρή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top