HTC HD2 vs Blackberry storm 2

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι ανάμεσα σ' αυτά τα δύο κινητά... Ποιο είναι το καλύτερο;;;; :confused:

Htc hd2 ή Blackberry storm 2 9520
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Είναι θέμα ποιό λειτουργικό θες. Το HTC μπορεί να πάρει εφαρμογές windows mobile οπότε έχεις ένα σωρό λειτουργικότητα που μπορείς να προσθέσεις στο κινητό σου απο εκεί. Επίσης άν έχεις exchange mail Θα το χρειαστείς. Το blackberry απο την άλλη έχει ένα δικό του service για push mail το οποίο δεν ξέρω πώς δουλεύει (του κάνεις κάπως forward τα mails απο τους άλλους λογαριασμούς).

Εκ πρώτης θα έλεγα HTC αλλά περιγραψέ μας λίγο τι ανάγκες έχεις απο το κινητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Νομίζω το Htc hd 2 είναι καλύτερη επιλογή. Το blackberry θεωρείται ότι είναι περισσότερο επαγγελματικό. To htc έχει μεγαλύτερη οθόνη, hd videos καλύτερη φωτογραφική), πιο καλό σερφαρισμά (για μένα καλύτερο από iphone) και καλύτερα παιχνίδια.

Βασικά αν δεν είναι άμεση ανάγκη η αγορά καινούριου κινητού το καλύτερο είναι να περιμένεις μέχρι να βγουν τα windows phone 7 και το symnian^3 της νόκια για να πέσει η τιμή του htc hd 2. Τώρα είναι πανάκριβο και σύντομα θα πέσει απότομα η αξία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Κι εγώ νομίζω ότι το HTC είναι καλύτερο, αλλά ήθελα την γνώμη κι άλλων, για να σιγουρευτώ!

Himela, δεν έχω τρελές απαιτήσεις από τη συσκευή. Ενδιαφέρομαι κυρίως για ομιλία, sms, μουσική κι ό,τι έχει να κάνει με internet. Άντε, και κανένα παιχνιδάκι.

Focko, όντως η συσκευή είναι πανάκριβη, αλλά δεν θα πάω να δώσω τόσα λεφτά στο ντούκου. ;)

Επιπρόσθετα, σήμερα έμαθα πως για να εκμεταλλευτείς τα blackberry υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις. Ενώ το HTC δεν έχει τέτοια κολλήματα... Μάλλον σ' αυτό θα κλείσω τελικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν θες και μια πιο λεπτομερή σύγκριση ρίξε μια ματιά εδώ
και τα full reviews για το καθένα (htc, blackberry).
Κι εμένα το htc μου αρέσει.

Επίσης θα υπάρξει update σε windows mobile 7 για το htc, οπότε αν δε θες να περιμένεις, θα μπορέσεις να το αναβαθμίσεις όταν έρθει η ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βλέπω ότι έχεις περισσότερο multimedia και social networking ανάγκες, η εύκολη απάντηση είναι HTC HD2. Μιας και το Blackberry διαφοροποιείτε σε θέματα επικοινωνίας όπως emails κτλ.

Ωστόσο το iPhone 4 γιατί το έχεις αποκλείσει; Έχει σχεδιαστεί να καλύπτει κυρίως της ανάγκες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top