Κάπνισμα στις μικρές ηλικίες

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παντως αν το παρω σαν αναγκαιο κακο, προσωπικα 1000 φορες να καπνιζουν στο προαυλιο παρα στις τουαλετες.ηταν απιστευτες οι φορες που ειχε χρειαστει να παω εκει και πνιγομουν απο το ντουμανι που υπηρχε εκει μεσα.
Ασε που γενικα η κατασταση στις τουαλετες ειναι απαραδεκτες.Βρωμα και δυσοσμια σε μεγαλο βαθμο...
Ε,τουλαχιστον ας το κανουν εξω και εμεις να μην ντουμανιαζουμε,αλλα κι εκεινοι να μην ειναι μεσα στα μικροβια οταν το κανουν.

Αν και θα προτιμουσα να μην γινεται καθολου, για το δικο τους καλο,αλλα τεσπα.

(P.S. Λια,στο (1) συνηθως ισχυει αλλο οχι παντα.Εχω τρανταχτα παραδειγματα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Συμφωνώ κι επαυξάνω.Εξάλλου πουθενά δεν έχω συναντήσει μαθητές να καπνίζουν φόρα παρτίδα στο προαύλιο εκτός αν άλλαξαν τόσο πολύ τα πράγματα.

Μου φαίνεται περίεργο αυτό που λες αν σκεφτείς ότι έχουμε πάνω-κάτω την ίδια ηλικία. Όταν ήμουν Λύκειο ο στάνταρ χώρος καπνίσματος ήταν το προαύλιο.

Για μένα δεν έχει νόημα να απαγορεύεις το κάπνισμα, η παιδεία φαίνεται σε πολλά άλλα πράγματα (δεν λέω βέβαια να καπνίζει ο μαθητής Δημοτικού και όλα κουλ!). Αλλά πιο ουσιώδες θα ήταν να έκανε το σχολείο ενημέρωση για τις παρενέργειες του καπνίσματος μέσω δραστηριοτήτων και αλληλεπίδρασης με τους μαθητές κι από εκεί και πέρα ο καθένας ας κάνει ότι νομίζει. Η ύπαρξη καπνιστηρίου είναι μια λύση σεβασμού για τους μη-καπνίζοντες μαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
για σενα η βαθμοθηρια αποτελει σεβασμο?

Ε όχι και βαθμοθηρία, τόσο πια αρνητικό είναι να κυνηγάει κάποιος υψηλούς βαθμούς;;Νομίζω υπερβάλλεις(στην χρήση της συγκεκριμένης λέξης)

Μου φαίνεται περίεργο αυτό που λες αν σκεφτείς ότι έχουμε πάνω-κάτω την ίδια ηλικία. Όταν ήμουν Λύκειο ο στάνταρ χώρος καπνίσματος ήταν το προαύλιο.
Κι εμένα μου φαίνεται περίεργο αυτό που γράφεις:confused:Τουαλέτες, ερημικά αμφιθέατρα κλπ δεν είχατε;;;Στα σχολικά μου χρόνια ουδέποτε συναντησα μαθητή να ανάβει τσιγάρο στο προαύλιο εν ώρα διαλείμματος.Κι εγώ κάπνιζα απο το γυμνάσιο και την έβγαζα μονίμως στις τουαλέτες όπως κι όλοι όσοι καπνίζαμε.Ακόμα και τα "κακά παιδιά" δεν κάπνιζαν όπου ήθελαν.Εντύπωση μου κάνει:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχει δίκιο η κλέφτρα, κι εμείς στο σχολείο καπνιστήριο είχαμε (στις τουαλέτες και στο διάδρομο έξω απο αυτές).
Θυμάμαι μια φορά που με είχε τσακώσει ο φυσικός στην τρίτη λυκείου, εμένα και μια άλλη κοπέλα, και μας λέει "μωρέ καπνίζετε, αλλά μη γίνετε σαν εμένα προσέξτε" :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κι εμένα μου φαίνεται περίεργο αυτό που γράφεις:confused:Τουαλέτες, ερημικά αμφιθέατρα κλπ δεν είχατε;;;Στα σχολικά μου χρόνια ουδέποτε συναντησα μαθητή να ανάβει τσιγάρο στο προαύλιο εν ώρα διαλείμματος.Κι εγώ κάπνιζα απο το γυμνάσιο και την έβγαζα μονίμως στις τουαλέτες όπως κι όλοι όσοι καπνίζαμε.Ακόμα και τα "κακά παιδιά" δεν κάπνιζαν όπου ήθελαν.Εντύπωση μου κάνει:worry:

Βασικά δεν μας την έλεγαν και ιδιαίτερα, ήταν σαν άγραφη συμφωνία ότι οι μαθητές μπορούσαν να καπνίζουν στο προαύλιο (εγώ by the way δεν κάπνιζα). Και μην φανταστείς ότι ήμασταν κανά ακραίο αλητοσχολείο. Δεν ξέρω μωρέ!:worry: Πάντως για μένα 1000 φορές προαύλιο και ανοιχτός χώρος, παρά τουαλέτες (τι φταίνε οι μη-καπνίζοντες να πηγαίνουν στο ούτως ή άλλως 'ευωδιαστό' μέρος και να έχουν και τσιγαρίλα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το παρακάτω δεν το έχω εξακριβώσει εγώ για να ξέρω αν όντως ισχύει, αλλά ας το πω...

Λοιπόν, ένας γνωστός μου απ' το σχολείο (2 χρόνια μικρότερός μου και καπνιστής) μου είπε το εξής: ότι σε ένα σχολείο στην Αγία Πετρούπολη η διεύθυνση όρισε ένα ειδικό δωματιάκι ως "Καπνιστήριο μαθητών". Κανονικότατα. Αποτέλεσμα: το κάπνισμα των μαθητών μειώθηκε κατά 25% :blink:


Δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι, αλλά τώρα το θυμήθηκα. Και σκέφτομαι... Μήπως ένας από τους λόγους που παρατηρείται αυτό είναι το ότι είναι... απαγορευμένο; Γιατί είθιστε να λέμε ότι κάτι απαγορευμένο είναι πολύ πιο tempting (ελκυστικό;)
Σαν σκέψη το κάνω... Γιατί παίζει να πουν κάποιοι (όχι αναγκαστηκά από εδώ, γενικότερα) "αν είναι έτσι να επιτρέψουμε το ποτό, τα ναρκωτικά, κοκ"

Και εδώ ανοίγουμε μεγάααλη συζήτηση... :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Το παρακάτω δεν το έχω εξακριβώσει εγώ για να ξέρω αν όντως ισχύει, αλλά ας το πω...

Λοιπόν, ένας γνωστός μου απ' το σχολείο (2 χρόνια μικρότερός μου και καπνιστής) μου είπε το εξής: ότι σε ένα σχολείο στην Αγία Πετρούπολη η διεύθυνση όρισε ένα ειδικό δωματιάκι ως "Καπνιστήριο μαθητών". Κανονικότατα. Αποτέλεσμα: το κάπνισμα των μαθητών μειώθηκε κατά 25% :blink:


Δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι, αλλά τώρα το θυμήθηκα. Και σκέφτομαι... Μήπως ένας από τους λόγους που παρατηρείται αυτό είναι το ότι είναι... απαγορευμένο; Γιατί είθιστε να λέμε ότι κάτι απαγορευμένο είναι πολύ πιο tempting (ελκυστικό;)
Σαν σκέψη το κάνω... Γιατί παίζει να πουν κάποιοι (όχι αναγκαστηκά από εδώ, γενικότερα) "αν είναι έτσι να επιτρέψουμε το ποτό, τα ναρκωτικά, κοκ"

Και εδώ ανοίγουμε μεγάααλη συζήτηση... :|
Δε πιστεύω πως επειδή το σχολείο διαμόρφωσε έναν χώρο ως καπνιστήριο, θα σταματήσει το τσιγάρο κάποιος :P
Και όσο για το τελευταίο που λες, υπάρχει θρεντ για την αποποινικοποίηση της κάνναβης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
(τι φταίνε οι μη-καπνίζοντες να πηγαίνουν στο ούτως ή άλλως 'ευωδιαστό' μέρος και να έχουν και τσιγαρίλα).

Ε όχι δα, το τσιγάρο εξουδετερώνει την κατρουλίλα και συνολικά έχει καλύτερη μυρωδιά η τουαλέτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ε όχι δα, το τσιγάρο εξουδετερώνει την κατρουλίλα και συνολικά έχει καλύτερη μυρωδιά η τουαλέτα :P

Αμ ελα που δεν την εξουδετερωνει...ανακατευεται με την ηδη απιστευτη μποχα που υπαρχει εκει μεσα και πολλες φορες προτιμας να τα κρατησεις και να σου γινει η ουροδ.κυστη μπετονιερα, παρα να πας εκει μεσα και να θες να ξερασεις...:sick:
(Δεν θυμαμαι να ειχα παει ποτε μου τουαλετα στο γυμνασιο λυκειο και να μην σηκωνα την μπλουζα μεχρι την μυτη...taliban για ενα κατουρημα γινομουν ρε 'σεις...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Στο σχολείο μου (λύκειο) είχαν ιδικές γλάστρες μπροστά στο σχολείο και έβαζαν ανακοινώσεις να πετάμε εκεί τα τσιγάρα γιανα μην λερώνουμε το προάβλιο και απαγορευόταν το τσιγάρο μέσα, τώρα για το ζήτημα σεβασμού οι καθηγητές έκαναν τράκα στούς μαθητές αλλα την ώρα του μαθήματος ήταν όλοι ήρεμοι και άκουγαν ότι μας έλεγαν γιατί ήταν οι άνθρωποι που μας καταλάβεναν και αυτοί που μας επικρίνανε τους είχαν γραμένους στα παλιά υποδήματα γιατι μας έβριζάν που καπνήζαμε, πάντως η όλη συζήτηση δεν έχει να κάνει με τους καλούς-κακούς μαθητές ούτε διαχωρίζονταν ποτέ, εγώ είμουν πάντα σκράπας και κάπνιζα με αριστούχους. Δεν διαφονώ με το κάπνισμα στα σχολεία όσο με τα κινητά, το κάπνισμα το κάνεις έξω δεν έγινε τίποτα αλλα το κινητό τραβάει την προσοχή σε άτομά που θέλουν να μάθουν. Έτσι πιστέυω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Εννοείται να επιτρέπεται στο προαύλιο και να απαγορεύεται εντός του σχολείου όπως απαγορεύεται σε όλους τους δημόσιους χώρους.
Η υποκρισία, το κρυφτούλι και όλα αυτά τα σκηνικά είναι δείγματα δυσάρεστα που δεν βοηθούν.
Εξάλλου περισσότερο κακό προκαλέι το άγχος -μη γίνει ο μαθητής τσασκωτός απο τον καθηγητή- παρά το ίδιο το κάπνισμα..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Τελικά, αυτό που ενοχλεί είναι η εικόνα του 15χρονου μαθητή που καπνίζει μέσα στο σχολικό χώρο ή η εικόνα του 15χρονου μαθητή που καπνίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εννοείται να επιτρέπεται στο προαύλιο και να απαγορεύεται εντός του σχολείου όπως απαγορεύεται σε όλους τους δημόσιους χώρους.
Η υποκρισία, το κρυφτούλι και όλα αυτά τα σκηνικά είναι δείγματα δυσάρεστα που δεν βοηθούν.
Εξάλλου περισσότερο κακό προκαλέι το άγχος -μη γίνει ο μαθητής τσασκωτός απο τον καθηγητή- παρά το ίδιο το κάπνισμα..
:whistle:
Στο κομματι το bold υπερβαλεις λιγο...:redface:

Τελικά, αυτό που ενοχλεί είναι η εικόνα του 15χρονου μαθητή που καπνίζει μέσα στο σχολικό χώρο ή η εικόνα του 15χρονου μαθητή που καπνίζει?

Ελα μου ντε...Προσωπικα με "ενοχλει" (στεναχωριεμαι ή αλλιως το θεωρω μαμακια για να ειμαι ειλικρινης) η εικονα νεαρων ατομων να καπνιζουν.Το θεωρω κουτο να το κανουν αυτο στο εαυτο τους.Οχι το να τους δω να καπνιζουν στο προαυλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
1. με ενοχλει να βλεπω πιτσιρικαδες να καπνιζουν. επειδη ειναι πιτσιρικαδες. οσο μικροτεροι (-ες αντιστοιχα) τοσο πιο πολυ με ενοχλει.

2.με ενοχλει να βελπω πιτσιρικαδες εξυπνους , με καλους βαθμους, να καπνιζουν. καλα, πως σκ@τα ειναι εξυπνοι και καπνιζουν? δεν ξερουν ποσο κακο ειναι, τι κακο κανουν στον εαυτο τους?
τεσπα, το 1 με ενοχλει πιο πολυ απο το 2 νομιζω.

3. με ενοχλει να βλεπω πιτσιρικαδες να καπνιζουν σε οποιοδηποτε μερος του σχολειου. να σεβεσαι ρε φιλε.... αφενος το σχολειο σου, αφετερου τον αλλο που μυριζει τη μποχα σου. ειτε οταν ειναι διπλα σου, ειτε οταν παει να κατουρησει!

4. το πιτσιρικαδες το τονιζω! τι σκοτουρες εχεις και ξεπεσες εκει? νταξ, κι εγω περασα δυσκολα, ΠΟΛΥ δυσκολα, αλλα αυτο ελειπε ο καθενας με τη δυσκολια του να ρουφαει και αντιστοιχες τζουρες.

ps 1. τελεια και παυλα, προσωπικη αποψη, μην αρχισετε τα πως και τα γιατι,οκει?

ps 2. δεν επιτιθομαι σε κανενα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Πέστα βρε Giovanna !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Giovanna, το τσιγάρο δεν το ξεκινάει κανείς μόνο απο σκοτούρες. Βασικά το θεωρώ λίγο χαζό να το ξεκινήσει γιαυτό. Εγώ πχ το ξεκίνησα επειδή μου άρεσε η γευση του (περι ορέξεως κολοκυθόπιτα). Το βλέπω σαν ένα φαγητό που δεν χορταίνει, δεν κοστίζει πολύ, δεν παχαίνει και δεν το "τρως" αμέσως αλλά κρατάει ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Giovanna, το τσιγάρο δεν το ξεκινάει κανείς μόνο απο σκοτούρες. Βασικά το θεωρώ λίγο χαζό να το ξεκινήσει γιαυτό. Εγώ πχ το ξεκίνησα επειδή μου άρεσε η γευση του (περι ορέξεως κολοκυθόπιτα). Το βλέπω σαν ένα φαγητό που δεν χορταίνει, δεν κοστίζει πολύ, δεν παχαίνει και δεν το "τρως" αμέσως αλλά κρατάει ώρα.

αν ειναι ετσι, εισαι η μονη που "εγκρινω".
οχι οτι μου πεφτει λογος δλδ, δε με νοιαζει πως καει ο καθενας τα πνευμονια του, αλλα αν εσενα προσωπικα σου κανει κακο στην υγεια αλλα ΚΑΛΟ στην ψυχολογια, τοτε σου βγαζω το καπελο, τελεια και ππππαυλα (για να μη ξεχνιομαστε κιολα ε!)
απλα ξες, η τραγικη πλειοψηφια της πιτσιρικαριας, το ξεκιναει για τελειως λαθος λογους αλλα καλυτερα ας μην επαναλαμβανομαι, τα πα και πιο πανω!


ps. καπνιζες και στο σχολειο? μεσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βασικά μια απορία που έχω είναι: Αν το ξεκινούν για peer pressure, γιατί όταν θα περάσει αυτό δεν το κόβουν; δλδ προσωπικά δεν θέλω να το κόψω και δεν το κόβω, αν πραγματικά ήθελα δεν μου φαίνεται τόοοοσο δύσκολο :confused:
Α btw και ο Πάνος ένας λόγος που καπνίζει είναι οτι μερικές φορές μόνο έτσι μπορεί να κοιμηθεί το βράδυ (όσο να πεις δεν είναι πάντα εύκολο να κοιμάσαι στις 12) και επίσης οτι του αρέσει η γεύση όπως και σε μένα. Εγώ θυμάμαι κιόλας οτι όταν ήμουν μικρή πήγαινα και μύριζα τα τσιγάρα των άλλων, απο τότε μου άρεσε η μυρωδιά-γεύση του. :redface: (μα πόσο περίεργα γούστα έχω τελως πάντων; :P)
Πάντως μπράβο που δεν είσαι δογματική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ε τωρα αμα σου πω οτι ΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΩΝ-ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΟΥ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΩΩΩΩ?
θα με πεις τρελη ε?
αντε να μου χει συμβει με τρεις ανθρωπους στα 24 σχεδον χρονια που ζω. αλλα μιλαμε, αρωμα..!

ναι, γουστα, i know..
οσο για σενα, νομιζω πρεπει καποτε να χα δει κατι μεντες και τετοια, σε μια φωτο που ειχε μπει στην gallery... αυτη η γευση δεν ειναι διαφορετικη απο τις αλλες? :hmm:

καλο μου, αυτο που λες για τον υπνο, ειναι αυτο που ειπα πριν...
στην υγεια σε πηδ*ει αλλα στην ψυχολογια ειναι το μονο φαρμακο-και δεν αντιλεγω!

αντιλεγω στο να μην σεβεται τπτ ο καπνιστης. και ειδικα αν ειναι πιτσιρικι, και ειδικα αν το κανει για μαγκια, και ειδικα αν το πινει και τον πινει μετα (μαζι και ολος ο αντικαπνιστικος περιγυρος)

:)


ps για την πρωτη προταση σου: η συνηθεια ειναι ΚΑΚΟ πραμα. δεν την διωχνεις ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα Menthol στην εν λόγω φωτό ήταν του Πάνου.
Πάντως είχα βρει κάποτε Carelia Slims Menthol στη Μυτιλήνη και ήταν φο-βε-ρα! Ναι, η γεύση είναι διαφορετική, αλλά είναι σαν να μιλάμε για τσιπς σκέτα και τσιπς με ρίγανη. Και τα 2 ωραία δεν είναι; Αλλά δεν τα ξαναβρήκα :(
Πάω να κάνω θέμα τώρα που το σκέφτηκα, ίσως κάποιος να τα έχει δει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top