Νόστιμη πίτσα με βάση έκπληξη

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μάλλον δεν ξέρεις να το μαγειρεύεις. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ειδικά το μπρόκολο δεν μυρίζει καθόλου, ακόμα και σκέτο βραστό να το κάνεις. Το κουνούπιδι ίσως έχει μια μυρωδιά ανάλογα και με το πως θα το μαγειρέψεις, το μπρόκολο όμως είναι μια χαρά και είναι επίσης κάργα αντικαρκικινή τροφή, οπότε κακώς δεν την τρως :) Ενδεικτικά δες εδώ για τις ιδιότητες του μπρόκολου, καθώς και συνταγές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Την ξανάφτιαξα και έβγαλα και φώτο! Στο μπρόκολο, edit κουνουπίδι :P, έβαλα μόνο ασπράδια, άνιθο και μαιντανό, στην σάλτσα ντομάτας έβαλα και ένα κολοκυθάκι, φρέσκο κρεμμυδάκι και λίγο πράσο και έβαλα επίσης μελιτζάνες, πιπεριές χρωματιστές και βασιλικό! Βγήκε καλύτερη από την προηγούμενη φορά, δεν έμεινε ούτε δείγμα :D


:cry_x:

Αυτο δεν ειναι πιτσα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eίναι μια χαρά πίτσα, απλώς δεν έχει κανονική ζύμη :lol: Πρέπει να γίνεις πιο ανοιχτομυάλος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Οχι, η αληθεια είναι ότι με ενδιαφέρουν τέτοιες ιδέες γαστρονομικά γιατί μαγειρεύω και θέλω(οσο μου το επιτρεπει ο χρόνος, διαθεση,χρηματα κλτ) το φαγητό να είναι ισσοροπημένο κι όσο γίνεται υγειηνό τέλος πάντων. Και η δικιά σου εκδοχή έχω να πω ότι ακούγεται πολύ ενδιαφέρουσα! :)


Αλλα που και που θέλω να τρώω και πίτσα.:whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χαίρομαι που σου αρέσει, αλλά η συνταγή είναι της Ίσι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Χαίρομαι που σου αρέσει, αλλά η συνταγή είναι της Ίσι :redface:
Ναι καλέ, αλλά του παιδιού του άρεσε η δική σου εκδοχή! Εδώ που τα λέμε κι εμένα μου άρεσε. Ο άνηθος στη βάση θα πρέπει να ταιριάζει τέλεια. Εγώ απλά δεν μπορώ να βάλω τόσο πολύ τυρί λόγω δίαιτας. :/:

Παρεμπιπτόντως, τη συνταγή δεν τη σκέφτηκα εγώ, κυκλοφορεί σε ιστοσελίδες του εξωτερικού, αλλά δεν ξέρω ποιος την επινόησε για να βάλω πηγή.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
To τυρί που έβαλα είναι ένα Νουνού τυρί του τοστ που έχει μόνο 11% λιπαρά και έβαλα 6 φέτες σε όλη την πίτσα που έβγαλε τέσσερα τεράστια κομμάτια. Σε μια πίτσα σαν την δικιά σου δλδ, θα έμπαιναν 4 φέτες που είναι πολύ λεπτές (δύο κάτω απο την γέμιση και δύο πάνω από την γέμιση). Δεν νομίζω πως είναι ιδιαίτερα υπερβολικό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

katrin1

Νεοφερμένος

Η katrin1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν έχω δοκιμάσει το κουνουπίδι στον φούρνο...μιας και το διάβασα όμως εδώ θα την κάνω την απόπειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top