Game of Thrones

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Πάντως ο μόνος που έκανε σταθερά καλή δουλειά χωρίς βιασύνες και βλακείες από την αρχή ως το τέλος ήταν ο Ramin Djawadi. Ειδικά με το The Night King απλά μεγαλούργησε. :worship:
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Να ήταν μόνο εκεί Σερενα! The Iron Throne, Not Today, The Last of the Starks, Break the Wheel, For Cersei, A Song of Ice and Fire, όλα κομματάρες, βάλτα στο YouTube, εγώ έχω ήδη ακούσει όλο το Soundtrack της 8ης αρκετές φορές.

Έλειπα από το τόπικ όσο πήγαινε η σειρά γιατί ήθελα να βγάλω μια ολοκληρωμένη εικόνα. Θα κάτσω κάποια στιγμή να γράψω τις απόψεις μου. Για το φινάλε να πω μόνο ότι είναι ότι έπρεπε να μας δώσουν. Αισθάνθηκα ότι βλέπω τελευταία φορά Game of Thrones και είδα οι ιστορίες των χαρακτήρων μας να τελειώνουν, άλλοι τραγικά, άλλοι χαρούμενα, άλλοι πικρά. Αλλά τελείωσε. Ολοκληρώθηκε μια ιστορία που δύσκολα θα ξαναυπάρξει παρόμοια. In the end no one is really happy. And it is a good compromise.

 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Να ήταν μόνο εκεί Σερενα! The Iron Throne, Not Today, The Last of the Starks, Break the Wheel, For Cersei, A Song of Ice and Fire, όλα κομματάρες, βάλτα στο YouTube, εγώ έχω ήδη ακούσει όλο το Soundtrack της 8ης αρκετές φορές.


Συγκλονιστική δουλειά σε όλα τα κομμάτια της σειράς, όχι μόνο της σεζόν! Και γω τα έχω βάλει όλα. Το light of the seven ήταν το αγαπημένο μου μέχρι τα φετινά και αυτό που ακούγεται όταν βγαίνουν οι δράκοι μου είναι ακόμα ανατριχιαστικό. Το the night king όμως είναι το καλύτερο soundtrack που έχω ακούσει ποτέ σε ταινία ή σειρά για μένα.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
10 χρονια game of thrones!!!
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Δεν νομίζω να βρεθεί σειρά στο άμεσο μέλλον που να δημιουργήσει το hype του game of thrones. Ακόμα και η τελευταία season που όλοι κράζουν την θεωρώ αριστουργηματική. Πολύ μπροστά από την εποχή της.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Δεν νομίζω να βρεθεί σειρά στο άμεσο μέλλον που να δημιουργήσει το hype του game of thrones. Ακόμα και η τελευταία season που όλοι κράζουν την θεωρώ αριστουργηματική. Πολύ μπροστά από την εποχή της.
θα υπάρξει, η σειρά lord of the ring.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
10 χρονια game of thrones!!!

Φοβερή σειρά.Ξεκίνησα να την βλέπω τον Νοέμβριο 2015 και την λάτρεψα τόσο που είδα όλες τις σεζόν.Επίσης διάβασα το μυθιστόρημα ο Ιππότης των Επτά Βασιλείων το οποίο είναι προοίμιο του Game of Thrones.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
θα υπάρξει, η σειρά lord of the ring.
Πολύ αμφιβάλλω ότι θα υπάρξει καλύτερος Gandalf από τον Ian Mckellen ή καλύτερος Aragorn από τον Viggo Mortensen. Ειδικά αν δώσουν σημασία στα hobbits και στα quests τους, δεν νομίζω ότι θα πάει καλά η σειρά. Εδώ στις ταινίες βαριοσουν τη ζωή σου με τον frodo και τον sam... Φαντάσου να τους έχεις για μία ολόκληρη σεζόν να τρέχουν στα βουνά και στα λαγκάδια... [και συγκεκριμένα στο "Σχιστό Λαγκάδι" :laugh:]
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Πολύ αμφιβάλλω ότι θα υπάρξει καλύτερος Gandalf από τον Ian Mckellen ή καλύτερος Aragorn από τον Viggo Mortensen. Ειδικά αν δώσουν σημασία στα hobbits και στα quests τους, δεν νομίζω ότι θα πάει καλά η σειρά. Εδώ στις ταινίες βαριοσουν τη ζωή σου με τον frodo και τον sam... Φαντάσου να τους έχεις για μία ολόκληρη σεζόν να τρέχουν στα βουνά και στα λαγκάδια... [και συγκεκριμένα στο "Σχιστό Λαγκάδι" :laugh:]
η σειρά θα αφορά την 1η εποχή. Πολύ πριν την εποχή των ταινιών και του χόμπιτ.

μόνο η γκαλάντριελ υπήρχε τότε σαν χαρακτήρας. Ίσως και ο έρλοντ
 
Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
η σειρά θα αφορά την 1η εποχή. Πολύ πριν την εποχή των ταινιών και του χόμπιτ.

μόνο η γκαλάντριελ υπήρχε τότε σαν χαρακτήρας. Ίσως και ο έρλοντ
Αααα, οκ... Άρα είναι ολόκληρο το universe, βαζοντας και το silmarillon μέσα, αν κατάλαβα καλά :hmm:

Πάντως παραμένει το "νοσταλγικό" της υπόθεσης. Σαν την Cate Blanchett στον ρόλο της Galandriel καμιά... :P
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Πάντως παραμένει το "νοσταλγικό" της υπόθεσης. Σαν την Cate Blanchett στον ρόλο της Galandriel καμιά... :P
είναι λίγο milf πλέων για αυτό τον ρόλο :P
η morfydd clark θα κάνει την galadriel
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top