Τα έγγραφα μου

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
θέλω να χαρίσω το παλιό μου λάπτοπ σε ένα φίλο. τι θα κανατε εσεις για να το ''καθαρίσετε" από τα δικά σας έγγραφα πριν κάνετε την αγαθοεργία?

φορμάτ?
κάποιο space wiper?

ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εγώ όταν πούλησα (οι αγαθοεργίες κομμένες... είμαστε εν μέσω κρίσης :P) το παλιό μου laptop του πάτησα ένα format και δεν ξανασχολήθηκα. Βέβαια το παιδί που το πήρε δεν είναι και κανάς γκουρού των υπολογιστών οπότε δεν πιστεύω να το "σκάλισε" περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
θέλω να χαρίσω το παλιό μου λάπτοπ σε ένα φίλο. τι θα κανατε εσεις για να το ''καθαρίσετε" από τα δικά σας έγγραφα πριν κάνετε την αγαθοεργία?

φορμάτ?
κάποιο space wiper?

ευχαριστώ!

1.Πολλαπλο φορματ με διαφορετικα tools.

2. Shredding με καταλληλα tools. Αυτα σβηνουν παντελως τα οποιαδηποτε αρχεια και οχι μονο το index τους.

Αν ο φιλος ειναι πεπειραμενος - και εχει και λογο - ,μπορει με καταλληλα tools να κανει ανακτηση αρχειων,μεχρι και ολοκληρης σβησμενης κατατμησης (partition).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top