Διακοπές με τον/την καλό/ή ή με φίλους;

Φίλοι ή σύντροφος στις διακοπές
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Βρε παιδιά είναι και κανείς άλλος που προτιμάει διακοπές να πηγαίνει ολομόναχος? δε ξέρω γιατί αλλά τις προτιμάω μοναχικές..δεν είναι ότι δεν περνάω καλά με τους φίλους μου ή με τον εκάστοτε σύντροφο , αλλά στις διακοπές μου νιώθω την ανάγκη να μένω μόνη ..τί να πω.'Ισως να είναι γεροντο ιδιοτροπίες :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
Βρε παιδιά είναι και κανείς άλλος που προτιμάει διακοπές να πηγαίνει ολομόναχος? δε ξέρω γιατί αλλά τις προτιμάω μοναχικές..δεν είναι ότι δεν περνάω καλά με τους φίλους μου ή με τον εκάστοτε σύντροφο , αλλά στις διακοπές μου νιώθω την ανάγκη να μένω μόνη ..τί να πω.'Ισως να είναι γεροντο ιδιοτροπίες :'(

Δεν είναι και άσχημη άποψη. Στην τελική έχεις απίστευτη ελευθερία και να βρείς νέους φίλους η καινούργια σχέση η απλά να χαλαρώσεις στα πρωσοπικά σου σχέδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
Βρε παιδιά είναι και κανείς άλλος που προτιμάει διακοπές να πηγαίνει ολομόναχος? δε ξέρω γιατί αλλά τις προτιμάω μοναχικές..δεν είναι ότι δεν περνάω καλά με τους φίλους μου ή με τον εκάστοτε σύντροφο , αλλά στις διακοπές μου νιώθω την ανάγκη να μένω μόνη ..τί να πω.'Ισως να είναι γεροντο ιδιοτροπίες :'(
Δεν είναι άσχημο , ίσως να το προτιμούσα από παρέα. Αλλά αυτή την στιγμή έχω κάτι καλλίτερο από παρέα και το κάθε λέπτο είναι πολυτιμό πλέον για εμένα για αυτό δεν πρόκειτε να επιλέξω να πάω μόνος μου διακοπές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dedilou

Νεοφερμένος

Η Dedilou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
plain μην σκέφτεσαι ότι είσαι η εξαίρεση..;) πιστεύω πως όλοι μας κάποια στιγμή αναζητούμε την ψυχική ηρεμία μέσω της "καλοκαιρινής απομόνωσης" απλά σε άλλους συμβαίνει σε μικρό βαθμό και σε άλλους σε πολύ πιο μεγάλο(ανάλογα και με την ερωτική κατάσταση στην οποία βρίσκονται)...προσωπικά μέσα στο καλοκαίρι χρειάζομαι 2-3 μέρες όπου να μπορώ αράξω κάπου ήρεμα μακριά από τις παρέες και να τα βρω με τον εαυτό μου...8) 8) ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
με την κοπελα μου θα πηγενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Με τον σύντροφό μου, με την προϋπόθεση βέβαια, πως η σχέση θα πήγαινε καλά...:)
Σε περίπτωση όμως, που θα υπήρχαν προβλήματα, τότε θα προτιμούσα να πάω με φιλική παρέα..., όχι όμως μεγάλη.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Εμένα πάλι μου αρέσουν και οι 2 καταστάσεις και θεωρώ ότι κάθε μία έχει την δική της χάρη.Οπότε δεν ψηφίζω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Εμένα πάλι μου αρέσουν και οι 2 καταστάσεις και θεωρώ ότι κάθε μία έχει την δική της χάρη.Οπότε δεν ψηφίζω...:P
Παρομοίως me too!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Σε παρακαλώ Θεέ μου. Αφησέ με να σου αποδείξω ότι τα λεφτά του Τζόκερ δε θα χαλάσουν το χαρακτήρα μου!
----------------------------------
Η σκληρή δουλειά δε σκότωσε ποτέ κανέναν, αλλά γιατί να παίζουμε με την τύχη μας;

;) ;)



Χωρίς βέβαια να αποκλείω και το ότι μπορεί να έχει σκοτώσει... και κανέναν..., δεν το αποκλείω καθόλου μάλιστα...!!!! :confused: :confused: :confused:


:hmm: Για να μην σου πω, τώρα που το σκέπτομαι καλύτερα..., ότι πιστεύω πως μπορεί να έχει σκοτώσει πολλούς...!!!!! :worry: :worry: :worry:



:| ;) ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Σαν τύπος με τα κουμπάκια μόνος μου κάπου ψηλά σε ένα βουνό εγώ και οι λύκοι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Σαν τύπος με τα κουμπάκια μόνος μου κάπου ψηλά σε ένα βουνό εγώ και οι λύκοι. :)



Και αυτό καμιά φορά χρειάζεται...!!! :hmm: :hmm: :hmm:




:worry: :worry: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lilith:
Και αυτό καμιά φορά χρειάζεται...!!! :hmm: :hmm: :hmm:




:worry: :worry: :worry:
Φυσικά εγώ θα προτιμούσα ωστόσο , μερικές μέρες με την συντρόφο μου σε κάποιος ήσυχο μέρος που δεν μας ξέρει κανεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.


:clapup: Διακοπές!!! να είναι...


και ας είναι, όπως νάναι...,


και με όποιον νάναι...!!!! :clapup:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Όταν ο/η σύντροφος είναι και καλός φίλος και καλό παρεάκι (δηλαδή αναφέρομαι σε μία καλή και υγιή σχέση) τότε σαφώς και προτιμώ τον/την σύντροφο γιατί τα συνδυάζει όλα!
Σαφως αν εχεις τετοιου ειδους σχεση,τοτε θα εισαι το πιο ευτυχισμενο ατομο και με κλειστα ματια αποφασιζεις να πας με την κοπελα-κολλητη (στην δικια σου περιπτωση με το αγορι-κολλητο σου).
Και για μενα αυτες ειναι οι καλυτερες διακοπες,με την μονη προυποθεση να θεωρειται ιδανικη και σοβαρη σχεση

Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Με την κοπέλα μου. (Εαν φυσικά είχα!!!)
Τώρα που το σκέφτομαι, δεν έχω πάει ποτέ διακοπές μόνος με τη κοπέλα μου (όταν είχα).
Πάντως θα πήγαινα με την κοπέλα μου μόνο στην περίπτωση που η σχέση μας ήταν ψιλοσταθερή. Δηλαδή όχι με κάποια με την οποία θα ήμασταν μαζί κάνα δίμηνο το πολύ. Αν δεν είσαι με τον άλλο αρκετό καιρό και πας κάπου μόνο με αυτόν/ή υπάρχει ενδεχόμενο να δημιουργηθούν προβλήματα λόγο του ότι δεν έχει ζήσει ο ένας τον άλλο αρκετά ώστε να γνωρίζει τα κουσούρια του.
Προσωπική άποψη πάντα...
Συμφωνω απολυτα καθως σε αυτην την περιπτωση ειναι ρισκο και περα των υποθετικων μαλωματων,αν δεν εχεις ζησει την αλλη αρκετα,μπορει να σου βγαλει την πιστη στις διακοπες και να ειναι ενα μαρτυριο.
Δεν επενδυεις στο καλοκαιρι σου σε μια οχι τοσο σιγουρη σχεση,σε αυτην την περιπτωση το καλυτερο ειναι να προτιμησεις την ανδρικη παρεα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Σαν τύπος με τα κουμπάκια μόνος μου κάπου ψηλά σε ένα βουνό εγώ και οι λύκοι. :)
Το εχω κανει ακριβως οπως το περιγραφεις και ειναι κατι το τοσο ξεχωριστο που μονο το βουνο μπορει να σου προσφερει.Ειναι κατι το τελειως διαφορετικο απο την θαλασσα,ιδιως το καλοκαιρι..ενωνεσαι με την φυση σε κυριολεκτικο βαθμο.

Δεν μιλαω για "βουνο"-λοφος κοντα σε κατοικημενη περιοχη και εγκαταστασεις κοντα για νερο και τα συναφη,μονο ο ευατος σου,η φυση και η απεραντη γαληνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
και το ένα και το άλλο έχουν τα υπέρ τους και τα κατά τους.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Φυσικά με το σύντροφό μου, δεν υπάρχει περίπτωση για να αφήσω άντρα για να πάω με παρέα κάπου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ετσι με τιποτα ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΛΙΝΑ

Νεοφερμένος

Η Αλινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λοιπον, πιστευω οτι οταν ταιριαζεις με τον ανδρα σου,γιατι να πας χωριστα διακοπες.Οι φιλοι μαλλον για παρηγορια θα χρειαζονται . Στις διακοπες πας να χλαρωσεις .Αν ζητας κατι αλλο... ,τοτε αλλαζει το θεμα!
Ο καλος συντροφος ειναι απ ολα , και συζυγος και φιλος και εραστης!
Αν δεν τον εχετε βρει ,αναζητηστε τον .Θα σας περασουν ολα τα ψυχολογικα !!! Ακουστε με , γιατι εχω μια πετυχημενη σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
σιγουρα με το αγορι μου... η παρεα θα καταλαβει! αν κ θα προτιμουσα να τα συνδιαζα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Για μία εβδομάδα με το φίλο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top