Visual Styles για XP

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βρήκα χρόνο.

Λοιπόν για χρησιμοποιήσετε visual style από τρίτους κατασκευαστές θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε πρώτα το παρακάτω patch.
View attachment uxtheme5.zip

Ένα παράδειγμα είναι το ubuntu visual style.
Screenshoot:
2ubuntu0li.png
Download:
View attachment Ubuntu Visual Style WinXP.zip

Για να εγκαταστήσετε το ubuntu visual style, και γενικά τα περισσότερα visual style, το μόνο που χρειάζεται είναι να αποσυμπιέσετε το αρχείο που κατεβάσετε στο φάκελο WINDOWS\Resources\Themes, συνηθώς ο φάκελος windows είναι στο C ,και μετά κάνοντας δεξί κλικ στην Desktop -> Properties -> appearance διαλέγουμε το Visual Style που επιθυμούμε

Εγώ συνήθως για visual style ψάχνω στο devianART
Αλλά αν θέλετε μπορείτε να ρίξετε και μια ματιά στο CrystalXP το οποίο δεν περιέχει μόνο visual style αλλά και ολόκληρα ετοίμα theme, icons wallpaper etc


Επειδή μιλάμε για τρίτους κατασκευαστές ίσως αντιμετωπίσετε προβλήματα.

Θα προσπαθήσω να ανεβάζω εδώ ότι μου τραβάει την προσοχή, εύχομαι να σας καταφέρετε να φτιάξετε ένα πιο όμορφο desktop και να μην συναντήσετε προβλήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μόνο για WINXP64 δεν υπάρχει μια σωστή υλοποιήση του uxtheme unlocker και έχω ξαναγυρίσει στο κλασσικό!!

Από πολύ παλιά και δεν ξέρω αν έχεις αλλάξει την μορφή που δίνει τα themes το site ήταν www.themexp.org
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top