Πότε πιστεύετε ότι είναι η σωστή ηλικία για την πρώτη σεξουαλική επαφή;

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν φταινε τα αιστιματικα... οι ιδιοι φταινε που δεν ξερουν να ισοροπουν τα πραγματα και να εχουν προτερεωτιτες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ωραία εγώ πάντως δε θέλω να πάρουν τα μυαλά μου αέρα;)Και στην τελική μετά τα 18 ξέρεις πόσα χρόνια έχω για σεξ?
ΥΓ:Δεν είναι όλοι ετοιμοι,αλλα εχουν ορμες και θελουν να το κανουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν φταινε τα αιστιματικα... οι ιδιοι φταινε που δεν ξερουν να ισοροπουν τα πραγματα και να εχουν προτερεωτιτες....
Σ' αυτό συμφωνώ. :)


Κατ' εμέ το ότι τα αισθηματικά επηρεάζουν τις αποδόσεις στο σχολείο είναι ένας μύθος που έχει - κακώς - ριζώσει στην άποψη πολλών γονιών και πολλές φορές περνάει και στα παιδιά αυτό μέσω αυτών. :/:

Δεν αναφέρομαι στον Bill_Slayer συγκεκριμένα, μιας και δεν τον ξέρω προσωπικά, αλλά σε μία γενικότερη τάση που έχω παρατηρήσει ότι ισχύει.



Ούτε τα αισθηματικά, ούτε οι παρέες, ούτε η πενθήμερη, κτλ θα επηρεάσουν την απόδοσή σας κατ' εμέ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Άλλο όμως να κάνεις μια σχέση και άλλο σεξ...
Στην πενθήμερη συμφωνώ στις παρέες όχι.Γιατί είναι πολύ εύκολο να σε παρασύρουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Άλλο όμως να κάνεις μια σχέση και άλλο σεξ...
Όπως και άλλο είναι το να κάνεις έρωτα κι άλλο είναι να κάνεις σεξ.

Στο σεξ είσαι εκεί για σένα και μόνο για την πάρτυ σου.
Στον έρωτα είσαι εκεί για τον άλλον. Κι αυτό έρχεται σε οποιαδήποτε ηλικία κι αν είσαι. Έρχεται μόλις το νοιώσεις εσύ κι η σύντροφός σου.


Γιατί είναι πολύ εύκολο να σε παρασύρουν
Και γι' αυτό πρέπει ο καθένας μας να επιλέγει και να φιλτράρει τις παρέες του. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ούτε τα αισθηματικά, ούτε οι παρέες, ούτε η πενθήμερη, κτλ θα επηρεάσουν την απόδοσή σας κατ' εμέ. :)
Όπως και άλλο είναι το να κάνεις έρωτα κι άλλο είναι να κάνεις σεξ.

Στο σεξ είσαι εκεί για σένα και μόνο για την πάρτυ σου.
Στον έρωτα είσαι εκεί για τον άλλον. Κι αυτό έρχεται σε οποιαδήποτε ηλικία κι αν είσαι. Έρχεται μόλις το νοιώσεις εσύ κι η σύντροφός σου.



Και γι' αυτό πρέπει ο καθένας μας να επιλέγει και να φιλτράρει τις παρέες σου. :)
(Τις παρέες του εννοείς:PΕγώ μια χαρά παρέες έχω.:P)

Άρα αν έχεις κακες παρεες επηρεάζεται η επιδοση...γιαυτό πρέπει να επιλέγουμε...σωστά?Και αναιρείται το προηγούμενο που ειπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
(Τις παρέες του εννοείς:PΕγώ μια χαρά παρέες έχω.:P)

Άρα αν έχεις κακες παρεες επηρεάζεται η επιδοση...γιαυτό πρέπει να επιλέγουμε...σωστά?Και αναιρείται το προηγούμενο που ειπες
Ναι, οκ, το διόρθωσα. :P


Άλλο το να έχεις παρέες που σου κάνουν καλό και μπορείς να έχεις τα πάντα σε ισορροπία κι άλλο το να είσαι προσκολλημένος σε κάτι χωρίς παρέες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν σε παρασερνει η παρεα, εσυ την αφηνεις να σε παρασηρει.... Εχει διαφορα.... Βεβαια αυτο δεν συμενει οτι ειτε κανεις περεα με τους χοιροτερους αλητες ειτε με τα καλητερα παιδια δεν παιζει κανεναν ρολο...! Πρεπει να επιλεγουμε τις παρεες μας! Αλλα ακομα και αν κανεις περεα με παιδια που δεν εχουν επιδωσεις στο σχολειο θα σε παρασειρουν μονο αν εσυ τους αφησεις. Εσυ εισαι αυτος που θα αρχισει να διαβαζει λιοτερο, να προσεχει λιγοτερο στο μαθημα και εσυ εισαι αυτος που θα ριξει τους βαθμους σου! Στο χερι σου ειναι, ασχετα απο τις παρεες σου, να διαβαζεις και να προσεχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ακριβώς, στο χέρι μας είναι όλα. :)


Πολλές φορές επιρρίπτουμε (και δεν με εξαιρώ) τις ευθύνες μας σε άλλους και δεν βλέπουμε τα δικά μας λάθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
15 γίνομαι το Νοέμβρη.άλλο να είσαι παντρεμένος και άλλο να είσαι μαθητής και απ'τις επιδόσεις σου να εξαρτάται το εισόδημά σου και η επαγγελματική σου πορεία στο μέλλον;)Στην εφηβεία όλοι έχουν ορμές και νιώθουν ότι είναι έτοιμοι,αλλά συγκρατιέσαι και λίγο...Και γιατί να πάω με όποια βρω μπροστά μου?

Άνοιξε ένα θέμα και ρώτα τα μέλη πόσο επηρέασε την επαγγελματική τους πορεία η απόδοση στο σχολείο. ;)
Χωρίς να είμαι κατά της απόδοσης στο σχολείο, κάθε άλλο (μαθήτρια του άριστα ήμουν πάντα), απ'όσα έχω δει κυρίως τον εαυτό σου ωφελεί και όχι τόσο την επαγγελματική σου πορεία. Έχω δει ανθρώπους με λαμπρή σταδιοδρομία που στο σχολείο δεν τα πήγαιναν καθόλου καλά, καθώς και το αντίθετο. Βέβαια εσύ ξέρεις τον εαυτό σου καλύτερα, αν και το βρίσκω κάπως ..χαζό να μην κάνεις σεξ για αυτό το λόγο (εκτός αν ο λόγος είναι άλλος). Είσαι σίγουρος οτι δεν σε έχουν επηρεάσει οι γονείς σου στην άποψη σου αυτή; Διότι όσα έχεις πει μέχρι τώρα είναι λες και ακούω γονιό να κάνει κύρηγμα στο παιδί του :P

ΥΓ: Έχει διαβάσει κανείς όλη τη σειρά απο τις Χαμηλές πτήσεις του Αρκά; Εκεί που το σπουργίτι έπιασε παρέες με ένα άλλο σπουργίτι; Δεν είναι τόσο άσχετη με το θέμα η ερώτηση όσο φαίνεται. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν σε παρασερνει η παρεα, εσυ την αφηνεις να σε παρασηρει.... Εχει διαφορα.... Βεβαια αυτο δεν συμενει οτι ειτε κανεις περεα με τους χοιροτερους αλητες ειτε με τα καλητερα παιδια δεν παιζει κανεναν ρολο...! Πρεπει να επιλεγουμε τις παρεες μας! Αλλα ακομα και αν κανεις περεα με παιδια που δεν εχουν επιδωσεις στο σχολειο θα σε παρασειρουν μονο αν εσυ τους αφησεις. Εσυ εισαι αυτος που θα αρχισει να διαβαζει λιοτερο, να προσεχει λιγοτερο στο μαθημα και εσυ εισαι αυτος που θα ριξει τους βαθμους σου! Στο χερι σου ειναι, ασχετα απο τις παρεες σου, να διαβαζεις και να προσεχεις...
Συμφωνώ!
Πάντα έκανα παρέα με μαθητές/μαθήτριες απο μέτριους έως κακούς. Συνήθως οι καλοί δεν μου ταίριαζαν σαν χαρακτήρες. Κι όμως, ποτέ δεν με "παρέσυραν" βαθμολογικά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Βέβαια εσύ ξέρεις τον εαυτό σου καλύτερα, αν και το βρίσκω κάπως ..χαζό να μην κάνεις σεξ για αυτό το λόγο (εκτός αν ο λόγος είναι άλλος).
Bill, αν ισχύει το τελευταίο και θες να το μοιραστείς μαζί μας, εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
15 γίνομαι το Νοέμβρη.άλλο να είσαι παντρεμένος και άλλο να είσαι μαθητής και απ'τις επιδόσεις σου να εξαρτάται το εισόδημά σου και η επαγγελματική σου πορεία στο μέλλον;)Στην εφηβεία όλοι έχουν ορμές και νιώθουν ότι είναι έτοιμοι,αλλά συγκρατιέσαι και λίγο...Και γιατί να πάω με όποια βρω μπροστά μου?
Για δικιά μας ευκολία να υποθέτουμε ότι το εκπαιδευτικό σύστημα της Ελλάδας και το επάγγελμα είναι δύο ξεχωριστά μονοπάτια.

Έχεις αναρωτηθεί ποία είναι ακριβώς η σχέση των δύο μονοπατιών;

Επίσης γιατί το σεξ να είναι κάποιο ξεχωριστό μονοπάτι και όχι κάποιο μέσο ή περιβάλλον;

Ακόμη να θυμάσαι, ότι όταν βαδίζεις σε κάποιο μονοπάτι, δεν πρέπει να ξεχνάς τα υπόλοιπα, ίσως σε βοηθήσουν στον προσανατολισμό. Στο δάσος πολλές φόρες τα δέντρα είναι ίδια ωστόσο το κάθε μονοπάτι σε οδηγεί σε ξεχωριστή έξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
παιδιά ο Bill μπορεί να μην νιώθει έτοιμος και γιαυτό να έχει αυτού του είδους τη σκέψη.
Και συμφωνώ μαζί του στο ότι πολλοί έχουν ορμές και ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι είναι έτοιμοι.
Κατά τα άλλα... έχω ξαναπεί (νομίζω :P) ότι δεν υπάρχει "σωστή και λάθος ηλικία" αλλά έτοιμος ή μη έτοιμος άνθρωπος.

Για να είσαι "έτοιμος" πρέπει να νιώθεις κάποια πράγματα για τον σύντροφο σου, ειδικά όταν μιλάμε και για την πρώτη φορά, ειδικά όταν μιλάμε για "κάνω έρωτα κι όχι σεξ"
Να είσαι ερωτευμένος, να τον θες, να καίγεσαι για πάρτη του και άλλα τέτοια πράγματα...
ΑΝ δεν επιτρέψεις στον εαυτό σου τέτοιου είδους σχέση μέχρι να τελειώσεις το σχολείο επειδή θεωρείς ότι το σχολείο και οι σπουδές σου είναι η προτεραιότητα σου, τότε ΟΡΘΑ δεν είσαι έτοιμος πριν τελειώσει το σχολείο... έτσι δεν είναι? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Judge Dredd

Νεοφερμένος

Ο Judge Dredd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Διαφωνω με την παραπανω αποψη, δεν υφισταται το διλλημα ετοιμος η μη ετοιμος.
" να εισαι ερωτευμενος, να τον θες, να καιγεσαι κλπ" οκ ωραια αυτα αλλα συμβαινουν στην ζωη μια η δυο φορες, αν σκεφτεται καποιος ετσι οταν ειναι μικρος δεν προκειται να εχει εμπειριες και επισης δεν προκειται να διασκεδασει γιατι το σεξ ειναι κ διασκεδαση , δινεις παιρνεις κ προχωρας, αυτο το ετοιμος η το μη ετοιμος σαν τοποθετηση κρυβει μια φοβια απο κατω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@Κουε εχεις καπια δικια αλλα διαφωνουμε σε μερικα σημεια... Πιο αναλυτικα: Ισως οντως ο Bill να μην ειναι ετοιμος, καθολου απιθανο και καθολου κακο. Ωστοσω ακομα και αν δεν ειναι ετοιμος δεν παει να πει οτι δεν πρεπει να κανει κατι λογο του σχολειου... Αν δεν ειναι ετοιμος δεν πρεπει να κανει επειδη δεν ειναι ετοιμος, το σχολειο δεν εχει καμια δουλεια. Και αν του χρονου δλδ ειναι ετοιμος; Θα πρεπει να καταπνηγετε για το σχολειο η θα ξεχασει αυτα που μας λεει τωρα;....

" Και συμφωνώ μαζί του στο ότι πολλοί έχουν ορμές και ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι είναι έτοιμοι." Αυτο ειναι δεδομενο....

"Για να είσαι "έτοιμος" πρέπει να νιώθεις κάποια πράγματα για τον σύντροφο σου, ειδικά όταν μιλάμε και για την πρώτη φορά, ειδικά όταν μιλάμε για "κάνω έρωτα κι όχι σεξ""
Για αυτο δεν ειμαι σιγουρος.... Εξαρτατε απο τον καθενα και απο τον τροπο που βλεπει ο καθενας το σεξ... Πρωσοπικα δεν πιστευω οτι η πρωτη φορα πρεπει οπωσδηποτε να γινει υπο ολες αυτες τις συνθικες... Δεν ενοω βεβαια να πηγενει και ο καθενας για την πρωτη του φορα με τον οπιονδηποτε που δεν θα ξαναδει ποτε του, αλλα εφωσων εχεις μια σχεση για αρκετο καιρο ακομα και αν δεν υπαρχουν ιδιετερα αιστηματα γιατι οχι;... Πρωσοπικα μου ετυχε να νιωθω, αλλα ξερω και πολλα παιδια, αγορια και κοριτσια, που η πρωτη τους φορα δεν ητανε ερωτας αλλα σεξ, το κανανε με καπιον που ητανε αρκετο καιρο μαζι αλλα ητανε καθαρα σεξ, χωρις ιδιετερα συνεστιματα, και δεν το μετανιωνουν. Εχουν την θεωρια "κανω σεξ για να περασω ωραια και καπια στιγμη θα κανω και ερωτα" και οχι "η πρωτη μου φορα πρεπει να ειναι ερωτας και μετα μπορω να καλοπερασω με σ". Και ρωτω λοιπον; Γιατι να μην ακολουθουμε αυτην την θεωρια αλλα να πρεπει η πρωτη φορα να ειναι γεματη συναιστιμα κλπ; Η ακομα και εμενα που η πρωτη μου φορα ητανε με μια κοπελα που πραγματικα εχουμε ιδιετερα αιστιματα ο ενας για τον αλλων, ποσο απο αυτο καταλαβαμε μεσα σε μια τουαλετα και με τοσο αλκοολ;....


"ΑΝ δεν επιτρέψεις στον εαυτό σου τέτοιου είδους σχέση μέχρι να τελειώσεις το σχολείο επειδή θεωρείς ότι το σχολείο και οι σπουδές σου είναι η προτεραιότητα σου, τότε ΟΡΘΑ δεν είσαι έτοιμος πριν τελειώσει το σχολείο... έτσι δεν είναι? ;)"


Δεν πιστευω οτι αυτο το επιτρεπεις η οχι στον ευατο σου... Η επιτρεπεις γενικα της σχεσης και ισως προκειψει και κατι τετιο η κρατιεσε μακρια απο της σχεσεις και μενεις ικανοποιημενος με το να εισαι μονος σου και να αφωσιονεσε στο σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ΑΝ δεν επιτρέψεις στον εαυτό σου τέτοιου είδους σχέση μέχρι να τελειώσεις το σχολείο επειδή θεωρείς ότι το σχολείο και οι σπουδές σου είναι η προτεραιότητα σου, τότε ΟΡΘΑ δεν είσαι έτοιμος πριν τελειώσει το σχολείο... έτσι δεν είναι? ;)
Και αν είσαι έτοιμος κάποια στιγμή πριν τελειώσεις το σχολείο θα περιμένεις να τελειώσεις το σχολείο πρώτα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κάντε έρωτα κι όχι σεξ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μπορείτε να διαφωνείτε όσο θέλετε :P δημοκρατία έχουμε
προσωπικά για πάρτη μου χαίρομαι που η πρώτη μου φορά ήταν έρωτας και όχι σεξ
χαίρομαι που το έκανα όταν ήμουν έτοιμη κι όταν πραγματικά το ήθελα κι όχι όταν "έπρεπε βάση της ηλικίας μου, των ορμών μου, του τι έχουν κάνει οι φιλενάδες μου"
βάση αυτού λοιπόν, και βάση της δικής μου εμπειρίας της πρώτης φοράς, υποστηρίζω ότι δεν υπάρχει σωστή ηλικία αλλά σωστό συναίσθημα και είμαι έτοιμος/η να το κάνω γιατί έτσι το νιώθω από μέσα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
μπορείτε να διαφωνείτε όσο θέλετε :P δημοκρατία έχουμε

Αυτο ελειπε....


προσωπικά για πάρτη μου χαίρομαι που η πρώτη μου φορά ήταν έρωτας και όχι σεξ
χαίρομαι που το έκανα όταν ήμουν έτοιμη κι όταν πραγματικά το ήθελα κι όχι όταν "έπρεπε βάση της ηλικίας μου, των ορμών μου, του τι έχουν κάνει οι φιλενάδες μου"

Και πολυ καλα κανεις και χαιρεσε για αυτο, ευσων ετσι εγινε και σου αρεσε. Με τα εισαγωγικα συμφωνω και εγω, ειναι το οτι πιο ηλιθιο αν πας λογο ηλικιας η επειδη το εκανε η μαρια, η τινα, η γεωργια η οπιαδηποτε αλλη... Γιατι ομως να μην το κανεις αν νιωθεις οτι μπορεις να περασεις ωραια, και ας μην προκειτε για ερωτα αλλα για σεξ;

βάση αυτού λοιπόν, και βάση της δικής μου εμπειρίας της πρώτης φοράς, υποστηρίζω ότι δεν υπάρχει σωστή ηλικία αλλά σωστό συναίσθημα και είμαι έτοιμος/η να το κάνω γιατί έτσι το νιώθω από μέσα μου.

Για την ηλικια συμφωνουμε, για το συναιστιμα δεν συμφωνουμε απολυτα, και για την ετοιμοτιτα συμφωνουμε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top