Oreoκεκάκια

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Γειαα σας. :redface:

Ήρθε και η δικιά μου σειρά να γλυκάνω κόσμο.:happy:

Η συνταγή είναι από άλλο site, αλλά δοκιμασμένη 2 φορές και είναι εξαιρετική!
Γρήγορη και εύκολη κυρίως!

Θα δοκιμαστεί και 3η φορά τώρα κοντά.:redface:

Εκτυπώστε, πάρτε μολύβι, πάρτε στυλό και αρχίστε να γράφετε.:D


Υλικά:

125 γρ. βούτυρο ή μαργαρίνη
2 αυγά
3/4 φλ. φρουκτόζη ή 1 φλ. ζάχαρη
1/4 φλ. τυρί κρέμα (πχ φιλαδέλφια)
3/4 φλ. γιαούρτι
2 βανίλιες
1 1/2 φλ. αλεύρι μαλακό κοσκινισμένο
2 κ.γ. μπέικιν πάουντερ
1/2 κ.γ. αλάτι
12-14 μπισκότα Oreo

Ξεκινάμε:

1. Ξεκινάμε με τα μπισκότα. Τα χωρίζουμε στη μέση.

2. Το μισό κομμάτι που έχει τη γέμιση πάνω, το βάζουμε στα φορμάκια των καπκέικς (με τη γέμιση προς τα πάνω).

3. Τα άλλα τα σπάμε με τα χέρια μας σε χοντρά κομμάτια και τα αφήνουμε στην άκρη.

4. Χτυπάμε τα αυγά, το βούτυρο και τη ζάχαρη μέχρι να φουσκώσουν.

5. Προσθέτουμε το φιλαδέλφια και το γιαούρτι και συνεχίζουμε το χτύπημα. Προσθέτουμε τις βανίλιες, το αλεύρι, το μπέικιν και το αλάτι και χτυπάμε να ανακατευτούν καλά και τέλος προσθέτουμε στο μείγμα και τα κομμάτια των μπισκότων και ανακατεύουμε με ένα κουτάλι. Το τελικό μείγμα είναι κάπως σφιχτό.

6. Βάζουμε το μείγμα μας μέσα στα φορμάκια.

7. Τα βάζουμε σε προθερμασμένο φούρνο, στους 180°C για 20 λεπτά περίπου (ή μέχρι να γίνουν, ανάλογα με το φούρνο μας).

~~~

Εμένα μου βγήκαν 12 cupcakes και περίσσεψαν και 2 oreo, τα οποία τα έσπασα μέσα στη γέμιση.


Το μέσα.:D



Και όταν τα έβγαλα από το φούρνο.




Αυτάαα.
Καλή όρεξη.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
φαινεται ωραια συνταγη....
αλλα δν μου αρεσουν καθολου τα μπισκοτα oreo....:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
φαινεται ωραια συνταγη....
αλλα δν μου αρεσουν καθολου τα μπισκοτα oreo....:/::/:
Κανένα πρόβλημα!!!
Μπορείς να βάλεις ότι μπισκότο σου αρέσει!!! Και μετά δεν ξεκολλάς!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ρε ντεβινο τι μου το κανεις αυτεις πανω που ξεκινησα για 25η φορα διαιτα :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
ρε ντεβινο τι μου το κανεις αυτεις πανω που ξεκινησα για 25η φορα διαιτα :P :redface:

Το κόλπο είναι να λές ότι κάνεις διατροφή!!!!!... Κανείς δεν θα σε κατηγορήσει ότι την έσπασες μιας και στην διατροφή τρώμε τα πάντα!!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δείχνουν τέλεια! :redface: Πολύ ωραία συνταγή,αντέ θα τα δοκιμάσω την επόμενη βδομάδα με το καλό. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Και ότι είχα λάβει παραγγελία για γλυκό και έψαχνα κάτι καινούργιο!

Ευχαριστούμε πολύ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ποσο υπεροχα φαινονται ...την επομενη εβδομαδα θα τα δοκιμασω (προς το παρων πρεπει με τη καρυδοπιτα μου :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Μπράβο ρε Devinαρα! :D
Ωραίο αλλά ποιος πάει να πάρει τα υλικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Πω πωω πρωί πρωί..... Μπράβο!! Εφτιαξε η διάθεσή μου!! θα τα δοκιμάσω όσο πιο γρήγορα γίνεται... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Γειαα σας. :redface:

Ήρθε και η δικιά μου σειρά να γλυκάνω κόσμο.:happy:

Η συνταγή είναι από άλλο site, αλλά δοκιμασμένη 2 φορές και είναι εξαιρετική!
Γρήγορη και εύκολη κυρίως!

Θα δοκιμαστεί και 3η φορά τώρα κοντά.:redface:

Εκτυπώστε, πάρτε μολύβι, πάρτε στυλό και αρχίστε να γράφετε.:D


Υλικά:

125 γρ. βούτυρο ή μαργαρίνη
2 αυγά
3/4 φλ. φρουκτόζη ή 1 φλ. ζάχαρη
1/4 φλ. τυρί κρέμα (πχ φιλαδέλφια)
3/4 φλ. γιαούρτι
2 βανίλιες
1 1/2 φλ. αλεύρι μαλακό κοσκινισμένο
2 κ.γ. μπέικιν πάουντερ
1/2 κ.γ. αλάτι
12-14 μπισκότα Oreo

Ξεκινάμε:

1. Ξεκινάμε με τα μπισκότα. Τα χωρίζουμε στη μέση.

2. Το μισό κομμάτι που έχει τη γέμιση πάνω, το βάζουμε στα φορμάκια των καπκέικς (με τη γέμιση προς τα πάνω).

3. Τα άλλα τα σπάμε με τα χέρια μας σε χοντρά κομμάτια και τα αφήνουμε στην άκρη.

4. Χτυπάμε τα αυγά, το βούτυρο και τη ζάχαρη μέχρι να φουσκώσουν.

5. Προσθέτουμε το φιλαδέλφια και το γιαούρτι και συνεχίζουμε το χτύπημα. Προσθέτουμε τις βανίλιες, το αλεύρι, το μπέικιν και το αλάτι και χτυπάμε να ανακατευτούν καλά και τέλος προσθέτουμε στο μείγμα και τα κομμάτια των μπισκότων και ανακατεύουμε με ένα κουτάλι. Το τελικό μείγμα είναι κάπως σφιχτό.

6. Βάζουμε το μείγμα μας μέσα στα φορμάκια.

7. Τα βάζουμε σε προθερμασμένο φούρνο, στους 180°C για 20 λεπτά περίπου (ή μέχρι να γίνουν, ανάλογα με το φούρνο μας).

~~~

Εμένα μου βγήκαν 12 cupcakes και περίσσεψαν και 2 oreo, τα οποία τα έσπασα μέσα στη γέμιση.


Το μέσα.:D



Και όταν τα έβγαλα από το φούρνο.




Αυτάαα.
Καλή όρεξη.:redface:
αυτη τη στιγμη ειμαι με το λαπτοπ πανω στο παγκο και χτυπαω το μειγμα :redface::D

ελπιζω να πετυχει :P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
αυτη τη στιγμη ειμαι με το λαπτοπ πανω στο παγκο και χτυπαω το μειγμα :redface::D

ελπιζω να πετυχει :P:clapup:

Τελικά τελικά; Σου βγήκαν καλά; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Τελικά τελικά; Σου βγήκαν καλά; :D

Ναιιιιιιιιιιι:D

τελεια βγηκαν,μονο που τη δευτερη φορα βγηκαν λιγο καμμενα:redface:
..αλλα τρωγονταν:worry::P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top