Μακαρόνια με κιμά

padrino

Νεοφερμένος

Η padrino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
αχ ρε παιδιά, πείνασα! Πάντως όσο απλά φαί και αν είναι, τα μακαρόνια με κιμά είναι από τα αγαπημένα μου φαγητά! και εμένα μου αρέσει ο κιμάς να έχει «βαριά» μυρωδικά όπως κανέλα, μπαχάρι και δάφνη! είναι και αυτό ένα που ξεχωρίζουν τα μακαρόνια με κιμά από την μπολονιέζ! βέβαια όλα με μέτρο. Και βασικο: τα μακαρόνια αλ ντεντε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Θες να μου πεις πως το ζηταμε φωναχτα? Δηλ. πως διαβαζεται? Σριρατσα? Σριραχα? Σριρασα?
Στα Ταυλανδέζικα είναι Σιράσχα αλλά φαντάζομαι πως όπως και να το πεις θα καταλάβουν. Κι εγω όπως να ναι το ζήτησα :redface: μετά με διόρθωσαν.

Ορίστε και ο Matthew Inman του Oatmeal που λέει κι αυτός την γνώμη του για τη σάλτσα: https://theoatmeal.com/comics/sriracha
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
ΑΑΑ θα πάω να την πάρω αυτή τη σάλτσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviator

Νεοφερμένος

Ο Deviator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παίδες!Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω την σάλτσα sriracha στην Αθήνα;Ψάχνω για κάποιο κατάστημα στο ίντερνετ αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top