Πρώτη φορά: απορίες

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Ε φαντάζομαι επειδή το έχω ακούσει πολλές φορές πως κάποια ιατρική εξήγιση υπάρχη. Πιθανότατα κάποιος με συγκεκριμένες γνώσεις να μπορεί να μας κατατοπίσει... τέσπα. Αλλά το λες λίγο περίεργα φταίει που δεν σε έκανε να πονέσεις; Τότε μια χαρά "εμπειρία" έχει ο απειρός σου... εκτός κι αν δεν σε ικανοποίησε κιόλας(χωρίς καμία μα καμία διάθεση "αστεϊσμού")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ε φαντάζομαι επειδή το έχω ακούσει πολλές φορές πως κάποια ιατρική εξήγιση υπάρχη. Πιθανότατα κάποιος με συγκεκριμένες γνώσεις να μπορεί να μας κατατοπίσει... τέσπα. Αλλά το λες λίγο περίεργα φταίει που δεν σε έκανε να πονέσεις; Τότε μια χαρά "εμπειρία" έχει ο απειρός σου... εκτός κι αν δεν σε ικανοποίησε κιόλας(χωρίς καμία μα καμία διάθεση "αστεϊσμού")

Όταν λέω ότι ήταν άπειρος κι αυτός εννοώ ότι αν είχε εμπειρία ίσως έκανε κανένα "κολπάκι" ώστε να μην πονέσω. Δεν ξέρω, ή κάτι τέτοιο. Ίσως φταίει η ανατομία μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lonely_Rider

Νεοφερμένος

Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω πως ένα κορίτσι για πρώτη φορά θα ήταν καλύτερο να πάει με κάποιον μεγαλύτερο. Τα αγόρια της ηλικίας 16-18 αν όχι όλα ένα μεγάλο ποσοστο είναι τελείως ανώριμα. Θα μπορούν να καταλάβουν πόσο σημαντικό είναι αυτό για μία κοπέλα ή θα την πιέσουν να γίνει κάτι μονο και μόνο για να λένε με τους φίλους τους με πόσες έχει πάει ο καθένας? :mad:Ενώ κάποιος μεγαλύτερος θα δείξει περισσότερη υπομονή δεν νομίζετε?:hmm:

Όχι απαραίτητα, βλάκες άντρες υπάρχουν σε κάθε ηλικία :P
Μάλλον όμως είναι πιο πιθανό να βρεις κάποιον 25άρη που δείχνει κατανόηση και έχει υπομονή παρά έναν 15άρη.

Πιστεύω ότι ένας 16άρης που έχει ολοκληρώσει μπορεί να γίνει μ@λ@κ@ς λόγω ανωριμότητας αλλά πιστεύω ότι και ένας
25άρης μπορεί να γίνει μ@λ@κ@ς από την άποψη ότι ρε φίλε είσαι εκοσπέντε χρονών και πάς και μπλέκεις με δεκαεφτάχρονες;;; Αντί να πάς να βείς καμιά εικοσάρα που όσο να πείς θα σου δώσει και πέντε παραπάνω εμπειρίες... Και για να ξέρετε κυρία Toxic για τους άντρες να δείς πόσο σημαντική και αγχωτική είναι η πρώτη φορά...:worry: Μετά ξεθαρέβουμε...;) Και να έχετε υπόψιν σας ότι αν ο άλλος είναι κάφρος είτε 15 είτε 25 σίγουρα θα πάει να συζητήσει με τους κολλητούς του με πόσες έχει πάει και τι έχει κάνει... Επίσης το θέμα υπομονής είναι σχετικό.... Αν ο άλλος τα έχει μαζί σου μόνο για να γίνει συνουσία τότε αποκλείεται να μην σε πιέσει... Όσο τώρα για το θέμα εμπειρίας αυτό εξαρτάται καθαρά από την οπτική γωνιά του καθενός... Εγώ ας πούμε θα προτιμούσα η πρώτη μου φορά να είναι με κοπέλα που γουστάρω και εμπιστεύομαι και ξέρω ότι και εκείνης θα είναι η πρώτη της φορά και όχι με κάποια που δεν μου κινεί συναισθηματικά το ενδιαφέρον...:redface: Ελπίζω να διέλυσα την ομίχλη περί ηλικίας και εμπειρίας και να σου έδωσα μία ιδέα για το πώς σκέφτονται οι άντρες σε αυτές περιπτώσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DAIGOG

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αμπελάκια (Λάρισα). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Είναι ανάλογα τον άνθρωπο.. Συνήθως όμως αισθάνεσαι μια κάποια ενόχληση λόγω στενοτητας. Το πιο σημαντικό είναι να έχουν προηγηθεί προκαταρκτικα έτσι ώστε η διυσδειση να είναι πιο ανώδυνη και ο σύντροφος σου να προσέχει όσο γίνεται περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Be_real

Νεοφερμένος

Η Be_real αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Το Σαββατο το βραδυ ειχα την πρωτη μου επαφη (σεξ πρωτη φορα), κατα την διαρκεια της επαφης δεν εβγαλα αιμα οταν γυρισα σπιτι μου ειδα λιγο αιμα, ελαχιστο αλλα το θεωρησα φυσιολογικο, Την Κυριακη δεν εβγαλα καθολου αιμα και γενικα ημουν μια χαρα. Σημερα το πρωι της Δευτερας οταν σηκωθηκα εβγαλα λιγο αιμα παλι; ειναι κατι που πρεπει να με κανει να ανησυχω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannaki_love

Νεοφερμένος

Η Ioannaki_love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας!!!Διάβασα και εγώ τα σχόλιά σας και έχω μερικές απορίες...είμαι 17 σχεδόν και αυτός 24,τα έχουμε και κάποια στιγμή πιστεύω θα μου ζητήσει να προχωρήσουμε,αφού εξ αρχής είχε πει πως δεν είναι άνθρωπος που κάνει πολλή υπομονή για κάποια πράγματα αν και αυτό δεν μου άρεσε πολύ,γιατί κατά τα άλλα είναι πολύ καλό και τρυφερό παιδί και νοιάζεται πολύ.Απλά έχω κάποιες ανασφάλειες σχετικά με το σώμα μου και δεν έχω προχωρήσει ποτέ και φοβάμαι μήπως δεν του αρέσει κάτι,αν και δεν έχω κάτι άσχημο στην εμφάνισή μου,απλά μικρά σημαδάκια από σπυράκια και τέτοια ...Επίσης,έχω άγχος και φοβάμαι,γιατί δεν θα ξέρω τι να κάνω και δεν θέλω να με περάσει για χαζή...και δεν έχω ιδέα πόσο πονάει,γιατί λένε διάφορα...Πείτε καμιά συμβουλή...Ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Πές του ότι δεν ξέρεις και ότι είναι η πρωτη σου φορά. Λογικά τα υπολοιπα θα στα δειξει αυτος.
Tαινιες σεξουαλικου περιεχομενου βλέπεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannaki_love

Νεοφερμένος

Η Ioannaki_love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν έχεις άδικο...θεωρείται λογικό έτσι?Θέλω να πω δεν ξενερώνετε οι άντρες?Αν και το έχει καταλάβει ήδη...ναι καμιά φορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Γεια σας!!!Διάβασα και εγώ τα σχόλιά σας και έχω μερικές απορίες...είμαι 17 σχεδόν και αυτός 24,τα έχουμε και κάποια στιγμή πιστεύω θα μου ζητήσει να προχωρήσουμε,αφού εξ αρχής είχε πει πως δεν είναι άνθρωπος που κάνει πολλή υπομονή για κάποια πράγματα αν και αυτό δεν μου άρεσε πολύ,γιατί κατά τα άλλα είναι πολύ καλό και τρυφερό παιδί και νοιάζεται πολύ.Απλά έχω κάποιες ανασφάλειες σχετικά με το σώμα μου και δεν έχω προχωρήσει ποτέ και φοβάμαι μήπως δεν του αρέσει κάτι,αν και δεν έχω κάτι άσχημο στην εμφάνισή μου,απλά μικρά σημαδάκια από σπυράκια και τέτοια ...Επίσης,έχω άγχος και φοβάμαι,γιατί δεν θα ξέρω τι να κάνω και δεν θέλω να με περάσει για χαζή...και δεν έχω ιδέα πόσο πονάει,γιατί λένε διάφορα...Πείτε καμιά συμβουλή...Ευχαριστώ!!!

Aν δεν νιωθεις ετοιμη παντως, δεν θα πρεπει να νιωθεις υποχρεωμένη να κανεις κατι που δεν θελεις. Και αν δεν μπορει να το σεβαστει αυτο επειδη δεν μπορει να κανει "πολλη υπομονη", τοτε μαλλον θα πρεπει να ξανασκεφτεις αν αυτος ο ανθρωπος αξιζει το χρονο σου. Αν δεν μπορει να το σεβαστεί, τοτε δεν αξιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannaki_love

Νεοφερμένος

Η Ioannaki_love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Έχεις δίκιο...απλά νιώθω πολλά για αυτό το άτομο και εκείνος λογικά το βρίσκει νορμάλ αυτό που έμμεσα ζητάει για αυτό και ρωτάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Έχεις δίκιο...απλά νιώθω πολλά για αυτό το άτομο και εκείνος λογικά το βρίσκει νορμάλ αυτό που έμμεσα ζητάει για αυτό και ρωτάω

Οταν εισαι ετοιμη και μονο . Δεν γινεται με το ζορι για να ικανοποιηθουν οι οποιες ορεξεις του και αν νιωθει πολλα για σενα οφειλει να σε σεβαστει σε αυτο το σημαντικο θεμα .
Και να ξες δεν εισαι <<χαζη>> που δεν γνωρίζεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Aσε που εισαι 17 και αυτος 24. Φαινεται μικρη διαφορα και θα ηταν αν ησουν εσυ πχ 30 και αυτος 37. Τώρα βρισκεστε σε εντελως διαφορετικες φασεις στη ζωη σας... Και ειδικα αν λες οτι σου αφηνει υπονοουμενα οτι και καλα δεν εχει πολλη υπομονη και τα σχετικα, κατι δεν παει καλα... Μην κανεις τιποτα αν δεν νιωθεις ετοιμη. Και αν σε κανει να νιωσει ασχημα γι'αυτο και δεν το σεβαστει, ειναι απαραδεκτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannaki_love

Νεοφερμένος

Η Ioannaki_love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αυτό είπα και εγώ να κάνω και είπα αν είναι να βγω μαζί του και να μιλήσουμε εντελώς ξεκάθαρα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις και άλλα...

Τώρα πρόσφατα μου ζήτησε να τα φτιάξουμε και λέω να έχω σχέση μαζί του και αν δω ότι δεν να διακόψω ή εξ αρχής να μην το συνεχίσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Strain

Νεοφερμένος

Ο Strain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Κοπελίτσα μου, θα με τρελάνεις;; Τι ρωτάς; Μήπως ξενερώσει ότι είσαι παρθένα και φοβάσαι ότι δεν είναι λογικό να είσαι παρθένα στα 17 σου; Δηλαδή πότε έπρεπε να το κάνεις για πρώτη φορά; Στα 14; Έλεος! Και αν πιέζει και δεν έχει πολύ υπομονή πολύ φοβάμαι ότι σε θέλει μόνο για αυτό, αλλιώς αν είσαι σημαντική για αυτόν θα περιμένει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Aσε που εισαι 17 και αυτος 24. Φαινεται μικρη διαφορα και θα ηταν αν ησουν εσυ πχ 30 και αυτος 37. Τώρα βρισκεστε σε εντελως διαφορετικες φασεις στη ζωη σας...

Δε θα το έλεγα ότι βρίσκονται σε τελείως διαφορετικές φάσεις. Ειδικά εφόσον μένουν στην ίδια πόλη, τι διαφορά έχει αν κάποιος είναι φοιτητής και ο άλλος όχι; Η κοπέλα αργά ή γρήγορα θα θελήσει και η ίδια να προχωρήσει, το θέμα είναι αν ο άλλος τη σέβεται και της δίνει το χρόνο της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannaki_love

Νεοφερμένος

Η Ioannaki_love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κοπελίτσα μου, θα με τρελάνεις;; Τι ρωτάς; Μήπως ξενερώσει ότι είσαι παρθένα και φοβάσαι ότι δεν είναι λογικό να είσαι παρθένα στα 17 σου; Δηλαδή πότε έπρεπε να το κάνεις για πρώτη φορά; Στα 14; Έλεος! Και αν πιέζει και δεν έχει πολύ υπομονή πολύ φοβάμαι ότι σε θέλει μόνο για αυτό, αλλιώς αν είσαι σημαντική για αυτόν θα περιμένει.
Κοίτα έχεις λογική και με το παραπάνω,απλά όλες έχουν προχωρήσει από μικρότερη ηλικία για αυτό το έθεσα έτσι...άλλωστε παίζει να το έχει καταλάβει και να σου πω από μόνος του είπε ότι είμαι μικρούλα,απλά όταν του είπα ότι νιώθω πράγματα για αυτόν για να ξεκαθαρίσει η κατάσταση γιατί με είχε κουράσει ξες τη μια να στέλνει την άλλη όχι κλπ. εκεί είπε ότι το έχει καταλάβει ότι τον θέλω απλά δεν έχει πολλή υπομονή σε κάποια θέματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Δε θα το έλεγα ότι βρίσκονται σε τελείως διαφορετικές φάσεις. Ειδικά εφόσον μένουν στην ίδια πόλη, τι διαφορά έχει αν κάποιος είναι φοιτητής και ο άλλος όχι; Η κοπέλα αργά ή γρήγορα θα θελήσει και η ίδια να προχωρήσει, το θέμα είναι αν ο άλλος τη σέβεται και της δίνει το χρόνο της.

Αν ο άλλος είναι 25 χρονων φοιτητής ή αν δουλεύει, πόσα κοινά μπορεί να έχει με μια κοπέλα 17 χρονών που καλά καλά δεν έχει τελειώσει ακόμα το σχολείο; Ξέρεις πως πάνε αυτά, τα μικρά κορίτσια γοητεύονται που τους έδωσε σημασία κάποιος μεγαλύτερος και κάπως έτσι εννοείται πως θέλουν να κάνουν σχέση μαζί του, αλλά φυσικά ο άλλος συνήθως τις εκμεταλλεύεται, καλή ώρα. Τουλάχιστον από περιστατικά που έχω ακούσει γύρω μου. Τέλος πάντων, το θέμα είναι αυτό, να δείξει κατανόηση και να της δώσει το χρόνο που χρειάζεται. Αν αρχίσει τα "δεν έχω υπομονή" και "αν δεν θες να προχωρήσουμε, τότε δεν με αγαπάς πραγματικά", τότε όντως κάτι δεν πάει καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Το κορίτσι το είπε ξεκάθαρα.. Θέλει να κάνουν σχέση αλλα ατός δεν κάνει γιατί δεν θα είχε την υπομονή να περιμένει τη κοπέλα να νιώσει ψυχολογικά και σωματικά έτοιμη.. Δεν πρέπει να κάνεις κάτι με κάποιον για να τον κρατήσεις.. Θα βρεις σίγουρα ωραιότερο και καλύτερο τρόπο να το κάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strain

Νεοφερμένος

Ο Strain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Κοίτα έχεις λογική και με το παραπάνω,απλά όλες έχουν προχωρήσει από μικρότερη ηλικία για αυτό το έθεσα έτσι...άλλωστε παίζει να το έχει καταλάβει και να σου πω από μόνος του είπε ότι είμαι μικρούλα,απλά όταν του είπα ότι νιώθω πράγματα για αυτόν για να ξεκαθαρίσει η κατάσταση γιατί με είχε κουράσει ξες τη μια να στέλνει την άλλη όχι κλπ. εκεί είπε ότι το έχει καταλάβει ότι τον θέλω απλά δεν έχει πολλή υπομονή σε κάποια θέματα...

Μην κοιτάς τι κάνουν οι άλλες, αν θες να είσαι μέρος της μάζας δικό σου πρόβλημα. Να είσαι ο εαυτός σου. Επίσης, λες μια στέλνει την άλλη όχι. Εσύ στέλνεις (πρώτη) ή περιμένεις συνέχεια από αυτόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top