Τι μπορώ να φτιάξω με Μερέντα;

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Ζητώ βοήθεια!!!

Ξαφνικά βρέθηκα με 2 βαζάκια merenda και δεν έχω ιδέα τι να τα κάνω :P (Ναι, δώρο ήταν με κάτι άλλο που πήρα) Καμία ιδέα για κάποιο γλυκό ή κάτι τέλοσπάντων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καθεσαι σε σταση απολυτης παραιτησης. Παιρνεις ενα κουταλι (της σουπας αν ειναι δυνατον). Ανοιγεις το βαζακι, και ξεκινας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παίρνεις μία δωδεκάδα κρουασάν σκέτα, τα ανοίγεις στη μέση, βάζεις μία γενναία στρώση μερέντα, τα κλείνεις και τα τρώς :D

Δεν ευθυνόμαστε για τις όποιες συνέπειες...

πς. δουλεύει και με τσουρέκι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορείς αν βαριέσαι να τα αλείψεις και σε ψωμί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κι αν είναι να μιλήσουμε για σοβαρές θερμίδες ....
πιάνεις ένα ταψάκι ή ένα πυρέξ (καλύτερα πυρέξ)
Στρώνεις μια στρώση από μπισκότα πτι μπερ ή μιράντα
Βάζεις μια στρώση μερέντας
Βάζεις άλλη μια στρώση μπισκότα
Φτιάχνεις μια κρέμα γιώτης (κατά προτίμηση άσπρη μην λιγώσεις απ την πολύ σοκολάτα)
Τη ρίχνεις από πάνω
Βάζεις και λίγη κουβερτούρα τριμμένη (κατά τη Βίκυ μυρμηγκάκια :lol: δε θα το ξεχάσω ποτέ αυτό :lol:) το βάζεις στο ψυγείο και σε μισή ώρα το τσακάς μονάχη σου κοιτώντας με δολοφονικό βλέμμα όποιον τολμήσει και πλησιάσει με πρόθεση να φάει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σου χω κι άλλο!
πηγαίνοντας στη κουζίνα για νερό είδα τις μπανάνες και θυμήθηκα...
κρεπούλες με γέμιση σοκολάτα μπανάνα και τριμμένους ξηρούς καρπούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αναστασία θα σταματήσεις;
Για όνομα..

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μμμμμ... βασικά εγώ κάνω το άλλο
στο σουπερ μάρκετ υπάρχει μία συσκευασία με βάφλες πολύ γιάμι
τους βάζω από πάνω μερέντα και τις τρώω έτσι :redface:

και μετά αναρωτιέμαι γιατί δεν χάνω αυτά τα χαζοκιλά :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Οκ, εγώ δεν ξαναμπάινω σε αυτό το θέμα. :pfff:
Είσαστε αδίστακτοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ βρήκλα αυτήν κι αυτήν ενδιαφέρουσες... ;)

Αλλά της Κορπς ήταν η πιο κυριλέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες :D

Δεύτερον, καλή μου κορπς με τίποτα δεν μπορώ να το κάνω αυτό γιατί με ανακατεύει η μερέντα αν τη φάω έτσι, γι αυτό ζήτησα κάποια συνταγή. Κ γενικά δεν μπορώ να τη φάω σε ψωμί ή σκέτη γιατί μου πέφτει κάπως βαριά (Ενώ σε γλυκό μαζί με άλλα 10 υλικά μου είναι εντάξει :P)

Αναστασία πολύ καλή η πρότασή σου!!! Κ δε χρειάζεται και περίεργα υλικά. Χμ...Θα το δοκιμάσω πολύ πολύ σύντομα νομίζω :D

Γιδάκι αυτό με τα maltiesers (το σκότωσα ε; :redface:) πολύ μου άρεσε!!! Αλλά φοβάμαι να το δοκιμάσω γιατί σιγά μην το πετύχω (κ αν το πετύχω και μου αρέσει την πάτησα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
κι αν είναι να μιλήσουμε για σοβαρές θερμίδες ....
πιάνεις ένα ταψάκι ή ένα πυρέξ (καλύτερα πυρέξ)
Στρώνεις μια στρώση από μπισκότα πτι μπερ ή μιράντα
Βάζεις μια στρώση μερέντας
Βάζεις άλλη μια στρώση μπισκότα
Φτιάχνεις μια κρέμα γιώτης (κατά προτίμηση άσπρη μην λιγώσεις απ την πολύ σοκολάτα)
Τη ρίχνεις από πάνω
Βάζεις και λίγη κουβερτούρα τριμμένη (κατά τη Βίκυ μυρμηγκάκια :lol: δε θα το ξεχάσω ποτέ αυτό :lol:) το βάζεις στο ψυγείο και σε μισή ώρα το τσακάς μονάχη σου κοιτώντας με δολοφονικό βλέμμα όποιον τολμήσει και πλησιάσει με πρόθεση να φάει :P

:O:O:O
3458793530867 θερμιδες η μπουκια and still counting. Καταπληκτικο φαινεται, θα το δοκιμασω.

Τι να σου πω βρε fielda, ποτε δεν ειχα τετοιες ευαισθησιες.. Νερο να υπαρχει κοντα, κι ολα ξεπερνιουνται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ζητώ βοήθεια!!!

Ξαφνικά βρέθηκα με 2 βαζάκια merenda και δεν έχω ιδέα τι να τα κάνω :P (Ναι, δώρο ήταν με κάτι άλλο που πήρα) Καμία ιδέα για κάποιο γλυκό ή κάτι τέλοσπάντων;

όσο κι αν συμμερίζομαι την αισιοδοξία της υπογραφής σου (''Όλα θα πάνε καλά, πρέπει να πάνε καλά...''), θα πρότεινα να μην φτιάξεις τίποτε μ' αυτές, 9μιση χρόνια μετά το ρίσκο παραείναι μεγάλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,236 μηνύματα.
Άσχετο, ξέρατε οτι υπάρχει βιολογική πραλίνα;
Έλεος ρε φίλε, τί άλλο θα κάνουν για να βγάλουν λεφτά; :dash1:
Ναι, είχε πάρει κάτι παρόμοιο η μαμά μου για όταν είναι περίοδος νηστείας. Καλούτσικη ήταν, αλλά η κανονική μερέντα είναι άλλο επίπεδο φυσικά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Θα πάτε στο 7ο πάτωμα της Κόλασης με τα γουρούνια όσοι τρωτε βιολογικές μερεντες με στέβιες και δεν ξερω κι εγω τι ασούμε.

Μόνο μερέντα. Το μεγάλο.

Που το χα πάρει πριν 5-6 χρονια σε μια παρορμητική αγορά και έκανε serparation το υγρο απο το στερεό και μετα το κλαιγα ενα μηνα θρηνο.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Πόσες χιλιάδες θερμίδες έχει ξέρουμε?😛
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 9,970 μηνύματα.
Για προχωρημένους: Η Μερέντα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως αξεσουάρ στο σεξ.

1706556006837.png
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 1,533 μηνύματα.
Μερέντα σε κρέπα, σε γλυκό τοστ, σε κέικ

Γενικά η Μερέντα μας έχει σώσει όλους μια φορά σε σκληρή υπογλυκαιμία :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Για προχωρημένους: Η Μερέντα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως αξεσουάρ στο σεξ.


Α δυνατό αυτό! Η καλυτερη χρήση της μερέντας. Γλείφεις με μεγαλυτερη όρεξη αν την έχεις αλείψει σε κορμάκι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μερέντα σε κρέπα, σε γλυκό τοστ, σε κέικ

Γενικά η Μερέντα μας έχει σώσει όλους μια φορά σε σκληρή υπογλυκαιμία :P

Σε βυζια... 😄
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top