Η τηλεόραση, μέσα από τους νέους....

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
κατά πόσο μπορεί να επηρρεάσει η τηλεόραση την καθημερινότητα...; και κατά πόσο η τηλεόραση, είναι μέσο προσφοράς στον άνθρωπο...; μήπως και αυτή εξυπηρετεί, μία λάθος τακτική μας...; ειδικά στα μεσημεριανά, βλέπουμε πόσο σημαντικά ζητήματα μας απασχολούν σαν λαός..., τί έφαγε η Ελένη τις στενάχωρες μέρες του χωρισμού της, κονταρομαχίες διασήμων μοντέλων και γενικά, ότι αργόσχολο μπορείς να φανταστείς..., δεν υπάρχει ούτε μία εκπομπή, που να ασχολείται με τα προβλήματα των νέων, και γενικά νεανικές εκπομπές, οι οποίες μπορούν να βοηθήσουν και να προετοιμάσουν τους νέους για το πραγματικό πρόσωπο της ζωής..., το κράτος δε φρόντισε, ούτε σε αυτόν τον τομέα, να στηρίξει τους νέους ανθρώπους, προσφέροντας τα απαραίτητα εφόδια, για να μπορέσουν να προσφέρουν και αυτοί αργότερα....
θα μπορούσε να υπήρχε ένα κανάλι το οποίο να ασχολείται μόνο με τους νέους..., να έχει την δυνατότητα να τους προσφέρει, ότι μπορεί να προσφέρει και ένας γονιός στο παιδί του..., γνώσεις, πρόληψη, δύναμη και όνειρα για το μέλλον....
εσείς τί λέτε γι' αυτό...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αν και στην Αμερική δε συνέβη ακριβώς αυτό υπήρχε εκπαιδευτική τηλεόραση και απέτυχε παταγωδώς. Σκέψου γιατί...
Δεν ξέρω υπό ποια μορφή θα μπορούσε να συμβεί αυτό που λες. Για μένα τα βιβλία και ειδικά τα εφηβικά μυθιστορήματα μπορούν να περάσουν πολλά μηνύματα και συμβουλές στους νέους, αλλά όλο και λιγότεροι διαβάζουν, οπότε άτοπο το επιχείρημα. Πραγματικά όμως μπορείς να πειστείς από ένα ντοκιμαντέρ για τις αποφάσεις που θα πάρεις στη ζωή σου; Λίγο πολύ όλοι από τα λάθη μας μαθαίνουμε. Δεν ξέρω αν και εγώ η ίδια θα ήμουν δεκτική σε τέτοιου είδους κίνηση γιατί μου φαίνεται προς το παρόν πολύ ομιχλώδης η ιδέα σου. Μπορείς να την αναλύσεις λίγο πιο πρακτικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
προφανώς εσύ είσαι ικανοποιημένη από την εικόνα της τηλεόρασης..., εγώ απλά λέω, οτί θα μπορούσε να προσφέρει περισσότερα στους νέους..., τί θα ήθελες να σου αναλύσω περισσότερο...; εγώ δεν είμαι ικανοποιημένος από αυτήν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Βασικά δε βλέπω τηλεόραση ;) Απλά αυτό που σε ρωτάω είναι θα ήθελες κανάλια αφιερωμένα σε νέους; Ή κάθε ιδιωτικό κανάλι που παίζει τώρα αυτές τις σαχλαμάρες να έχει εκπομπές, ντοκιμαντέρς, ειδήσεις για νέους κι εγώ δεν ξέρω τι. Πάντως ο τηλεοπτικός χρόνος ισοδυναμεί με χρήμα, ακόμη κι αν θεωρήσουμε πως οι καναλάρχες έχουν τις αγνές προθέσεις που περιγράφεις, πιστεύεις ότι τα νέα παιδιά θα ασχοληθούν με αυτήν τη διαφορετική τηλεόραση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyripos_xalkida

Νεοφερμένος

Ο eyripos_xalkida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
θα μπορούσε να υπήρχε ένα κανάλι το οποίο να ασχολείται μόνο με τους νέους..., να έχει την δυνατότητα να τους προσφέρει, ότι μπορεί να προσφέρει και ένας γονιός στο παιδί του..., γνώσεις, πρόληψη, δύναμη και όνειρα για το μέλλον....
εσείς τί λέτε γι' αυτό...;
Ίσως η σκέψη σου να έχει περιορισμένη εφαρμογή σε κάποιο από τα κρατικά ψηφιακά κανάλια. Βέβαια δεν υπάρχει κάποια εγγύηση για την ορθή επιλογή παρακολούθησης του συγκεκριμένου καναλιού, ίσως μόνο αν είναι το μοναδικό στο οποίο έχεις πρόσβαση.

Πάντως το καλύτερο σενάριο που μπορώ να σκεφτώ για το μέλλον είναι μια καθημερινότητα χωρίς τηλεόραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top