Lomography (λομογραφία)

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
και όμως έχω μπει - όλα τα ποστ διάβασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Η λομο δε συγκρινεται με το βιντεο. Βασικα ουτε καν με τη φωτογραφια συναγωνιζεται. Ειναι καθαρη διασκεδαση, δεν ειναι οι φωτογραφιες που θα δειχνεις το αξιοθεατο που πηγες, η την καλλιτεχνικη ποζα που πηρες. Ειναι η χαζη φωτογραφια που θα εβαζες στο φωτοσοπ και θα της αλλαζες τα φωτα -κυριολεκτικα- και τα χρωματα και ολα, μεχρι να βγαλει ενα ωραιο αποτελεσμα - μονο που το βγαζει χωρις επεξεργασια, κι εχει πιο πολυ ενδιαφερον να παλευεις να το πετυχεις χωρις να εχεις ιδεα τι θα βγει. Δεν ξερω αν γινομαι κατανοητη ή γραφικη, αν εχετε ορεξη ή καναν φιλο με τετοια μηχανη βγειτε μια βολτα για να βγαλετε φωτογραφιες και θα το καταλαβετε, εχει πλακα.

Δες φωτογραφιες που τραβηχτηκαν με λομομηχανες:











εδω περισσοτερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariekl

Νεοφερμένος

Ο mariekl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου όταν υποστηρίζεις πως η λομογραφία δεν έχει σχέση με το βίντεο... Όπως όλες οι μορφές έκφρασης της τέχνης έτσι και η λομογραφία είναι μοναδική κ έχει το δικό τη ς τρόπο να μαγεύει .. :)
Υ.Γ Απίστευτες οι φωτογραφίες σου από λομο.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Mariekl μακαρι να ταν δικες μου, απο τη gallery του lomography.com ειναι :)
Οι δικες μου μοιαζουν με κουνημενο χρωμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Χτες αγόρασα την πρώτη μου lomo, την Diana F+ Black Jack! Έχω ενθουσιαστεί, γιατί επιτέλους μπορώ να τραβάω 6x6! Θα επανέλθω μόλις εμφανιστεί το πρώτο φιλμ... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.


Lomography turns on the time Machine
Old & New/ Past & Future / Sepia & Colors
Lomographers lets turn on the time machine!


H Ελληνική Λομογραφική Κοινότητα διοργανώνει την ομαδική έκθεση φωτογραφίας

«Lomography turns on the time machine

Η έκθεση θα φιλοξενηθεί από τον χώρο τέχνης και δράσης “ Βρυσάκι» (Βρυσακιου 17, Πλάκα) και θα διαρκέσει από τις 1 έως τις 5 Ιουνίου 2011..



Τα εγκαίνια θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 1η Ιουνίου 2011, στις 20.00’.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Όλες κινούντε σε ωραίο ασθητικά αποτέλεσμα αλλά ξεχωρίζω την 1... κι ίσως χάνω κάποιο δρόμενο στις άλλες λόγο μεγέθους.

Παίζεις πολύ στο φίλμ ε; Εμφανίζεις εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ αγαπητέ. :)

Αυτές είναι από έγχρωμο 120αρι φίλμ, οπότε δύσκολο να τις έχω εμφανίσει εγώ. Πέρα από την lomography, μου αρέσει πολύ η αναλογική και μέχρι πρότινος εμφάνιζα στο σπίτι κάποια α/μ φιλμ.

View attachment 38866
View attachment 38867
View attachment 38868

Μερικές άκυρες από την Diana. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Δύσκολα επειδή είναι έγχρωμο; Γτ σε α/μ το 120άρι εμφανίζεται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο των 35
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ναι λόγω χρώματος. Δεν γνωρίζω την διαδικασία εμφάνισης 120αρι φίλμ! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
μήπως μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω και πόσο κάνει;;...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
μήπως μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω και πόσο κάνει;;...:hmm:

Στο κέντρο, στην πλατεία Κάνιγγος είναι το μαγαζί του Σκιαδόπουλου, όπου είναι ο αντιπρόσωπος της Lomography στην Ελλάδα.

Οι τιμές είναι ανάλογα ποια μηχανή θέλεις να πάρεις.

Σου προτείνω να πας μία βόλτα και θα σου τα εξηγήσουν όλα όσα θέλεις να μάθεις, είναι πολύ εξυπηρετικοί!

Πριν από αυτό όμως μπορείς να δεις τα προιόντα εδώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Στο κέντρο, στην πλατεία Κάνιγγος είναι το μαγαζί του Σκιαδόπουλου, όπου είναι ο αντιπρόσωπος της Lomography στην Ελλάδα.

Οι τιμές είναι ανάλογα ποια μηχανή θέλεις να πάρεις.

Σου προτείνω να πας μία βόλτα και θα σου τα εξηγήσουν όλα όσα θέλεις να μάθεις, είναι πολύ εξυπηρετικοί!

Πριν από αυτό όμως μπορείς να δεις τα προιόντα εδώ!



Ευχαριστώ πολύ!Θα το κοιτάξω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top