Αντιδράσεις στη θέαση ομοερωτικού υλικού

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ναι οχι πετρο δενε ωραια σορρυ.

Δεν θα πω οτι συμπαθω τους ομοφυλοφιλους, ουτε οτι τους σεβομαι ουτε οτιδηποτε για ενα πολυ απλο, η σεξουαλικη προτιμηση ενος ανθρωπου δεν δυναται να τον χαρακτιριζει σαν προσωπικοτητα. Το αν σου αρεσουν οι αντρες, οι γυναικες, οι καναπεδες η τα ψαρια της αβυσου ειναι δικο σου θεμα, μαλακας, συμπαθης η οτιδηποτε αλλο εισαι λογο χαρακτηρα, προσωπικοτητα και ιδιοσυγκρασιας.

Ξερω gay συμπαθητικους ξερω και μαλακες, ξερω straight συμπαθητικους ξερω και μαλακες κτλ κτλ


Ναι αλλά το σκεπτικό του Πέτρου είναι άλλο νομίζω.Πρόσεχε τι λέει , οτι αν και είναι γκέι ξέρει να εκτιμά τα συναισθήματα που γεννιούνται μεταξύ 2 ανθρώπων αντίθετου φύλου, διότι έχει μεγαλώσει σε ενα ετεροφυλόφιλο περιβάλλον (άρα το ''κοινωνικά αποδέκτο'' του έχει γίνει learned-όπως και σε όλους μας).

Νομίζω λέει κάτι σημαντικό, πως η τριβή μας με κάτι το κάνει αυτόματα πιο γνώριμο,λιγότερο ξένο και εν τέλη πιο αποδεκτό.Πιστεύω (και ας με διορθώσει ο Πέτρος) πως αυτό ήθελε να περάσει μέσω της φώτο που έβαλε και μέσω αυτών που λέει.Με λίγα λόγια η προώθηση της ομοφυλόφιλης συντροφικότητας ως κάτι που συμβαίνει γύρω μας ,υπάρχει και καιρός να το συνηθίσουμε πιο πολύ.Αυτό κράτησα από το όλο ποστ του που μου φάνηκε έξυπνο.

Μάλιστα η φώτο του με έκανε να σκεφτώ αν μπορούσαμε να κάνουμε ένα ανάλογο ''πειραματάκι'' με τους άντρες του φόρουμ σε συνάρτηση με αυτό που λέω εδώ στο ενδιαφέρον θέμα του Παναγιώτη.Απλά μένει να σκεφτώ πως θα το κάνω, ίσως και σε συνάρτηση δήλωσης της σεξουαλικότητας τους εδώ. Θα δώ πως θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Μάλιστα η φώτο του με έκανε να σκεφτώ αν μπορούσαμε να κάνουμε ένα ανάλογο ''πειραματάκι'' με τους άντρες του φόρουμ σε συνάρτηση με αυτό που λέω εδώ στο ενδιαφέρον θέμα του Παναγιώτη.

Εγώ πάντως θα είμαι ειλικρινής. Με το που βλέπω να χαριεντίζονται άνδρες μεταξύ τους, σιχαίνομαι. Το video της Μαρίνας π.χ. μου προκάλεσε εκνευρισμό αντί για συγκίνηση που υποτίθεται ότι φιλοδοξούσε να προκαλέσει. Το ίδιο σίχαμα μου βγάζει και μια ομοφυλοφιλική τσόντα. Έχω τεστάρει αρκετές φορές τον εαυτό μου σε τέτοιο θέαμα και δεν άντεξα πάνω από λίγα λεπτά. Νομίζω ότι είναι καθαρά εγκεφαλικό θέμα η αποστροφή που μου προκαλείται. Σε νορμάλ κατάσταση δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να μιλάω μαζί τους, αλλά όταν τους πιάνουν τα ξανάματα, μου έρχεται να ξεράσω. :sick:

Όταν όμως ντύνονται γυναικεία εκεί αλλάζει, έχει πλάκα! :P Τουλάχιστον ξέρεις ότι πρόκειται για ένα τρίτο φύλο, μερικές trans είναι πολύ γοητευτικές και έχουν διεισδύσει στη θηλυκότητα πολύ περισσότερο ακόμα και από αληθινές γυναίκες. Δεν θα τις κυνηγούσα βέβαια αλλά αν είναι καλοφτιαγμένες ίσως να με γοήτευαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Νομίζω λέει κάτι σημαντικό, πως η τριβή μας με κάτι το κάνει αυτόματα πιο γνώριμο,λιγότερο ξένο και εν τέλη πιο αποδεκτό.Πιστεύω (και ας με διορθώσει ο Πέτρος) πως αυτό ήθελε να περάσει μέσω της φώτο που έβαλε και μέσω αυτών που λέει.Με λίγα λόγια η προώθηση της ομοφυλόφιλης συντροφικότητας ως κάτι που συμβαίνει γύρω μας ,υπάρχει και καιρός να το συνηθίσουμε πιο πολύ.Αυτό κράτησα από το όλο ποστ του που μου φάνηκε έξυπνο.

Καμια διαφωνια, εγω σχολιαζω 2 πραγματα κατα βαση ασχετα με το ποστ του πετρου (τον οποιο αντιπαθω οσο ολους τους υπολοιπους εδω μεσα φυσικα - σορρυ πετρο ειμαι μισανθρωπος). Οτι ΑΣΧΕΤΑ απο την αισθητικη βαρυτητα μιας φωτογραφιας το που βρισκει αγαπη και τρυφεροτητα ενας ανθρωπος δεν θα πρεπει να εχει σχεση ουτε με τα συναισθηματα καθεαυτα ουτε με την ποιοτητα του σαν ανθρωπος.

Εν ολιγις, η πληρης απελευθερωση οποιασδηποτε καταπιεσμενης μειωνοτητας δεν ειναι η αποδοχη του χαρακτηριστικου απο ολους τους αλλους αλλα η "αδιαφορια" αυτου. Η διακριση δεν ειναι απαραιτητο να ειναι μονο κακη. Οπως δεν κρινεις ουτε στο ελαχιστο εναν ανθρωπο απο το χρωμα των ματιων του, το ιδιο και απο τις σεξουαλικες προτιμισεις.

Προσωπικα αν ημουν gay θα με ενοχλουσε και το να με θεωρουν μιασμα αλλα και να το μου λενε "αχ τι καλα, εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τους gay".

Μωρε τι μας λες, οποια μεγαλοψυχια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τα αποτέλεσματα θα ήταν διαφορετικά αν είχαμε βίντεο από ομοφυλόφικες γυναίκες. :) :) :)
Επίσης πιστεύω ότι το μεγαλύτερο μέρος αυτών που ψηφίζουν δεν είναι ειλικρινείς με την ψήφο τους.

Eπίσης σίγουρα η ψηφοφορία επηρεάζεται από το φύλο των πρωταγωνιστών του video.


Είναι διαφορετική η αντίδραση όταν βλέπουν μια φωτογραφία ένα βίντεο 2 άγνωστων ανθρώπων και διαφορετικό αν βλέπουν πιο γνωστά πρόσωπα να κάνουν τον ίδιο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Τα αποτέλεσματα θα ήταν διαφορετικά αν είχαμε βίντεο από ομοφυλόφικες γυναίκες. :) :) :)

Άλλο πάλι και τούτο. :confused: Απ' την μια λέμε ότι είμαστε στρέιτ, απ' την άλλη μας αρέσει να παίρνουμε μάτι κορίτσια να χαϊδεύονται μεταξύ τους. Μου ακούγεται εντελώς παθητικό. Σαν τα μικρά παιδιά που τους αρέσει να κοιτάνε απ' την κλειδαρότρυπα αλλά όταν είναι να συμμετέχουν κοκκινίζουν και παίρνουν δρόμο.

Θα πήδαγες ποτέ μια λεσβία; Εγώ με τίποτα....γι' αυτό με αφήνουν απλά αδιάφορο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Θα πήδαγες ποτέ μια λεσβία; Εγώ με τίποτα....γι' αυτό με αφήνουν απλά αδιάφορο.

αντρας που δεν θα πηδαγε ποτε αυτο:



= πιο γκει απο τους καουμποιζ στο brokeback mountain. :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
αντρας που δεν θα πηδαγε ποτε αυτο:



= πιο γκει απο τους καουμποιζ στο brokeback mountain. :D:D

αυτό δεν είναι λεσβίες αγόρι μου, πάρε δες καμιά τσόντα να μορφωθείς! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
αυτό δεν είναι λεσβίες αγόρι μου, πάρε δες καμιά τσόντα να μορφωθείς! :P

Γιατί, πιστεύεις ότι στις τσόντες είναι όντως λεσβίες? Απλά πληρώνονται καλά και είναι πιό εύκολο να χαζοπαίξουν με ένα κοριτσάκι και διάφορα βοηθήματα, από το να έχουν έναν ιδρωμένο μαντράχαλο να χτυπιέται από πάνω τους. Και προφανώς αρέσουν περισσότερο στους άντρες θεατές επειδή δεν φαίνεται ο ποπός ή το πιπί κάποιου άντρα αλλά μόνο γυμνά κοριτσάκια.
Επίσης θεωρώ ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά στους πραγματικά gay που συνειδητά αποζητούν μια πραγματική σχέση με άτομο του ίδιου φύλου, από πολλά νέα παιδιά που το κάνουν σαν πειραματισμό ή για να προκαλέσουν. Η το χειρότερο, για οικονομικό όφελος. Ξέρω περίπτωση παιδιού που "τα έχει" με κάποιον 40 χρόνια μεγαλύτερο μόνο και μόνο για να τη σπάσει στους γονείς του και να κάνει διακοπές στο εξοχικό του γκόμενου. Ο gay κόσμος είναι σχεδόν το ίδιο σύνθετος με τον straight και οι συμπεριφορές δεν μπορούν πάντα να ερμηνευτούν με μια απλή παρατήρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Γιατί, πιστεύεις ότι στις τσόντες είναι όντως λεσβίες?

Οι περισσότερες είναι απλά έκφυλες σταρ του πορνό που ουσιαστικά κάνουν ότι τους ζητήσεις αν πληρωθούν καλά. Από συνεντεύξεις που έχει τύχει να διαβάσω, είναι αμφί, λίγο απ' όλα δηλαδή.

Υπάρχουν και πιο εξειδικευμένα σάιτ που δείχνουν real ομοφυλοφιλικές καταστάσεις. Κάνουν διάφορα εκεί μπαλαμουτιάσματα, πέφτει και λίγο ρομάνς στόρυ για να δέσει το γλυκό, προχωράνε και σε πιο kinky εργαλεία που τα χώνει η μία στην άλλη. Ένα ξενέρωτο πράγμα είναι. Όση εμφάνιση κι αν έχουν, η ερωτική τους συμπεριφορά τις περισσότερες φορές με απωθεί και ποτέ δεν με φτιάχνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Οι περισσότερες είναι απλά έκφυλες σταρ του πορνό που ουσιαστικά κάνουν ότι τους ζητήσεις αν πληρωθούν καλά. Από συνεντεύξεις που έχει τύχει να διαβάσω, είναι αμφί, λίγο απ' όλα δηλαδή.

Υπάρχουν και πιο εξειδικευμένα σάιτ που δείχνουν real ομοφυλοφιλικές καταστάσεις. Κάνουν διάφορα εκεί μπαλαμουτιάσματα, πέφτει και λίγο ρομάνς στόρυ για να δέσει το γλυκό, προχωράνε και σε πιο kinky εργαλεία που τα χώνει η μία στην άλλη. Ένα ξενέρωτο πράγμα είναι. Όση εμφάνιση κι αν έχουν, η ερωτική τους συμπεριφορά τις περισσότερες φορές με απωθεί και ποτέ δεν με φτιάχνει.

Καλά βρε Νίκο, τι περιμένεις να πουν οι κοπέλες στις συνεντεύξεις? Οτι έχουν σιχαθεί το σεξ, το πιπί τους έχει μουδιάσει και αφού σνιφάρουν και λίγο πάνε στο πλατώ και κάνουν ο,τι ζητηθεί? Θα πουν ότι είναι bi για να δώσουν αυθεντικότητα σε αυτό που κάνουν, θα πουν ότι τους αρέσει η τέχνη και γενικά θα το παίξουν ότι είναι πολλά παραπάνω από μια πορνοσταρ.
Το "real" δεν ξέρω που το είδες. Οι κοπέλες είναι εξειδικευμένες ηθοποιοί πηδήματος. Η δουλειά τους είναι να σε πείσουν ότι αυτό που κάνουν τους αρέσει, και πίστεψέ με, αν τους άρεσε πραγματικά δεν θα το έκαναν μπροστά στην κάμερα για λεφτά αλλά σπίτι τους. Κι εσύ δεν θα τις έβλεπες ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Σιγουρα για τα λεφτα το κανουν...κανεις δεν το αρνηθηκε αυτο... Ηθοποιοι ρεαλιστικου κινηματογραφου ειναι...Τι περιμενατε??
Οπως επισης υπαρχουν και αντρες που τα κανουν αυτο ."gay for pay" πρεπει να λεγονται...

Αυτο που εξιταρει τους αντρες και τους αρεσει το λεσβιακο ειναι οτι απλως θελουν να χωθουν αναμεσα τους...Ασχετα που δεν θα το καταφερουν ποτε(εαν ειναι μονο λεσβιες)...Αν ειναι bi αλλαζει το θεμα...Τουλαχιστον εγω αυτο πιστευω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Προσωπικα αν ημουν gay θα με ενοχλουσε και το να με θεωρουν μιασμα αλλα και να το μου λενε "αχ τι καλα, εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τους gay".

Εδώ διαφώνω ,θεωρώ ότι είναι επιτακτικό μάλιστα μέσω της προώθησης της φυσιολογικότητας της ομοφυλόφιλης συντροφικότητας ο γενικός πληθυσμός να εξοικοιώνεται με τον ομοερωτισμό ως υπαρκτό γεγονός και πρακτική στην κοινωνία. Διότι πολύ πιο δύσκολα θα φτάσεις στο άκρο που περιγράφεις δλδ του να σε θεωρούν μίασμα έαν είσαι γκέι όταν πχ η θέαση ενός ομοφυλόφιλου ζευγαριού στο δρόμο και γενικά στην κοινωνία πέφτει στο ''κοινωνικά αποδεκτό'' . Αλλά μετά φυσικά ξεφεύγουμε και πάμε σε θέματα LGBT δικαιωμάτων και πολιτικής πάνω σε αυτά.

Σε ότι αφορά τώρα την θέαση ομοερωτικού υλικού γενικά αλλά και ειδικότερα σε ότι αφορά εμάς τους άντρες η θέαση λεσβιακού υλικού.....Ας μην κρυβόμαστε,νομίζω μια καλή μεριδά από ετεροφυλόφιλους άντρες αντιδρά πολύ ''σεξουαλικά'' στη θέαση λεσβιακού πορνό πχ. ενώ το ίδιο δε νομίζω να αφορά τις ετεροφυλόφιλες γυναίκες στη θέαση γκέι πορνό , εξού και έκανα το ''πειραματάκι'' στο θέμα εδώ και μάλλον φαίνεται πως θα δικαιωθώ στο ότι πολλές ετεροφυλόφιλες γυναίκες αντιδρούν πιο θετικά στη θέαση των subtle εκφράσεων της αντρικής ομοφυλοφιλίας έστω και αν αυτή εκφράζεται με θετική γνωμή απλά.

Πάντως γενικά πιστεύω ότι το πως αντιδράμε στη θέαση ομοερωτικού υλικού σχετίζεται με πολλά θεματάκια. Αρχικά με το περιεχόμενο αυτού που βλέπουμε, την τριβή μας με ανοιχτά ομοφυλόφιλα άτομα, τις πεποιθήσεις μας , τον κονφορμισμό μας,την προσωπικότητα μας και σίγουρα τη σχέση μας με την ομοφοβία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό αλλά κάπου κάποτε στο ιντερνετ είχα διαβάσει ότι οι αντρες στους οποιους αρεσει να βλεπουν τσοντες με λεσβιες είναι κατα βαθος σεξιστες...Αν και πολλοι αντρες προτιμουν να βλεπουν 2 γυναικες να χαιδευονται απο το να βλεπουν να χαιδευονται ενας αντρας και μια γυναικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό αλλά κάπου κάποτε στο ιντερνετ είχα διαβάσει ότι οι αντρες στους οποιους αρεσει να βλεπουν τσοντες με λεσβιες είναι κατα βαθος σεξιστες...Αν και πολλοι αντρες προτιμουν να βλεπουν 2 γυναικες να χαιδευονται απο το να βλεπουν να χαιδευονται ενας αντρας και μια γυναικα...

Θα ελεγα οτι δεν θιγεται τοσο ο ανδρισμος του αντρα οταν βλεπει μια γυναικα μαζι με γυναικα παρα οταν την βλεπει με καποιον αλλον αντρα...
Ειναι οπως οταν βλεπεις μια ωραια celebrity και ευχεσαι ενδομυχα να ειναι ελευθερη...εστω και εαν δεν προκειται να την γνωρισεις ποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Οτι έχουν σιχαθεί το σεξ, το πιπί τους έχει μουδιάσει και αφού σνιφάρουν και λίγο πάνε στο πλατώ και κάνουν ο,τι ζητηθεί? Θα πουν ότι είναι bi για να δώσουν αυθεντικότητα σε αυτό που κάνουν, θα πουν ότι τους αρέσει η τέχνη και γενικά θα το παίξουν ότι είναι πολλά παραπάνω από μια πορνοσταρ.

Και προφανώς αρέσουν περισσότερο στους άντρες θεατές επειδή δεν φαίνεται ο ποπός ή το πιπί κάποιου άντρα αλλά μόνο γυμνά κοριτσάκια.

Για το θεό. προς χάριν της συζήτησης, μην ξαναπείς πιπί ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ τα γεννητικά όργανα των ανθρώπων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Έχω δει πολλές φορές άντρες στον δρόμο πιασμένους χεράκι χεράκι να φιλιούνται όταν περιμένουν να πρασινίσει το φανάρι. No big deal. Δεν κάνουν και κάτι κακό άλλωστε. Αυτό που δεν μου αρέσει είναι ο τρόπος που ντύνονται στις παρελάσεις τους. Νομίζω ότι ξεφτιλίζονται και δυσχεραίνουν την θέση τους στην κοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Για το θεό. προς χάριν της συζήτησης, μην ξαναπείς πιπί ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ τα γεννητικά όργανα των ανθρώπων :P
Δεν το λέω ποτέ στην πραγματικότητα, το είδα κάπου εδω μέσα και νόμιζα πως είναι η ευγένεια των φόρουμ. Τι να λέω, πουλάκι? :redface: Η να βάζω ****?
Και μην μου πεις γεννητικά όργανα, ακούγεται πολύ επίσημο για τον επιτηδευμένα ανεπίσημο τρόπο γραφής μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top