Doctor Who

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Η σειρά χωρίζεται σε 2 περιόδους. Την πρώτη περίοδο που είναι η κλασσική σειρά και ξεκινάει από το 1963 (26 σεζόν) και την δεύτερη περίοδο (7 σεζόν) που στην ουσία η σειρά άλλαξε ριζικά από το 2005. Ο πρωταγωνιστής είναι ο Doctor, κανείς δεν ξέρει το αληθινό του όνομα. Ταξιδεύει στον χωροχρόνο μαζί με ανθρώπους συντρόφους και μπλέκεται σε διάφορες περιπέτειες "πολεμώντας την αδικία, τις κατακτήσεις και τις δικτατορίες". Αν και λέγεται Doctor έχει γνώσεις όλων των θετικών αλλά και ανθρωπιστικών επιστημών και σπάνια θα υπάρξει κάτι που δεν θα ξέρει.
Είναι ο μόνος ήρωας ο οποίος δεν χρησιμοποιεί όπλα, παραμόνο το μυαλό του, την λογική του και την ικανότητά του στον λόγο.
ο Doctor είναι ημιαθάνατος, κάθε φορά που τραυματίζεται σοβαρά κάνει ένα regenerate αλλάζει ολοκληρωτικά εμφάνιση, χαρακτήρα και γενικά αλλάζει ο ηθοποιός που τον υποδύεται.



Από όποια σεζόν και να αρχίσει ο τηλεθεατής είναι το ίδιο πράγμα, είναι σειρά με αυτοτελής σεζόν που η κάθε μία σεζόν χρειάζεται λίγη έως ελάχιστη γνώση του τι έγινε προηγουμένως.
Προτείνω να αρχίσετε από την σύγχρονη σειρά του 2005 από την 5η σεζόν.

Το ΣΚΑΙ κάθε Σαββάτο στις 17:00 δείχνει επεισόδια από την 4η σεζόν.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
6η σεζόν, τρειλερ υπόθεσης

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Βρήκα ακόμα μια περιγραφή του show

Τι είναι: Η μακροβιότερη σειρά (επιστημονικής φαντασίας) στην ιστορία της τηλεόρασης. Ο διάσημος εξωγήινος που μπορεί να ταξιδεύει όπου και όποτε θέλει στο σύμπαν και στην ιστορία, δείχνοντας μια παράξενη προτίμηση στην Αγγλία του σήμερα, μπλέκεται σε ιστορίες που ποικίλλουν από αφελείς περιπέτειες εξωγήινων εισβολών μέχρι περίπλοκα (και συναρπαστικά) χωροχρονικά love story αγωνίας και τρόμου.
Για τους φαν: Του “Star Wars”, του “Time Traveller’s Wife”, της φαντασίας και του παραμυθιού γενικότερα.
Πόσο είναι: Αμέτρητο γενικώς (αν βάλεις και την παλιά σειρά), αλλά μια καλή αρχή μπορεί να είναι να εστιάσεις στην σύγχρονη αναβίωση. Που θα πει, 6 σεζόν 13 επεισοδίων έκαστη (με καμιά δεκαριά special επεισοδίων διάσπαρτων εδώ κι εκεί) και μια 7η να κάνει πρεμιέρα το ερχόμενο Σάββατο.

https://www.oneman.gr/keimena/diaske...xei-mono-h-amerikanikh-thleorash.1906936.html

trailer 7ης season part 2 που έρχεται μάλλον τον Απρίλιο





Σε όλο το φόρουμ μόνο εγώ βλέπω την σειρά? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Exterminate exterminate exterminate
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Σε παρακαλώ, εγώ έχω δει όλες τις season και τα επεισόδια που έχουν βγει από την καινούρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Σε παρακαλώ, εγώ έχω δει όλες τις season και τα επεισόδια που έχουν βγει από την καινούρια

Γενικές εντυπώσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Γενικές εντυπώσεις?

Δε μ'αρέσει γενικά ο 11oς doctor, ο 10ς ήταν όλα τα λεφτά. Ο Tennant ήταν άπαιχτος. Αυτός ο νέος είναι πολύ τρελιάρης. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Δε μ'αρέσει γενικά ο 11oς doctor, ο 10ς ήταν όλα τα λεφτά. Ο Tennant ήταν άπαιχτος. Αυτός ο νέος είναι πολύ τρελιάρης. :hmm:

Βασικα εγώ προτιμώ τον 11ο :P
ο Tennant καλός ήταν δεν λέω αλλά πολλές φορές έβαζε πολύ πάθος, περισσότερο απ΄όσο έπρεπε, σε πολλές σκηνές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
season 1



season 7 part 1

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ρε παιδιά όσοι βλέπατε το παλιό Doctor Who σας εκλιπαρώ πείτε μου αν το θυμάστε.
Θα περιγράψω μια εικόνα που είναι θολή τώρα στο μυαλό αλλά μου έχει μείνει και θέλω να μου πείτε αν ήταν σκηνή από το Doctor Who ή το είδα στον ύπνο μου ή είναι από κάποια άλλη ταινία ; Μου έχει αφήσει ψυχολογικό τραύμα. Είναι ανάγκη να επέλθει η κάθαρση επιτέλους στο μυαλό μου. Δεν αντέχω να το κουβαλάω και να μην ξέρω από πού πηγάζει αυτή η εικόνα. Δεν μπορώ να ζω με αμφιβολίες άλλο πια.:no::no:
Όσους ρώτησα δεν το θυμούνται.
Λοιπόν:
Υπήρχε μια σκηνή, στην οποία ήταν ένας άνθρωπος ξαπλωμένος σε ένα φορείο ασθενοφόρου ή κάποιου άλλου οχήματος (δε θυμάμαι τώρα) και ήταν σκεπασμένος με ένα άσπρο σεντόνι (σαν και αυτά τα νοσοκομειακά). Μόνο το κεφάλι του ξεχώριζε. Ξάπλωνε εκεί ακίνητος χωρίς να μιλάει. Σε κάποια φάση πάει κάποιος και τον ξεσκεπάζει και αποκαλύπτεται ότι από το λαιμό και κάτω είχε σώμα γουρουνιού. Όχι αγριογούρουνου που είναι μαλλιαρά. Αυτά τα ροζ που έχουν τα άλλα γουρούνια. Και μετά, αφού τον ξεσκέπασαν αυτός άρχιζε να βγάζει κάτι κραυγές σαν και αυτές που κάνουν τα γουρούνια και άρχιζε να τρέχει.

Τη θυμάστε αυτή τη σκηνή καθόλου ή στον ύπνο μου το είδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
το παλιό Doctor Who


αρχιζω τη γερονοσταλγια: τα παιδια σημερα βλεπουν αηδιες στην τηλεοραση κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Δε θα βγάλω ποτέ άκρη τελικά με αυτήν την εικόνα. Θα παραμείνει ένα μυστήριο.
Αν και δεν μπορεί να είναι όνειρο , γιατί θυμάμαι αμυδρά πως το βλέπαμε μαζί με την αδερφή μου και είχαμε τρομάξει πολύ και εγώ νομίζω είχα βάλει και τα κλάματα..κάτι τέτοιο και μετά ήρθε ο πατέρας μου και μας έκλεισε την τηλεόραση.
Και αυτό μέσα στο όνειρο ήταν μήπως ρε γαμώτο;
Θα σκάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
δε νομιζω να ειχε γουρουνανθρωπους μεσα ο δρ χου των 70ς



υγ.


αυθεντικη ψυχεδελεια των 60ς
καταλαβαινω γιατι το εβλεπα σαν υπνωτισμένος :hypno:
(απο την αλλη, ισως απλα εβλεπα πολυ τβ :mad:)


υγ2.
παμε ενα θρεντ "αγαπημενη αναμνηση απο τον καιρο που ο dr who αξιζε να το βλεπεις"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
δε νομιζω να ειχε γουρουνανθρωπους μεσα ο δρ χου των 70ς
Αν το έβλεπες κι εσύ και δεν το θυμάσαι...τότε με βοηθάς κάπως .
Στα μάτια μου η σειρά τότε ήταν το απόλυτο θρίλερ. Ίσως να είδα κάτι που με επηρέασε και έβλεπα εφιάλτες μετά.
Δεν ξέρω.
Πάντως γενικά έχουν παίξει pig aliens σε dr who επεισόδια.
Ναιαιαιαιαιαια...αυτή ήταν η έναρξη!
αυθεντικη ψυχεδελεια των 60ς
καταλαβαινω γιατι το εβλεπα σαν υπνωτισμένος :hypno:
(απο την αλλη, ισως απλα εβλεπα πολυ τβ :mad:)
υγ2.
παμε ενα θρεντ "αγαπημενη αναμνηση απο τον καιρο που ο dr who αξιζε να το βλεπεις"
Πάμε.
Αν και δεν έχει στο youtube πολλά κλιπάκια από τον παλιό dοctor who.
Συν ότι εσύ είσαι πιο γέρος από μένα και θυμάσαι πιο πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Αν και έχω δει μερικά επεισόδια από την παλιά σειρά (η οποία είναι άπειρη) δεν θυμάμαι τίποτα με γουρουναθρώπους.
Αυτό που λες για το φορείο, στο Doctor Who The Movie στην σκηνή που ο 7ος κάνει regenerate σε 8ο είναι σε ένα φορείο και όντως υπάρχουν κραυγές... δεν ξέρω αν λες αυτο

Πάντως κατά την γνώμη μου το πιο τρομακτικό τέρας που πέρασε από το DW ήταν αυτό εδώ:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πάντως κατά την γνώμη μου το πιο τρομακτικό τέρας που πέρασε από το DW ήταν αυτό εδώ:





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Υπήρχε μια σκηνή, στην οποία ήταν ένας άνθρωπος ξαπλωμένος σε ένα φορείο ασθενοφόρου ή κάποιου άλλου οχήματος (δε θυμάμαι τώρα) και ήταν σκεπασμένος με ένα άσπρο σεντόνι (σαν και αυτά τα νοσοκομειακά). Μόνο το κεφάλι του ξεχώριζε. Ξάπλωνε εκεί ακίνητος χωρίς να μιλάει. Σε κάποια φάση πάει κάποιος και τον ξεσκεπάζει και αποκαλύπτεται ότι από το λαιμό και κάτω είχε σώμα γουρουνιού. Όχι αγριογούρουνου που είναι μαλλιαρά. Αυτά τα ροζ που έχουν τα άλλα γουρούνια. Και μετά, αφού τον ξεσκέπασαν αυτός άρχιζε να βγάζει κάτι κραυγές σαν και αυτές που κάνουν τα γουρούνια και άρχιζε να τρέχει.
Το μόνο που μου θυμίζει είναι κάτι από το Daleks in Manhattan και το Evolution of the Daleks..Είχε κάτι ας πούμε γουρουνάνθρωπους αλλά δεν θυμάμαι τη σκηνή με το φορείο που λες!!

Ανυπομονεί κανένας άλλος για τη συνέχεια της σεζόν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ανυπομονεί κανένας άλλος για τη συνέχεια της σεζόν?

:clapup:
Ρε συ με την Clara τι λες να παίζει? Έχω μια υποψία ότι μπορεί να είναι σαν τον cpt Jack, απλά αναγεννιέται σε διαφορετικές χρονικές περιόδους.


season 2, μπαίνει ο 10ος doctor τον ρόλο του οποίου έχει ο david tennant

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αυτή είναι η πιο διαδεδομένη θεωρία και ο Moffat δεν μας έχει συνηθίσει σε εύκολα οπότε κάτι μου λέει ότι δεν θα το περιμένουμε ότι και αν είναι!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!! Αλλά φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα companion αν και ίσως όχι σαν την Amy!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top