Φιλί στο στόμα πέραν του ζευγαριού

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
καλημερα οχι ρε παιδια τι ανετα και χαζα.εχω μεγαλωσει χωρις αυτα σοβαρακαι ετσι μεγαλωνω και την κορη μου που ειναι και της ιδιας αποψεως. μικρη ειναι αλλα απο μονη της το λεει

καλημερα γιδι. τι δεν καταλαβες?

Δεν κατάλαβα καν ποια άποψη στηρίζεις. Τι εννοείς "τι ανετα και χαζά" και ότι έχεις μεγαλώσει χωρίς αυτά? Χωρίς ποια? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ο πρώην μου φιλούσε την γυναίκα του κολλητού του οπωσδήποτε στο στόμα όταν ήθελε να την χαιρετήσει μπαίνοντας ή βγαίνοντας και δεν μου το έκρυψε ποτέ. Εννοείται πεταχτό φιλί που διαρκούσε δέκατα δευτερολέπτου. Την πρώτη φορά ομολογουμένως ξαφνιάστηκα, αλλά ουδέποτε ζήλεψα ή ανησυχήσα - αργότερα μου είπε πως απ' όταν την γνώρισε ο κολλητός του φιλιόντουσαν έτσι (παρουσία του ή απουσία του), χωρίς να μου δώσει ειδικό λόγο. Ομολογουμένως δεν το κατάλαβα ποτέ απόλυτα, αλλά δεν μ' ένοιαξε και να το ψάξω. Επίσης ενίοτε φιλούσε και μια ξαδέρφη του έτσι - μάλιστα αυτό το έχω και σε φωτογραφία και πάντα, αν πέσω επάνω της, πρώτα συγχύζομαι γιατί "ποια είναι αυτή που φιλάει;;;" και μετά θυμάμαι πως είναι η ξαδέρφη του και ηρεμώ :P Και μιλάμε για ένα άτομο που δεν είναι γενικά εκδηλωτικό, απλά έχει αδυναμία σε συγκεκριμένα άτομα.

Εγώ δυσκολεύομαι πολύ να φιλήσω κάποιον στο στόμα αν δεν είναι ο σύντροφός μου (ή έστω κάποιος πρώην :P). Η μαμά μου ακόμα επιμένει ανά διαστήματα να θέλει να με φιλήσει έτσι, αλλά συνήθως το αποφεύγω, γιατί δεν το θεωρώ σωστό, δεν το θέλω και δεν βλέπω που χρειάζεται. Τον μπαμπά μου δεν θυμάμαι ποτέ να τον φίλησα στο στόμα. Τις φίλες μου επίσης δεν θέλω, αν και με μία κολλητή, ιδίως όσο είμασταν σχολείο, το κάναμε καμιά φορά, μόνο και μόνο όμως για να δούμε τις αντιδράσεις όσων ήταν μπροστά :redface: Τέλος ενίοτε με φιλάει η σκύλα μου στο στόμα, αλλά αυτό μόνο και μόνο γιατί δεν προλαβαίνω να την απομακρύνω εγκαίρως :P

Όταν βλέπω πάντως γονείς να φιλάνε κάθε τρεις και λίγο το παιδί τους στο στόμα, δεν ξέρω γιατί, ενώ δεν με αηδιάζει, το θεωρώ αρνητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takjar

Νεοφερμένος

Ο takjar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεν είναι κακό το φιλί μεταξύ γονέα και παιδιού, είναι θέμα στοργής και αγάπης. Είναι κάτι που πρέπει να ξεταμπουταριστει.
Μεταξύ φίλων συμβαίνει το εξής: Εάν είναι αγόρια τότε είναι και οι δυο τους κραγμένες μέχρι το άπειρο, όσον αφορά τις γυναίκες δεν με πειράζει να το κάνουνε αρκεί να το κάνουνε μπροστά μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
(για τα μικρά παιδιά…)

Έμαθα στα παιδιά μου να μη φιλήσουν στο στόμα κανέναν, (όπως κάποτε μου έμαθαν εμένα οι γονείς μου), και να φιλήσουν μόνο τον σύντροφο/αγόρι/κορίτσι τους όταν θα έχουν.
Υποστηρίζω αυτή την ιδέα όχι από πουριτανισμό, αλλά επειδή πιστεύω ότι είναι καλό για την προστασία τους.
Οι ψυχολόγοι μας συμβουλεύουν να φιλήσουμε το παιδί μας σε μέρη που δεν είναι καλυμμένα με ρούχα,(χεράκια, μαγουλάκια, μέτωπο) και όχι στη κοιλιά, κωλαράκι, κλπ, εννοείται όχι στο στομα, ωστε να μην εξοικειώνονται με τα φιλιά σε ερωτογενη σημεία. Αυτό θα τους προστατέψει από κακόβουλους ανθρώπους, γιατί θα ξέρουν ότι «δεν είναι φυσιολογικό» να τους φιλήσουν εκεί, εφόσον η μαμά και ο μπαμπάς δεν το κάνουν.




(για τα μεγάλα παιδιά...)

Το θεωρώ ανώριμο τελείως να φιλήσεις κάποιων στο στόμα χωρίς να είναι σύντροφο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσωπικα μερικα πραγματα στην ζωη μου τα βλεπω με ιδιαιτερα απλο τροπο και τα εξηγω εξισου απλα.
Στο στομα μου αρεσει να φιλαω μονο την κοπελα με την οποια εχω ερωτικο δεσμο.Και αυτο κανει τοσο ξεχωριστο το φιλι στο στομα.
Ειτε ειναι στα πεταχτα, ειτε ειναι με παθος.
Δεν μου αρεσει να το κανω ουτε με τις φιλες μου, ουτε με τους φιλους μου, ουτε με την βαφτηστρα μου ή δεν ξερω τι.
Εαν η κοπελα μου φιλουσε φιλους στο στομα, προσωπικα θε γινομουν τουρμπο στα νευρα οχι απο θεμα ζηλειας, αλλα γιατι υποτιθεται οτι στην ζωη τα ατομα που στην απαρτιζουν, το καθενα εχει και διαφορετικο ρολο και ο καθε ενας και διαφορετικα "γνωρισματα", "διακιωματα", "ελευθεριες" κτλ κτλ.
Μου την δινει λιγο αυτο το "all together...whatever!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZoeBlue

Νεοφερμένος

Η ZoeBlue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σχετικά άσχετο αλλά δεν βρήκα κάπου αλλού για φιλί: Πρόσφατα μια φίλη με χαιρέτισε φιλώντας με μια φορά στο μάγουλο (αντί σταυρωτά). το σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή. είναι κάποιο είδος νεοφερμένου trend; σημείωση: 1)η κοπέλα δεν έχει ζήσει εξωτερικό 2) ήταν στο γάμο της, αλλά δεν μπορώ να πω πως φορούσε και πολύ makeup. ήταν λίγο αμήχανα γιατί απλά με το 2ο φιλί βρήκα αέρα, αλλά μπορεί να το έκανε για να γλυτώσει και χρόνο στην ουρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
θυμαμαι ημουν περιπου 7 χρονων
ειχε μια ταινια στο αλτερ
και κατα το τελος μια μανα φιλησε στα χειλη το μωρο της
εγω αυτο δεν το ειχα ξαναδει ποτε ομως και ημουν σε μια φαση καπως ετσι
ευτυχως δεν με ετυχε ποτε κατι τετοιο γιατι θα εριχνα πεντε μερες ροχαλες-ειδικα αν ηταν απο κανεναν συγγενη ανω των 70 ξερω γω-:sick:
σημερα δεν θα με εκανε τοσο εντυπωση αν το εβλεπα,με τον καιρο καταλαβα οτι στο εξωτερικο κυριως πολλες φορες ετσι φιλανε ακομα και τα παιδια τους,αλλα still με φαινεται καπως
εγω προσωπικα δεν θα το εκανα, και με καμια παναγια δεν θα ηθελα να με το κανουνε

τωρα με τους φιλους και παλι κουφο με φαινεται
εκτος του ζευγαριου γενικα το φιλι στο στομα με φαινεται περιεργο
my opinion,το σημειο αυτο ειναι καθαρα για το ζευγαρι
και τις περισσοτερες φορες που το εχω δει μεταξυ φιλων μοιαζει ψιλοψευτικο τυπου το παιζω προχωρημενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μου έτυχε με ξαδέρφη που μπερδέψαμε τα κεφάλια μας στο σταυρωτό. Ντάξει μεγάλη δουλειά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Μου έτυχε με ξαδέρφη που μπερδέψαμε τα κεφάλια μας στο σταυρωτό. Ντάξει μεγάλη δουλειά. :P

Αστα αυτα Ιορδάνη. Αυτά τα τάχα μου μπερδέψαμε τα κεφαλιά και τα δήθεν κατά λάθος τα έχουμε κάνει όλοι (ειδικά με τις ξαδέρφες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Δεν το κάνω ποτέ, και δεν μ'αρέσει και η εικόνα, κατά πάσα πιθανότητα επειδή έτσι μεγάλωσα, υποσυνείδητα συνδέω το φιλί στο στόμα με μια ερωτική σχέση.
Πέρα απ αυτό δεν νομίζω ότι είναι και ότι καλύτερο από θέμα υγιεινής, αλλά και να ήταν πάλι δεν θα το έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αστα αυτα Ιορδάνη. Αυτά τα τάχα μου μπερδέψαμε τα κεφαλιά και τα δήθεν κατά λάθος τα έχουμε κάνει όλοι (ειδικά με τις ξαδέρφες).

Είναι παντρεμένη με παιδί, dude. :P
Δεν σε λέω για συνομήλικη. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
πως φαινονται οι θεσσαλονικεις...

δεν ετυχε σε εμενα, κα δεν το επιδιωξα κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ. Ομολογώ πως για μένα το φιλί στο στόμα υφίστατε μόνο με γλώσσα και ως ερωτικό. Γενικότερα όμως τα φιλιά, είναι κάτι ερωτικό! Πέρα από το κλασσικό σταυρώτο, δεν υπάρχει κάποιο φιλή που θα δώσω η θα δεχθώ που να μην είναι ερωτικό. Αν άλλοι άνθρωποι μπορούν να το νίωσουν αλλίως δεν πρόκειτε να ασχολιθώ, ας κάνουν ότι θέλουν. Δεν μπορώ να καταλάβω την σύνδεση του φιλιού με κάτι μη ερωτικό πάντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Πολλές φορές έχω και με εχουν φιλησει στα χείλη πολύ κοντινα μου άτομα. Δεν βλέπω που είναι το κακό:worry: Δεν είναι απαραίτητο όλα να τα συνδέετε με το πήδημα. Τόσο βρώμικο μυαλό έχετε πια ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sansa

Νεοφερμένος

Η Sansa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Γονείς όχι,αλλά φίλους οκ,δεν το βλέπω τόσο τρομερό...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γονείς που φιλάνε τα παιδιά στο στόμα; :worry: :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Γονείς όχι,αλλά φίλους οκ,δεν το βλέπω τόσο τρομερό...:)

φιλους ???
γιατι στο καλο καποιος να εκανε ποτε κατι τετοιο????:P
αντε καμια¨φιλη¨ ναι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Γονείς όχι,αλλά φίλους οκ,δεν το βλέπω τόσο τρομερό...:)

την επόμενη φορά λοιπόν κράτα το λίγο παραπάνω, και παρατήρησε το "φίλο" σου να αλλάζει 35 χρώματα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sansa

Νεοφερμένος

Η Sansa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
την επόμενη φορά λοιπόν κράτα το λίγο παραπάνω, και παρατήρησε το "φίλο" σου να αλλάζει 35 χρώματα. :P
Έχει διαφορά από το "κανονικό"φιλί,βρε παιδιά!(Βρε λες γι΄αυτό οι κολλητοί μου να κοιτάνε σαν χαζά;:PAστειεύομαι!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Στους γονείς δε μου φαίνεται τόσο περίεργο.Δεν είναι το φιλί που δίνεις στο σύντροφό σου.Είναι διαφορετικό.Απ΄ότι έχω δει πεταχτα δίνουν.Δηλαδή εμένη η μάνα μου εδινε πεταχτά όταν ήμουν παιδάκι (τα απέφευγα τις περισσότερες φορές γιατί γενικά δε τα μπορώ αυτά ) αλλά δεν το έβλεπα ως κάτι κακό.Μα ποιος θα φιλήσει το παιδί του πονηρά ; :confused: ΄ Ίσως πατέρα προς κόρη να μου φαινόταν περίεργο..
Μεταξύ φίλων ούτε καν.Ειδικά αν είναι του αντίθετου φύλου.Εξάλλου πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας σπάνια υπάρχει.Πάντα θα κρύβεται πίσω από την όλη σχέση κάτι παραπάνω.
Όσο για κορίτσια που φιλιούνται μεταξύ τους πεταχτά εεε εγώ πάντως με την κολλητή μου δε το συνιθίζoυμε.Μόνο μια φορά έχω δει "φίλες" να δίνουν πεταχτά.Και ήταν έτσι για δηθενιά μπροστά στους άλλους.Δεν ήταν ούτε φιλική αγάπη ούτε στοργή στις συγκεκριμένες..Λίγο καιρό μετά μαλλιοτραβήχτηκαν για γκόμενους μπροστά σε όλο το σχολείο :P Πολύ show.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top