Πώς σταματάς να σκέφτεσαι κάποιον που σε άφησε ;

Evaki_555

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evaki_555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Καλημερα σε όλους :give_rose: Θέτω αυτο το θέμα για συζήτηση γιατι πιστευω ολοι εχουμε βιώσει την απογοήτευση, την απόρριψη, την "χυλόπιτα". Μας εχει τύχει να μην μας εκτιμήσουν οσο θα θέλαμε, να μην έρθουν τα πραγματα οπως ελπίζαμε και λαχταρούσαμε, με αποτέλεσμα το αντικείμενο του πόθου μας, το άτομο με το οποιο ενδεχομένως κάναμε όνειρα, σχέδια, αναπτύξαμε συναισθήματα... τελικα να φεύγει, να μας αφήνει. Το ερώτημα ειναι, τι κανεις οταν δε μπορεις να το αφήσεις πισω σου ; Εγω συγκεκριμένα χώρισα πριν 3 μήνες, με αφησε κάποιος.. ο μόνος που με έκανε να νιώσω ερωτευμένη μέχρι στιγμής. Ακομα και μετα απο 3 μήνες το σκεφτομαι. Αναρωτιέμαι τι κανει, αν εχει βρει αλλη. Συχνά μελαγχολώ. Χθες ειδα ενα βιντεάκι στο Instagram (insta story) να εχει βγει σε ενα μπαρ και ακουγόταν διπλα του να μιλάει μια κοπελα. Εγω αμεσως κατσουφιασα, σκεφτηκα οτι εχει βρει αλλη. Θα μου πείτε, εσενα τι σε νοιαζει ? Ε δεν με νοιαζει, απλα δεν μπορω να το ελέγξω. Τον ειδα στον ύπνο μου χθες, ειδα οτι βρισκόμασταν σε σπιτι φίλων για ταινία και εκείνος εσκασε μύτη με την κοπελα του μπροστά μου και εγω ημουν σκασμενη στο όνειρο ( τι σου ειναι το υποσυνείδητο ομως ! ). Απορώ ποτε θα ξεθωριάσει απο μεσα μου. Τον εχω εξιδανικεύσει και θεοποιήσει. Σκεφτομαι οτι ηταν ο καλύτερος που θα μπορούσα να εχω γνωρισει. Δεν ξερω πώς να διαχειριστώ αυτες τις σκέψεις και να το αφησω πισω μου αυτο που εγινε. Να μην με νοιαζει πλέον τι κανει, πού ειναι, με ποια ειναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προχωράς στον επόμενο.:dance3:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Σαφώς και δεν υπάρχει κάποιος διακόπτες που από το ON θα γυριστεί στο OFF. Νομιζω ότι τον σκέφτεσαι ακόμη επειδή δεν έχεις προχωρήσει παρακάτω. Αν κάποιο άλλο αγορι σου έστελνε μνμ όχι απλά θα τον είχες ξεχάσει αλλά ούτε και που θα καταλάβαινες πως. Παντως, χαλάρωσε!!!! Ο καιρός είναι ο καλύτερος γιατρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Δεν τα θεωρώ τελείως παράλογα αυτά που λες. απλά δεν έχεις προχωρήσει κι έτσι μένεις να κοιτάς τα παλιά. Αλλά αν δεν νιώθεις έτοιμη να μπλέξεις σε άλλη σχέση, κομπλέ κι αυτό. Σημασία έχει να νιώθεις καλά με τον εαυτό σου, να μη χρειάζεσαι κάποιον δίπλα σου για να νιώθεις ολοκληρωμένη. Προσωπικά άμα νιώσω ότι ο άλλος ξενερώνει μαζί μου και δε με θέλει πια (και χωρίζουμε), αυτόματα ξενερώνω κι εγώ. Τι να τον κάνω κάποιον που δε με θέλει; Ναι, θα σου λείψουν κάποια πράγματα στην αρχή αν ο άλλος σου είχε γίνει συνήθεια, αλλά με τον καιρό θα συνηθίσεις την απουσία του και θα προχωρήσεις. Αν ο άλλος δεν σε εκτίμησε αρκετά για να μείνει και έφυγε, τότε δεν τον χρειάζεσαι. Πέρσι το καλοκαίρι που είχα χωρίσει ήμουν χάλια, μου πήρε μήνες να το αποδεχτώ. αλλά ξέρω πως πήρα τον χρόνο μου να στεναχωρηθώ και να χαλαστώ και μετά ήμουν εντάξει. Αντιθέτως, εκείνος το παιζε κομπλέ και αδιάφορος μετά τον χωρισμό και τα χριστούγεννα με ήθελε πίσω. Ε μετά από το περσινό χάλι, τώρα δύσκολα χτυπιέμαι και οδύρομαι για γκόμενο. Δεν ερωτευόμαστε κάθε μέρα. Θα σου περάσει, είναι το μόνο σίγουρο. Ο χρόνος βοηθάει. Δεν πειράζει να τον θυμάσαι που και που, σε όλους συμβαίνει. Απλά μη κάθεσαι να σαπίζεις και να αναλώνεσαι για πάρτη του. Κάνε πράγματα για εσένα και σιγά σιγά όλα θα πάρουν τον δρόμο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith's_child

Νεοφερμένος

Η lilith's_child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
εγώ πιστεύω πως οκ καλά τα λέτε όλα και πολιτισμένα ότι εντάξει έτσι είναι η ζωή και αν δεν μας θέλει κάποιος τι έγινε προχωράμε, όμως θεωρώ πως αυτό μπορεί να γίνει μόνο σε σχέση τύπου της νόρμας να το πω και όχι στους πραγματικούς έρωτες

εγώ γνκ πιστεύω πως αν ερωτευθεί κανείς πραγματικά και καψουρευτεί αυτό που λέμε δλδ δεν ξεκολλάει εύκολα και ίσα ίσα ξέρω ιστορίες πως άτομα που αγαπιόντουσαν μπορεί και να μην ήταν μαζί για χ ψ λόγους όμως μετά ξαναβρέθηκαν και μερικοί πχ παντρεύτηκαν κιόλας

εγώ γνκ πιστεύω πως η πραγματική αγάπη δεν σβήνει ποτέ από μέσα μας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Το σημαντικό είναι να μην λες ψέματα στον κόσμο για τον πρώην... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κοσμοναύτης

Νεοφερμένος

Η κοσμοναύτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Για εμένα αποδέξου ότι δεν σου έχει περάσει και πορέψου με αυτό, αλλά μην βυθιστείς σ' αυτό. Είναι μία κατάσταση που υπάρχει, δεν μπορείς να το διώξεις από μέσα σου και ούτε είναι και το ζητούμενο. Πάρε το χρόνο σου, κάνε πράγματα για εσένα, γνώρισε κόσμο και μην του δίνεις παραπάνω σημασία απ' όση αντέχεις. Αν δεν έχεις σκοπό να διεκδικήσεις κάτι από αυτόν τότε πάρε τις αποστάσεις σου, όχι εξαφανίζοντάς τον αλλά μαθαίνοντας να ζεις ξέροντας πως υπάρχει και αυτός κάπου γύρω. Συνεχίζει τη ζωή του και αυτό κάνεις και εσύ, μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτόν και δεν λέω να σταματήσεις μαχαίρι να ασχολείσαι αλλά μην σου γίνεται εμμονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top