Ενδιαφέροντες πίνακες ζωγραφικής

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Γενικά μου προκαλούν ενδιαφέρον, μεταξύ άλλων και οι πίνακες ζωγραφικής με σκοτεινό περιεχόμενο. :)

Σήμερα είδα αυτό στο facebook:


Για παραθέστε κι εσείς πίνακες οποιασδήποτε θεματολογίας που σας αρέσουν. :)
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

«Εφιάλτης» (1781) - Henry Fuseli

«Absinthe Drinker» (Ο πότης του αψεντιού) (1901) - Viktor Oliva
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μόλις ανακάλυψα μια εκπληκτική καλλιτέχνιδα, ονόματι batorchids στο tumblr:



Σε λεζάντες της είδα επίσης ότι χρησιμοποιεί καλλυντικά για πολλά έργα της.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,979 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,979 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Όχι κάθε άλλο,πιστεύω ότι είναι δύσκολο να τρομάξεις κάποιον μέσα από την τέχνη και η συγκεκριμένη το έχει πετύχει αρκετά καλά!

Τι να σου πω, εμένα εν τω μεταξύ μου φαίνονται καταθλιπτικά, δε μου βγάζουν τρόμο. Απλως έχουν μια λίγο "τρομακτική" αισθητική.

Ας σας βάλω και κάτι πιο χαρούμενο:

Lynnea Holland Weiss

 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,444 μηνύματα.
Well, μιας που αναφέρατε τρομακτικούς πίνακες.. Ψάξτε για τον Zdzisław Beksiński, δημιουργούσε πίνακες dystopian surrealism και είναι τρομεροί.
Μερικά έργα του:



















 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
@chester20080 τους έχω ξανά δει αυτούς τους πίνακες! Πραγματικά φοβεροί! Ο αγαπημένος μου είναι ο πρώτος που έβαλες :)
Βέβαια είναι ωραίοι για να τους βλέπεις στο PC σου, όχι να στολίσεις το δωμάτιό σου με αυτούς (θα φεύγουν άρον άρον οι επισκέπτες από τη φρίκη!! ).
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,444 μηνύματα.
@chester20080 τους έχω ξανά δει αυτούς τους πίνακες! Πραγματικά φοβεροί! Ο αγαπημένος μου είναι ο πρώτος που έβαλες :)
Βέβαια είναι ωραίοι για να τους βλέπεις στο PC σου, όχι να στολίσεις το δωμάτιό σου με αυτούς (θα φεύγουν άρον άρον οι επισκέπτες από τη φρίκη!! ).


Ναι κι εμένα ο πρώτος είναι ο αγαπημένος μου. Καλά δεν είναι και για να τους βάζεις στο σαλόνι σπίτι σου ξέρω γω, θα τρομάζεις κάθε φορά μέχρι να το συνηθίσεις :P
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Το είδα στο facebook:
FB_IMG_1656966374847.jpg
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 788 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
@chester20080 τους έχω ξανά δει αυτούς τους πίνακες! Πραγματικά φοβεροί! Ο αγαπημένος μου είναι ο πρώτος που έβαλες :)
Βέβαια είναι ωραίοι για να τους βλέπεις στο PC σου, όχι να στολίσεις το δωμάτιό σου με αυτούς (θα φεύγουν άρον άρον οι επισκέπτες από τη φρίκη!! ).
Σωστη η παρατηρηση σου αλλα ...'αλλο τεχνη και άλλο διακοσμητικοι πινακες.Για διακοσμηση παμε στα κορνιζαδικα ή αφισουλες.Εγω βεβαια ανετα θα τους εβαζα αλλα αν ειχα τεραστιο σπιτι.Μαζι με τους δικους μου. :bunny: Ψιλοταιριαζουν.Στο σουρεαλ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top