Φιλί στο στόμα πέραν του ζευγαριού

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το θέμα αφορά απόψεις σχετικά με το φιλί μεταξύ γονέων-παιδιών, είτε μεταξύ φίλων κολλητών. Τί σημαίνει για εσάς το φιλί στο στόμα και σε ποια άτομα το περιοριορίζετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το φιλί στο στόμα είναι μεταξύ συντρόφων και ΜΟΝΟ.

Γιατί να φιλίσω το παιδί στο στόμα; χάθηκαν τα μαγουλα; τα χέρια; πρέπει να είναι στο στόμα; για μένα το φιλί αυτό είναι ενδειξη ερωτισμού εξάλου ας το δούμε και αλλιώς αν φένομαι παράλογη, το θέμα υγείας είναι και αυτό ενα θέμα, καπνίζω πίνω και κάνω διάφορα εγώ και μεταφέρω τα μικρόβια μου στο μωρό μου; γιατί;

Μπορεί να φένομαι παράλογη αλλα αυτή είναι η γνώμη μου, εξάλου το βλέπω και αλλιώς εγώ τεσπά έχω ευαίσθητες χωρδές στο στόμα, αν φιλούσα ένα φίλο στο στόμα θα ήταν πρόκληση για μένα και σεξουαλικό υπονοούμενο για εκείνον(παίζει και αυτό):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αηδιάζω όταν στις ταινίας φιλιούνται οι γονείς με τα παιδιά. Α πα παααα...!
Μεταξύ φίλων το βρίσκω ... αταίριαστο. Οκ αν το κάνουν κοπελίτσες, που θέλουν να δείξουν "κάπως", θα το βρω τελείως δήθεν αλλά θα κουνήσω το κεφάλι αλά "αχ, εφηβεία...".
Κατά τ' άλλα, μόνο μεταξύ ερωτικών συντρόφων το δέχομαι και το σέβομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Εγώ πάλι δυσκολεύομαι να το περιορίσω...
Μεταξύ γονιών και παιδιών ή μεταξύ ενηλίκων γενικά και παιδιών, ναι, παραδέχομαι ότι με ξενίζει ένα φιλί στο στόμα, το έχω συνδέσει με ενήλικες καταστάσεις.
Μεταξύ ενηλίκων όμως, φίλων, ατόμων που μοιράζονται συναισθήματα, καταστάσεις, εμπειρίες, τότε, τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα, γιατί ακόμα και αν δεχθούμε ότι το φιλί στο στόμα εμπεριέχει το στοιχείο του ερωτισμού, ποιός μπορεί να αρνηθεί ότι και δύο πολύ καλοί φίλοι ακόμα, σε κάποια εύκολη ή δύσκολη φάση της ζωής τους (κυρίως στα δύσκολα) μπορεί να έχουν ανάγκη και αυτό το στοιχείο μέσα από τη φιλική τους σχέση, χωρίς αυτό να εμπλέκεται καθόλου μα καθόλου με την όποια σχέση-δέσμευση που μπορεί να έχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Να μιλήσω καταρχάς για μένα. Αν και τα ''κανονικά'', βαθιά φιλιά μου αρέσουν ιδιαίτερα, δεν γουστάρω τα πεταχτά φιλιά στο στόμα και τους περίεργους ήχους που βγάζουν.:upside: Ακόμα κι ο εκάστοτε φίλος μου προτιμώ αν θέλει να μου δώσει πεταχτό φιλί να το δώσει στο μάγουλο (γι'αυτό πολλές φορές αν και στοχεύει χείλη τελικά φιλά μάγουλο:lol:). Οπότε δεν μου φαίνεται ευχάριστο να φιλήσω τους φίλους μου με αυτό το στυλ.

Ανεξάρτητα από αυτό νομίζω πως ο λόγος για τον οποίο ενοχλεί κάποιους το φιλί στο στόμα μεταξύ φίλων είναι λόγω των κοινωνικών standards. Έχουμε μάθει ότι στόμα και φιλί=κάτι ερωτικό και μας φαίνεται κάπως. Όμως αντικειμενικά είναι 1 σημείο του προσώπου όπως τα μάγουλα και η μύτη. Για ποιό λόγο να μην φιλιόμαστε?

Μεγάλη εξαίρεση τα παιδιά. ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ με κάποιες γιαγιάδες και θειάδες που φιλάνε τα καημένα ενώ βλέπεις στο έντρομο ύφος τους πως καθόλου δεν τους αρέσει να τα ζουλάει ο κάθε συγγενής. Με το να το φιλήσεις στο στόμα η φρίκη αυξάνεται, επειδή ουσιαστικά τα αναγκάζεις να ανταποδώσουν. Για να μην αναφέρω τις όχι ιδιαίτερα ωραίες αναπνοές πολλών ηλικιωμένων κυρίως.:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Πάντως στην πραγματικότητα πρέπει να είναι θέμα σύμβασης, κάτι σαν τα 2 ή τα 3 φιλιά για χαιρετισμό ανάλογα τη χώρα. Αλλοιώς οι Ρώσοι πως φιλιούνται στο στόμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Για μένα το φιλί στο στόμα έχει νόημα μόνο όταν δίνεται μεταξύ συντρόφων. Μου φαίνεται τελείως αφύσικο να φιλάει ο γονέας στο στόμα το παιδί του... Μεταξύ φίλων, δεν ξέρω, εγώ πάντως δεν θα το έκανα... :worry: Το φιλί είναι ένας τρόπος να συνδεθείς με τον άλλο συναισθηματικά, να του δείξεις τρυφερότητα με έναν διαφορετικό τρόπο. Αλλιώς τι ξεχωρίζει τον γονέα από τον φίλο και αυτόν από τον σύντροφο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Κι εμένα μου φαίνεται παράταιρο ένα φιλί στο στόμα από γονείς ή από φίλους :worry: Μόνο μέσα σε μία σχέση το δέχομαι και το σέβομαι. Ίσως έχει να κάνει με τον τρόπο που μεγαλώσαμε βέβαια όπως λέει και η underwater αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται πολύ περίεργο.

Θυμάμαι όταν πηγαίναμε σχολείο που συζητούσαμε τα αθώα κοριτσάκια μεταξύ μας και μας έλεγε μία φίλη ότι το προηγούμενο βράδυ είχε φιληθεί με το αγόρι της. Η αντίδραση ήταν "Στο στόμα;;;;;;;;;;" :eek:

Ναι, έτσι έχουμε μεγαλώσει αλλά για κάποιο λόγο θα υπάρχει και αυτό. Δεν είναι δυνατόν αν φιλήσει η γιαγιά το εγγόνι στο στόμα όταν μπορεί να του μεταφέρει χίλια δυο μικρόβια. Δε θα φιλήσω μία φίλη μου ή ένα φίλο μου στο στόμα γιατί είναι κάτι που κάνω μόνο με τον φίλο μου και μας χαρακτηρίζει ως ζευγάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αηδιάζω όταν στις ταινίας φιλιούνται οι γονείς με τα παιδιά. Α πα παααα...!
την κυριακή που μας πέρασε πήγα στα βαφτίσια της ανηψιάς μου (να τη χαιρόμαστε νι νι :P). Επειδή ήταν βαφτίσια ο τόπος ήταν γεμάτος από πιτσιρίκια έως 4-5 ετών. Αυτό που παρατήρησα ήταν πολλές από τις μαμάδες να φιλούν τα παιδιά τους στο στόμα και να θεωρείται και απολύτως φυσιολογικό.

όσο και να προσπαθώ να θυμηθώ δεν θυμάμαι τι έκαναν οι δικοί μου γονείς με εμένα [έχουν περάσει και μερικές χιλιάδες χρόνια από τότε :P], απλώς να πω ότι, αν και αρχικά με ξάφνιασε που το είδα, δεν μπορώ να πώ ότι η εικόνα μου φάνηκες και τόόόόόσο μπλιαξ, όσο μου ακούγεται όταν απλά το σκέφτομαι να συμβαίνει... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
:hmm:

Ναι.....


Λοιπόν :P
Φιλάω ακόμα τους γονείς μου στο στόμα :redface:
Πεταχτά πάντα... το έμαθα από μικρή και μου φαίνεται φυσιολογικό ακόμα και τώρα... μάλλον έτσι μεγάλωσα...έτσι έμαθα και δεν μου κακοφαίνεται...
Ναι είμαι 25 χρονών γαϊδάρα αλλά δεν είναι κάτι που με χαλάει...
Για εμένα είναι ακόμα ένας τρόπος να δείξω στους γονείς μου ότι τους αγαπώ πέρα από τις αγκαλιές και τα ζουζουνίσματα :)
Βέβαια είμαι σίγουρη ότι στο ντάντι έχει βγει το όνομα ότι κυκλοφορεί μια πιτσιρίκα απροκάλυπτα :P

Με κολλητούς μπαααααααα...οι φίλοι είναι φίλοι και θεωρώ εμμέσως πλην σαφώς ότι περνώ τα όρια της φιλίας και ζητάω κάτι άλλο :)

Για παιδιά...επειδή πάντα τα επιβραβεύω με ένα φιλί στο μάγουλο και γενικά είμαι της ζουζουνιάς έχει τύχει να πω σε μία μαθήτρια μου "φιλί;" και να με φιλήσει πεταχτά στο στόμα :confused: (ήμουν σε ειδικό σχολείο)...αν και μου ήρθε κάπως συνειδητοποίησα ότι έτσι είχε μάθει από το σπίτι και λόγω νοητικής υστέρησης δεν μπορούσε να διαχωρίσει φιλάω μαμά- φιλάω δασκάλα :P Αλλά το έκοψα για ευνόητους λόγους :P

Και εδώ σωπώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Χριστὸς ἀνέστη ! Νέοι, γέροι καὶ κόρες,
ὅλοι, μικροὶ μεγάλοι, ἑτοιμαστεῖτε•
μέσα στὲς ἐκκλησίες τὲς δαφνοφόρες
μὲ τὸ φῶς τῆς χαρᾶς συμμαζωχτεΐτε•
ἀνοίξετε ἀγκαλιὲς εἰρηνοφόρες
ὀμπροστὰ στοὺς Ἁγίους καὶ φιληθεῖτε•
φιληθεῖτε γλυκὰ χείλη μὲ χείλη,
πέστε «Χριστὸς Ἀνέστη» ἐχθροὶ καὶ φίλοι.

(Δ. Σολωμού απόσπασμα από το "Λάμπρο")

Σε αυτό το απόσπασμα, ο Διονύσιος Σολωμός μεταφέρει την αρχαία παράδοση η οποία θέλει τους χριστιανούς στον εσπερινό της αγάπης όταν λέει ο ύμνος "και αλλήλους περιπτυξώμεθα" να φιλιούνται στο στόμα. Φυσικά αυτό προϋπέθετε το ότι δεν υπήρχε καμία "ερωτική" σκέψη στο μυαλό τους εκείνη την ώρα οπότε είχαν τη δυνατότητα να πράξουν έτσι.

Για να έρθουμε εις τα καθ' ημάς, τολμώ να πω ότι όταν ήμουν μικρός, μέχρι κάποια ηλικία, όταν έρχονταν στο σπίτι οι γονείς μου ή εγώ, φιλιόμασταν στο στόμα και φυσικά αυτό δε μου γεννούσε καμία άλλη σκέψη. Ήταν ένα δείγμα αγάπης προς τους γονείς και το θεωρούσα απολύτως φυσιολογικό. Όλα βέβαια εξαρτώνται από τη σχέση που υπάρχει μεταξύ δύο ανθρώπων και τί θεωρεί ο καθένας ότι γι' αυτόν δεν είναι αποδεκτό. Ούτε εμένα μου άρεσαν κάτι θειάδες οι οποίες ήθελαν να με ασπαστούν θερμά όταν ήμουν μικρός και με σαλιώνανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πώς θα αντιδρούσατε αν βλέπατε κάποιον, που έχει σχέση σοβαρή, να φιλιέται πεταχτά στο στόμα με μία άλλη κοπέλα; Στο φιλικό, προφανώς, χαμογελαστά και τρυφερά, αλλά ενδεχομένως να είναι κι η κοπέλα του εκεί γύρω...; Τι θα σκεφτόσασταν;

Αντίστοιχα, θα το δεχόσαστε από το δικό σας σύντροφο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πώς θα αντιδρούσατε αν βλέπατε κάποιον, που έχει σχέση σοβαρή, να φιλιέται πεταχτά στο στόμα με μία άλλη κοπέλα; Στο φιλικό, προφανώς, χαμογελαστά και τρυφερά, αλλά ενδεχομένως να είναι κι η κοπέλα του εκεί γύρω...; Τι θα σκεφτόσασταν;

Αντίστοιχα, θα το δεχόσαστε από το δικό σας σύντροφο;

Αν ήταν το στυλ του και δεν το έπαιζε δεν θα το έβλεπα αρνητικά. Ουδέτερα. Αυτό ισχύει και για τον φίλο μου. Εντάξει, μιλάμε για φιλάκια για να χαιρετήσει κι έτσι? Δεν εννοείς να ρίχνει φιλιά εδώ κι εκεί ανεξέλεγκτα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ναι αμε, σιγα το πραγμα.
..
..
..
Ρε δε μας παρατανε λεω γω με τα πεταχτα φιλικα φιλια στο στομα;
Θα κρατουσα μουτρα ενα μηνα, και θα του ελεγα "τιποτα" οταν με ρωτουσε τι εχω για 10 χρονια. Μου τη δινουν αυτα τα χαζοανετα :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πώς θα αντιδρούσατε αν βλέπατε κάποιον, που έχει σχέση σοβαρή, να φιλιέται πεταχτά στο στόμα με μία άλλη κοπέλα; Στο φιλικό, προφανώς, χαμογελαστά και τρυφερά, αλλά ενδεχομένως να είναι κι η κοπέλα του εκεί γύρω...; Τι θα σκεφτόσασταν;

Αντίστοιχα, θα το δεχόσαστε από το δικό σας σύντροφο;

Για να είμαι ειλικρινής με το που το διάβασα η πρώτη μου σκέψη ήταν πολύ μα πολύ αρνητική.
Ας το δω λογικά..

Για να κάνει κάτι τέτοιο θα πρέπει ο άλλος να είναι γλυκούλης-τρυφερούλης-ευαισθητούλης, άρα δεν ξέρω και κατά πόσο θα ταίριαζα με έναν τέτοιον άνθρωπο.

Αλλά ακόμα και αν δεχτώ ότι ο σύντροφός μου θα έκανε κάτι τέτοιο, η αντίδρασή μου σίγουρα θα ήταν απόλυτα εξαρτημένη από το πόσο γνωρίζονται, τι έχουν περάσει και τους έχει δέσει τόσο, αλλά και από το πόσο καιρό είμαι μαζί του. Αν συνέβαινε από την αρχή ή αν προέκυψε στην πορεία της σχέσης το φαινόμενο.:P
Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε
Με προβλημάτισες :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ioakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
καλημερα οχι ρε παιδια τι ανετα και χαζα.εχω μεγαλωσει χωρις αυτα σοβαρακαι ετσι μεγαλωνω και την κορη μου που ειναι και της ιδιας αποψεως. μικρη ειναι αλλα απο μονη της το λεει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις, ioakos...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
καλημερα γιδι. τι δεν καταλαβες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Πώς θα αντιδρούσατε αν βλέπατε κάποιον, που έχει σχέση σοβαρή, να φιλιέται πεταχτά στο στόμα με μία άλλη κοπέλα; Στο φιλικό, προφανώς, χαμογελαστά και τρυφερά, αλλά ενδεχομένως να είναι κι η κοπέλα του εκεί γύρω...; Τι θα σκεφτόσασταν;

Αντίστοιχα, θα το δεχόσαστε από το δικό σας σύντροφο;

...εξαρτάται. Αν το άτομο αυτό έχει δείξει ότι τέτοια είναι η συμπεριφορά του γενικότερα χωρίς να επηρεάζεται η σχέση του τότε δε νομίζω ότι θα με ξένιζε, ειδικά αν ήταν και η κοπέλα του μπροστά και γινόταν αντιληπτό ότι δεν την πείραζε.

Σε αντίθετη περίπτωση, δηλ σε μέχρι τούδε συντηρητικό-μαζεμένο και δε συμμαζεύεται, τότε ίσως να προβληματιζόμουν.

Για μένα, τώρα, ισχύει το ίδιο με την απαραίτητη επίσης προσθήκη ότι εάν είμαι κι εγώ της ίδιας άποψης δεν θα υπάρχει πρόβλημα αν συμπεριφέρομαι με τον ίδιο τρόπο. Δε γίνεται μόνο ο ένας να εκφράζεται ελεύθερα με τρόπο που επιθυμούν και οι δύο...

Αλήθεια, γιατί μιλάμε μόνο για κοπέλες και άντρες-συντρόφους?

Τί πιστεύετε ότι θα γινόταν αν μια κοπέλα αντιδρούσε έτσι ελεύθερα και ανοιχτά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εχω την εντυπωση, οτι το πως καποιος αντιλαμβανεται μια τετοια συμπεριφορα ειτε αναμεσα σε γονεις, συγγενεις ή γενικοτερα φιλους, εχει να κανει καθαρα με το πως το εχει βιωσει στην παιδικη του ηλικια...
Μπορει να μη με ξενιζει το θεαμα, αλλα δε θεωρω οτι ειναι και κατι απαραιτητο για να δειξει καποιος αγαπη, στοργη κ.ο.κ...
Χμ...τωρα, οσον αφορα στο θεμα που ανεφερε το Γιδι περι του συντροφου μου και φιλης του.....μαλλον (δλδ σιγουρα) ειναι κατι που δε θα δεχομουν...και αυτο εχει να κανει καθαρα με το χαρακτηρα μου, που δε δεχομαι ο ανθρωπος μου να εχει πολλες οικειοτες γενικοτερα με τις φιλες του....ποσο μαλλον να μου αρεσει το θεαμα πεταχτων φιλιων, ακομα και εαν ειμαι πεπεισμενη οτι δε σημαινουν τιποτα περισσοτερο απο ενα χαιρετισμο, οπως ειναι και η χειραψια ενιοτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top