Ποιο παιδικό όνειρο σας πραγματοποιήθηκε τελικά ή όχι όταν γίνατε ενήλικας?

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ποιο παιδικό όνειρο σας πραγματοποιήθηκε τελικά ή όχι όταν γίνατε ενήλικας?
....και δεν εννοώ το κλασικό " τι θα γίνεις όταν μεγαλώσεις?" μόνο, αλλά από το πιο μικρό ή μεγάλο όνειρο που είχατε..... απο το πιο σοβαρό μέχρι το πιο αστείο παιδικό όνειρο που λέγατε οτι θα θέλατε να γίνει πραγματικότητα κάποτε
....τελικά έγινε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τελικα εμαθα κιθαρα, αφησα μακρια μαλια, εμιασα στον ξαδερφο μου, εχω μηχανακι.... Δεν μου ερχετε τιποτα αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ήμουν στο δημοτικό, και χαρούμενος για το πρωτάθλημα του γαύρου.
Ευχήθηκα να είμαι ακόμα σχολείο όταν το ξαναπάρει, για να κοροϊδεύω τους άλλους
Ε, το 97,
στην 3η λυκείου,
το ξανασηκώσαμε... :clapup:

Υγ. Αφού οι ΑΕΚτζήδες μου είχαν μαυρίσει την ψυχή στα ενδιάμεσα δέκα χρόνια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Τα παιδικα μου ονειρα ηταν να γινω καρδιοχειρουργος και να ανακαλυψω την θεωρια των παντων. Τελικα δεν εγινε τιποτα απο τα δυο, αλλα τουλαχιστον ασχοληθικα με την ιατρικη και με τη μαθηματικη φυσικη σε σχετικα καλο επιπεδο.

Επισις ηθελα να ειμαι αρκετα ψηλος ωστε να σκυβω οταν περναω κατω απο τα δεντρα στην αθηνα οπως ο μπαμπας μου. Επισις εγινα επαρκως ψηλος αλλα απλα παω γυρω γυρω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Είχα από μικρή το όνειρο να ...μεγαλώσω. :redface: Βιαζόμουν που λέτε πολύ να κάνω όλα αυτά τα πράγματα που έκαναν οι μεγάλοι- να μην πηγαίνω πια στο σχολείο, να μάθω να οδηγώ, να πηγαίνω βόλτες και διακοπές με τους φίλους μου, να ξενυχτάω, να κοιμάμαι μέχρι αργά το μεσημέρι και γενικά να κάνω επιτέλους ό,τι θέλω χωρίς να έχω από πάνω μου γονείς, δασκάλους και λοιπούς ενήλικες να μου λένε "πρόσεξε" και "μη" και "δεν πρέπει" και...και...

Εκεί κάπου στα 18, το όνειρο έγινε πραγματικότητα
μεγάλωσα λοιπόν (αστειάκι) αλλά και πάλι οι πιο ηλικιωμένοι ενήλικες είναι από πάνω μου, προσπαθώντας να με νουθετήσουν (αλλά πού :p).
Οπότε υποθέτω το όνειρο τροποποιείται ως εξής: "Να μεγαλώσω τόσο ώστε να είμαι αρκετά μεγάλη για να μη μου λένε τι να κάνω και αρκετά μικρή για να κάνω ό,τι μου κατέβει"


...τι εννοείτε δε γίνεται ποτέ αυτό;!!
ε η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!
:giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Να έχω φίλους.
Να είμαι πολίτης του κόσμου.
Να ακροβατώ στο όριο της αμφιβολίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
εκανα κατα το ημισυ το επαγγελμα που ηθελα πραγματικοτητα.διατηρησα τις παιδικες φιλιες μου.εχω δικο μου σπιτι που μπορω να κανω ο,τι θελω και να καλω τους φιλους μου οποτε θελω!(το 'χα παραπονο αυτο οταν ημουν μικρη...:P)φοραω τακουνια και τα περπατω με ανεση.δυστυχως δεν καταφερα ποτε να σκαρφαλωσω εκεινο το πευκο που ειχα βαλει στο ματι.......αλλα μικρη ειμαι ακομα,μπορει να τα καταφερω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ποιο παιδικό όνειρο σας πραγματοποιήθηκε τελικά ή όχι όταν γίνατε ενήλικας?

Nα φτάνω στο ράφι τη μαρμελάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι και πολύ τα παιδικά μου όνειρα. Τραγουδίστρια δεν έγινα, ούτε οφθαλμίατρος (τα 2 που μου έρχονται:P). Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι πήγα στην Αφρική, κάτι που ήθελα πάντα.

Θα το σκεφτώ περισσότερο, τι δι@ολο, όλο και κάποιο μεγάλο όνειρο θα είχα, όλο και κάποιο θα έχω πραγματοποιήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Δεν άλλαξε τίποτα ούτε τότε αλλά ούτε και τώρα ξέρω τι θα κάνω….
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Οταν ήμουν μικρός ήθελα να μεγαλώσω και τώρα που μεγάλωσα λέω τι ωραία όταν ήμουν μικρός... Δεν με βρίσκω πουθενά πια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.
'

Κανένα. ( δεν είχα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabi

Νεοφερμένος

Η sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Aπο μικρί ονοιρευόμουν να γίνω ή τεχνίτρια νυχιών ή κτηνίγιατρος. Η μαμά μου έιχε άλλες ιδεες για αυτό το θέμα. και με έβαλε να σπουδάσω μουσική. εγώ όμως κατάφερα να κάνω τα όνοιρα μου πραγματικότητα. έχω γίνει πολύ καλή τεχνίτρια νυχιών, έχω δύο νυχάδικα στα Βόρεια προάστια και έχω γίνει και λίγο κτηνίγιατρος, εχω εκτροφέιο περσικές γάτες τσιντσίλα και δύο λυκόσκυλα που καταφέρνω και τα φροντίζω μόνη μου. πιστέυω αν υπάρχει θέληση όλα μπορούν να γίνουν.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top