Ποδόσφαιρο στην Πάτρα

Kostas20

Νεοφερμένος

Ο Kostas20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!

Πριν ένα μήνα μόλις έγινα φοιτητής, μπήκα στην Πάτρα και έχω αρχίσει σιγά-σιγά να μαθαίνω την πόλη. Σχετικά με τις ασχολίες και τον ελεύθερο χρόνο μου, θέλω πολύ να μάθω λίγο ποδόσφαιρο, που δεν έχω ιδέα αλλά θέλω πολύ να ασχοληθώ, και δεν ξέρω που να απευθυνθώ. Βασικά, είμαι 20 χρονών και δεν ξέρω άμα γίνεται να μάθω ποδόσφαιρο σε αυτήν την ηλικία. Τι να κάνω; Υπάρχει κανένας σύλλογος για ερασιτεχνικές ομάδες ή κατί τέτοιο; Αλλά και εκεί νομίζω ότι το επίπεδο τους είναι πολύ υψηλό και αποκλείεται να με πάρουν γιατί δεν ξέρω τίποτα απο μπάλα, παρότι θέλω πολύ να μάθω. Άσε που εκεί παίρνουν και μικρούς παίκτες μόνο... Μήπως μπορεί να με προπονήσει κανένας προπονητής ιδιαιτέρως; Δεν ξέρω τι να κάνω, που να πάω...; PLEASE HELP ME! (Μη μου πέιτε μόνο ότι η καλύτερη λύση θα ήταν να παίζω με τους φίλους μου γιατί οι πιο πολλοί δεν ασχολούνται καθόλου με το ποδόσφαιρο :help:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Καλα πως σου σφηνωθηκε τωρα η ιδεα για το ποδοσφαιρο, 20 χρονων και χωρις να εχεις ιδιαιτερη σχεση μαζι του;;:worry::P

Η λυση ειναι μια..


..να κανεις καινουργιους φιλους που να παιζουν μπαλα.:hehe:

Το να βρεις προσωπικο trainer να σου μαθει μπαλα ειναι σχεδον αδυνατο, ουτε θα σε δεχτει καμια ομαδα με σκοπο να σου μαθει μπαλα..


Για αρχη θα μπορουσες να προσεγγισεις την ομαδα της σχολης σου. Συνηθως στις σχολες δεν υπαρχει και κανα φοβερο επιπεδο, αναλογως τη σχολη βεβαια. Πηγαινε παιξε μπαλα με τα παιδια εκει περα. Ισως γνωρισεις και καινουργια ατομα και να πηγαινεις μετα μαζι τους για μπαλα αφου το θες τοσο πολυ.. :)

Για παμε σιγα-σιγα, να κλωτσησουμε το τοπι..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top