• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αγχώδη ερωτήματα σχετικά με το κοινωνικά αποδεκτό βάρος

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
εγω θα ηθελα να ημουν χοντρη. κανονικα. με απ'ολα.θα ηθελα να τρωω οτι θελω, οποτε θελω, αμα θελω, που θα θελω.
αλλα δε με αφηνουν. και γι'αυτο διοχετευω το φριχτο μου αγχος και στρεςς για το θεμα σε μερικες βασικες ερωτησεις.
γιατι φοβαμαι να βγω στην παραλια;
(γιατι η ναομι καμπελ ειναι πιο ομορφη και πιο λεπτη απο μενα).
γιατι δεν τρωω ζυμαρικα, και αγχωνω και τους αλλους με τις υστεριες μου;
γιατι να ειναι τα προτυπα ομορφιας η keira knightley, carolyn murphy, gemma ward και αλλες αντι για την αφροδιτη του μποτιτσελι η τις τρεις χαριτες;
γιατι να μην ειμαστε χοντρες, τροφαντες, παχουλες, και ανετες;;
γιατι να αγχωνομαστε με ενα κομματακι σοκολατα στο χερι, και δεν τρωμε κανονικα σαν ανθρωποι;
γιατι, τη στιγμη που εχουμε προσυλητιστει στο θεο της διαιτας, (αρχιζοντας στα δεκατρια μας,) ερχεται καποιος και λεει πως αλλος ειναι ο τροπος να εισαι αδυνατη, ομορφη, και επιτυχημενη;;
γιατι ακομα και τα επιστημονικα περιοδικα μας βασανιζουν;;
( ανοιξτε κανενα και θα δειτε τι γαμπες εχει το μοντελο που παρουσιαζει τον καινουριο υπολογιστη Ταδε).
γιατι θελω, εγω προσωπικα, να μου λενε περιπου ενενηντα φορες τη μερα πως δεν ειμαι χοντρη, μονο και μονο για να αρχισω να βασανιζομαι μιση ωρα μετα;;
γιατι δε σταματαμε να συγκρινομαστε με αλλες, αλλα και με μοντελα;; και δε μας φαινονται πεινασμενες και δυστηχεις, αλλα ομορφες σε επιπεδο δωδεκαθεο;;
γιατι να ειναι αντικειμενο ολης μας της ζηλιας το κοριτσι στην παραλια που παιζει βολει με κατι ξυλακια που τελικα ειναι τα χερια της;;
γιατι πικραινομαστε που ποτε δε θα καταφερουμε να γινουμε ανορεξικες, ακομα κι αν ξερουμε πως ειναι η κολαση προσωποποιημενη;
γιατι βλεπουμε μια χοντρη γυναικα να τρωει και να γελαει, και μια αδυνατη να κανει οτιδηποτε, και ζηλευουμε;
γιατι, οταν βλεπουμε τα πλευρα μας, φτιαχνει η μερα μας;;
πως γινεται να εχω φτασει στη φαση να ξερω οτι μια κουταλια ζαχαρη εχει δυο θερμιδες παραπανω απο μια μελι; (29.....)
γιατι, εντελει, φτιαχνουμε και θρεντ με θεμα τα πολλαπλα αγχη μας, οπως η ινες, ας πουμε;;

γιατι, ε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
κοπελιά, εν πας καλά. κόφτο όοολο αριστερά :P.

εν ολίγοις, σκάσε και τρώγε :D. με το συμπάθιο πάντα ε :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οπος λεει και ο παλτος δεν πας καλα, παρτο ολο αριστερα

Αμαν πια με τα θυλικα και την ιστερια με το παχος. Φαε, δεν θ απεθανεις... Στο μυαλο σου ειναι ολα! Αρκει να μην γινεις και μπαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
αυτη ειναι η ευκολη αντιδραση. εσεις που δε σας βλεπετε οπως με βλεπω εγω. κι επειδη γενικα ισχυει, στον κυκλο μου, αυτη η υστερια..............
και καλα τρως ομως. αλλα μετα εχεις τυψεις. σιχαμενες. τα ευ***** εννουμενα παραλειπονται.

(θελω να βαλω ενα σμαιλι εδω περα, αλλα δε ξερω ποιο. τεσπα. *σμαιλι.*)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
εγώ πάντως δεν έχω τύψεις, ακόμα κι αν φάω ένα ταψί γαλακτομπούρεκο και 6 κομμάτια μουσακά :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Είσαι πολύ κακός φρουφρου..Θα σου σπάσω τα σι ντι σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
πατα και τον πονο μας..............:P μιλουσα βασικα για γυναικες, γιατι ειναι γεγονος οτι δεν ειμαι η μονη υστερικη. αααααααχ, δραματα, δραματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
εγώ πάντως ότι και να φάω και σε οποιαδήποτε ποσότητα δεν παχαίνω..Πάντα μου λείπουν 2-3 κιλάκια όσο και αν προσπαθώ για το ιδανικό βάρος!Ανήκω στις τυχερές...!:P Ουφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ines:
εγω θα ηθελα να ημουν χοντρη. κανονικα. με απ'ολα.θα ηθελα να τρωω οτι θελω, οποτε θελω, αμα θελω, που θα θελω.
ines, το να είσαι χοντρή δεν είναι καθόλου καλό και καλύτερα να μην το επιθυμείς...
Το υπερβολικό πάχος [με απ' όλα :P ], μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στην υγεία. Επίσης κάποιος με βάρος άνω του κανονικού [όσο να ναι] θα δυσκολεύεται και στη κίνηση.

Μπορείς να τρως ότι θες όποτε θες κτλ, αρκεί να κάνεις και λίγη γυμναστική ώστε να χάνεις τις παραπανήσιες θερμίδες που λαβμάνεις [ε δε μπορούμε να τα έχουμε και όλα :P ].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
ινες μου, τρώγε ότι θες και μην ακούς τους άλλους!
Εμένα πολλοί μου λένε να αδυνατίσω, να κόψω το πολύ φαί κλπ αλλά τους γράφω κανονικά!
Κάνω αυτό που γουστάρω εγώ!!!




ΥΓ>Πάντως πολύ υστερία ρε παιδί μου.... πάρ' τ' αλλιώς γιατ' θα βρεις!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εγώ πάλι τον όρο κοινωνικά αποδεκτό βάρος δεν τον έχω ξανακούσει
μάλλον θα τον εφηύραν οι κατακρίνω τους πάντες γύρω μου για να κρύψω την δική μου ανασφάλεια άνθρωποι.:P

Ιδανική τομή για μένα είναι το παν μέτρον άριστο ναι μεν δεν ζω για να τρώω αλλά ούτε θέτω τον εαυτό μου σε νηστεία αν φάω ένα γλυκό παραπάνω.
Προτιμώ να νοιώθω τύψεις για άλλα πράγματα που έχω κάνει στη ζωή μου παρά για το ότι τσιμπολόγησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ινες, φάε καλό μου όσο θες................................

























αρκεί να είναι φρουτα:bleh::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
ντου κατά τη γνωστή στιχομυθία (από ελληνική τηλεοπτική σειρά):

-Άσε, μόνο ένα φρούτο έχω φάει από το πρωί!
-Τι φρούτο;
-Ένα καρπούζι!
:P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το παν είναι να κατουράς....:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ινάκι.....ένα θα σου πω.....

Συμπάσχω απόλυτα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
giostau αλλο ενας γεματουλης-χοντρουλης αντρας κι αλλο μια κοπελα.
Δυστυχως ειναι ετσι τα πραγματα.
Απο την αλλη προσωπικα δεν θα σου ελεγα ines να τρως οτι θες και οσο θες.Παιζουν πολλα ρολο συν του οτι ενας παχυς-αρκος ανθρωπος εχει καποια-εως πολλα προβληματα υγειας.(Για να μην πω ολοι θα πω το 99%)
Δεν ειναι μονο λογοι αισθητικοι!Ειναι και θεμα υγειας οπως και να το κανουμε.
Καλο ειναι να τρως απο τα παντα και με μετρο.Δεν ειναι αναγκη να καθισεις να τσακισεις μια τουρτα!
Φαε ενα κομματι!
Δεν ειναι αναγκη να τρως γλυκα καθε μερα!Φαε δυο φορες την εβδομαδα...Και παει λεγοντας...
Μετρον αριστο!
Ουτε 90 κιλα με 1.60 υψος ειναι καλο να εισαι ουτε και 35.;)
Απλως ενα λαθος που κανουν πολλοι μας ειναι οτι ειμαστε των ακρων...'Η θα καθισουμε και θα φαμε μια σκάφη φαγητο ή φρουτα (που επισης παχαινουν!) ή δεν θα βαλουμε μπουκια στο στομα μας...:(
Δεν ειμαι κολλημενος με την διατροφη μιας και απο μικρος εως και τωρα εχω εναν ταχυτατο μεταβολισμο κι εγω ειμαι στην θεση του να πρεπει να τρωω οσο γινεται περισσοτερο μπας και παρω κανα κιλο.Τωρα ειμαι κανονικος (αν και θελω καμια 5αρια ακομα) αλλα καποτε ημουν 1.83 υψος και 57 κιλα βαρος...οποτε...:whistle: !
Παντως το θεμα δεν ειναι και να πεθανει κανεις απο το αγχος του για το σωμα του.Ηρεμια και μετρο θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω ειμαι τις αποψης του μετρου ...
Προσωπικα με αιδιαζουν κατι καλαμιδες που κυκλοφορουν στο δρομο :P. Εκτος ομως απο αυτο ... εναν νορμαλ βαρος πιστευω χρειαζεται να εχει καποιος ... Και εγω δεν μιλαω μονο για θεματα υγειας αλλα και θεματα ναρκισσισμού ... Σας αρεσει να εχετε ενα σωμα που δεν σας αρεσει; Δεν νομιζω ...
Αν δεν σας αρεσει το σωμα σας πως θα πεισεται τον υποψηφιο συντροφο;

Φανταζομαι δεν σας αρεσει να περπατε το καλοκαιρι με δυσκολια ή τα σκαλια να τα ανεβετε σαν χελωνα ...

Ναι μεν θεωρω αρρωστια την ψυχωση με την διαιτα αλλα το ιδιο ασχημο μου καθετε και το η ψυχωση με το φαγητο σε σημειο αιδιας ... Γιατι να θας 5 σοκολατες; ... Φτανει η μια ... Γιατι να φας μια giga-piza πιστα ... Φτανει και η νορμαλ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Ινάκι.....ένα θα σου πω.....

Συμπάσχω απόλυτα!!!!

α γεια σου!! αρα καταλβαινεις το πνευμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μάριε από την 3η γραμμή του πόστ σου και κάτω συμφωνούμε.....
Αυτό που λέω είναι ότι δε μου αρέσει η κατάσταση όπου η δίαιτα είναι σκοπός ζωής, το να πάρεις ένα κιλό ισοδυναμεί με την καταστροφή του κόσμου και τέτοιες καταστάσεις!
Και δε μιλάω για χοντρή...
Μιλάμε για κανονική! Με τις καμπύλες και τα πιασίματά της!


Όσο για την πρώτη γραμμή.... δυστυχώς είναι ένα από κακά που έφερε η τηλεόραση, τα περιοδικά κλπ...:(





ΥΓ>Βρε συ, άλλαξε λίγο την πρώτη γραμμή του μηνύματός σου... από άνρθωπος σε άντρας! θα σε κατηγορήσουν για ροτσιστή/οπισθοδρομικό/δεξερωκαιγωτι....
Όπως λέγανε παλία "έχω δυο παιδιά και ένα κορίτσι":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πωωωω...μιλαμε ουτε που καταλαβα οτι εγραψα ανθρωπος....:P :angel: :wacko:
Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτα με οσα λες!Και ειναι και μια αληθεια αυτη που λες.Οτι η διαιτα σε πολλες κοπελες εχει γινει αυτοσκοπος, ακουνε οτι διαιτες μπορουν να δουν σε φυλλαδες αμφιβολου εγκυροτητας αντι να πανε σε διαιτολογο (αν εχουν σημαντικο προβλημα) και γενικα προτιμουν να ειναι πετσι και κοκκαλο παρα με κανα 2 - τρια - πεντε εν παση περιπτωση κιλα παραπανω...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top