Αγορά Motorola RAZR XT910;;;

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Σκεφτομαι να αγορασω το Motorola RAZR XT910.Θελω ενα πολυ καλο ANDROID κινητο και μου εχουν πει οτι ειναι απο τα καλυτερα.Το οικονομικο δεν ειναι θεμα διοτι εχω συνδεση με απεριοριστο χρονο ομιλιας και ετσι εχω ΠΟΛΥ μεγαλη εκπτωση...


Γενικα πειτε μου τις αποψεις σας για το μοντελο,θετικα,αρνητικα,γνωμες κτλπ



ευχαριστω πολυ για τα post εκ των προτέρων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Σκεφτομαι να αγορασω το Motorola RAZR XT910.Θελω ενα πολυ καλο ANDROID κινητο και μου εχουν πει οτι ειναι απο τα καλυτερα.Το οικονομικο δεν ειναι θεμα διοτι εχω συνδεση με απεριοριστο χρονο ομιλιας και ετσι εχω ΠΟΛΥ μεγαλη εκπτωση...


Γενικα πειτε μου τις αποψεις σας για το μοντελο,θετικα,αρνητικα,γνωμες κτλπ



ευχαριστω πολυ για τα post εκ των προτέρων:)
:D
δε μου αρέσει η σχεδίαση του, αν και είναι ατσάλινη κατασκεή
το sar της συσκευής είναι χαμηλό και αυτό είναι καλό.
Η κάμερα του και τα μπιχλιμπίδια είναι άριστα
κακή είναι η αυτονομία της μπαταρίες
Η οθόνη αντέχει σε νερό χαρακιές

εγώ θα έπαιρνα Iphone 4 (το 4s είναι ακριβό) αν και χειρότερο σε προδιαγραφές πιστεύω ότι είναι καλύτερο σαν σύνολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
:D
δε μου αρέσει η σχεδίαση του, αν και είναι ατσάλινη κατασκεή
εννοεις design???αν οχι,εννοεις απο μεριας υλικων;;;
το sar της συσκευής είναι χαμηλό και αυτό είναι καλό.
τι ειναι αυτο,ποση ραδιενεργεια εκπέμπει;;;:hmm::hmm::hmm:
Η κάμερα του και τα μπιχλιμπίδια είναι άριστα
το ξερω και γω απο αυτα το ψηνω να το αγορασω,πιστευεις ειναι καλυτερα το samsug το galaxy???
κακή είναι η αυτονομία της μπαταρίες
ναι αυτο το διαβασα-ακουσα και αλλου δλδ για ποση ωρα μιλαμε χοντρικα(με wifi σε χρηση ξερω 'γω);;;
Η οθόνη αντέχει σε νερό χαρακιές
ναι οκ το διαβασα αυτο αλλα δεν το πολυπιστευω:whistle::whistle::whistle:

εγώ θα έπαιρνα Iphone 4 (το 4s είναι ακριβό) αν και χειρότερο σε προδιαγραφές πιστεύω ότι είναι καλύτερο σαν σύνολο.
1.πανακριβο οχι απλα ακριβο
2.δεν μου αρεσει το βρισκω πολυ πουλαω μουρι
3.θελω να ειναι android το κινητο και οχι ios
4.δεν εχει καν τις ιδιες δυνατοτητες το μονο που ισως ειναι καλυτερο ειναι η μπαταρια...
5.apple fan και εσυ ε;;;τι τους βρισκεται βρε,πανακριβα ειναι και δεν ειναι και κατι τοσο ιδιαιτερο(στα macbook αναφερομαι περισσοτερο)



thanx και για την απαντηηση btw:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Alehunter είχα το iphone 3gs μέχρι να μου το κλέψουν.Τώρα έχω ένα lg android και η διαφορά μεταξύ τους είναι χαώδης.Και τα xperia που έχω από δει σε φίλους το ίδιο χάλια είναι.Το applestore ενα level πάνω.Επίσης εγώ δε θα ξανάπαιρνα μοτορολα και νοκια smartphone:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
εννοεις design???αν οχι,εννοεις απο μεριας υλικων;;;
τι ειναι αυτο,ποση ραδιενεργεια εκπέμπει;;;:hmm::hmm::hmm:
το ξερω και γω απο αυτα το ψηνω να το αγορασω,πιστευεις ειναι καλυτερα το samsug το galaxy???
ναι αυτο το διαβασα-ακουσα και αλλου δλδ για ποση ωρα μιλαμε χοντρικα(με wifi σε χρηση ξερω 'γω);;;
ναι οκ το διαβασα αυτο αλλα δεν το πολυπιστευω:whistle::whistle::whistle:


1.πανακριβο οχι απλα ακριβο
2.δεν μου αρεσει το βρισκω πολυ πουλαω μουρι
3.θελω να ειναι android το κινητο και οχι ios
4.δεν εχει καν τις ιδιες δυνατοτητες το μονο που ισως ειναι καλυτερο ειναι η μπαταρια...
5.apple fan και εσυ ε;;;τι τους βρισκεται βρε,πανακριβα ειναι και δεν ειναι και κατι τοσο ιδιαιτερο(στα macbook αναφερομαι περισσοτερο)



thanx και για την απαντηηση btw:)
εγώ android έχω (htc wildfire s) είμαι ευχαριστημένος και ίσως από πλευράς free εφαρμογών έχει περισσότερες το android αλλά σοβαρές εμπορικές εφαρμογές βρίσκεις κυρίως στην apple.

Aυτό με την σχεδίαση δεν εννοώ τα υλικά (αφού είναι ατσάλινη η κατασκευή) αλλά το σουλούπι του.

IPHONE δε θα αγόραζα γιατί το βρίσκω υπερβολικά ακριβό (απλά εσύ έχεις την επιδότηση)...οπότε αλλάζει το πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Alehunter είχα το iphone 3gs μέχρι να μου το κλέψουν.Τώρα έχω ένα lg android και η διαφορά μεταξύ τους είναι χαώδης.
μα και απο μεριας δυνατοτητων τα κινητα ειναι διαφορετικα(αν μιλαμε για το lg που καταλαβα),δεν μιλαω για μια κουλη μαρκα(χωρις παρεξηγηση αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για lg) αλλα για μια γνωστη,την μοτορολα την οποια προσφατα αγορασε και η google ακριβως με αυτο το σκοπο,να βελτιωσει το ονομα των android στην αγορα.
Και τα xperia που έχω από δει σε φίλους το ίδιο χάλια είναι.
ποιο απο ολα το xperia διοτι το αντιστοιχο που εχω σε ιδια τιμη με αυτα που δινω,το arc,καθε αλλο παρα χαλια το λες.Τι δεν σου αρεσε btw στο xperia???εμενα μονο για την μπαταρια μου εχουν πει οτι ειναι καπως...
Το applestore ενα level πάνω.
really???σε αυτο που εχω αποψη(η αδερφη μου εχει iphone) θα ελεγα οτι δεν ειναι δα και τοσο καλο.Σχεδον ολες οι εφαρμογες θελουν να τις αγορασεις

+ το γεγονος οτι τα μισα iphones θελουν jailbreak για μλκς του στυλ δεν μπορεις να ανταλλαξεις αρχεια(via bluetooth) με μη πηονεσ....


Επίσης εγώ δε θα ξανάπαιρνα μοτορολα και νοκια smartphone:P
για την μοτορολα δεν ξερω διοτι οπως σου ειπα και απο πανω αλλαξε...Τωρα για την νοκια ειναι μια πολυ καλη επενδυση με παρα πολυ καλη κατασκευη και value of money σε ολα τις τα κινητα απλα το μονο που με ενοχλει ειναι το λογισμικο:/::/::/:

εγώ android έχω (htc wildfire s)
ωραιο κινητο αν και με 600hz cpu ειναι πολυ καλο και εγω πριν βαλω την συνδεση αυτο εψηνα να αγορασω:)
αλλά σοβαρές εμπορικές εφαρμογές βρίσκεις κυρίως στην apple.
τι εννοεις οταν λες σοβαρες;;;εννοω σε ποιον τομεα;;:hmm::hmm:

Aυτό με την σχεδίαση δεν εννοώ τα υλικά (αφού είναι ατσάλινη η κατασκευή) αλλά το σουλούπι του.
αααααα εννοεις οτι ειναι πολυ λεπτο ε;;;

IPHONE δε θα αγόραζα γιατί το βρίσκω υπερβολικά ακριβό (απλά εσύ έχεις την επιδότηση)...οπότε αλλάζει το πράγμα.
ναι οκ αλλα και παλι εγω το βλεπω σαν πεταμα χρηματων,δλδ και παλι θα πληρωσω απλα οχι και τοσα(κανα 200αρι) και δεν θελω να πεταξω χρηματα.Παντως σαν specs το μοτορολα ειναι πολυ μπροστα....Το μονο παντως που παραδεχομαι στα iphone ειναι η ποιοτητα κατασκευης,γερο πραγμα:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
για την μοτορολα δεν ξερω διοτι οπως σου ειπα και απο πανω αλλαξε...Τωρα για την νοκια ειναι μια πολυ καλη επενδυση με παρα πολυ καλη κατασκευη και value of money σε ολα τις τα κινητα απλα το μονο που με ενοχλει ειναι το λογισμικο:/::/::/:

ωραιο κινητο αν και με 600hz cpu ειναι πολυ καλο και εγω πριν βαλω την συνδεση αυτο εψηνα να αγορασω:)τι εννοεις οταν λες σοβαρες;;;εννοω σε ποιον τομεα;;:hmm::hmm:

αααααα εννοεις οτι ειναι πολυ λεπτο ε;;;
:clapup::clapup:
ναι οκ αλλα και παλι εγω το βλεπω σαν πεταμα χρηματων,δλδ και παλι θα πληρωσω απλα οχι και τοσα(κανα 200αρι) και δεν θελω να πεταξω χρηματα.Παντως σαν specs το μοτορολα ειναι πολυ μπροστα....Το μονο παντως που παραδεχομαι στα iphone ειναι η ποιοτητα κατασκευης,γερο πραγμα

Λεπτό που είναι καλό απλά δεν εχει κάτι το ασυνήθιστο.


Επιπλέον κυκλοφορούν βιβλία εφαρμογές που είναι πολύ πιο φτηνά από την έντυπη μορφή τους (και αυτο΄για ipad παραπάνω για κινητό είναι πεταμένα λεφτά) έχει ένα σωρό πράγματα. Το android έχει πολλά αλλά λιγότερη ποικιλία. Παιχνίδια και τέτοια δε παίζω οπότε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Λεπτό που είναι καλό απλά δεν εχει κάτι το ασυνήθιστο.
ναι καταλαβα τι εννοεις κατι το διαφορετικο...
εεεεε οκ 1.ειναι για ipad 2.ειναι λιγο ακυρο το βιντεο 3.ναι οκ καταλαβα τι εννοεις οταν λες σοβαρες εφαρμογες αλλα εγω το πολυ να θελω καμια με συνδεσμολογιες που θα βγαζει ποσο ρευμα εχουν αρα....

Επιπλέον κυκλοφορούν βιβλία εφαρμογές που είναι πολύ πιο φτηνά από την έντυπη μορφή τους (και αυτο΄για ipad παραπάνω για κινητό είναι πεταμένα λεφτά) έχει ένα σωρό πράγματα.
συμφωνω αν και διαφωνω με το να παρει καποιος ipad παρε ρε φιλε ενα φτηνο κανονικο laptop ειναι πολλα τα λεφτα στην apple και δεν τα αξιζει,ουτε αναβαθμισεις στην ram παιρνει,ουτε μετα απο 2-3 χρονια θα μπορεις να αλλαξεις μπαταρια(σε μια φυσιολογικη τιμη για το ενο εξαρτημα) γενικα εχει πολλα ασχημα....
Το android έχει πολλά αλλά λιγότερη ποικιλία.
μμ ναι προφανως εχεις δικιο απο την στιγμη που αναφερεται σε ενα οχι τοσο ευρύ κοινο ειναι καπως πιο περιορισμενες οι εφαρμογες του...
παιχνίδια και τέτοια δε παίζω οπότε :P
κριμα:(:P:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eπειδή βαριέμαι να κάνω πολλαπλες παραθέσεις.Και γω δε συμπαθω την lg αλλά τα motorola δε τα λες και ευγνωσμένης αξίας.2 μοτορόλα είχαμε στην οικογένεια και τα 2 βγήκαν μάπα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Κοιτα φιλε Econ να σου πω την αληθεια δεν ξερω.Ενα κινητο ειχα πολυ παλια motorola
και ηταν φανταστικο...Συμφωνω πως δεν ειναι και ''υγνωσμένης αξίας'' αλλα τωρα που την αγορασε η google θεωρω οτι ειναι top.Τι να πω I'm confused:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mπες σε καμιά σελίδα με συγκρίσεις κινητών.Αυτοί ίσως ξέρουν κάτι περισσότερο.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Mπες σε καμιά σελίδα με συγκρίσεις κινητών.Αυτοί ίσως ξέρουν κάτι περισσότερο.:confused:

εχω μπει και δει αρκετες και λενε λιγο πολυ ολες τα ιδια δλδ οτι το μονο - του μοτορολα ειναι η μπαταρια αλλα και παλι δεν μου φτανει αυτο.Για αυτο ρωτησα και εδω στο site για μια δευτερη γνωμη....:)
Εγω παντως μαλλον για το μοοτορολα θα παω,πηγα κιλας και το επιασα και με το χερι μου ωραιο ηταν μου αρεσε παρα πολυ η κατασκευη του(δινω ιδιαιτερη εμφαση παντα σε αυτο το τομεα).Το μονο που με ξενερωσε καπως ηταν η version android που ειχε(ηθελα sandwich) αλλα οκ θα το κανω μονος μου αναβαθμιση.Γενικα μου αρεσε αρκετα,περισσοτερο απο το galaxy και το υπερεκτιμημένο iphone το οποιο θελει jailbreak και μλκς για να κανεις τα βασικα(να στειλεις ενα αρχειο με bluetooth σε ενα φιλο σου).Γενικα οπως σου ειπα εχω αρχισει να το ψηνω αγρια....:D

ΤΟ μονο που με ενοχλει ειναι οτι εχει micro SIM(σαν τον phone,μια μικροτερη sim) και θα πρεπει να κανω μετατροπη την SIM μου,υπαρχει καποιος τροπος να μην το κανω αυτο;;;οποιος ξερει θα με βοηθουσε ιδιαιτερως thanx:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top