Τι σας κάνει να συμπαθείτε κάποιον;

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Bλέπω οι περισσότεροι απαντάτε μάλλον έχοντας στο νου σας ερωτοδουλειές :D Για συμπάθεια δεν ήταν το ερώτημα ; τί δουλειά έχει η συμπάθεια σε ένα κοινωνικό topic ; Συνήθως για τις ερωτοδουλειές υπάρχουν άλλες λέξεις όπως "μαγεύομαι", "τα παίζω", "μου τρέχουν τα σάλια", "εντυπωσιάζομαι" κλπ. Αλλά ναι, ξέχασα, η συμπάθεια είναι το πρώτο βήμα. Να το πιστεύετε άραγε στ'αλήθεια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Katerina Kechaya

Νεοφερμένος

Η Katerina Kechaya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Συμπτωματικά, είχα πρόσφατα και εγώ μια τέτοια συζήτηση. ;)
Με τα περισσότερα που έχουν ήδη αναφερθεί παραπάνω συμφωνώ απόλυτα..
έχω όμως να προσθέσω τα:
α.) Γενναιοδωρία. Σαφώς και δεν αναφέρομαι στην οικονομική. Γενναιοδωρία στο χρόνο, τη φροντίδα, τα "ανοιχτά αυτιά".
β.) Η τρέλα της στιγμής. Το να αναφέρεις κάτι αμελητέο και να ξέρεις ότι ο απέναντι στο τραπέζι θα το καταλάβει και θα γελάσει μαζί σου.

Ένα επίσης πολύ σημαντικό και στο οποίο δίνω ιδιαίτερη βαρύτητα είναι η σχέση του συγκεκριμένου ατόμου και με άλλα του κοντινού του περιβάλλοντος. Εννοώ πως αν η "φίλη" μου, απατά κατ'εξακολούθηση τον φίλο της, μπορεί να μην έχει άμεση σύνδεση με εμένα, δείχνει όμως ότι πρόκειται για άτομο που δεν επενδύει στις διαπροσωπικές τις σχέσεις και αναλόγως μπορεί κάποια στιγμή να προδώσει και εμένα (μπορεί να ακούγεται αυστηρό, αλλά πραγματικά συνήθως έτσι συμβαίνει). Καταλήγουμε λοιπόν έτσι στο ..

γ.) που αφορά αυτό ακριβώς. Την εμπιστοσύνη και την επένδυση.

Αναφορικά τώρα με τα αρχικά σημάδια, νομίζω πως ένα ευχάριστο πρόσωπο και μια θερμή χειραψία, είναι αρκετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να συμπαθήσω...χμ, δεν έχω σκεφτεί ποτέ τι είναι αυτό που θα με κάνει να συμπαθήσω κάποιον, αλλά συνήθως αυτό που συμβαίνει είναι να τον κοιτάξω απλά και να ξέρω αν μου βγάζει κάτι το θετικό ή όχι. :)

Το χαμόγελο που φτάνει ως τα μάτια είναι το πρώτο που θα κοιτάξω, δεν το έχουν πολλοί άνθρωποι, αλλά αυτοί που το έχουν πραγματικά έχουν κάτι το τραβηχτικό. Σε κάνουν να θέλεις να βρίσκεσαι κοντά τους, να μιλάς μαζί τους, να τους κοιτάζεις. Αυτό για μένα είναι η "αύρα"- η ικανότητα που έχει κάποιος να σε μαγεύει με το βλέμμα, το χαμόγελο και τον τρόπο που μιλάει και συμπεριφέρεται. Συνήθως οι άνθρωποι που συμπαθώ με κάνουν και χαμογελάω όταν είμαι κοντά τους, γιατί αυτό που εκπέμπουν περνάει σε εμένα- με κάνουν και νιώθω ευχάριστα μαζί τους. :)
Το άλλο που προσέχω είναι το αν ο άλλος κοιτάει στα μάτια. Αν κοιτάζει πολύ έντονα και δεν σε αφήνει να χαλαρώσεις το βλέμμα σου, να κοιτάξεις τριγύρω ή να τον περιεργαστείς με την ησυχία σου, ίσως να με ενοχλήσει- αν πάλι κοιτάζει γύρω γύρω ενώ του μιλάς, αυτό με κάνει να θεωρώ ότι δεν μου δίνει σημασία και χάνω κάθε ενδιαφέρον για εκείνον.
(εδώ το "του" αναφέρεται σε άτομα ανεξαρτήτως φύλου :))

Γενικά είμαι αυστηρή στην κρίση μου και θα έλεγα ότι μάλλον στηρίζομαι στη διαίσθησή μου, η οποία μέχρι τώρα δεν με έχει προδώσει... Πάντως πολύ δύσκολα θα πω ότι αντιπαθώ κάποιον- θα ψάξω πάντα να βρω έστω ένα σημείο που μπορεί να έχουμε κοινό ή ένα χαρακτηριστικό (της προσωπικότητάς του) του που μου αρέσει, ακόμα κι αν αυτό είναι κάτι ασήμαντο. Έχω συμπαθήσει ανθρώπους με τους οποίους δύσκολα θα ταίριαζα σε επίπεδο του "κάνουμε παρέα", απλά και μόνο επειδή για μία στιγμή πήραν μία έκφραση προσώπου που μου φάνηκε χαριτωμένη ή επειδή η αίσθηση του χιούμορ τους προσεγγίζει τη δική μου ή επειδή μας αρέσει το ίδιο μουσικό συγκρότημα. Αν δεν βρω κάτι, τότε θα πω απλά ότι δεν είναι το στυλ του ανθρώπου που θα μπορούσα να ταιριάξω. :)

Κάτι άλλο που με κάνει να συμπαθήσω κάποιον είναι η αίσθηση του χιούμορ του και η διάθεσή του για αυτοσαρκασμό. Τρέφω μεγάλη συμπάθεια για άτομα που ξέρουν να αυτοσαρκάζονται γιατί μου δείχνουν ότι είναι καλά με τον εαυτό τους και αυτό γενικά θεωρώ ότι είναι κάτι θετικό. :)

Σε ότι αφορά το πέρα από τη συμπάθεια- γιατί γενικά εύκολα λέω πως συμπαθώ κάποιον... Το να γίνω φίλη με κάποιον, εδώ είναι πιο δύσκολα τα πράγματα. Κάνω το διαχωρισμό παρέα- φίλοι και μπορεί να είμαι λίγο υπερβολική σε αυτό, αλλά για να πω ότι κάποιος είναι φίλος μου, πρέπει να μου έχει δείξει πρώτα ότι θα είναι εκεί και όταν τα πράγματα είναι καλά και όταν είναι άσχημα.
Για το ερωτικό... εντελώς άλλη ιστορία. :)


πς. κάτι με έχει πιάσει τώρα τελευταία και ή κάνω μεγάλα ποστ ή δεν κάνω καθόλου. :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
:P

(Το θυμάμαι γιατί όντως μου είχε κάνει εντύπωση η πρώτη απάντησή σου που παρέθεσα. Ήταν κάτι που δεν περίμενα να διαβάσω από σένα :P)

Κατά τα άλλα συμφωνώ με τον fandago και τη roumana. Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η χειραψία και το χαμόγελο και μάλλον έχει να κάνει με την ειλικρίνεια που βγάζει ή που θέλει να βγάλει.
Μου χει τύχει όχι να αντιπαθήσω με την πρώτη ματιά, αλλά να μου χουν κάτσει στραβά άτομα, με τα οποία έχω ανταλλάξει ελάχιστες κουβέντες μόνο κ μόνο επειδή δε χαμογελάνε.


χαχα

μα μαρή κι εσύ, επειδή υπάρχει η ίδια λέξη σε δύο ποστ, δε σημαίνει ότι οι απαντησεις σχετιζονται


απορώ τι εικόνα δίνω για να σου κάνει εντύπωση εκείνη η απάντηση


χοχοχο

πρέπει η ενέργεια μου να είναι περίεργη :P:P


μα δεν αναιρω ότι η ενέργεια κάποιου είναι σημαντική, λέω απλά ότι οι άνθρωποι είναι τόσο σύνθετα όντα που ενω η αρχικη εντυπωση μπορει να ειναι αλφα, οπου κι αν οφειλεται, η τελικη εντυπωση να ειναι φι γιατι πολυ απλα υπαρχουν παρα πολλες πτυχες.










α ρε, ηρω, τιποτα δεν εχεις δει απο μενα, αντε μην αρχισω να λεω οτι πραγματικα σκεφτομαι :P:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
α ρε, ηρω, τιποτα δεν εχεις δει απο μενα, αντε μην αρχισω να λεω οτι πραγματικα σκεφτομαι :P:P:redface:

ξέχασα και αυτό :X
Αν το κάνει αυτό, τον συμπαθώ instantly. :angel:


διευκρίνιση: άλλο το "λέω τι πραγματικά σκέφτομαι" και άλλο το " λέω ό,τι μα ό,τι μου κατεβαίνει στο κεφάλι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Γενικά συμπαθώ σχεδόν όσους γνωρίσω μέχρι να μου δείξουν ότι δεν το αξίζουν :D I love people :) :) :). Επίσης συμπαθώ ΠΑΡΑ πολύ κάποιον όταν δω ότι εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος και γελάμε ο ένας με το χιούμορ του άλλου. Νομίζω ότι λίγα πράγματα θα με κάνουν να μην συμπαθήσω κάποιον αρχικά. Αν πάντως υπάρχει ένας λόγος που δεν θα συμπαθήσω κάποιον είναι ο ακόλουθος:

Δεν ΑΝΤΕΧΩ αυτούς που θεωρούν ότι είναι ανώτεροι μου, με κοιτάνε αφ' υψηλού ή με σνομπάρουν or something. ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΜΩΡΗ! :P Τούτους εδώ τους διαισθάνομαι και τους αποφεύγω. At all costs. ( μήπως επειδή είμαι και γω ψωνάρα...; Τι να πω...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Bλέπω οι περισσότεροι απαντάτε μάλλον έχοντας στο νου σας ερωτοδουλειές :D Για συμπάθεια δεν ήταν το ερώτημα ; τί δουλειά έχει η συμπάθεια σε ένα κοινωνικό topic ; Συνήθως για τις ερωτοδουλειές υπάρχουν άλλες λέξεις όπως "μαγεύομαι", "τα παίζω", "μου τρέχουν τα σάλια", "εντυπωσιάζομαι" κλπ. Αλλά ναι, ξέχασα, η συμπάθεια είναι το πρώτο βήμα. Να το πιστεύετε άραγε στ'αλήθεια ;

Δεν καταλαβαίνω καθόλου τι θες να πεις, ίσως επειδή δεν έχω πιεί όλο μου τον καφέ ακόμα :P

  • Από που προκύπτει ότι οι περισσότεροι απαντούν για ερωτοδουλειές; Εγώ δεν είδα κάτι τέτοιο. :confused:
  • Σε τι έγκειται το ασυμβίβαστο της παρούσας κατηγορίας με το θέμα αυτό; Δεν το έβαλα στις ερωτικές σχέσεις, στις κοινωνικές το έβαλα, δηλαδή ο,τι αφορά φιλία, γνωστούς, γειτονες, συγγενείς κοκ :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω καθόλου τι θες να πεις, ίσως επειδή δεν έχω πιεί όλο μου τον καφέ ακόμα

έλα μωρέ, εντάξει, κι εγώ χθες εκείνη την ώρα δεν είχα πιει όλο μου τον καφέ, γι'αυτό είχα αυτή την εντύπωση φαίνεται. Μπορεί να έκανα και λάθος. Πολλά κριτήρια και προυποθέσεις πάντως, λίστες ολόκληρες από κάποιους για κάτι τόσο απλό που λέγεται συμπάθεια και το εκπέμπει κάποιος από το ύφος και το πρόσωπό του μόνο, μια ανεξήγητη απροσδιόριστη χημεία είναι όλο το θέμα. Εγώ πάντως αν και δίνω πολύ σφιχτές χειραψίες, δεν θα έκρινα ποτέ τον άλλον αντιπαθή αν δεν έμαθε να χαιρετάει. Κάτι άσχετο, έχω προσέξει ότι τέτοιες χαλαρές χειραψίες δίνουν κυρίως οι γυναίκες. Με άντρα δεν έχω ανταλλάξει ποτέ χαλαρή χειραψία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xazoulina

Νεοφερμένος

Η xazoulina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Χορευτής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
εξυπνο χιουμορ και υπεροχο χαμογελο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Είμαι τσακωμένη με τη βλακεία και με την αγένεια κατά τα λοιπά δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Αυτά για τις πρώτες εντυπώσεις στις οποίες δεν δίνω πλέον καμιά βάση γιατί έχω πέσει πάρα πολλές φορές έξω , καθώς επίσης και οι άλλοι για μένα .
Στην συνέχεια τεράστιο ρόλο παίζει το χιούμορ γιατί απόψεις , στάση ζωής , γούστα κλπ , μπορεί να έχουμε τελείως διαφορετικά αλλά αν δεν επικοινωνούμε στο χιούμορ , η πείρα μου έχει δείξει πως δεν πρόκειται να επικοινωνήσουμε σε τίποτα .
ΥΓ : Για να εξηγούμαι όταν λέω βλακεία εννοώ όλα αυτά που ανέφερε η Μισέλ ρατσιστές , ομοφοβικούς , ανθρωποφοβικούς κλπ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Συμπαθώ ιδιαίτερα τα δυναμικά και παράλληλα προσγειωμένα άτομα. Τα κριτήρια μου σχετικά με τον δυναμισμό είναι η δυνατή χειραψία, το να μην φοβάται να με κοιτάξει στα μάτια (όταν μιλάω με κάποιον πάντα έχω καρφωμένα τα μάτια μου στα δικά του), η καλή διάθεση, η κίνηση στο χώρο αλλά και το να μιλούν σύμφωνα με το κλίμα της συζήτησης. Αν πρόκειται για κοπέλα και η γνωριμία πηγαίνει σε κάτι το περισσότερο σοβαρό από μια φιλία, μου αρέσει το να συνδυάζονται τα παραπάνω με τη θυληκότητα και τη γλυκύτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αντιπαθώ εύκολα άτομα που θεωρούν ότι τα ξέρουν όλα και θεωρούν αυταπόδεικτο ότι είναι καλύτεροι από τους άλλους. Κατά τα άλλα είμαι βολικός άνθρωπος σε πρώτη επαφή όλοι συμπαθείς μου είναι.

Απλώς αν φτάσω να αντιπαθήσω κάποιον (συνηθέστερος, αν όχι μοναδικός, λόγος η αλαζονία) μπαίνει στην κατηγορία "μια φορά μ*****ς πάντα μ*****ς". Ως τώρα δεν με έχει διαψεύσει κανείς τους(!) :P

Για να γίνει φίλος μου ή να μου γίνει περισσότερο συμπαθής από άλλους, χωρίς να το έχω σκεφτεί ιδιαίτερα και με μια γρήγορη αναζήτηση στις μεγάλες μου συμπάθειες, μάλλον συμπαθώ περισσότερο άτομα με τα οποία νιώθω να έχουμε κοινούς κώδικες επικοινωνίας, παρόμοιες απόψεις και γενικώς να εκπέμπουμε σε παρόμοια μήκη κύματος (ακόμα και για πιο ελαφριά πράγματα όπως με τι γελάμε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Συνήθως αντιπαθώ κάποιον από το παρουσιαστικό του και πολύ λίγες φορές κάνω λάθος εκτίμηση.Άτομα που έχουν τουπέ και ύφος 10 καρδιναλίων σπανίως μου κινούν το ενδιαφέρον έστω και να τους μιλήσω.

Συμπαθώ όσους μπορούμε και επικοινωνούμε, χωρίς να σημαίνει ότι πρέπει να έχουμε κοινές απόψεις απλά να μπορούμε να συζητάμε και γενικά δεν χαλάει την ηρεμία μου από την άποψη δεν με εκνευρίζει συνέχεια με την συμπεριφορά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αντιπαθώ τους πάντες .... :P

Λοιπόν, συνήθως κι εγώ ή θα συμπαθήσω ή θα αντιπαθήσω κάποιον αμέσως και σπανίως πέφτω έξω.
Αυτό που παίζει ρόλο, είναι η συνολική εικόνα (δεν έχει να κάνει με την ομορφιά), ο τρόπος που κινείται στο χώρο, ο τρόπος που κοιτάζει και που χειρίζεται το σώμα του, ο τρόπος που μιλάει.
Δεν αντέχω τους οκνηρούς, μίζερους και με ύφος μοιρολατρίας ανθρώπους.
Επίσης συνήθως κοιτάζω τα παπούτσια, τα οποία μου λένε πολλά (το ξέρω ότι φαίνεται αστείο, αλλά το κάνω).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αλήθεια, όσοι λέτε ότι κρίνετε από την εμφάνιση, το χαμόγελο, τη χειραψία κλπ, τι κάνετε στο διαδίκτυο; Εκεί πώς καταλήγετε αν συμπαθείτε ή όχι κάποιον, αφού δεν έχετε τη δυνατότητα ούτε να τον δείτε ούτε να τον ακουμπήσετε;
Και τι κάνετε αν όταν τον δείτε τελικά από κοντά η πρώτη εντύπωση είναι διαφορετική από αυτή που είχατε διαμορφώσει στο νετ για αυτόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Απλά πράγματα LIA από τον τρόπο γραφής του και από τα εικονίδια που στέλνει αυτό το άτομο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αλήθεια, όσοι λέτε ότι κρίνετε από την εμφάνιση, το χαμόγελο, τη χειραψία κλπ, τι κάνετε στο διαδίκτυο; Εκεί πώς καταλήγετε αν συμπαθείτε ή όχι κάποιον, αφού δεν έχετε τη δυνατότητα ούτε να τον δείτε ούτε να τον ακουμπήσετε;
Και τι κάνετε αν όταν τον δείτε τελικά από κοντά η πρώτη εντύπωση είναι διαφορετική από αυτή που είχατε διαμορφώσει στο νετ για αυτόν;

Και το ιντερνετ χώρος είναι... άρα όπως λέει και ο Χαμαιλέων ...από το άβαταρ που διαλέγει, από το nickname, από αυτά που γράφει, από τα θέματα που συνήθως σχολιάζει. Νομίζω πως η αύρα κάθε ανθρώπου είναι φανερή ακόμα και μέσα στο νετ, που δεν τον βλέπεις.
Και για να το κάνω λίγο πιο πιπεράτο, από την αρχή που μπήκα στο στέκι δημιούργησα μια εντύπωση για τον καθένα, δεν έχει να κάνει με το αρνητικό ή θετικό, αλλά με το περίπου πως είναι ο καθένας σαν άνθρωπος... με την πάροδο του χρόνου, βλέπω ότι δεν έχω διαψευσθεί, οι περισσότερες αντιδράσεις και συμπεριφορές ήταν σύμφωνες με αυτό που θα περίμενα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Xιουμορ, χαμογελο, γενικος ψυχισμος, ελειψη ελλατωματων οπως attention whore, ξερολας, αλαζονεια, επαρση, ψωνισμα, φαφλατιζειν κλπ.

Μεσω νετ : οι κινησεις του, οι σκεψεις του, πως μιλαει, πως εκφραζεται, τι κανει και γιατι και πως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.
'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δλδ τρελαινεσαι για μουγγους ; :P

Σοβαρα ομως. τι εννοεις ; Οσο δε μιλαει τοσο καλυτερα ; Οσοι μιλανε μαθηματικα καταληγουν να σου γινονται αντιπαθεις ; Ασχετως τι λενε και πως ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top